Finální ohlédnutí za Bránami Skeldalu
16. 6. 2013

Finální ohlédnutí za Bránami Skeldalu

První česká hra, která uspěla.

Kampaň BS byla v mnoha ohledech unikátní a specifická. Nakonec měla i šťastný konec a vůbec poprvé se v Česku a na Slovensku takto zafinancovala „počítačová“ hra nebo aplikace. Cesta za úspěchem rozhodně nebyla jednoduchá a my jen smekáme klobouk před autorem Jindrou Rohlíkem, že to nevzdal a pracoval na tom, aby se to prostě povedlo. Brány Skeldalu musely čelit hned několika větším nepříjemnostem.

1.) Překvapivě hodně lidí věří, že udělat aplikaci nebo hru stojí asi tak 10-20 000Kč
2.) Brány nemohly jako odměnu dávat nějaký fyzický produkt např. CD, Bluray, knihu apod., což je věc se kterou se crowdfunding dělá neporovnatelně snadněji (Mám to koupit teď nebo až za pár týdnů co to vyjde, že?)

Myslím, že Skeldal potvrdil tím čím je. Není to mainstream s deseti a sta tisíci fanoušky na soc. sítích. Brány Skeldalu jsou kult tj. věcí kterou má opravdu hodně rádo menší množství lidí. Jeden z nich dokonce natolik, že ji podpořil opravdu horentní sumou, aby port mohl vzniknout.

Počet startérů – 160 (165 příspěvků)

Vybraná částka – 187 306 Kč

Pro ty, kteří mají rádi detailnější čísla a statistiky tak níže najdete tradiční infografiku http://infogr.am/671e814c8486-5529

V počtu zhlédnutí videa a „likeování“ jsou v Česku bezkonkurenční jednička. Uvidíme jestli je Indian TV překoná.

Brány Skeldalu si znovu připomeneme, až hra vyjde a vy si ji budete moci stáhnout do vašich tabletů a smartphonů.

Děkujeme všem co Jindru a BS jakoliv podpořili.