Žižkovské mezidvorky 2016 - crowfunding kampaň

Žižkovské mezidvorky 2016

Multižánrový festival Dolního Žižkova. První červnovou neděli propojí 18 unikátních dolnožižkovských dvorků hudba, tanec, divadlo a interaktivní hra!

Umění
Žižkovské mezidvorky 2016

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Letošní Mezidvorky budou ve své dosavadní historii největší! V sobotu 4. června se 18 skrytých žižkovských zákoutí otevře koncertům, divadlu, bazarům, workshopům, promítání a dalším aktivitám.  Atmosféru festivalu utváříte hlavně vy, jeho účastníci. A proč čekat na červen, když možnost podílet se na jeho podobě dostáváte už nyní. 

 

mezidvorky účastníci.jpg

 

Chceme  nabídnout kvalitní a pestrý program a zároveň zachovat jeden z nosných pilířů festivalu - vstup zdarma. Žádné pásky, žádná razítka, žádné bariéry. Chceme, aby nikdo nikoho nekontroloval a aby na dvorky mohli nakouknout náhodní kolemjdoucí, byť třeba jen na chvilku. Nepřejeme si, aby vznikal prostor, kam může jen někdo, nebo kde lidé setrvávají jen proto, "že si to zaplatili". Chceme, aby ten den patřil všem. Peníze na zajištění programu ale potřebujeme. Dobrovolné příspěvky a tržba z občerstvení na pokrytí akce zkrátka nestačí, má-li být program kvalitní a pestrý. Letos jsme bez podpory veřejných prostředků, tak ukažme, že je nepotřebujeme!

 

mezidvorky mapa2016d.jpg

 

A co na vás v sobotu 4. června čeká? Pod Vítkov 1 si můžete přijít zapařit na garážové pankáče Secret 9 Beat nebo se nechat pohltit mixem bluesu, soulu a fusion jazzu od Fabric Relations. Kousek dál v Mon Ami vám pod pavlačí zpříjemní posezení společně s kytaristou Davidem Babkou anglický zpěvák a skladatel Phil Shoenfelt. Určitě musíte ochutnat pověstný Haryho vege-guláš, ke kterému vám zahraje i funky kapela a pak si jít vyrobit vlastní klobouk. Děcka můžete nechat vytvořit mozaiku, namalovat obrázek a nebo napjatě sledovat loutkovou pohádku O kohoutkovi a slepičce. Ti starší se mohou zasnít u melodramatu Natašin sen nebo projektu Sonar Dream, jehož tajemné zvuky z neznámých světů rozezní prostor žižkovské kubistické kaple. V Le Boudoir se uskuteční originální mezidvorková módní přehlídka - určitě neodoláte a některé kousky si odnesete domů! Nechte si vytvořit umělecké tetování prastarou technikou henny a ve šperkařské dílně si vyrobte pamětní stříbrňák. Oslavte 5. výročí místní komunitní zahrady a s panákem balkánské Travarice zakončete večer s některým DJ ve víru divokého tance v Žižkostele. A nebo úplně jinak. Je to na vás. Určitě bude z čeho vybírat - každopádně sledujte stránky a facebook!

Pomozte nám Žižkovské Mezidvorky uskutečnit. Až pak v červnu dorazíte, uvidíte, že to stálo za to. Vaše příspěvky ovlivní podobu festivalu nejen tím, že bude víc k vidění a slyšení, ale unikátní odměny vás festivalem provedou možná jinak, než byste vůbec plánovali.

 

Tak v červnu a díky!

Offlinestudio

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?