Život je - crowfunding kampaň

Život je

Netradiční festival hudby, dobrého slova a filmu, který by měl všechny přítomné účastníky pobídnout k zamyšlení, že mohou svůj život žít víc naplno:-)

Umění
Život je

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Netradiční festival. Z radosti a pro radost. Ze srdce a srdcem.

Festival "ŽIVOT JE"  je multižánrový vícegenerační festival hudby, dobrého slova a filmu, který by měl všechny přítomné účastníky pobídnout k zamyšlení, že mohou svůj život žít o něco více naplno, o něco více šťastněji, o něco více žít. Protože život je. Festival proběhne třetí zářijový víkend v Brodku u Přerova. Na programu jsou přednášky o inspiraci, o cestování, o světle, o lásce. Filmy s tématikou štěstí, (ne)konzumní společnosti a nekončících hranic. Hudba s energií a duší. Hudba, která povzbudí i pobaví. Hodí do pohody i nakopne do života. Život je takový, jaký si ho uděláš. Život je hra. Život je duha. Život je tanec. Život je.

PROGRAM:

Dva dny netradičního festivalu budou nabité energií, láskou, pohodou i podněty k zamyšlení. Festival vznikl jen tak, z radosti a pro radost. Pro život. Možná někomu pootevře oči, mysl, srdce či dveře do nového života. A možná jen pobaví či potěší.

PÁTEK

V pátek čeká na první návštěvníky filmový warm-up. Filmy, které se budou promítat, budou mít dokumentární, experimentální i těžce pohodový charakter. S myšlenkou, bez myšlenky. S vtipem i zcela vážně. Všechna díla vznikla z radosti tvorby či zaujetí tématem.  Na místě budou přítomni i režiséři a producenti některých snímků a po filmech tak bude prostor i pro dotazy ze zákulisí.

Na návštěvníky čekají filmy studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně i kousky nezávislých filmařů. Téma je život, (ne)konzumní společnost a nekončící hranice. Promítání proběhne od půl osmé večerní v kině Brodek u Přerova. Před samotným promítáním je na rozehřátí od 18 hodin naplánována pohádka pro děti. Na programu jsou krátkometrážní snímky jako Tetovaný námořník (P. Jakeš), Unhappy happy life (J. Krumpoch), Tah na branku (R.Svoboda), Podobnost čistě náhodná (T.Kovářová), Táta Sluníčkáři (V.Huleš) O jediném přání (A.Fleissigová) Erikit (F. Mach) a černá komedie Ve vaně (V. Fronk a J. Machala). Po filmech je v případě předpokládeného babího léta přichystána netradiční afterparty s kytarou a opékáním špekáčků na ohni.

ohynek.jpg

SOBOTA

Sobotní den všichni společně přivítají jogínským pozdravem slunce a snídaní v trávě v areálu festivalu. 

joga_3.jpg

Od půl jedenácté dopoledne pak proběhnou v místní sokolovně krátké přednášky zajímavých osobností z různých koutů České republiky. Jak jinak, než o životě. O svůj životní příběh, který by mohl nejednoho člověka inspirovat se podělí například brankář České sledge hokejové reprezentace Jan Matoušek nebo muzikant, cestovatel a neúnavný dobrodruh, který mimo jiné například přejel na kole napříč Kanadou či Jižní Amerikou Pavel Kadlíček. A mnozí další, náramně inspirativní lidé z blízkého i dalekého okolí. Dita Přikrylová, Jakub Mácha, Anč Chytilová, Pavlína Jemelíková, Igor Dostál či Jan Hoffman.

janmatousek.jpg

Po přednáškách o inspiraci, o cestování, o světle na konci tunelu a dalších zajímavých tématech pak ve 14 hodin začne v areálu fotbalového hřiště hudební pásmo. Multižánrový festival nabídne variace stylů od pop-rocku a rock´n´rollu přes crossover jamband po hard ´n heavy funky groove. Budou hrát místní známé kapely i návštěvy z daleka. Hudba s energií a duší. Hudba, která povzbudí, pobaví. Hudba, která hodí do pohody i nakopne do života. Život je takový, jaký si ho uděláš. Život je hra. Život je duha. Život je tanec. Život je. přibližují stránky festivalu hudební část. Ve dvě hodiny začíná rocková Třetí Dáma, na kterou naváže zaoceánská návštěva - americký kytarista Tyler Bush.

tyler.jpg

Pokračovat budou přerovští Ginger a v regionu velmi oblíbené D.U.B. music, na které po osmé večerní naváže ARTVOX - energická kapela z Prahy. Od půl desáté pak následuje směsice blues, rocku, funky a latiny ostravských BANDABAND, která svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka rozesmát, roztančit, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Barevnou hudební vlnu pak zakončí a s festivalem se rozloučí domácí kapela Kowall Company. Nedělní program se pak přesune do Přerova, kde po vzájemné dohodě splyne s divadelním festivalem CHRO. Od 14 hodin bude v Městském domě Přerov pohádka “Čarodějův učeň” brodeckého divadelního souboru J.K.Tyl.

Tak co? Líbí se Vám to? Chcete festival podpořit?

Zde jsou ukázky některých na straně zmíněných odměn:-)

odmena1.jpg

Obraz na plátně od mladé umělkyně Laury Macháňové (12let) acryl + tužodmena2.jpgOriginální botky od "Karol is painting" s motivem festivalu nebo i jakýkoli motiv na Vaše přání.

boty.jpg

odmena3.jpg

Homemade pytlíčky s homemade překvapením:-) (Kooperace babiček a dětiček)odmena4.jpg

Originální tašky od fi-dorky (fler.cz) s motivem festivalu nebo i motivem na přání.

rsz_odmena01.jpg

Linoryt tří barev hudební tématika v hnědých tónech, rozměry 29,7 cm x 42cm , pouze obraz bez paspartyrsz_odmena02.jpg

Acryl na plátně ze 6 trojúhelníků o rozměru 20 cm - mandalarsz_odmena03.jpg

Radost ze života - acryl čtverec 40x40 cm

venecky.jpg

originální věneček na hlavu:-)

dnes.png

Nebo podpořte festival zakoupením pozitivně laděné knížečky, kterou vydává jeden z našich přednášejících Jan Hoffman. Dnes je nejlepší den mého života / Today is the Best Day of My Life je ideálním řešením, jak dokonale nastartovat váš den, udělat ho lepším, produktivnějším a žít život, po kterém opravdu toužíte.

Za jakoukoli podporu ze srdce děkuji.

Andrea Fleissigová

Více informací na www.zivotje.cz

na facebook.com/oslavzivot

a na e-mailu fleissigova@gmail.com

 

Budu se těšit na společné oslavy života:-)

Co si o tomto projektu myslíte?