heart.png

Albánská výzva: Turistické značení Ostatní

Pomozte nám vyznačit 130 km turistických tras v horách severní Albánie.

6/29/2015

Dosáhli jsme milník 100 %, pokračujeme ještě týden!

Právě jsme na startovači dosáhli důležitý milník 100 % cílové částky, děkujeme!

Posledních 8 dní máte možnost pořídit si přes Startovač třeba vlastní kilometr turistické stezky, který označíme patníkem s Vaším jménem, a až přijedete do Albánie a budete se po stezkách procházet, můžete se pochlubit: Toto je můj vlastní, adoptovaný kilometr! 

O kolik se nám podaří cílovou částku překonat? Všechny peníze, které vybereme, i ty nad plánovanou cílovou částku, použijeme na kvalitní turistické značení v severní Albánii a na tvorbu mapy. 

Námi vytvořená mapa bude fakticky první mapou této oblasti, podle které se v této lokalitě bude možné pohybovat, protože v dosud dostupných mapách chybí základní orientační prvky. Plánujeme tvorbu mapy s maximální podporou GPS na základě volně šiřitelných podkladů a následné zakreslení všech námi vyznačených orientačních prvků, jako jsou rozcestníky, značky, polohy zdrojů vody, sněhová pole, časy pochodů apod. do této mapy. Bude to první mapa regionu, podle které se bude dát orientovat.

A teď novinky z našeho projektu

NAŠE MOSTY V ALBÁNII

Kromě vyznačení rozsáhlé sítě turistických cest chceme v severoalbánských horách např. postavit 2 mosty. Minulý týden jsme vyrazili přímo na místo montáže jednoho z nich, abychom je dobře zaměřili. Bude postaven na cestě mezi Fushe-Thethi a Grunasem v místě, kde dříve most stál. Most jednak umožní turistům dostat se k suchou nohou k vodopádům v Grunas, jednak místním umožní dostat se přes řeku i v zimě a během jarních povodní. 

vodopad_grunas.jpg
Vodopád v Grunas

OBJEVITELSKÝ TURNUS

Od 3. do 18. července bude malá skupinka našich dobrovolníků v Albánii na tzv. objevitelském turnusu. Jejím hlavním úkolem je vše na místě připravit na příjezd stovky dobrovolníků v srpnu. Již během objevitelského turnusu bude vyznačena červená značka, která umožní dostat se z přístavu v Lekbibaj do Curraj Eper a dále do Thethu. 

VOLNÁ MÍSTA V AUTOBUSECH

Nabízíme veřejnosti 10 volných míst v autobusech, kterými budeme do Albánie dopravovat naše dobrovolníky. Autobus do Albánie odjíždí 8. 8. 2015 večer z Brna, návrat do Brna v noci z 1. na 2. 9. 2015. Autobus je možné využít buď v obou směrech (tam i zpět), nebo i jen v jednom směru a v druhém směru se dopravit stopem nebo veřejnou dopravou. Jeden směr jízdy vyjde na 2000 Kč. Jedná se o jedinečnou možnost jako první vyzkoušet zcela nové turistické značení v oblasti, kde před Vámi nechodili téměř žádní turisté. Pokud byste měli zájem autobus využít, kontaktujte nás např. pomocí tohoto formuláře na našich stránkách

Moc Vám děkujeme za veškerou vaší podporu! 

Tým Albánské výzvy

ReachedCZK 45,744(152%)

152%
CZK 30,000requested
75contributors
Contribute

project authorAlbánská výzva

Rewards

CZK 150NAPÍŠEME VÁM Z ALBÁNIE

Přímo z vesnice Curraj Eperm Vám pošleme pohled s osobním věnováním a s unikátním razítkem Ponny Express Curraj Eperm. Našeho kurýra čeká den cesty na koni k nejbližší schránce Albánské pošty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300ALBÁNSKÝ OBJEVITEL

Dárcovský certifikát jako osvědčení o adopci 1 km trasy.

Number of available rewards: 47/60

Reward unavailable

CZK 500ALBÁNSKÝ OBJEVITEL (s patníkem)

Dárcovský certifikát jako osvědčení o adopci 1 km trasy + Patník na turistické cestě s Vaším jménem, který označí Váš kilometr turistické cesty.

Number of available rewards: 12/40

Reward unavailable

CZK 1,000ALBÁNSKÝ DÁRCE

Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000ALBÁNSKÉ SEZNÁMENÍ

Lodní lístek na festival v Curraj Eperm zdarma + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy. NEBO pro ty, co nemohou do Albánie přijet Kuchařky a kuchaři Albánské výzvy Vám upečou domácí moučník a osobně Vám ho doručí (Brno a okolí) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 4,000ALBÁNSKÝ PRŮZKUMNÍK

Doprava lodí a autem na festival ze Shkoderu a zpět + Lodní lístek na festival v CE + Občerstvení na festivalu + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v CE + eBook o zážitcích z Albánské výzvy. NEBO pro ty co nemohou do Albánie přijet Kuchařky a kuchaři Albánské výzvy Vám upečou domácí dort a doručí Vám ho (kdekoliv v ČR, v dostupné vzdálenosti osobně) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable

CZK 7,000ALBÁNSKÝ DOBRODRUH

Ubytování pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí u některé z našich přátelských rodin v Curraj Eperm + Doprava lodí a autem na festival ze Shkoderu a zpět + Vstup na festival v Curraj Epperm + Občerstvení na festivalu + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave po festivalu s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 10,000GENERÁLNÍ SPONZOR JEDNÉ Z TURISTICKÝCH TRAS

Trasa ponese jméno dle vašeho výběru a domluvy + Uvedení na rozcestnících + Uvedení na našem webu jako hlavní sponzor vybrané turistické trasy (červená, modrá, zelená, žlutá) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + Tištěný eBook o zážitcích z Albánské výzvy s osobním věnováním.

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable