banani.jpg

Pan Banán a Nána Banána - háčkovaný příběh Knihy

Interaktivní literární hra pro děti i rodiče. Dojemný příběh banánového páru v krabičce - 10 textů a 10 obrázků, dokážete je dát dohromady?

uvod2.jpg

Romantické drama Pan Banán a Nána Banána sleduje příběh dvou banánů, kteří utíkají z marockého tržiště, aby neskončily v džusu žíznivých turistů. Má to ale jeden háčkovaný háček – jejich příběh někdo po cestě zpřeházel. Dokážete ho poskládat zpátky dohromady? Mějte to na háčku!

Pan Banán a Nána Banána je interaktivní literární hra v krabičce, kterou dvě sestřenice původně připravily jako knížku pro svou neteř. Rozhodly se, že by ji ostatním dětem rády zpestřily toutou originální hravou formou, kdy musí správně poskládat kartičky s textem a ilustracemi po sobě, aby daly dohromady celý banánový příběh. Na šlupce nezáleží, a tak Nána možná nakonec nebude taková Nána, Pán takový Pán, a bude vůbec banán banánem??

Text připravila Magdaléna Rejžková (Bujabéza) a předlohu háčkovaných ilustrací vyrobila umělkyně Tereza Hofmanová (Moja Free). Tento způsob výtvarného zpracování je v českém prostředí poměrně unikátní, neváhejte si proto obstarat tento jedinečný hravý kousek!

Duo sestřenic spolupracuje poprvé, tak budeme rády, pokud nás v tomto novém dobrodružství podpoříš, pokud je to v tvých silách, a pokud ne, tak nám aspoň drž place!

(pozn. foto pracovní verze)

Autorky

Magdaléna Rejžková (Bujabéza) pobývá od roku 2015 ve francouzském přístavním městě Marseille mezi sardinkami, krysami a papíry. Založila zde blog Bujabéza a napsala knihy Chtěj Marsej a Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii. V Česku působila jako redaktorka ČT24, z Francie psala pro servery info.cz, Aktualne.cz, Reportér Magazín, iliteratura.cz. Pro Český rozhlas natočila audiodokument Krysy z koše ven o proměnách Marseille.

Tereza Hofmanová (Moja Free) žije od roku 2017 na chatě u soutoku Sázavy a Vltavy mezi liškami, houbami, ježky a klubky vln. Založila zde už mnohokrát oheň ve svých kamnech a zároveň si zde vytvořila závislost na volném háčkování, které boří běžné háčkovací hranice a posouvá tak tyto domácí práce spíše do oblasti naivního umění. Kromě háčkování se věnuje také plstění a jiným měkkým materiálům.

A s grafickou podobou týhle nádhery pomáhá grafik Libor Hofman a Tomáš Dušek alias PunxPress.

Vybráno50 799 Kč(102 %)

102 %
50 000 Kčpožadováno
107startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektubujabéza

Odměny

100 KčJahodová / Strawberry

banány nemáš rád, šmakujou ti spíš jahody, ale i tak děkujeme! ... 4 EUR - You don´t like bananas, you prefer strawberries... but thank you!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčMangová / Mango

děti nemáš, furt někde trajdáš a objevuješ exotický kraje, hra tě zas tak nezajímá, a tak ti aspoň pošleme pohled. --- 8 EUR - you don´t have kids, you are still on the road discovering exotic places, you don´t care about our game, but we can still send you a postcard.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet dostupných odměn: 42/50

Odměna nedostupná

399 KčBanánová / Banana

Máš to na háčku! A na poskládání příběhu si klidně troufneš, pokud přispěješ tuhle částku, kouzelná krabička s příběhem Pana Banána a Nány Banány je tvoje. --- 15 EUR - you want the magic box with the game... it is yours!

Počet dostupných odměn: 166/200

Odměna nedostupná

499 KčBanánová se šlupkou / Banana with skin

Fotky háčkovaných ilustrací jsou fajn, ale radši bys měl příběh místo krabičky v pravém háčkovaném obalu od Moja Free. Máš ho mít. --- 20 EUR - you like the idea of photo of crochet illustrations but you would like to have the real crochet souvenir made by Moja Free. Here is it.

Počet dostupných odměn: 25/50

Odměna nedostupná

750 KčDouble Banán / Double Banana

dvě krabičky a dva příběhy, to se vyplatí! --- 30 EUR - double portion, two boxes, two stories.

Počet dostupných odměn: 93/100

Odměna nedostupná

799 KčBanánový hody / Banana feast

kromě příběhu v krabičce tě jedna z autorek pozve na banánový hody! --- 32 EUR - you will have the magic box and you will be invited to banana dinner by one of the authors!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

999 KčRande s Nánou Banánou nebo Panem Banánem

Tahle banánová kost a tenhle banánovej švihák už zlomili srdce nejednomu, poddáš se i ty? Přispěj a kromě příběhu ti zařídíme luxusní rande v kavárně u Pražského hradu s jedním z nich. --- 40 EUR - rendez-vous with Mr. Banan or Nana Banana!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 999 KčBanana God

Máš dobrý srdce. Anebo hodně peněz. Anebo nás máš prostě rád, teď máš jedinečnou šanci nás podpořit. Děkujeme! --- 78 EUR - you are so kind and you like us very much, here´s your chance to support us. Thank you!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná