mala.png

Zvěřinec pana Ezopa Umění

Podpořte vznik nového představení Divadla NAVĚTVI. Originální zpracování Ezopových bajek o lidských mravech a nešvarech vyprávěných zvířátky.

Zvěřinec pana Ezopa

Vybráno64 905 Kč(117 %)

117 %
55 555 Kčpožadováno
57startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Schází nám pět pětek...

Zvěřinec pana EzopaZačali jsme připravovat nové představení s názvem Zvěřinec pana Ezopa. Staletími prověřené bajky ožijí v našem divadelním podání a pokusí se předat střípky moudrosti v nich ukryté. Jak je naším zvykem, nebudou chybět nadsázka, laskavý humor, krásné výtvarné zpracování a samozřejmě ani nové písničky.

Na ukázky naší tvorby se můžete podívat ve videu.

Každé představení ale nejdřív něco stojí: 
- musí se sepsat scénář,
- nakoupit materiál a vyrobit kulisy,
- nakoupit barvy a pomalovat je,
- nakoupit látky a ušít kostýmy,
- vyrobit loutky, rekvizity...
- napíší se texty písniček a pošlou se naší skladatelce, která nám k nim složí hudbu,
- hudba se pak musí aranžovat a nahrát, a nakonec se písničky musíme naučit.
Pak se to všechno dá dohromady a začne se zkoušet...
Co a jak funguje, co se jak dělá, zkouší se pohyb loutek, světla, zvuky, tanečky, legrácky...

... Až je z toho nakonec podívaná, které chybí jedna jediná věc: diváci.
V současné době diváci nemůžou chodit do divadel, a proto všechna divadla ruší naše představení.
A za zrušené představení si toho moc nevyděláme...
Proto jsme se rozhodli vybočit z naší běžné dramaturgie a udělat menší představení, které se dá odehrát i v uzavřených dětských kolektivech (jako jsou MŠ) a za dodržení bezpečnostních opatření. Nebude mu ale chybět nic, co naše běžné představení obsahuje, takže po skončení kocournavirového ataku se stane plnohodnotným doplněním našeho repertoáru. Budete ho pak moci vidět i na menších divadelních scénách či venkovních akcích po celé naší krásné zemi.

Obyčejně představení pro školky nehrajeme, protože honorář nepokryje náklady na jeho realizaci. Díky vašemu přispění ale budeme moci hrát toto představení i pro školky za ceny, které si mohou dovolit, a děti nepřijdou o živou kulturu. Pokud chcete, můžete nám posílat tipy, ve kterých školkách bychom mohli dětem zahrát. Rádi je pak oslovíme s nabídkou! :-)

Než si na sebe naše představení vůbec něco vydělá, spolkne průměrně kolem sto tisíc korun. Obyčejně si tyhle peníze vyděláme hraním, od začátku našeho působení fungujeme bez dotací. Ale protože už jsme všechnu vatu nejen z pohádkových obláčků, ale i z uchošťourů spotřebovali ke zmírnění našeho pádu na zadeček, chybí nám nějaké korunky na výrobu. A tady přicházíte do hry vy, přátelé, kamarádi a vůbec všichni!

Zvířátka

Stanete se na chvilku dobrým zvířátkem a pomůžete nám vyrobit další představení?
Stačí nám nasbírat pět pětek
, abychom nemuseli sbalit svých pět švestek a jít si sednout za pokladnu...

Tedy, ne, že by nám taková práce nevoněla, naopak. Ale máme svojí práce tolik, že už nemáme čas na žádnou další. Jenže ta naše teď není placená...

Nehrajeme. Nemůžeme.
KocournavirusZlý kocournavirus se nám vybarvil a vrátil se ještě silnější než na jaře.

V prosinci jsme vždycky byli zvyklí pracovat od rána do večera, od úsvitu do soumraku, a vlastně často i déle. Vstávali jsme dávno před slepicemi a spát chodili dlouho po setmění. Jezdili jsme nejen s naší vánoční pohádkou po všech koutech naší vlasti. Od kulturního domu k divadlu, od obce k městu jsme si to klouzali na našich namrzlých či zasněžených silnicích a rozváželi vánoční atmosféru. Na další cestu jsme vyráželi obdařeni dětskými úsměvy a dospěláckými díky. Vánoční dárky pro naše rodiny jsme nakupovali 23. prosince, protože dřív to nešlo, na druhou stranu jsme pokaždé za prosinec zhubli nejméně 8 kilo... :-) 

Vloni jsme jen za prosinec odehráli 28 představení. Z peněz, které jsme si takto vydělali, jsme vždycky vyžili přes slabší měsíce leden a únor až do března. Bylo tomu tak i v posledním roce, ale pak přišel kocournavirus a my museli začít trhat vatu z našich pohádkových obláčků...

Vata dochází, představení nepřibývají, ale přesto všechno se nevzdáváme a pracujeme dál. Na jaře jsme vyrobili omalovánky, pohlednice a pexeso a začali vyrábět CDčko. To už se v současné chvíli lisuje a my se moc těšíme, až ho zašleme všem, kteří si jej už stihli objednat.

Abyste z toho všeho nevyšli jenom s dobrým pocitem, přichystali jsme odměny, které vám budou dělat radost ještě dlouho po skončení projektu!

Jsou to například naše originální pohlednice, autorské omalovánky, pexeso s motivy z našich představení a samozřejmě i CD s našimi oblíbenými písničkami a texty, abyste si mohli také zazpívat. Pro štědřejší přispěvatele jsme připravili něco s přidanou hodnotou, jako jsou originály autorských ilustrací či propagace na našem webu a v našem představení.

Jak naše odměny vypadají?

Pohlednice s omalovánkou (9 motivů): Pohlednice 

Omalovánky s autorskými ilustracemi J. Barana: Omalovánky 

Pexeso s 64 velkými kartičkami: Pexeso 

CD s 15 písničkami: CD 

Můžete se podívat na více fotek NA NAŠICH STRÁNKÁCH.

Všechny odměny budeme posílat ihned po skončení projektu.

Děkujeme za vaši podporu (nejen tu finanční) a těšíme se, že pro vás už brzy budeme moci zase hrát!

Vaše Divadlo NAVĚTVI

Vybráno64 905 Kč(117 %)

117 %
55 555 Kčpožadováno
57startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuDivadlo NAVĚTVI

Odměny

111 KčMravenčí práce

I malým přispěním se dá podpořit velká práce. Mravenec nechce odměnu, ale ví, že je důležitý pro dobro celku. Za příspěvěk obdržíte poděkování e-mailem.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

222 KčOči jako ostříž

Ostříži mají pověstný pohled, proto moc dobře vidí rozdíl mezi barvou a obrysem. Pro ostříže nabízíme POHLEDNICI s omalovánkou s motivem představení. Pohlednici podepíše autor ilustrace.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

333 KčAspoň něco nasyslit

Do velkých tváří se toho vejde spousta. Pro syslí přispěvatele pošleme od každého motivu jednu pohlednici, tedy 3 POHLEDNICE s omalovánkou podepsané autorem ilustrací.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

444 KčPaměť jako papoušek

Pokud máte paměť jako papoušek, určitě si zapamatujete, kde leží která kartička. Ano, za tuto odměnu obdržíte naše originální PEXESO, pohlednici s podpisem a písemné poděkování.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

555 KčHraje všemi barvami

Chameleon často mění barvičky. Máte to podobně? Pak vás potěší naše divadelní OMALOVÁNKY s ilustracemi Jakuba Barana. K nim obdržíte také podepsanou pohlednici a písemné poděkování.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

666 KčPo čertech dobrá

Tazmánský čert, neboli Ďábel medvědovitý, je známý svým obrovským apetitem. Pokud vás taky nenasytí malé sousto, můžete si nově pořídit naši ILUSTROVANOU KNÍŽKU S BAJKAMI s podpisy autorů. Náhledy ilustrací můžete vidět v Novinkách.

Očekávané doručení odměny: červen 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

777 KčPerfektní slechy

Netopýr se ani ve tmě neztratí díky svému sluchu. Pokud také rádi posloucháte, můžete si pustit naše CÉDÉČKO s písničkami z našich představení nazpívané našimi herci a zpěváky a také si s nimi zazpívat. K tomu navíc přiložíme podepsanou pohlednici a písemné poděkování.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

999 KčZáběr jako zajíc

Zajíc dokáže dokonale vnímat své okolí - celých 360°! Pokud máte také široký záběr, jistě zvládnete tuhle odměnu - zahrnuje totiž CD, OMALOVÁNKY, PEXESO i podepsanou pohlednici s omalovánkou. Nebude chybět ani písemné poděkování.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 111 KčShánčlivé surikaty

Surikaty spoléhají na to, co si zvládnou samy nachytat. A čím víc toho je, tím lépe. Za tento příspěvek obdržíte VŠECHNY naše výrobky (CD, omalovánky, pexeso a všechny pohlednice).

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 333 KčPaví peří

Chcete se pochlubit originálem ILUSTRACE k představení? Tyto kresby existují pouze tři na celém světě a každá je jiná. Technika perokresba-akvarel na papíře s texturou, osignovaná autorem.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

5 555 KčMuška jenom zlatá

Co je štěstí? Když vám někdo nezištně poskytne hodně peněz a nic za to nechce... :-) Přesto za to dostane malé překvapení.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

7 777 KčPozvěte si opičáky

Za tento příspěvek Vám rádi přijedeme PŘEDSTAVENÍ zahrát. A to do jakéhokoli divadla, kulturního domu, dětského domova, školky, nemocnice, na oslavu, nebo klidně k Vám domů. Můžete takto představení i věnovat. Samozřejmostí je papírový darovací certifikát.

Počet dostupných odměn: 10/12

Odměna nedostupná

9 999 KčOvčí rouno

V ovčím rounu je heboučko a teploučko, takže naše inscenace bude v suchu s Vaší podporou. Za tento příspěvek nabízíme umístění Vašeho jména (a loga) přímo na scéně představení a jejich uvedení na webových stránkách inscenace po celou dobu jejich existence. K tomu dostanete originální pohlednici s podpisem autora ilustrace a děkovný certifikát.

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

20 000 KčOchranná křídla

Vezměte naše představení pod svá ochranná křídla jako máma sova nebo velký orel. Vaše jméno (a logo) bude umístěno přímo na scéně představení, uvedeno na webové stránce představení i na zadní straně pohlednice s omalovánkou. Samozřejmostí je tato pohlednice, písemné poděkování a certifikát o patronství s originální signovanou ilustací Jakuba Barana (nikoli tištěná reprodukce).

Očekávané doručení odměny: únor 2021

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

60 000 KčSloní máma

Sloní máma zvládne zabezpečit celou rodinu. Chcete se stát mecenášem našeho divadla? Zahrajeme na akci Vaší firmy jakékoli představení z našeho repertoáru, všem dětem připravíme odměnu dle Vašeho přání (pexeso, omalovánky...) a Vaše logo s proklikem umístíme na rok do sekce Spolupracujeme na našich webových stránkách. Můžeme domluvit i další individuální způsoby propagace či spolupráce. Samozřejmostí je certifikát s autorskou signovanou ilustrací Jakuba Barana.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná