jurta s vojtou_zmenšená.jpg

Jurta pro Dítě v lese Ostatní

Kdybychom se mohli vrátit do školních let, chtěli bychom se učit v lese, u rybníka, v sedle koně... v JURTĚ. A vy? Pomozte nám k JURTĚ u Dobříše.

Jurta už stojí!
6/15/2017

Jurta už stojí!

S velikou radostí hlásíme do světa, že sen se zhmotnil <3

Věříte, že se dají splnit i ty nejtajnější sny?

Já už o tom vůbec nepochybuju. 

Díky vám všem máme krásnou jurtu! Dokonce nám se stavbou pomohli mongolští pastevci z nedaleké české vesnice a k tomu nám i zazpívali! Ještě doladíme podlahu, kamna, střechu, drobný nábytek a v září už se těšíme na lesní školáky.

Všem dárcům jsem již rozeslali maily ohledně předání našich darů pro vás. Na mnoho z nich nám ale nepřišla žádná odpověď. Podívejte se prosím do "hromadných" či "spamu", jestli se někam nezatoulal. Případně napište na uchytil.b@post.cz a domluvte si předání vaší odměny. Děkujeme <3

Děkujeme všem dárcům a prosíme o trpělivost
5/2/2017

Děkujeme všem dárcům a prosíme o trpělivost

Většina odměn už je pro vás připravena, některé ještě dovyrobíme dle vašich přání a velikosti a u některých vás poprosíme o trpělivost s domluvou termínu.

Pomalu se vzpamatováváme z té velké radosti, která nás díky vám všem zaplavila a už se těšíme, až vás budeme moci také obdarovat :)

V tuto chvíli velmi prosím o vaši trpělivost, musíme vše nyní zpracovat a rozdělit si co kdo a kam. 

Těším se, že se alespoň s některými z vás také potkám osobně.

Ještě jednou moc děkujeme 

A nezapomeňte chodit do lesa <3

Bára

 

Vlna radosti zaplavila Dítě v lese
4/27/2017

Vlna radosti zaplavila Dítě v lese

Máme velikánskou radost! Neskutečné se stalo skutečností!

Co na to říct? Ještě před týdnem jsme si ani netroufali doufat a teď?! Děkujeme vám všem opravdu z celého srdce. 

Vaše podpora není jen v tom, že nyní máme peníze na jurtu, ale i dřevěnou podlahu, kamna a další drobné vybavení. Je to i takové potvrzení toho, že náš projekt má smysl, že jsme se vydali správným směrem. Protože jak víme - "Co je pevné, není bez chvění" (Tomáš Halík). A tak i mě občas přepadly lehké pochybnosti, jestli tohle opravdu je ta správná cesta. A díky vaší úžasné podpoře vím, že směr je správný. 

Děkujeme moc <3 

Bára

 

Blížíme se do cíle?!
4/24/2017

Blížíme se do cíle?!

Už víme, jaká krásná malovaná vrátka bude mít naše jurta! Ale opravdu ji budeme mít z čeho zaplatit?

Pomalu přestávám dýchat ...

Poslední dny opravdu napětí stoupá a naše vysněná jurta už je skoro nadosah! 

Podívejte, jak je krásně malovaná! Pošleme ji zpátky do Mongolska, nebo zůstane v srdci Evropy a stane se naším druhým domovem?

Už jsme tak blízko!

Bára nespící, téměř nedýchající a stále věřící :)

 

Jupííí! Překročili jsme hranici sto tisíc!
4/18/2017

Jupííí! Překročili jsme hranici sto tisíc!

Máme velikou radost. Náš projekt se blíží ke konci, zbývá posledních pár dnů .. podaří se nám nasbírat celou částku? Stále doufáme, že ano a zveme vás do potní chýše!

Milí přátelé lesa a dětí v něm,

mám velikou radost, že se našemu projektu podařilo překročit hranici sto tisíc! Všem úžasným podporovatelům z celého srdce děkujeme!

Ale ještě nejsme v jurtě! Budeme?!

Letošní Velikonoce byly pro mně osobně velmi silné. A bylo to tak i díky jedinečnému rituálu, kterým jsem měla možnost projít. Tím rituálem, který provází lidstvo od nepaměti, byl přechod přes žhavé uhlí. Okamžik, kdy prožijete silně své bytí, které je stejně tak žhavým uhlíkem, jako nebem, zemí, stromem, ptákem i chodidlem, může zcela změnit vnímání světa.

A protože v našich odměnách máme také jeden velmi silný léčivý rituál, byli bychom moc rádi, kdybyste ho mohli prožít spolu s námi. Rozhodli jsme se nabídnout proto rituál INIPI - potní chýši za stejnou cenu, ale pro více lidí. 

Pozvěte tedy své přátele a odměňte se společně jedinečným zážitkem znovuzrození a pomozte nám tím k jurtě.

Děkujeme <3

Bára 

P.S. Omlouvám se za chybu v textu u odměny INIPI. Potní chýše se uskuteční v pátek 2. června. 

Přidáváme nocleh v jurtě
4/2/2017

Přidáváme nocleh v jurtě

Chcete s dětmi zažít úžasné dobrodužství? Vezměte je na noc do jurty :)

Množí se nám dotazy různých dětských kolektivů, které by chtěli zažít něco jedinečného. 

Přidali jsme tedy novou odměnu - jedna noc v jurtě.

Možná by se chtěla nějaká třída rozloučit před prázdninami, nebo skatuti chtějí vyzkoušet, zda se dá spát v jurtě i za bílých zimních nocí, možná se najde i odvážná třída z kamenné školky a přijede se k nám roloučit se školkovými léty...?

Pokud máte ve svém okolí nějakou partu dětí (ale i dospělých), dejte jim vědět o naší nabídce. 
Děkujeme <3

Bára Pecháčková Uchytilová

Dodávka nové přírodní kosmetiky
3/31/2017

Dodávka nové přírodní kosmetiky

Pro velký zájem o přírodní mydlinky přidáváme další odměny z domácí přírodní kosmetické laboratoře :)

Moc nás těší, že některé odměny jsou už vyprodané. A protože my máme radost, chceme udělat radost i vám a proto jsme přidali další přírodní odměny. 

Pokud se vaše děti taky rády máčí v bahně, jako ty naše, mýdlo se vám bude hodit :)

Děkujeme  <3 

Bára Pecháčková Uchytilová

Vstupujeme do druhého týdne!
3/26/2017

Vstupujeme do druhého týdne!

První týden je za námi a třetina jurty "doma". Se zatajeným dechem sledujeme, kolik se podaří nasbírat v týdnu číslo dva. Co myslíte vy?

Jsme moc vděční všem, kteří nás podporují a kteří také pomohli s videem k projektu. Veliké díky patří mimo jiné Igorovi Chaunovi, který na naši prosbu zareagoval bez zaváhání. 

A protože jeho odpověď se nevešla do videa celá, přidáváme ji jako bonus v našich novinkách.

Zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte vy ze školních let? Také vám při vzpomínkách trčí vlasy? Mně z některých zážitků určitě ... :)

Děkujeme <3

Bára Pecháčková Uchytilová

Uf! Kdo mohl tušit, že nás Startovač tak nastartuje :)
3/24/2017

Uf! Kdo mohl tušit, že nás Startovač tak nastartuje :)

Za první týden projektu vybráno celých 27% !!!! Opravdu moc děkujeme každému jednomu z vás, který jste poslal svou kapku, nebo i kýbl vody, do našeho moře!

Přátelé milí, vůbec jsem netušila, že tento projekt bude taková adrenalinová jízda!

Každý den se ve školce potkáváme u vyzvedávání dětí a referujeme si vzájemně, kolik že tam už máme?!

Radujeme se z každé stovky!

Nejvíc v pohodě jsou samozřejme děti. Jurta bude, v tom mají jasno. Ale každý den vymýšlejí, co že pořídíme do jurty :)

První věc, která podle nich nesmí chybět, je dřevěná kuličková dráha! 

Ještě jednou veliké díky vám všem za podporu a i nadále moc prosíme - sdílejte náš projekt mezi své přátele, komentujte příspěvky, napište nám, co si o našich plánech myslíte vy.

Společně to moře naplníme <3

Bára Pecháčková Uchytilová

ReachedCZK 201,000(134%)

134%
CZK 150,000requested
184contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Dobrý pocit a naše poděkování po lesním vánku

Podpořte náš projekt spolu s uvědoměním si skutečnosti, že každý jeden z nás má jedinečnou moc měnit svět. Každý úsměv, radost z pohledu na květ, každý nádech plný borové vůně, každý doušek vody, který nám stříbřitá studánka podá v horkém dni, každé pohlazení, každý polibek chodidla s hebkým mechem, to vše se počítá! Každý takovýto plně uvědomělý prožitek mění svět. Svět hraného filmu, který je plný možností, film, ve kterém hrajeme hlavní roli MY a který spoluutváříme.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Ticho lesních samot

Ticho má kouzelnou moc, v dnešní rychlé, hlasité době, kdy často nemáte možnost takzvaně vypnout ani na chvíli, je ticho téměř vzácností. Dopřejte si tuto péči. Posíláme vám ticho lesních samot v mp3 podobě. Stačí třeba deset minut denně a osvěžení a příval nové energie ve vás na sebe nenechá dlouho čekat. Zaposlouchejte se do ticha a užívejte si sami sebe, to je dnes to pravé umění. Protože jak řekl Henry Miller: „Ticho je nejkrásnější zvuk.“

