startovač cover 2.jpg

Bujabéza: Chtěj Marsej! Knihy

Originální průvodce přístavem Marseille, který se z doupěte gangů mění i v doupě zajímavých kulturních a občanských iniciativ. Jak? Uvidíš v knize!

nová literární hra pro děti i dospělé Pan Banán a Nána Banána
10/30/2019

nová literární hra pro děti i dospělé Pan Banán a Nána Banána

Romantické drama Pan Banán a Nána Banána sleduje příběh dvou banánů, kteří utíkají z marockého tržiště, aby neskončily v džusu žíznivých turistů. Má to ale jeden háčkovaný háček – jejich příběh někdo po cestě zpřeházel. Dokážete ho poskládat zpátky dohromady? Mějte to na háčku!

Milí čtenáři,

přicházíme s novým projektem, tentokrát pro děti a dospělé. Pan Banán a Nána Banána je interaktivní literární hra v krabičce, kterou dvě sestřenice původně připravily jako knížku pro svou neteř. Rozhodly se, že by ji ostatním dětem rády zpestřily originální hravou formou, kdy musí správně poskládat kartičky s textem a háčkovanými ilustracemi po sobě, aby daly dohromady celý banánový příběh.

Pokud byste nás rádi podpořili v tomto novém dobrodružství, můžete tak udělat tady: https://www.startovac.cz/projekty/pan-banan-a/

Mockrát děkujeme za podporu!

 

 

 

 

Křest knihy Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii
5/30/2019

Křest knihy Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii

11. 6. od 18h30 v Avoid Gallery v Praze

Milí čtenáři,

už si to možná ani nepamatujete, ale kdysi jste klikli na Startovač a podpořili naši knížku o Marseille. Z vašeho pohledu to bylo možná malé, bezvýznamné gesto, věřte, že pro nás ale hodně znamenalo. Nejen díky němu totiž teď vydáváme další a trochu jinou knížku Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii.

Přijďte ji s námi pokřtít 11. 6. v 18h30 na Avoid Gallery v Praze.

FB událost zde.

Autorka Magdaléna Rejžková žijící v Marseille během své soukromé roční Tour de France navštívila dvě desítky Čechů, kteří do Francie přišli po roce 1989. Vypravila se za nimi do Alp, do Paříže i na Riviéru. A objevila nečekanou škálu profesí – hokejistu, kuchaře, legionáře, tanečnici, vědkyni, muzikanty, vysokou úřednici i spoustu dalších. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřehů krajanů, kteří alespoň po nějakou dobu svého života zkoušejí, jaké to je žít ve Francii. Barvité rozhovory doplňují originální portréty ilustrátorky Aleny Brunhildy Oswaldové.

Těšíme se na vás!

Magdaléna Rejžková

www.bujabeza.com

Alena Oswaldová

www.brunhilda.cz

Nakladatelství Garamond

www.e-garamond.cz

 

 

Už zase chtěj křtít Chtěj Marsej
6/1/2018

Už zase chtěj křtít Chtěj Marsej

13. 6. od 18 hodin ve Francouzském institutu v Praze

Milí čtenáři,

už si to možná ani nepamatujete, ale kdysi jste klikli na Startovač a podpořili naši knížku o Marseille. Z vašeho pohledu to bylo možná malé, bezvýznamné gesto, věřte, že pro nás ale hodně znamenalo. Nejenom že jsme díky němu mohly knížku vůbec vyrobit, ale taky prodat všem zájemcům o dění v Marseille a okolí. A díky tomu jsme pak dostaly příležitost dotisknout nové a rozšířené vydání u nakladatelství Garamond.

A právě to bysme vám rády představily 13. června od 18 hodin ve Francouzském institutu v Praze. Budeme moc rády, když se přijdete podívat.

FB událost zde.

A protože jsme starší a otrlejší, pozvaly jsme tentokrát i opravdický celebrity.

Knížku pokřtí marseilleská rodačka Chantal Poullain!

Těšíme se na vás, neváhejte informaci šířit dál!

Bujabéza & Brunhilda & Garamond & Lógr

Chtěj křtít Chtěj Marsej / sortie du livre Chtěj Marsej
8/10/2017

Chtěj křtít Chtěj Marsej / sortie du livre Chtěj Marsej

5. 9. od 19 hodin v Avoid Floating Gallery

Milí budoucí čtenáři,
už jste si možná mysleli, že jsme peníze ze Startovače roztočily na prázdninách, naštěstí se tak nestalo a rozhodly jsme se přece jen vydat knížku. Přijďte se podívat, jak to dopadlo. Chtěj křtít Chtěj Marsej v úterý 5. září 2017 od 19 hodin na Avoid Floating Gallery. v Praze!

