zREcykluj běžky - crowfunding kampaň

zREcykluj běžky

Máte na půdě staré běžky, na kterých už nikdy nikdo nepojede, ale je vám líto je vyhodit? My vám z nich uděláme krásný luk pro vás, nebo vaše děti!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pořiďte si originální luk z vašich starých běžek a pomozte nám tím rozjet výrobu!

Na začátku stálo zranění. Když si Ondra poranil achilovku, dost ho to omezilo ve sportu. Ale protože nevydržel dlouho nic nedělat, začal se věnovat lukostřelbě.  Při tom zjistil zajímavou věc: běžné „koncernové“ luky vydrželi zhruba 14 dní pořádného střílení. Jenže komu se chce kupovat každých 14 dní nový luk, že? A taky to leze dost do peněz.. Tak ho napadla skvělá věc. Co zkusit recyklovat staré běžky a luk si vyrobit z nich? A světe div se, ono to fungovalo. Nejenom, že se z běžko-luku skvěle střílí, ale za dva roky používání se nám ani jeden nezlomil! Zároveň běžky umožňují udělat poctivý luk jak pro dospělé, tak i pro malé děti. Jeden z nich vlastní i můj 4 letý syn a střílí s ním rád a kdykoli je příležitost. Takže pokud máte staré běžky a nevíte co s nimi, ale je vám líto je vyhodit, tak nám je pošlete a my vám z nich uděláme luk, který nikdo jiný na celém světě nemá. A jestli si ho pak necháte a stanete se Robinem Hoodem, nebo jestli ho použijete jako originální dárek, to již necháme na vás ;-)

Pro informace jaké běžky jsou na luky vhodné se koukněte na náš web, nebo nám napište.

 A proč to dáváme na Startovač? Dosud jsme luky dělali pouze pro kamarády a známé. Protože nás to začalo bavit a zároveň vidíme velký smysl v tom, dávat věcem nový život, přišlo nám jako dobrý nápad tuto činnost rozšířit a zjednodušit. Proto ale musíme nakoupit lepší brusku a pilu. Pořízením některého z našich luků tak přispějete k tomu, že spousta starých běžek dostane možnost ještě dlouho sloužit k radosti dětí i dospělých!

Děláme luky jak pro děti (od cca 4 let), tak pro dospělé. Pokud staré běžky nemáte, ale přesto byste rádi náš originální luk měli, tak ani to není problém. Prostě si vyberte odpovídající odměnu a my vám luk uděláme z nějakých starých běžek, které máme na půdě ;-)

Co si o tomto projektu myslíte?