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Dětský smích

Dětský smích je jak čistá voda, jak závan osvěžujícího větru, jak pohlazení prvních paprsků jarního slunce. Neznáme nikoho, kdo by odolal. Ano, dětský smích je nakažlivý. Tak se místo chřipky nechte od nás nakazit smíchem. Je to zaručený lék na špatnou náladu, je to čistá radost. Zasmějte se s námi a pusťte si naši mp3. A dokonce se nemusíte bát přenášet ho dál. Vyvolejte epidemii, ať se smích šíří a každý má úsměv na tváři a v srdci.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Recepty maminky Země

Když milující maminka připravuje jídlo pro své děti, posílá do pokrmu naději všech semínek, které se těší, že díky jejich růstu se dostane lidským mláďátkům to nejlepší a že právě díky jim mohou děti radostně a plné energie poznávat všemi smysly náš svět. A co když je tou maminkou sama maminka Země? Tušíte, jaký poklad se ve všech jejích darech ukrývá? Zkuste s tímto vědomím uvařit podle receptů z naší kuchařky, kterou vám pošlete v PDF na váš email.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Lesní skřítek pro vaši ochranu

Víte, že les je plný bytostí, které opečovávají tajemný lesní prostor, abychom se z něj my, lidé, mohli radovat a čerpat v něm sílu a podporu? Zkuste vejít do lesa s prázdnou myslí a otevřeným srdcem, přimhouřit oči a … možná je zahlédnete. A pokud se vám to nepodaří, podpořte náš projekt zakoupením skřítka, kterého vyrobí dětské ruce a vdechnou mu jedinečnost svým umem, radostí a lehkostí.

Number of available rewards: 34/50

Reward unavailable

CZK 350Žitný kvásek

Přispějte na jurtu zakoupením již několik let s láskou obnovovaného žitného kvásku. Až si z něj podle našeho receptu upečete svůj domácí kváskový chléb, vzpomeňte při tom na ty stovky rukou, které ho vytvářejí a na stůl podávají v skutku boží dar. K vyzvednutí po skončení projektu na těchto místech: Dobříš a okolí, Příbram, Praha, Karlovy Vary

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Kváskový domácí chléb

Provoňte svou domácnost jedinečným s láskou upečeným kváskovým chlebem (voda z lesní studánky, mouka z Bohutínského mlýna, sůl, kmín a olivový olej) od maminek našich lesních dětí. Chléb bude možné vyzvednout v Lesní školce/škole v Mokrovratech nebo v Dobříši po skončení projektu až do 30. 6. 2017. Nutno předem dohodnout s organizátory projektu

Number of available rewards: 6/12

Reward unavailable

CZK 600Lapač snů

Pořiďte si svůj osobní amulet. Ochrání Vaše „vlastní já“. Zachytí jen dobré sny a ty zlé odežene. Lapač snů, který vyrobila dětská ruka, pro vás zachytí jen pozitivní energii a bude vám nosit štěstí.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,000Přírodní mydlinky pro vaše rodinky

Obdarujeme vás sadou kvalitních přírodních mýdel na celý měsíc pro celou rodinu. A jak si je rozdělíte, to už je na Vás.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000Mydlinky z přírody

Pro velký úspěch přidáváme čistě přírodní produkty pro péče o tělo. Obdarujeme vás sadou kvalitních přírodních mýdel na celý měsíc pro celou rodinu. A jak si je rozdělíte, to už je na Vás :)

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000Balíček přírodní kosmetiky pro víly

Proměňte se ve vílu použitím voňavých čistě přírodních doma vyrobených prostředků, které rozjasní vaši pleť a potěší každého kdo projde okolo vás.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 1,500Projížďka na koni

Vydejte se za dobrodružstvím a pokochejte se krásou přírody z koňského hřbetu. Hodinová projížďka na koni pro dvě osoby po mokrovratských luzích a hájích. Pro začátečníky i pokročilé. Cena pro dvě osoby Termín si s námi prosím domluvte po skončení projektu.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,500Šperky inspirované přírodou

Obdarujte krásnou ženu krásným ručně vyráběným šperkem od Veroniky. Udělejte radost sobě nebo někomu jinému. Ať už prozáříte klopy vašich kabátů, či ozdobíte něčí krk, pokaždé uděláte radost sami sobě i druhým.

Number of available rewards: 11/14

Reward unavailable

CZK 1,500Jeden den lesním dítkem - pro děti 5-12 let

Umožněte svým dětem ochutnat sílu prožitku spolubytí s lesem, který nás učí vše, co k životu potřebujeme. Vyrobíme umělecký artefakt z přírodních materiálů, prozkoumáme tajuplná a lesní zákoutí a okusíme, jak chutná zdravá svačina na mýtině. Datum: sobota 27. května 2017, od 13 do 17 hod, Lesní školka/škola Mokrovraty

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 1,500Jeden den lesním dítkem - pro dospělé

Pojďte se s námi vydat do hloubky své duše, obejmout své vnitřní dítě a nechat ho prožít den v lesní školce/škole. Zapomeňte na umakartové vzpomínky na rybí tuk, uniformní zástěrky a zoufalou nepřítomnost maminky a rehabilitujte spolu s námi své dětství. Nejdřív si vytvoříme z přírodních materiálů jedinečný umělecký artefakt, poté se ponoříme v meditaci do sebe a obejmeme své vnitřní dítě. Mezitím se nám v útrobách vytvoří prostor, který zaplníme společně připraveným lesním pokrmem. Datum: 27. května 2017, od 13 do 17 hod, lesní škola/školka Mokrovraty

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable

CZK 2,000Sestřih pro celou rodinu v lesním kadeřnictví

Vaše děti chodí nerady ke kadeřníkovi? A jak to máte vy? Posloucháte rádi co, kdo, kde, jak a s kým za hukotu fénů a holicích strojků? Ne? Tak přijeďte s celou rodinou k nám do lesa. Jedinečný zážitek z ostříhání vlasů v otevřeném prostoru, za zpěvu ptáků a s uklidňujícím pohledem do zeleně zkušenou vlasovou odbornicí Kristinou, která je zároveň lesní průvodkyní. Cena pro celou rodinu (2 dospělí, 1-3 děti): 2 000,- Datum: sobota 27. Května 2017 (Domluvte sis námi čas vašeho příchodu)

Number of available rewards: 7/8

Reward unavailable

CZK 2,000Vlněné ručně vyráběné bačkory

Zahřejte dětem nohy veselými háčkovanými bačkorami. Jsou z ovčí vlny s koženou podrážkou a plněné ovčí kožešinou. Uháčkujeme vám je na míru do velikosti 30.

Number of available rewards: 3/6

Reward unavailable

CZK 2,500Noc v jurtě

Chcete usnout v náruči přírody, nechat se uspat bubnováním kapek deště nebo vstát za zpěvu ptáků? Anebo pojedete okolo a hledáte příjemné ubytování? Zkuste to u nás. V jurtě. Nocleh na jednu noc pro jednoho či celou rodinu, nebo pro dětské kolektivy. O víkendech nebo v průběhu prázdnin. Datum si s námi prosím předem dohodněte

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 3,000Dřevěná ručně vyráběná hračka

Potěšte sebe nebo svoje děti ručně vyrobenou hračkou, která má duši. Výrobek ze dřeva dle výběru (garáž pro autíčka, poštovní schránka nebo ptačí budka) od šikovného dřevomilce Michala.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 4,000Inipi - rituál potní chýše

Chcete se cítit jako znovuzrození? Přijďte prožít jeden z nejstarších očistných rituálů, který se v jazyce indiánů nazývá INIPI a znamená znovu se narodit, nebo také znovu žít. INIPI je obřad, který vás očistí a zprostředkuje hluboký duchovní zážitek, který vám otevře uvědomění si jednoty s přírodou, s vesmírem, s veškerenstvem. Tento rituál přijměte od nás jako DAR, kterým obohatíte svůj život. Potní chýši povede zkušený šaman Ivo Musil (www.samani.cz) Datum: pátek 3. června 2017, 15 - 23 hod Cena: 4.000,- (až pro čtyři osoby)

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 5,000Víkend v jurtě

Chcete usnout v náruči přírody, nechat se uspat bubnováním kapek deště nebo vstát za zpěvu ptáků? Anebo pojedete okolo a hledáte příjemné ubytování? Zkuste to u nás. V jurtě. Nocleh na dvě noci pro jednoho či celou rodinu. O víkendech nebo v průběhu prázdnin. Datum si s námi prosím předem dohodněte.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 40,000Lesní teambuilding, který změní navždy vaší firmu

Už jsou vaši zaměstnanci unuděni ze zdánlivě luxusních teambuildingových pobytů? Pořiďte jim lesní pobyt, který od základů změní chod celé vaší firmy! Připravíme pro ně jedinečný víkend, při kterém objeví své dosud netušené schopnosti. Během pobytu v lese odloží všechny své masky, které nosí do práce a které jak zjistí, k životu vůbec nepotřebují. Při intenzivním sebepoznávacím víkendu naberou do svých plic tolik ozdravujícího kyslíku, jaký nenadýchali za celý dosavadní život. Náš tým vám sestaví nabídku, která dalece překoná vaše představy. Termín a podrobný program společně domluvíme.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable