ZPÍVEJTE S NÁMI! - crowfunding kampaň

ZPÍVEJTE S NÁMI!

Pomozte nám dotáhnout projekt originální výpravné knížky a CD s vydatnou porcí 35 těch opravdu nejkrásnějších lidových písniček!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

ZPÍVEJTE S NÁMI nejkrásnější lidové písničky!

Tluce bubenicek.jpg

Tluče bubeníček, tluče na buben a my představujeme CD a knížku pro ty nejmenší! Nahrávka bude sloužit také jejich rodičům i pedagogům mateřských či základních škol. Bude skvělým pomocníkem ke společnému zpívání s dětmi, to je také to nejdůležitější poselství lidových písniček.

Stálo nás to doposud hodně sil a úsilí, a proto sháníme nyní touto formou ještě poslední peníze na samotné vydání knížky a CD. A doufáme, že nám v tom pomůžete! Pokud to všechno klapne, měli byste si ZPÍVAT S NÁMI už na konci listopadu 2015!

 

Proč jsme to všechno udělali? Lidové písničky jsou základ.

Zjistili jsme, že spousta dětí dnes nezná úplně ty nejjednodušší lidové písničky. Proč? Málo se v českých rodinách zpívá. Naše odpověď je jednoduchá: ZPÍVEJTE S NÁMI! Natočili jsme vydatnou porci 35 těch opravdu nejkrásnějších lidových písní, které by měl každý znát. Více než 50 minut hudby. Autorem hudebních aranží je Jiří Gemrot, významný hudební skladatel a režisér, se kterým jsme nad úpravami strávili mnoho času, jsou svěží, nápadité, jednoduché, ale nikdy ne banální a tuctové.

Kdyz jsem ja slouzil.jpg

 

Jak jsme to udělali? Dali jsme si na tom záležet.

Žádné přikrášlování a doprovody na klávesové „samohrajky“! Pouze živé nástroje. Klarinety, housle, violoncello, kontrabas, klavír, bicí... Oslovili jsme proto naše nejvýznamnější muzikanty, vesměs také rodiče, co do toho šli s chutí s námi (Zemlinského kvarteto, hráči PKF - Prague Philharmonia nebo České filharmonie). Hlavní hvězdy jsou ale děti, všechny písně jsou nazpívané malými i většími zpěváky z Kühnova dětského sboru a také jeho sólisty pod přísným, ale laskavým vedením sbormistra Jiřího Chvály.

Skakal pes.jpg

 

Jaké písničky CD obsahuje? Poslechněte si, jak to zní.

Určitě vás hlavně zajímá, jak krásně to zní. Pro ten případ je tu malá hudební ochutnávka:

A zde je i kompletní seznam 35 písniček:

Seznam pisni 1.png

 

Bude se i na co dívat? Pastva pro uši i oči, věřte nám.

Řekli jsme si, když, tak už! CD tak najdete v unikátní knížce s kouzelnými a originálními ilustracemi, které vytvořila výtvarnice Vendula Chalánková, všestranná umělkyně s výrazným autorským rukopisem. Její tvorba je zastoupena ve sbírce Národní galerie, získala cenu Nadání Hlávkových a ocenění Zlatá stuha v kategorii Knihy pro začínající čtenáře za knížku O červené karkulce. Dětem se budou její ilustrace zaručeně líbit!

Bezi liska k Taboru.jpg

A než liška doběhne k Táboru, tak se nám doufáme podaří i díky vám to nejdůležitější: CD a knížku vydat!

Dali jsme si zkrátka záležet a téměř dva roky jsme se tomu plně věnovali. Sdílejte s námi tu radost a nadšení a pomozte nám jej dotáhnout do konce. A nezapomeňte si u toho ZPÍVAT S NÁMI :)

Váš Kühnův dětský sbor

 

P.S.: Více informací naleznete už nyní na speciální stránce k projektu

www.zpivejtesnami.cz

Co si o tomto projektu myslíte?