BLNS_uvodka.jpg

BLate Night Show! Film & Video

Pomozte nám natočit první regulerní řadu BLate Night show. Náš pot. Vaše peníze.

Jsme zase na Startovači. Vybíráme na nové sezóny!
9/24/2019

Jsme zase na Startovači. Vybíráme na nové sezóny!

Rok utekl a jsme tady zase. Sice nejsme Mishovy šílenosti, ale bláznivých nápadů máme stále dost. Podpoříte nás i tentokrát?

V roce 2018 jsme vybírali peníze na dvě regulérní sezóny BLate Night Show, dva speciály a dvě řady Klubu Kultivovaného Knižního Kamaráda. Pokud jste si toho nevšimli, všechny tyhle videa najdete zdarma na našem Youtube kanále! A k tomu jsme zmákli i nějaké díly navíc.

Nicméně, po roce jsme zpátky a vybíráme peníze na další řadu. Nebo dvě. Tentokrát nevymýšlíme žádné hlouposti kolem, které nám moc nejdou (trička), a jsme v tomhle straight jak Dan Bilzerian. V odměnách najdete humorný certifikát, mít své jméno v jednom nebo ve všech dílech...

Nechybí ani kalba! To byla věc u minulého Startovače nadmíru povedená. Moc si z ní teda nepamatujeme, ale naše zkušenosti nám dávají za pravdu, že to znamená, že to byla akce parádní. A nechybí ani crazy-střelec, teda Nostradamus. Ačkoliv, sakra, ten už je pryč...

Jestli se vám líbilo, co jsme pro vás za vaše peníze provedli minule, a máte chuť v tomhle s námi pokračovat, budeme jen rádi. Podívejte se i na náš nový projekt zde! A pozor, tentokrát jsme si dali challenge a chceme vybrat peníze v polovičním čase, tedy za 15 dní.

 

 

Regulérní 1. řada BLate Night Show je tady a je to vaše chyba!
9/17/2018

Regulérní 1. řada BLate Night Show je tady a je to vaše chyba!

Dali jste nám 300 tisíc Kč na to, abychom mohli dělat dál, co nás baví. Tady máte, za co jste si zaplatili.

První díl první řady BLate Night Show je konečně venku. A pokud jste ho ještě neviděli, tak to můžete napravit teď a tady. Jak jsme slibovali, na ničem jsme nešetřili – nabobtnal štáb, vymazlili jsme grafiku, i na tu maskérku nakonec došlo. No a ten moderátor… Uvidíte sami!

Další scénáře a další díly už jsou ve výrobě. Několik dílů KKKK jsme dokonce již vypustili v předstihu a to ještě před začátkem samotné BLate Night Show. A to i přes to, že jsme náš knižní klub původně koncipovali jako takovou knižní vatu mezi jednotlivými díly.

O tom, co se kolem BLNS děje ostatně vědí nejvíc ti z vás, startérů, kteří mohou nahlédnout na náš GDrive a sledovat, jak se tam objevují scénáře, a jak se nad nimi hádáme. Stejně tak svou odměnu, certifikát, byste měli mít na mailu už někdy od léta úplně všichni.

Stejně tak už jsme v rámci natáčení a příprav oslovili všechny ty, co mají mít BLNS nějakou roličku. Ať už jde o roli skutečnou, hereckou, nebo roli, co mají v kalhotech, nebo nějakou jinou, třeba srolovanou profilovku. Záleží na tom, co nám přistane v mailu.

Už v prvním díle jsme nechali jednoho z vás zazářit. Byť teda jen na půl vteřiny, jak bylo domluveno v rámci odměny You Dont Talk About BLNS, která replikuje střihačské umění Tylera Durdena z Klubu rváčů.

A co ty další věci?

Klid, k tomu se právě dostáváme. Party s červeným kobercem proběhne tento pátek v jednom nejmenovaném podniku. Moc se těšíme a trochu se i bojíme, jak tam všichni dopadneme. Třeba natočíme i nějaké to video. A nebo radši ne.

A pak už zbývají jenom plakáty a trika. Plakáty s Pérákem, ačkoliv, tady to vlastně můžeme napsat na plnou hubu – Čůrákem, jsou v tiskárně a čekáme, až nám je doručí. Stejně tak už řešíme s tiskárnou trička – aktuálně řešíme dostupné barevnosti.

To abyste si mohli vybrat i jinak než mezi černou a černou… Tohle jsme trochu podcenili (hlavně Lukáš) a za to se omlouváme. Ostatně je to ale důvod, že radši děláme videa než fashion label.

Díky moc všem a snad vás první díl první řady bavil jako nás.
Mikoláš, Martin, Lukáš

Takže to máme: Rozkuřovač, přístupy, Paseka, Crew - odesláno!
7/23/2018

Takže to máme: Rozkuřovač, přístupy, Paseka, Crew - odesláno!

Je tomu necelý měsíc, co jsme společně zabodovali na Startovači. A to si žádá jisté summary, co jsme udělali, a také info, že jsme prachy nesbalili a nezmizeli do Uzbekistánu...

Pravda, někteří z nás takové ambice měli, ale Mikoláš zatím neodjel dál než na Slovensko. A pak se vrátil, protože tanková plzeň je tanková plzeň. Každopádně, v mezičase stihl navštívil vydavatelství Paseka a Crew.

Obě dvě vydavatelství nás podpořily již během nultých řad a do našeho Startovače daly i velmi zajímavé odměny. Paseka darovala 7 titulů, za které dáme do ohně ruku i Péráka 21. století (info zde!). A Mikoláš do všech vepsal svoje věnování.

startovac_odmeny3.jpg

Stejný proces následoval i v Crwi, resp. v knihkupectví Krakatit. Od Crwe pět startérů získalo parádní průřez komiksy, které u nás vychází. A tím, co rádi čteme (info zde!). A ještě je tam manga Fullmetal Alchemist k tomu!

Stejně tak se svých odměn dočkali všichni, co nás podpořili - v mailu byste měli obdržet odkaz na stažení svého certifikátu Rozkuřovač! A pokud patříte mezi Zvědavce, již jste dostali přístup na celý náš GDrive, kde najdete i to, co nechcete.

Aktuálně řešíme trička a plakáty. Probíráme vámi vyplněné formuláře a děláme si v tom trochu pořádek, abychom věděli, kolik, čeho a v jaké barvě máme objednat. Kde si nebudeme jistí, tam vás ještě konktaktujeme mailem.

A jak to vypadá s tím, na co jste všichni příspěli? Nápadů na témata a díly máme tři hromady. Scénáře pro první díly jsou již ve výrobě a to se týká jak první řady BLNS tak i Knížního klubu - ten bychom navíc chtěli natáčet již tento týden!

Samotnou premiéru nové řady jsme pak stanovili vcelku jasně na "někdy ten první týden v září, né hned ten první víkend, hned ale po něm!" To, abyste věděli, jak si máte naplánovat třeba dovolenou nebo pracovní povinnosti (den potom)...

Jinak, kdyby někdo něco měl, nechť nám napíše na našem FB a nebo prostě na mail blatenightshow@gmail.com

Nová speciální odměna: Tady poteče CREW!
6/25/2018

Nová speciální odměna: Tady poteče CREW!

O víkendu jsme vypsali speciální odměnu s knihami od Paseky, které jste rozprášili během několika desítek minut. Byla to záležitost ryze exkluzivní a asi bychom toho udali desítky, nicméně počty navyšovat nebudeme! Už jenom kvůli České poště. Nicméně pět balíků by ještě mohli zvládnout, tentokrát půjde o komiksy!

S legendárním vydavatelstvím CREW jsme také spolupracovali už na sérii 0,5 a nyní jsme pro vás připravili 5 balíčků komiksů opět vybraných přímo Mikolášem. Pod tenhle výběr se podepíše a dokonce se vám podepíše do každého booku! Famózní value nejen pro komiksové fandy, protože tenhle pick vás může nakopnout k celoživotní lásce k bublinkám.

A teď nemyslíme prosecco!  

Mezi řádky: Tommy Taylor a falešná identita

Skalpy: Země indiánů

Mýty: Legendy v exilu

Deadpool: Mrtví prezidenti

Lucifer: Ďáběl vchází do dveří

Živí mrtví: Staré dobré časy

Fullmetal Alchymist: ocelový alchymista

Fell: Kruté Město

Stejně jako u knih, zeptali jsme se Mikoláše i u komiksů, proč zrovna tenhle výběr? „Myslel jsem, že vybírat mezi crwáckými kousky nebude složité, stačilo se na židli v pracovně otočit od stolu ke knihovně. Ale oni toho vydali tolik, že jsem musel teda pečlivě vybírat. Nakonec jsem se rozhodl převážně pro první díly k sériím, které mi udělaly největší radost.

Živí mrtví asi nepotřebují představovat, pokud neznáte, komiks je základem k superúspěšnému TV seriálu. Skvělé napínavé čtení, jenom se moc citově nefixujte na hlavní postavy.

Deadpool je Deadpool, to je taky plácání virtuálního inkoustu. Komiksy asi nejsou lepší než první film, ale pobaví vás spolehlivě!

Mýty jsou rovněž dost populární. Vycházejí z premisy, že kdesi v New Yorku existuje oblast, kde volně žijí pohádkové bytosti. Vlk z Karkulky je šerif, Sněhurka starostka – no blbě se to vysvětluje, zkuste prostě první díl. BTW Mýty (Fables) pronikly i do světa počítačových her s The Wolf Among Us.

Se Skalpy jdeme trochu na pole komiksů pro fajnšmekry. Pokud vás přestali bavit Supermanové a Spider-Manové (jako mě), tohle je jak struhadlo drsný příběh jedné indiánské rezervace se vším zoufalstvím, bezmocí, drogami, kasinem a hnisavou historií, co k tomu patří.

Mezi řádky rozhodně brutální není, naopak bych to spíše nacpal do kolonky intelektuální komiks (nacpal násilím samozřejmě, jak jinak u inťošárny!). Autoři si hrají s prolínáním skutečných a literárních světů, a pokud máte trochu načteno, hodně si to užijete. Pokud je jediné, co jste dosud četli Lobovy komiksy (také Crew btw), tak raději přeskočte.

Lucifer je podobný rank. (Jako Mezi řádky, ne jako Lobo!) Pokud si tohle jméno přeložíte, jedná se o světlonoše, takže nečekejte ubohou karikaturu pekelného rohatce, na jakou jsme zvyklí vod Zdeňka Trošky. Tenhle typ komiksů miluju. Vesměs se odehrávají v naší realitě, na jejímž pozadí se však dějí nepřirozené věci. Paralelní světy, brány do astrálních sfér – a na povrchu přitom realita, kterou známe.  

Fullmetal Alchymist je zde trochu navíc. Já chtěl Sandmana, ale toho na skladě prej teď nemaj, zas mi bylo líto vás o jeden domluvenej komiks ošidit, tak mi Pavlovský nacpal Fullmetal Alchymistu, že je to něco pro lidi, co mají rádi japonské věci, oživlá brnění a vůbec JRPG. Čili jestli tahle manga bude blbá, může za to Jirka. Resp. autoři, ale víte jak to myslím.

Za co naopak dám svou knihovnu do ohně je Fell: Kruté město. Pro mě je to historicky zásadní komiks of Warrena Ellise, který mi poprvé ukázal s Transmetropolitanem, jak moc může komiks být crazy. Fell mi pro změnu otevřel oči v tom, jak i „hnusně namalovaný komiks“ může být fantastický. Kruté město vyprávějící trable mladého detektiva v bohem i vládou zapomenuté čtvrti má neuvěřitelnou atmosféru a já se jenom divím, že CREW po tolika letech má na skladě stále ještě pět kusů!“

Tak tohle je naše nová odměna, skvělé a náročnými kurátory prověřené komisky navíc s pomocí BLNS a Mikolášovým podpisem!

Bacha, opět máme jen 5 kusů!!!!

Nová speciální odměna: Mějte doma Paseku!
6/23/2018

Nová speciální odměna: Mějte doma Paseku!

Máte doma v knihovničce paseku? Můžete mít Paseku! S tímto legendárním vydavatelstvím jsme spolupracovali už na sérii 0,5 a nyní jsme pro vás připravili 5 balíčků knih vybraných (a podepsaných!) přímo Mikolášem. Tohle jsou kousky, za které dá ruku do ohně:

Tyranie
Co já vím?
Marvel
George Lucas
Opuštěná společnost: Česká cesta dd Masaryka k Babišovi
Sráči

A proč vybral zrovna tyto knihy? „Tyranie je jasná, diváci BLNS ji už ostatně znají, opravdu si myslím, že na těch cca 100 stránkách najdete mnoho zásadních informací.

Miloš Forman byl neuvěřitelný sám o sobě. (Za jeho dílo dáváme pět z pěti formanů!) A pokud se o něm chcete dozvědět víc, nenapadá mě kromě jeho filmů lepší kousek než kniha Co já vím? Je to rozhovor s mým oblíbeným Janem Novákem (mj. kniha Zatím dobrý o Mašínech).

Dále jsou zde dvě dost zásadní popkulturní bichle. Životopis George Lucase, kde mě fascinovala jeho uprutnost, se kterou si šel po svém. A jak se to vyplatilo! Historie Marvelu mě fascinovala, jak se to dá číst, i když tam není jediná ukázka z komiksu? Ale je mi jasný, že s obrazovým materiálem by to stálo dvakrát tolik. Navíc je to teda neoficiální historie… Je to tužší čtení než Lucas, ale jestli máte rádi komiksy nebo filmy od Marvelu…

Knihy od Erika Taberyho, šéfredaktora Respektu, jsem četl snad všechny a mám je ještě raději než jeho úvodníky. Opuštěná společnost je notně depresivní, ale já si nepotřebuju mazat sám sobě med kolem pusy.

A Sráči? Je to „pouze“ detektivka, ale jak jsem s radostí přelouskal několik severských kousků od Nesba a spol., začal jsem mít pocit, že je to na jedno brdo. Tohle je vítané americké osvěžení. Nemusím sprostá slova za každou cenu, ale tady to sotva šlo přeložit lépe.“

Tak tohle je naše nová odměna, za litr téměř dvojnásobná value, navíc s příběhem a podpisem!

Tak  bacha, máme jen 5 kusů!

Co 200 %, rovných 220 %. Díky všem a jedeme dál!
6/8/2018

Co 200 %, rovných 220 %. Díky všem a jedeme dál!

Je to tak, než jsme stačili napsat novinku, že jsme překonali 200 %, už máme na Startovači krásných 220. A to jsme teprve ve třetině kampaně!

Kampaň tedy pokračuje velmi slibně a dost možná zvládneme v jednom tahu vybrat i peníze na druhou regulérní sezónu BLate Night Show. Díky, že vás baví, co nás baví, a že jste ochotni si odtrhnout od huby a nacpat to nám.

Ve štábu BLNS, který celý vývoj kampaně bedlivě sleduje, se děje následující: Mikoláš v pátek ráno odletěl na E3 a v USA bude nějakých 10 dní, pokud ho teda pustí z letiště s tím jeho novým sestřihem...

Zbytek týmu pak v mezičase připravuje první várku odměn. Co je to ta první várka? Asi nemá smysl, abychom otáleli s certifikáty Rozkuřovače, jenom si musíme odladit jejich výslednou podobu - musí to mít styl.

Stejně tak nebude problém, abychom prvním Zvědavcům dali přístup k našim tajným dokumentům. V rámci odměny za 750 Kč totiž dostanete přístup na náš GDrive, kde budou fotky, videa, návody, scénáře, komentáře...

To vše se snažíme dodělat co možná nejdříve, ideálně v průběhu následujícího týdne, tedy ještě před koncem našeho Startovače. Odměny ještě dříve, než skončí kampaň, to jsou nám věci...

Další dva cíle padly. Kdy dojde na další?
5/31/2018

Další dva cíle padly. Kdy dojde na další?

První řada a první speciál jsou jasné. A Miky se taky pěkně namaže!

Jedete jak stroj namazanej Rickym Žervé! Za necelé dva dny jsme díky vaší podpoře splnili plán na 147 procent. František Čuba by měl radost. A my taky! To znamená, že určitě vznikne 6 dílů BLNS + 1 speciál. A navíc – Mikoláš se nebude lesknout, protože ho napajcujeme i něčím jiným než Matuškou. Během letního natáčení to přijde vhod.

Každopádně, naše plány nekončí na 125 tisících Kč. Rádi bychom bokem k BLate Night Show rozjeli i další minishow – KKK aneb Klub Knižních Kamarádů (cíl 150 tisíc Kč). Jak jste si všimli, docela dost čteme a docela dost o tom mluvíme. Hned několik dílů BLNS bylo o knížkách. Jen vzpomeňte třeba Tyranii nebo Všechny jejich lži.

Tohle bychom rádi dělali bokem, aby to tolik neotravovalo ty fanoušky, který maj problém přečíst i krabici od corn flakes. Tenhle obsah zároveň vyplní mezeru mezi jednotlivými díly regulérní BLNS, takže vás budeme bombardovat naší fingovanou (nebo fundovanou? Fonduovanou?) chytrostí 2x týdně. A ani tam se nechceme zastavit.

Rádi bychom rovnou udělali i tu druhou řadu a druhej speciál a druhý KKK... Držme si palce a ještě jednou díky všem za podporu v jakémkoliv stavu nebo skupenství!

První cíl dosažen. Další čekají na pokoření
5/30/2018

První cíl dosažen. Další čekají na pokoření

Je to tam. První regulérní řada BLate Night Show bude!

Rozhodlo o tom 131 startérů a to za pouhých 18 hodin. Díky všem, co nás podpořili. Ať už finančně nebo lajkem, srdíčkem či sdílením na sociálních sítích! Tím ale nekončíme. Máme v rukávu a nohavicích ještě několik dalších plánů a bez vás to nezvládneme...

  • nechceme, aby se Miky lesknul
  • naopak chceme udělat BLNS speciál
  • a navíc chceme udělat ještě paralelní minishow KKK – Knižní Klub Kamarádů
  • a samozřejmě chceme udělat i druhou řadu BLNS, pokud pánbů dá štěstí a vy další peníze

A v rámci kampaně ještě chystáme pár dalších věcí. Sledujte nás tady na Startovači nebo támhle na Facebooku. Ještě jednou díky!

 

ReachedCZK 303,817(338%)

338%
CZK 90,000requested
403contributors
Contribute

project authorMikoláš Tuček

Rewards

CZK 100Rozkuřovač

Veledůležitá pozice, bez které se neobejde žádná Late night show. Moderátor musí být vždy připraven. E-mailem obdržíte originální certifikát stvrzující vaši pracovní zkušenost. Automatické plusové body při hledání práce v jakémkoliv korporátu. Hlasovací právo v případě vyběru témat pro speciály.

Expected delivery of the reward: September 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250First Blood

Vaše jméno a funkce uvedené v závěrečných titulkách jednoho dílu. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 0/36

Reward unavailable

CZK 300Řehoř Červenokostelecký: barista

Vaše jméno a funkce uvedené v závěrečných titulkách jednoho dílu. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 7/72

Reward unavailable

CZK 567You DO NOT talk about BLNS!

Získávate 0,5 vteřiny v jednom díle BLNS pro Váš osobní vzkaz, foto nebo promo kód. Pokud jste hard core fanoušek Klubu rváčů a chcete zakomponovat do pořadu obrázek vašeho mužství, tak dodaný materiál musí být v klidovém stavu v min. rozlišení 6 miliónu pixelů. Něco “normálního”, ok? + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 3/18

Reward unavailable

CZK 750Zvědavec

Pro začátek Read-only access do BNS Google Drive. Zakulisní informace, nepovedené záběry, nezkrácené díly, nerealizované scénaře, hádky, recept na Novičok, identita Zodiaka, adresa na Elvise apod. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: June 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Plakát Péráka pro 21. století

Chceš mít kus mladého umění, ale na Davida Černýho už nejsou love? Naštěstí jsme tady my s limitovanou edicí Pérákova plakátu. Komiks nevyjde, ale ten plakát můžeš mít v A2! Může být podepsaný. Múžeme na něj napsat přání. Je to na tobě. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 37/50

Reward unavailable

CZK 1,000BLNS triko v naprostym topu

Zen, vole! Je to pálka, ale triko je v topu a jde hlavně o podporu naší věci. Klidu dosáhnete nejen díky bambusovému vláknu, ale i pocitu, že jsme dostali vaše peníze.

Expected delivery of the reward: September 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Chci doma Paseku

Speciální balík 6 knížek (více v novinkách) vydavatelství Paseka a navíc s Mikolášovým podpisem!

Expected delivery of the reward: August 2018

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000Tady poteče CREW!

Výběr top komiksů od CRWE a navíc s Mikyho podpisem. Klasickym inkoustem. Podrobnosti v novince.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,250Řehoř Červenokostelecký 2.0

Vaše jméno a funkce uvedené v závěrečných titulkách celé první řady. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 1,500Materialista

Originální plakát Péráka, tričko "Zen, Vole". + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,600Pozdní Materialista

Originální plakát Péráka a BNS tričko . + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 15/30

Reward unavailable

CZK 2,500Červený koberec

Pozvání na slavnostní párty při příležitosti premiéry 1. dílů 1. sezóny. Křest proběhne pravděpodobně někde v hospodě v Praze za účasti BNS. Pivo v ceně. + Odměna Rozkuřovač

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 11/25

Reward unavailable

CZK 5,000Spot the Looney!

Tato Monty Pythonovská odměna je věnována odvážlivcům, kteří se nebojí ze sebe udělat blázna. Objevíte se osobně v jednom díle BNS. Jak bude vstup dlouhý a zda vás necháme mluvit, nevíme. Záleží, co nás napadne a jak umíte hrát. Pokud koktáte máte 10% slevu. + Odměna Červený koberec

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 5,000Spot the Looney! (Sezóna 2)

Tato Monty Pythonovská odměna je věnována odvážlivcům, kteří se nebojí ze sebe udělat blázna. Objevíte se osobně v jednom díle BNS (sezóna 2). Jak bude vstup dlouhý a zda vás necháme mluvit, nevíme. Záleží, co nás napadne a jak umíte hrát. Pokud koktáte máte 10% slevu. + Odměna Červený koberec

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 10,000Psycho střelec

?

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 20,000Partner dílu

Za tyhle peníze vám dáme logo do titulků a ještě vás zmíníme v rámci pořadu. Taky vám poděkujeme na našich sociálních sítích (formou videa). + Odměna Červený koberec

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 20,000Partner Knižního Klubu

Stanete se partnerem 1. řady naší nové show - Klubu Knižních Kamarádů. Teda pokud umíte číst.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 40,000Vlastní epizoda

Nad rámec klasické série pro vás vytvoříme speciální tématický díl. Nebojíme se ničeho, i o obrábění jsme mluvili a to jsme ani nevěděli, co to je. + Odměna Partner dílu

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 90,000Partner sezóny

Máte značku a nemáte kde utratit budget? Tohle je ta správná cesta. KPIs splníte dřív, než byste řekli “mileniál.” Svoje logo uvidíte v každém dílu série a každý týden na našich sockách. + Odměna Červený koberec

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable