Zvěřinec pana Ezopa - crowfunding kampaň

Zvěřinec pana Ezopa

Podpořte vznik nového představení Divadla NAVĚTVI. Originální zpracování Ezopových bajek o lidských mravech a nešvarech vyprávěných zvířátky.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Schází nám pět pětek...

Zvěřinec pana EzopaZačali jsme připravovat nové představení s názvem Zvěřinec pana Ezopa. Staletími prověřené bajky ožijí v našem divadelním podání a pokusí se předat střípky moudrosti v nich ukryté. Jak je naším zvykem, nebudou chybět nadsázka, laskavý humor, krásné výtvarné zpracování a samozřejmě ani nové písničky.

Na ukázky naší tvorby se můžete podívat ve videu.

Každé představení ale nejdřív něco stojí: 
- musí se sepsat scénář,
- nakoupit materiál a vyrobit kulisy,
- nakoupit barvy a pomalovat je,
- nakoupit látky a ušít kostýmy,
- vyrobit loutky, rekvizity...
- napíší se texty písniček a pošlou se naší skladatelce, která nám k nim složí hudbu,
- hudba se pak musí aranžovat a nahrát, a nakonec se písničky musíme naučit.
Pak se to všechno dá dohromady a začne se zkoušet...
Co a jak funguje, co se jak dělá, zkouší se pohyb loutek, světla, zvuky, tanečky, legrácky...

... Až je z toho nakonec podívaná, které chybí jedna jediná věc: diváci.
V současné době diváci nemůžou chodit do divadel, a proto všechna divadla ruší naše představení.
A za zrušené představení si toho moc nevyděláme...
Proto jsme se rozhodli vybočit z naší běžné dramaturgie a udělat menší představení, které se dá odehrát i v uzavřených dětských kolektivech (jako jsou MŠ) a za dodržení bezpečnostních opatření. Nebude mu ale chybět nic, co naše běžné představení obsahuje, takže po skončení kocournavirového ataku se stane plnohodnotným doplněním našeho repertoáru. Budete ho pak moci vidět i na menších divadelních scénách či venkovních akcích po celé naší krásné zemi.

Obyčejně představení pro školky nehrajeme, protože honorář nepokryje náklady na jeho realizaci. Díky vašemu přispění ale budeme moci hrát toto představení i pro školky za ceny, které si mohou dovolit, a děti nepřijdou o živou kulturu. Pokud chcete, můžete nám posílat tipy, ve kterých školkách bychom mohli dětem zahrát. Rádi je pak oslovíme s nabídkou! :-)

Než si na sebe naše představení vůbec něco vydělá, spolkne průměrně kolem sto tisíc korun. Obyčejně si tyhle peníze vyděláme hraním, od začátku našeho působení fungujeme bez dotací. Ale protože už jsme všechnu vatu nejen z pohádkových obláčků, ale i z uchošťourů spotřebovali ke zmírnění našeho pádu na zadeček, chybí nám nějaké korunky na výrobu. A tady přicházíte do hry vy, přátelé, kamarádi a vůbec všichni!

Zvířátka

Stanete se na chvilku dobrým zvířátkem a pomůžete nám vyrobit další představení?
Stačí nám nasbírat pět pětek
, abychom nemuseli sbalit svých pět švestek a jít si sednout za pokladnu...

Tedy, ne, že by nám taková práce nevoněla, naopak. Ale máme svojí práce tolik, že už nemáme čas na žádnou další. Jenže ta naše teď není placená...

Nehrajeme. Nemůžeme.
KocournavirusZlý kocournavirus se nám vybarvil a vrátil se ještě silnější než na jaře.

V prosinci jsme vždycky byli zvyklí pracovat od rána do večera, od úsvitu do soumraku, a vlastně často i déle. Vstávali jsme dávno před slepicemi a spát chodili dlouho po setmění. Jezdili jsme nejen s naší vánoční pohádkou po všech koutech naší vlasti. Od kulturního domu k divadlu, od obce k městu jsme si to klouzali na našich namrzlých či zasněžených silnicích a rozváželi vánoční atmosféru. Na další cestu jsme vyráželi obdařeni dětskými úsměvy a dospěláckými díky. Vánoční dárky pro naše rodiny jsme nakupovali 23. prosince, protože dřív to nešlo, na druhou stranu jsme pokaždé za prosinec zhubli nejméně 8 kilo... :-) 

Vloni jsme jen za prosinec odehráli 28 představení. Z peněz, které jsme si takto vydělali, jsme vždycky vyžili přes slabší měsíce leden a únor až do března. Bylo tomu tak i v posledním roce, ale pak přišel kocournavirus a my museli začít trhat vatu z našich pohádkových obláčků...

Vata dochází, představení nepřibývají, ale přesto všechno se nevzdáváme a pracujeme dál. Na jaře jsme vyrobili omalovánky, pohlednice a pexeso a začali vyrábět CDčko. To už se v současné chvíli lisuje a my se moc těšíme, až ho zašleme všem, kteří si jej už stihli objednat.

Abyste z toho všeho nevyšli jenom s dobrým pocitem, přichystali jsme odměny, které vám budou dělat radost ještě dlouho po skončení projektu!

Jsou to například naše originální pohlednice, autorské omalovánky, pexeso s motivy z našich představení a samozřejmě i CD s našimi oblíbenými písničkami a texty, abyste si mohli také zazpívat. Pro štědřejší přispěvatele jsme připravili něco s přidanou hodnotou, jako jsou originály autorských ilustrací či propagace na našem webu a v našem představení.

Jak naše odměny vypadají?

Pohlednice s omalovánkou (9 motivů): Pohlednice 

Omalovánky s autorskými ilustracemi J. Barana: Omalovánky 

Pexeso s 64 velkými kartičkami: Pexeso 

CD s 15 písničkami: CD 

Můžete se podívat na více fotek NA NAŠICH STRÁNKÁCH.

Všechny odměny budeme posílat ihned po skončení projektu.

Děkujeme za vaši podporu (nejen tu finanční) a těšíme se, že pro vás už brzy budeme moci zase hrát!

Vaše Divadlo NAVĚTVI

Co si o tomto projektu myslíte?