Žižkov Parade 2019 - crowfunding kampaň

Žižkov Parade 2019

Žižkovská lokální přehlídka pouličního a loutkového divadla, klaunerie, mikromagie a francouzských šansonů.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

ŽIŽKOV PARADE 2019

Žižkovská lokální přehlídka pouličního a loutkového divadla, klaunerie, divadelního vyprávění, mikromagie s kartami a francouzskými šansony. Pořádá žižkovská Bohnická Divadelní Společnost ® original, Stop Zevling productions a přátelé.

Nultý ročník pouliční divadelní přehlídky „Žižkov Parade“ se odehraje v Mahlerových sadech, pod Žižkovskou věží, ve dnech 4. až 14. září 2019. Přehlídka představí malé české divadelní soubory a sólisty, provozující pouliční představení – klaunerie, loutkové divadlo pro malé i velké, pantomimu, mikromagii, francouzské šansony atp.

Iniciátorem přehlídky je režisér, herec a scénárista Martin Učík, emeritní člen Divadla Komedie MDP (1994–2002) zakladatel Bohnické Divadelní Společnosti, iniciátor a stavitel Studia Citadela (do r. 2008).

Bohnická Divadelní Společnost® – original sídlí od r. 2008 na Žižkově. V prostředí této městské čtvrti se zapojuje do místních aktivit, např. „Žižkovská noc“, „Žižkovské mezidvorky“, „Zažít město jinak“ aj.

SMYSL PROJEKTU ?

Jsme hluboce přesvědčeni, že ulice patří doslova všem, kdo chtějí a mají co lidem říci, byť by se nejednalo o profesionální umělce, známé z médií. (Pro ně také není ulice preferovaným jevištěm.) Ale žijí mezi námi i lidé, kteří z různých důvodů neměli tolik štěstí jako ti druzí a potýkají se s postižením, sociální exkluzí a chudobou. V dramaturgickém plánu máme hned dva takové soubory, jeden nízkoprahový a jeden pro lidi se zkušeností s psychiatrickou diagnózou. V obou souborech se najdou lidé, pro které je možnost hrát divadlo na ulici ohromná příležitost.

Efekt zařazení mezi profesionály, integrace do většinové společnosti má obrovský význam a stejně tak většinová společnost, publikum,  má šanci odnést si hluboký zážitek z představení.

A aby bylo jasno, mezi lidmi znevýhodněnými se mohou najít pozoruhodné osobnosti. Příkladů je opravdu mnoho, jen namátkou: Toulouse – Lautrec, van Gogh, Stephen Hawking.

My nemáme rádi megalomanské mainstreamové komerční festivaly, protože se z nich vytratil lidský rozměr. Náš ŽIŽKOV PARADE chce být malým, ale kvalitním, profesionálním i integrujícím festivalem s lidským rozměrem.

Žižkovské mariášky - jedna z odměn

ŽIŽKOV PARADE se odehraje od 4. až 14. září 2019 (s pauzou od 7. do 10. září). Tato pauza je zatím předpokládaná, při velkém zájmu se může hrát i průběžně a živelně. Pouliční přehlídka bude expandovat i na nám. Jiřího z Poděbrad.

Přehlídku zahájíme ve středu 4. září 2019 v 16.30 divadelním průvodem a ochutnávkou programu, od věže, na nám. Jiřího z Poděbrad.

V 17.00 začne v malém přírodním amfiteátru první představení.  Amfiteátr se nachází v Mahlerových sadech, hned vedle mateřské školy „Panda “, Fibichova 2.    

Program a detailní plán začátků představení se právě připravuje. Hrát se bude v plánovaných dnech vždy odpoledne, v 17.00 a 17.30. Vstup na představení zdarma. Dobrovolné příspěvky „do klobouku“ jsou vítány.

PROČ JSME NA STARTOVAČI ?

I nadále zveme ke spolupráci další profesionální soubory a soubory sociálního a terapeutického divadla. Omezuje nás jen limit finančních zdrojů. Chceme mísit umělecky zajímavé sociální a terapeutické divadelní soubory s profesionálními.  

Přehlídka by měla mít lokální charakter, primárně je určena pro publikum Prahy 3, ale s přesahem do celé Prahy a přilehlé Zeměkoule.

Dále potřebujeme finanční prostředky na propagaci a kvalitní foto/video dokumentaci. Rádi bychom o sobě dali vědět i v zahraničí a přilákali zahraniční umělce

Hlavní město Praha nám přispělo cca polovinou potřebné částky na realizaci projektu. Jsme za to vděční, ale zbytek si musíme obstarat jinde a jinak. 

Děkujeme 

Žižkov Parade tým 

Kouzelnické představení Petra Kasnara - jedna z dalších odměn

Co si o tomto projektu myslíte?