Netradičního průvodce přístavem pokřtíme jak jinak než na lodi. A bude to skoro jak ve Francii - dobrý jídlo, omamný pití, hezký holky, vymóděný kluci, špatný šansony a trapný vtipy.

Knížku vám nejradši předáme osobně, kdo by přece jen nemohl, napište a pošleme poštou.

Křest č. 2 by měl proběhnout během října v Marseille.

Těšíme se na vás a neváhejte zvát další čtenáře!

Bujabéza & Brunhilda & Backstage Books & Lógr

------

Chers futurs lecteurs,

c' est avec un grand plasir qu'on vous invite à la sortie du notre livre Chtěj Marsej qui se déroulera le 5 septembre 2017 à 19 heures sur Avoid Floating Gallery à Prague.

La sortie à Marseille est prévue pour octobre.

N'hésitez-pas de venir et d'amener d'autres lecteurs!

B et B et BB et L

Chceme Marsej a dřeme!
4/26/2017

Chceme Marsej a dřeme!

na knížku se můžete těšit už v létě

Milí budoucí čtenáři,

ještě jednou děkujeme za to, že jste se rozhodli podpořit naši knížku. Jak vidíte na fotce, na finální podobě teď těžce dřeme. Píšeme, ladíme, kreslíme a děláme všechno proto, aby byla knížka začátkem léta hotová. O přesném termínu vydání, křestu tištěné verze a předání síťovek vás budeme informovat, elektronická bude k dispozici dřív. Kdo by proto bez knížky nemohl vydržet (případně jel do Marseille už dřív), neváhejte se ozvat a domluvíme se na předání elektronické.

Ozvat se určitě můžou taky všichni ti, kdo si vybrali písmenkovou odměnu. Téma, o kterém byste si rádi přečetli na blogu, můžete poslat na adresu: magdalenarejzkova@seznam.cz. Francouzská verze je samozřejmě možná.

Děkujeme, užívejte si jaro a Chtějte Marsej!

B a B a BB

....

Chers futurs lecteurs,

merci encore une fois pour votre soutien de notre livre. En ce moment, on bosse dur sur la version finale (comme vous voyez sur la photo...). On écrit, on dessine et on fait tout pour que le livre sera fini au début de l´été. On vous tient au courrant pour la date précise de la sortie du livre. La vérsion éléctronique sera disponible plus tot (pour ceux qui auront besoin).

Merci et profitez-bien du printemps!

B et B et BB

dobrá páteční zpráva
3/17/2017

dobrá páteční zpráva

Knížka z Marseille bez rybářský sítě by nebyla knížka z Marseille!

Je pátek, je jaro a máme vybráno na knížku. A tak jsme si řekli, že Vám ten pátek uděláme taky hezkej! Všem, který si na Startovači koupili knížku Chtěj Marsej (anebo ještě během následujících tří dnů koupí) pošleme jako poděkování tuhle epesní síťovku.

17358938_10212670875229835_318671671896331474_o.jpg

V létě si do ní můžete nachytat kapry v Třeboni, nebo sardinky v Marseille. Nebo třeba jen odnést knížku na pláž. Jak je komu libo.

Děkujeme a držte nám palce do finiše!

rozhovor o Chtěj Marsej na idnes.cz
3/13/2017

rozhovor o Chtěj Marsej na idnes.cz

poslední týden kampaně začíná právě teď!

Naši milí budoucí čtenáři,
máme pro vás několik důležitých informací: předně moc děkujeme všem za dosavadní podporu, chybí nám už jen 11 %, což je neuvěřitelný! Pokud byste se chtěli naladit na čtení knížky Chtěj Marsej, doporučuju vám náš rozhovor pro idnes.cz: http://cestovani.idnes.cz/v-marseille-muzete-blaznit-fandit-i-zkusit-punkove-karaoke-poy-/kolem-sveta.aspx?c=A170309_134140_kolem-sveta_job

A jak vidíte na fotce, pracovní verze knížky právě doplula z Prahy od Brunhildy do Marseille k Bujabéze, takže dál pilně pracujeme na tom, aby z pracovní verze brzo byla hotová a hezká knížka.

Poslední týden kampaně začíná právě teď, pokud ještě víte o někom, kdo by se rád zapojil, neváhejte sdílet!

Moc děkujeme,

B a B a BB

ReachedCZK 55,500(139%)

139%
CZK 40,000requested
127contributors
Contribute

project authorbujabéza

Rewards

CZK 70romantická / romantique

O knížce si můžeš nechat zdát před spaním a navíc dostaneš pravý jihofrancouzský polibek a poděkování. [URL="https://www.youtube.com/watch?v=3fI5RcJd6E4"] merci [/URL] 2.5 EUR Tu peux seulement rêver de mon livre par contre tu auras un french kiss et un grand merci!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100vzdálená / éloignée

Po knížce tolik netoužíš, ale Marseille a jižní Francii máš rád, můžeš se proto těšit na pohled, který ti pošlu. [URL="http://www.laposte.fr/"] pošta pro tebe [/URL] 3.5 EUR Tu ne veux pas le livre mais tu aimes bien Marseille et le sud de la France. Je t' enverrai alors une carte postale d' ici!

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 200elektronická lógrová / électronique

Papír je pro tebe přežitek. Nevadí. Pošlu ti knížku elektronicky, k tomu placku Lógru a jako bonus elektronickou knížku Mademoiselle z nakladatelství Backstage Books. [URL="http://www.kosmas.cz/knihy/217916/mademoiselle"] kniha Mademoiselle[/URL] [URL="https://https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej"] Lógr placky[/URL] 7 EUR - Tu es trop moderne pour lire les livres en papier. C' est pas grave. Je t' enverrai le livre en vérsion électronique, le badge du magazine ,,Logr" et un autre livre électronique Mademoiselle.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300pravá rybinou vonící / à la vraie odeur du poisson

Krásná tištěná knížka a to jen pro tebe, co víc si přát! 10 EUR - super beau livre imprimé et uniquement pour toi!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Brunhildová de luxe / Brunhilda de luxe

Vůbec ze všeho nejvíc fandíš Brunhildě. Za odměnu ti do knížky, kterou dostaneš, nakreslí obrázek jen pro tebe. [URL="https://www.facebook.com/brunhildaillustration"] Brunhilda k sežrání [/URL] 13 EUR - Tu adores Brunhilda. Ellle te dessinera une illustration dans ton livre uniquement pour toi.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400písmenková / aux lettres

Knížku si rád/a přečteš, možná ti v ní ale něco chybí. Nevadí, kromě knížky pro tebe napíšu článek na blog na téma, které vymyslíš. [URL="http://www.bujabeza.wordpress.com"] blog [/URL] 15 EUR - tu auras le livre et j'écrirai un article sur le sujet que tu choisiras sur le blog.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 450pytlíková / en sachet

Bez knížky neuděláš ani krok. Mám pro tebe řešení, knížku ve stylový tašce časopisu Lógr! [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] taška Lógr [/URL] 16 EUR - Tu ne peux pas bouger sans le livre. J' ai une solution pour toi, le livre + le sac en tissu du magazine Logr.

Number of available rewards: 25/30

Reward unavailable

CZK 500fanouškovská / pour les supporters

Knížky máš rád/a, ale fotbal ještě radši. Knížku ti proto podepíšu perem týmu Olympique Marseille, který navíc dostaneš jako dárek. [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] parádní propiska OM [/URL] 17 EUR - Tu aimes bien les livres mais le foot encore plus. Je te dédicacerai le livre avec un stylo de l'OM que tu récupéreras comme cadeau.

Number of available rewards: 4/15

Reward unavailable

CZK 550dvojitá / en double

Bujabézu doslova žereš. Dvě jsou vždycky lepší než jedna, že jo. 18 EUR - tu adores la bouillabaisse. En avoir deux c´est toujours meilleur qu' un seul, n' est-ce pas?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600pastisová / au pastis

S alkoholem je čtení hned zábavnější. Knížku ti doručím nad sklenkou pastisu a naučim tě něco z marseillského nářečí. [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] sklenka pastisu [/URL] 20 EUR - C' est toujours plus amusant de lire avec un peu d' alcool. On ira se boire un verre de pastis, je te donnerai le livre et je t'apprendrai l´argo marseillais.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700kotel bujabézy / tonneau de bouillabaisse

Zvládneš trojitou porci? Tak se ukaž, a bacha na kosti! 26 EUR - Arrives-tu trois portions? Montres-toi et attention aux arrêtes!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000prdelačka / à mourir de rire

Sníš o tom, aby ti z knížky někdo předčítal před spaním. Teď už to není nemožné! Po domluvě uspořádám autorské čtení, kde budeš chtít. Pro tebe i tvoje kamarády. A to by mohla bejt celkem... sranda. 35 EUR - Tu rêves que je te lise le livre. C'est pas impossible! On organisera une lecture pour toi et tes copains! On va bien rigoler!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000štědrá / généreuse

Sice už je po Vánocích, ale ty máš dobrý srdce celoročně. Anebo hodně peněz. Anebo máš prostě rád Brunhildu, Lógr, Backstage Books nebo Bujabézu. Teď máš jedinečnou šanci je podpořit. 70 EUR - Le Noël est passé mais tu as du coeur toute l'année. Ou tu as beaucoup d' argent. Ou tu aimes juste Brunhilda, Logr, Backstage Books ou Bujabeza. C´est l´occasion de les supporter!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable