urzanarchy.1920x1080.jpg

Anarchokapitalismus Knihy

Podpořte a získejte první českou knihu o anarchokapitalismu! Dílo, jež Urza léta tvořil, je již jen krůček od svého zrození a potřebuje vaši pomoc.

4/6/2018

Vyzvedněte si odměny!

Všechny odměny byly před několika dny odeslány, takže byste je už měli mít doma či alespoň na poště.

Ještě jednou děkujeme za Vaši úžasnou podporu.

Protože Vás přispělo (když započítáme i kryptoměny) hodně přes tisíc, rozeslání odměn chvilku trvalo; touto dobou byste své odměny měli již všichni mít doma či alespoň na poště.

Pokud komukoliv cokoliv chybí, prosím, ozvěte se; je možné, že jsme udělali chybu, případně pošta něco ztratila. Totéž platí pro lidi, kteří dostali něco jiného, než na co měli nárok; rozhodně nechceme nikoho o nic připravit, ale mohli jsme chybovat, tak se neváhejte ozvat v případě jakékoliv nespokojenosti. Totéž platí pro lidi, kteří mají nárok třeba na přednášku a podobně; stačí napsat, domluvíme se.

Díky všem, kdo se zúčastnili této legendární kampaně!

12/14/2017

Finišujeme; zveme na křest; a děkujeme!

Zítra končí crowdfundingová kampaň; a přichází poslední šance nechat v knize zvěčnit svůj text. Krom toho jste všichni zváni na křest!

Díky za Vaši neuvěřitelnou podporu! Nejúspěšnější knihou Startovače se do zítra už asi nestaneme (teď jsme druhá nejúspěšnější), nicméně s ohledem na to, že v kryptoměnách se vybralo ještě více než v korunách, v součtu jde patrně o nejúspěšnější český crowdfundingový projekt na vydání knihy. Děkujeme, jste úžasní!

Spousta z Vás má v rámci své odměny možnost publikovat v knize několik slov či vět; znovu připomínáme, že kdo se neozve do pátku 15. prosince, o tuto možnost přijde (kniha půjde do tisku)! Kdo se ozval, ale neobdržel odpověď, nechť tak učiní znovu, protože na všechny maily odpovídáme (nedorazila-li odpověď, mail se někde ztratil).
Také upozorňujeme, že příspěvky ze stejných mailových adres sčítáme; příspěvky z různých adres naopak vnímáme jako oddělené. Kdo si to tak nepřeje (ať už chcete více menších odměn místo jedné větší nebo velkou místo malých), nechť se ozve.

Ačkoliv tento projekt považujeme za obrovský úspěch, realizace mediální kampaně na podporu libertariánských myšlenek a vyvolání veřejné diskuse bude stát mnohem více peněz; proto prosíme, zvažte, zda nechcete a nemůžete přispět ještě více – doslova každá koruna se nám bude hodit.
Komunikujeme s médii (úspěch crowdfundingové kampaně je zajímá), tiskárnou, knihkupci, vznikají překlady do dvou jazyků a o dalších jednáme, tvoříme audioknihu, zkrátka naše práce je v plném proudu; a už teď utrácíme nemalé peníze.

A konečně jste všichni zváni na křest knihy! Ten se bude konat 1. března v Paralelní Polis; detaily najdete v této facebookové události (je viditelná i pro ty, kdo nemají facebook):
https://www.facebook.com/events/299561613873350/
Používáte-li facebook, moc prosíme, potvrďte účast (chystáte-li se přijít), abychom mohli připravit prostory odpovídající velikosti.
Děkujeme!

11/30/2017

Další odměny!

Děkujeme za Vaše více než štědré příspěvky; na znamení vděku rozdáváme dárky a vypisujeme další odměny!

Protože jste k nám byli tak neuvěřitelně štědří, rádi bychom se odvděčili, takže rozdáváme dárky a vypisujeme další odměny; ty jsme rozhodli učinit dostupnějšími pro přispěvatele, kteří nám pomohli dosáhnout takového úspěchu.

Všichni, kdo doposud přispěli alespoň 300 korun:
– Získávají 
zdarma ebook jako dárek.
– Mají možnost koupit 
audioknihu za pouhých 100 korun.
– Přispějí-li 
celkem 800 korun (včetně dosavadního příspěvku), získají odměnu „Nadšený čtenář“, která je normálně za 1000 korun (a dopošlete-li přitom alespoň 100 korun, získáte audioknihu).

Všichni, kdo doposud 
přispěli alespoň 1000 korun, mohou získat odměnu „Podporovatel“, která je normálně za 2000 korun (včetně audioknihy), přispějí-li celkem 1600 korun (včetně dosavadních příspěvků).

Kdo přispěl alespoň 2000 korun, dostane audioknihu zdarma jako dárek.

Důležité:
– Přispíváte-li vícekrát, 
uveďte stejnou e-mailovou adresu, abychom byli schopni platby spárovat (pokud tak z nějakého důvodu neučiníte, kontaktujte nás).
– Kdo získal v rámci své odměny možnost v knize něco publikovat, prosím, 
kontaktujte nás na adresu urzanarchy@gmail.com a napište nám to do 15. prosince; později už to nebude možné! Jestliže jste nás kontaktovali a neobdrželi odpověď do 48 hodin, zpráva se musela ztratit, takže ji neváhejte poslat znovu (vždy odpovíme).

Děkujeme!

11/1/2017

Mediální kampaň

Do 31. října se podařilo vybrat 300 tisíc, takže zveřejňujeme náš další plán!

Před časem jsme deklarovali, že povede-li se do 31. října vybrat 300 tisíc, čeká nás další krok.
Podařilo se! A to jen díky Vám, vážení přispěvatelé. Děkujeme za tu obrovskou podporu i důvěru. Ani my nezahálíme: Mimo jiné začíná vznikat audiokniha, předklad do angličtiny (další jazyky jsou v jednání) a hodláme vydat i ebook.

Ale v čem spočívá ten slibovaný další krok?
Smyslem knihy je seznámit s myšlenkami svobody co největší počet lidí. A právě Vaše úžasná podpora nám pozvolna otevírá další cestu, jak toho docílit. Oslovili jsme mediální agenturu, která věří, že by se to skrze knihu mohlo podařit. Hodláme odstartovat v médiích kampaň, jejímž primárním cílem nebude prodávat knížku, ale šířit myšlenky v ní obsažené.

Nechceme Vám nic nalhávat, takže na rovinu:
V ČR ještě nikdo nic takového nezkusil, takže ani naši mediální specialisté nedokáží odhadnout, jak dobře či špatně se bude toto téma „prodávat“ novinářům. Nejsme schopni Vám dát žádné záruky úspěchu. Nedokážeme s jistotou vyloučit možnost, že se média tématu „anarchokapitalismus“ vyhnou širokým obloukem. Máme ale velmi schopný tým, jenž se pomalu rozrůstá o další profesionály z různých oborů, které potřebujeme. A slibujeme plné nasazení.

Abychom však měli alespoň nějakou šanci na úspěch, potřebujeme ještě daleko více peněz. Obracíme se tedy i na ty, kdo na knihu již přispěli: Nechcete nám pomoci realizovat i další cíl? Výsledky jsou nejisté. Děláme však to nejlepší, co umíme. Dáváme tomu vše, protože šanci něco konečně doopravdy změnit nemůžeme zahodit.

Bohužel je velice těžké specifikovat, k jaké částce přesně směřujeme, neboť vybíráme nejen na Startovači, ale také v kryptoměnách, jejichž kurzy se v čase mění; nemluvě o tom, že z naší spolupráce s mediální agenturou plynou další možnosti, co můžeme dělat (a všechny něco stojí). Jsou však dva cíle, jejichž překonání by pomohlo z hlediska mediální propagace:
384 697 korun: Tolik peněz potřebujeme, abychom byli nejúspěšnějším projektem Startovače podle procent splnění.
632 401 korun: Ač se jedná o cíl pravděpodobně nereálný, udělal by z tohoto projektu nejúspěšnější knihu Startovače.
Ačkoliv jsou obě tato čísla jen symbolická (leč samozřejmě ty peníze na kampaň potřebujeme), mohou projektu pomoci z hlediska mediální pozornosti, která je určitě zapotřebí.


S upřímnými díky,
Urza, Tereza & celý náš tým


PS: Kdo zaplatil 2000 nebo více a chce do knihy umístit pár slov čtenářům (podrobnosti jsou popsány v odpovídajících odměnách), ozvěte se na urzanarchy@gmail.com! Kdo se neozve nejpozději 15. prosince, tomu již nebudeme moci vyhovět (kniha jde do tisku).

10/21/2017

Další cíl: 300 tisíc!

Dostaňme se na 300 tisíc do 31. října! Podaří-li se to, čeká nás další krok.

Děkujeme za Vaši úžasnou podporu! Stále tomu nemůžeme uvěřit. Jste úžasní a nesmírně si vážíme všeho, co děláte pro náš projekt. Tím zdaleka nemyslíme jen finanční příspěvky.

S tolika penězi je již reálné vydat knihu v ne úplně malém nákladu a především dobrém – opravdu kvalitním – provedení. K tomu potřebujeme celkem 300 tisíc! Když jsme projekt spouštěli, o této možnosti jsme ani nesnili. Teď se jeví býti reálně dosažitelnou – díky Vám.

Povede-li se navíc tuto částku vybrat do Urzovy další přednášky, která se bude konat 31. října v Paralelní Polis, začneme se naplno věnovat realizaci konkrétního plánu, jak knihu efektivně využít k vyvolání veřejné diskuse o roli státu ve společnosti. O podrobnosti tohoto (smělého) plánu se samozřejmě v případě úspěchu podělíme (a oceníme veškeré Vaše připomínky).

Prosíme, zůstaňte s námi a podpořte nejen knihu, ale také šíření myšlenek svobody. Jestli ne přímo k jejich realizaci, tak alespoň k diskusi. Ještě jednou děkujeme. A to nejen za Vaše peníze.

10/19/2017

Neuvěřitelný začátek!

Čekali jsme leccos, ale sto tisíc během prvního dne vážně ne! Rozhodně však ještě zdaleka nekončíme; prosím, zůstaňte s námi a přispívejte dál.

Děkujeme za tak neuvěřitelnou a (v této míře) neočekávanou podporu! Sto tisíc během prvního dne a padesát během druhého si nikdo z nás ani nevysnil. Je to šok a úžasný pocit. Díky.

Přesto však prosíme – přispívejte dále! Cílová částka pokrývá minimální náklad v papírové vazbě. Pro vydání alespoň pár tisíc výtisků v takovém provedení, aby se kniha čtením neničila, potřebujeme stovky procent.

Dále na základě četných žádostí posíláte knihy i na Slovensko!
Pokud pošlete pro danou odměnu o 250 korun více na poštovné (kniha bude nejspíše vážit přes půl kilogramu). Například místo 300 korun pošlete 550, místo 1000 pošlete 1250 a tak dále.

Ještě jednou děkujeme. Jste úžasní!

ReachedCZK 656,562(1,002%)

1,002%
CZK 65,536requested
887contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Elektronický čtenář

Za 100 korun získáte ebook. Kdo přispěl alespoň 300 korun do 29. listopadu nebo 1000 korun kdykoliv, získává ebook zdarma.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Posluchač

Za 200 korun získáte audioknihu. Kdo přispěl alespoň 300 korun do 29. listopadu, může získat audioknihu za 100 korun; kdo přispěl alespoň 2000 korun kdykoliv, získá audioknihu zdarma.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Zvědavec

Za 300 korun získáte jeden výtisk knihy (poštou na adresu v ČR nebo osobně na křtu); plánovaná prodejní cena je vyšší než 300 korun, takže ušetříte.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Čtenář

– dva podepsané výtisky knihy (poštou na adresu v ČR nebo osobně na křtu) – odznáček s logem autora

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Slovenský čtenář

– dva podepsané výtisky knihy poštou na Slovensko – odznáček s logem autora Každá odměna má svou slovenskou verzi, stačí poslat o 250 korun více za poštovné; toto je jen příklad k odměně „Čtenář“ (tedy například odměnu „Podporovatel“ lze obdržet na Slovensko za 2250 korun).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Zvědavý čtenář

Pokud jste alespoň 300 korun přispěli před 29. listopadem, za celkem 800 korun (stačí tedy k současným příspěvkům doposlat tolik, abyste dohromady přispěli 800 korun) získáte odměnu „Nadšený čtenář“, která je normálně za 1000 korun (a dopošlete-li v rámci toho alespoň 100 korun, dostanete audioknihu).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Nadšený čtenář

– zvěčnění s poděkováním přímo v knize – dva podepsané výtisky knihy (poštou na adresu v ČR nebo osobně na křtu) – odznáček s logem autora

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,600Věrný čtenář

Pokud jste alespoň 1000 korun přispěli před 29. listopadem, za celkem 1600 korun (stačí tedy k současným příspěvkům doposlat tolik, abyste dohromady přispěli 1600 korun) získáte odměnu „Podporovatel“, která je normálně za 2000 korun (a dopošlete-li v rámci toho alespoň 100 korun, dostanete audioknihu).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Podporovatel

– možnost v knize publikovat krátký vzkaz čtenářům (několik slov, která musejí být v souladu s myšlenkami libertarianismu; může jít i o reklamní sdělení) – zvěčnění s poděkováním přímo v knize – veřejné autorovo poděkování na křtu – tři podepsané výtisky knihy (poštou na adresu v ČR nebo osobně na křtu) – odznáček s logem autora

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Sponzor

– Autor připraví přednášku na téma dle vaší volby a dojede za vámi kamkoliv po ČR (je jen na vás, pro kolik lidí a kde uznáte za vhodné). – možnost v knize publikovat několik vět (krátký odstavec, který musí být v souladu s myšlenkami libertarianismu; může jít i o reklamní sdělení) – triko z limitované edice navržené pouze pro tuto příležitost – zvěčnění s poděkováním přímo v knize – veřejné autorovo poděkování na křtu – tři podepsané výtisky knihy – odznáček s logem autora

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Mecenáš

– Dostanete prostor ve videu KANÁLU SVOBODNÉHO PŘÍSTAVU nebo můžete určit téma jednoho z Urzových textů či videí (může být i o vaší instituci; nebo o čemkoliv jiném). – Autor připraví přednášku na téma dle vaší volby a dojede za vámi kamkoliv po ČR. – možnost v knize publikovat odstavec (či dva krátké) nebo logo (obojí musí být v souladu s myšlenkami libertarianismu; může jít i o reklamní sdělení) – triko z limitované edice navržené pouze pro tuto příležitost – zvěčnění s poděkováním přímo v knize – veřejné autorovo poděkování na křtu – čtyři podepsané výtisky knihy – odznáček s logem autora

The number of rewards is not limited

Reward unavailable