Pan Banán a Nána Banána - háčkovaný příběh - crowfunding kampaň

Pan Banán a Nána Banána - háčkovaný příběh

Interaktivní literární hra pro děti i rodiče. Dojemný příběh banánového páru v krabičce - 10 textů a 10 obrázků, dokážete je dát dohromady?

Knihy
Pan Banán a Nána Banána - háčkovaný příběh

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Romantické drama Pan Banán a Nána Banána sleduje příběh dvou banánů, kteří utíkají z marockého tržiště, aby neskončily v džusu žíznivých turistů. Má to ale jeden háčkovaný háček – jejich příběh někdo po cestě zpřeházel. Dokážete ho poskládat zpátky dohromady? Mějte to na háčku!

Pan Banán a Nána Banána je interaktivní literární hra v krabičce, kterou dvě sestřenice původně připravily jako knížku pro svou neteř. Rozhodly se, že by ji ostatním dětem rády zpestřily toutou originální hravou formou, kdy musí správně poskládat kartičky s textem a ilustracemi po sobě, aby daly dohromady celý banánový příběh. Na šlupce nezáleží, a tak Nána možná nakonec nebude taková Nána, Pán takový Pán, a bude vůbec banán banánem??

Text připravila Magdaléna Rejžková (Bujabéza) a předlohu háčkovaných ilustrací vyrobila umělkyně Tereza Hofmanová (Moja Free). Tento způsob výtvarného zpracování je v českém prostředí poměrně unikátní, neváhejte si proto obstarat tento jedinečný hravý kousek!

Duo sestřenic spolupracuje poprvé, tak budeme rády, pokud nás v tomto novém dobrodružství podpoříš, pokud je to v tvých silách, a pokud ne, tak nám aspoň drž place!

(pozn. foto pracovní verze)

Autorky

Magdaléna Rejžková (Bujabéza) pobývá od roku 2015 ve francouzském přístavním městě Marseille mezi sardinkami, krysami a papíry. Založila zde blog Bujabéza a napsala knihy Chtěj Marsej a Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii. V Česku působila jako redaktorka ČT24, z Francie psala pro servery info.cz, Aktualne.cz, Reportér Magazín, iliteratura.cz. Pro Český rozhlas natočila audiodokument Krysy z koše ven o proměnách Marseille.

Tereza Hofmanová (Moja Free) žije od roku 2017 na chatě u soutoku Sázavy a Vltavy mezi liškami, houbami, ježky a klubky vln. Založila zde už mnohokrát oheň ve svých kamnech a zároveň si zde vytvořila závislost na volném háčkování, které boří běžné háčkovací hranice a posouvá tak tyto domácí práce spíše do oblasti naivního umění. Kromě háčkování se věnuje také plstění a jiným měkkým materiálům.

A s grafickou podobou týhle nádhery pomáhá grafik Libor Hofman a Tomáš Dušek alias PunxPress.

Co si o tomto projektu myslíte?