Znovu v boji o Evropský kov! - crowfunding kampaň

Znovu v boji o Evropský kov!

Jsme mažoretky z Hlučína. Tým, který má mnoho snů. Spoustu z nich jsme si již dokázaly splnit. Ale teď máme jeden obrovský. Mistrovství Evropy 2019.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Neopakovatelné zážitky, vzpomínky, ale hlavně cenné kovy z Mistrovství Evropy. To vše si chceme v červnu odvést z chorvatské Crikvenice. Loni jsme se Mistrovství Evropy mohly zúčastnit díky Startovači. Letos jsou ale poplatky za účast opět vyšší, než loni a zároveň vyšší, než si můžeme dovolit. I přes to jsme se rozhodly to nevzdat! Trénujeme poctivě, ale jediné, co nám chybí ke splnění snu je právě vaše pomoc. 

Pomozte mažoretkám MK Ballerisimo z Hlučína reprezentovat Českou republiku na tak prestižní soutěži!

 Moderní mažoretkový sport
Mažoretkový sport je jedinečným sportem - nezahrnuje totiž jen práci s hůlkou, ale také gymnastiku, balet, výrazový tanec, práci s náčiním pompom - třásně a mnoho dalšího. Účastníme se pohárových soutěží, ale také soutěží, jako je Mistrovství České republiky, Evropy, či Mistrovství Světa. Mažoretkový sport je jedinečný. Již dávno není jen o pochodování a točení s hůlkou. Mažoretky zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy.

28576990_1781809902114235_8553810042118367360_n.jpg

Jsme jedna velká rodina
Jmenujeme se Ballerisimo. Náš tým není jen pouhým sportovním oddílem. Do naší činnosti vkládáme naše srdce. Jsme pro sebe nejen druhou rodinou, ale hlavně oporou a podporou. Pro většinu z nás je Ballerisimo hlavní náplní našeho života. Je to něco, co nás naplňuje a pro co žijeme. I přesto, že historie našeho klubu není příliš dlouhá (fungujeme od roku 2015), sbíráme jedno ocenění za druhým. V našem oddíle nás tančí už devadesát. Nejmladší členka má pouhé tři roky. Náš oddíl je rozdělen do pěti kategorií. Máme malé babyekadetky (3-4 roky), littlekadetky (5-7 let), které se pyšní zlatou medailí z Mistrovství ČR 2017 i 2018, kadetky (8-11 let), které jsou držitelkami titulu II. Vicemitryně Evropy 2018, dále juniorky (12-15 let), vicemitryně světa 2018 a nejstarší seniorky (15-26 let). Trénujeme 2-5x týdně, ale některé z nás jsou v tělocvičně i 7 týdně. Chceme na sobě pracovat co nejčastěji, abychom si mohly plnit sny a radovat se z medailí. 

Mistrovství Evropy v Chorvatsku a finance
Evropský šampionát se liž tradičně koná v letovisku Crikvenica v Chorvatsku. Loni jsme si z tohoto mistrovství odvezly nejen překrásné zážitky, které pomohly ke stmelení kolektivu, ale také medaile a tituly Vicemitryň a II. Vicemitryň Evropy pro rok 2018. Již v roce 2017 pro nás byl start na ME něco nemožného. Důvodem je vysoká finanční náročnost této soutěže. Dlouhodobým problémem v mažoretkovém sportu je nesjednocení asociací a svazů - díky tomu nemáme narozdíl od jiných sportů žádnou finanční podporu ze strany svazu. Vše si tak musíme platit zcela samy. Všechny cesty, ubytování, stravu, kostýmy, ale hlavně i startovné na soutěžích, které se pro letošní sezónu opět zvýšilo. Prosíme proto o vaši pomoc. Rády bychom se Evropského šampionátu opět zúčastnily a reprezentovaly tak naše město, Moravskoslezský kraj i Českou republiku. Věříme, že naše výkony jsou letos ještě lepší, než loni!

Finanční náklady na toto mistrovství pro 50 mažoretek přesáhnou čtvrt milionu korun. 

Peníze ze Startovače bychom využily na startovné, protože jsme nepočítaly s tím, že Česká federace mažoretkového sportu zvýší poplatky za startovné oproti loňské sportovní sezóně dvojnásobně, navíc pár týdnů před zahájením soutěžní sezóny.

Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu se zúčastníme v termínu 10. - 17. 6. 2019!

Věříme, že se díky vaší pomoci i náš největší letošní sen stane skutečností!

,,Tanec v srdci, srdce v Ballerisimu".

D Ě K U J E M E ! 
Vaše Ballinky ♥

Co si o tomto projektu myslíte?