ŽIVOT MEZI HVĚZDAMI - crowfunding kampaň

ŽIVOT MEZI HVĚZDAMI

Když se výlet změní v životní styl, práce v cestu, vlast v dovolenou, pak jsi přeměnil/a sny v realitu... Vítej v našem světě.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

“Život na cestách je neskutečně okouzlující, dynamický, ale někdy trochu nebezpečný. Připravené cestovatele jen tak nic nezaskočí. Leda fakt, jak moc je život ‘venku’ návykový.
V ČR chcípnul pes, tak jsme ho zakopali, koupili auto a odvážně vyrazili do Evropy.”

 

Předmětem projektu je tištěná kniha formátu A5 v plobarveném provedení
na 444 stranách, plná rad a tipů nejen na úpravu karavanu nebo výlety...

Náhled knihy

"JEDINÉ, CO VÁM NIKDO NEUKRADNE, JSOU VZPOMÍNKY". V současnosti je cestování trendy. Každý, kdo má dodávku si říká nomád, ale o tom to přeci není. Je sorta lidí, cestujících za prací. Jiní v autech žijí, pracují a u toho cestují. Ten zbytek jsou však jen víkendoví a příležitostní cestovatelé. Plus nesmíme opomenout badatele, pro něž je cestování posláním i prací, kalo třeba expedice, výzkumy v terénu.

Kde na cestování získat cenné informace, tipy či peníze? Na internetu je samozřejmě úplně vše - jen téměř vždy bez záruky. Na webu píší lidé, kteří danou problematiku mnohdy sami neřešili. O to více rozumů rozdávají. Vše se nese v duchu: “jedna paní povídala”. Zbytečně tak mystifikují a démonizují fakta. S klidem angličana si tak někam vyjedete, namísto očekávané pohody, řešíte problémy, kterým se dalo snadno předejít. Sami jsme tím prošli. Po pěti letech na cestách, na popud našich fanoušků a přátel, vydáváme tuto knihu, která byla původně jen blogem.

JEZERO - VIDEO

PŘÍBĚH LÉTA '14 V DATECH. „Koupili jsme 17letý vůz, ujeli za 114 dní 8.371 km po okrskách, vinicích, plážích, občas i necestách. Byl rudý koberec v Cannes, jedno rozbité okýnko, 3x vybitá baterka, 36 navštívených měst - od starobylých po profláknutá letoviska jako Bibione. Máme desítky nových přátel a výborných inspirativních lidí. Co dál? Přes 50 lahví výborného vína, 4 rumu a víc už jsme radějc nepočítali... V kufru máme 7 kilo mušlí a dvacet písku. “ FB: říjen 2014

link FacebookLíbí se Vám náš příběh, kniha? 

Dejte o ní vědět známým přes FB.

MŮŽETE COKOLIV. Cestování je svobodné a nikdo z nás bohužel neví, jak dlouho to tak bude :( Viz BREXIT a nyní Korona. Vydělat si venku na život či cestování, je snazší, než se může zdát.  Stačí se nebát a učinit první krok. My se podělíme s našimi postřehy: čemu věřit, do čeho raději nejít, nač se spoléhat a čeho vyvarovat.
Druhým krokem je auto. V zahraničí to bez něj není snadné, alespoň zpočátku. Řada států nemá infrastrukturu jako my. Prostě si na nákup pěšky nedojdete. Mnohdy hromadná doprava vyjde na 3x tolik, než cesta autem. V tu chvíli za něj budete rádi. Ale jaké vybrat?
My začínali s malým autíčkem, pak jsme řešili přívěs, větší auto a nyní máme to největší, které stále není dodávkou. Z čehož vyplývá řada výhod, které zdaleka předčí nevýhody kempovacího auta. Samozřejmě my jsme vždy pracovali na místě, nikoliv z auta, což nám dalo možnost o prostor přijít. Je však čím dál více zemí, které jsou proti obytným vozům. Taktéž auto není domov a bez domova není práce. Dodávky/obytky jsou v tomto případě určeny spíše skutečným NOMÁDŮM a lidem, kteří nelitují vyhodit za cestu a kemp tolik, co by je vyšel slušný hotel. Nejen tyhle problémy čekají na každého, kdo se chystá vyrazit minimálně po EU. Amerika i Austrálie jsou, prozatím, o něčem jiném...
Třetím krokem je sehnat si odvahu a skočit do toho rovnýma nohama, vybaveni našimi radami :-P

Cestou do Rijeky 07/2016

NÁŠ ZÁMĚR. Jak jsme spontánně žili, tak jsme psali blog. Z něj pak vznikla kostra knihy, která nakonec nabyla nečekaně slušných rozměrů. A jak jsme psali knihu, tak jsme si neuvědomili, kolik peněz bude stát, dát tu parádu na papír. A právě proto jsme se dostali na startovač. Můžeme si samozřejmě nechat všechno pro sebe, ale to by byla velká škoda, protože hodně věcí vás může posunout jinam, či varovat. Nebo třeba inspirovat! Ano pro inspiraci, tak pro to především kniha vznikla.
Předmětem našeho projektu je vydání již dokončené knihy mouder, návodů a příběhů, na 444 stranách v plnobarevném formátu A5. Elektronickou formu jsme rovnou zavrhli, protože fotografie potřebují vyniknout. A zde ožil onen zakopaný pes, jako zombie :P Vydání tak rozsáhlé, celobarevné knihy není otázkou tisíců, bohužel ani desetitisíců.
Dělit celistvou formu na dva díly však nechceme. Každopádně, pokud se to podaří, bude to slušná
Bychle s tloušťkou skoro 6 cm!!! Nebojte, pořád je tam více fotek, než textu. Víme, že lidé raději koukají, než čtou. Ale veškeré texty jsou fotkami doplněny, protože dobře vystižená fotka je lepší, než deset řádků textu... Například níže je skutečná tloušťka knihy, těžko popsat, tak koukejte  :P

 

 

Tloušťka knihy

chudit čtenáře o nádherné fotky z cest, je rozhodně hřích. Proto jsme se rozhodli o její vydání papírově formou crowfundingu. Pokud si najde dostatek čtenářů, pak se můžete těšit na její vydání ještě před prázdninami. Takže podle ní můžete sestavit, nebo upravit svůj nový obytňák na cesty minimálně po vlasti. Budete tak mít čas na dolaďování detailů v domovině, kde máte zázemí a v neposlední řadě je zde řada věcí levnějších. Řešit problémy na cestách, nebývá příjemné.

FR/ES/HR

Proč sbírka? Cílová částka je 170.000 Kč, což zajistí tisk a doručení knihy, poštovní služby a... Přeci dárečky. Aby si každý vybral, jakým způsobem chce projekt podpořit. Někdo chce jen podpořit, jiný se na tom podílet, také nabízíme konzultace pro přestavbu, což může být za cenu zlata. Dále pak je tu možnost knihu pořídit levněji, než v distribuci. Cena knihy v obchodě by se měla v budoucnu pohybovat kolem 600,-. Zde na startovači ji nabízíme za méně, jako odměnu za to, že mate chuť ji číst. Navíc poskytujeme garanci, že pokud kniha nesplní Vaše očekávání, můžete ji klidně vrátit.

link FacebookLíbí se Vám náš příběh, kniha? 

Dejte o ní vědět známým přes FB.

STRUKTURA KNIHY. Kniha není cestopisem, ani ryze teoretickým rádcem. Pojednává nejen o technice (chodu karavanu), jeho výběru, přestavbě a přesunu.
Publikace je chronologickým souhrnem pěti let v EU. Jak náš život venku pomalu běžel, kde jsme pracovali, jak jsme cestovali, kde bydleli a co nás zaskočilo či potěšilo. Na 444 stranách, v deseti kapitolách předáváme kvantum informací, které jsou užitečné pro každého, kdo to myslí s cestováním, či životem „plotem“ vážně. Především nepíšeme nic, co by nebyla pravda. Naopak. Pokud jsou informace proměnlivé, obsáhlé (jako třeba zákony a lokální nařízení), pak sdílíme raději relevantní odkaz, než v čase pomíjivou informaci.

Coloseum PULA

JAK SE STAVÍ CAMPER. Poznáte problematiku pod lupou na třech modelových situacích našich obytných aut, jež Vám určitě pomohou, ujasnit si priority pro vaše cestování. Jsou zde tipy, které Vás navedou správnou cestou.

Po každé sezoně vidíte nejeden inzerát stylu: “sháníme větší… nebo spíše menší obytku”. A víte proč? Legislativa je tvrdá, kempy, drahé, přecpané, ne vždy se dá jen tak snadno improvizovat. Každá země má jiná pravidla a zvyklosti. Čas na kreativitu máte v domovině. Venku už je pozdě. Rozhodně vás do ničeho nehodláme nutit, nikdy. Každý se musí rozhodnout dle svých preferencí.
Dále na 34 samostatných stranách shrneme všechny možné typy kamperů a možností modifikací. My osobně totiž jdeme úplně jinou cestou, než je standard. A také zde píšeme proč.

"Další podrobnosti o struktuře knihy i náhledy kapitol,
naleznete a naši FB fan page: Jak ze žije v EU".

Náhled stránek knihy...

 

VŠE NA SVĚTĚ JE MOŽNÉ... 
JEN JE POTŘEBA UDĚLAT PRVNÍ KROK.
MY HO MÁME ZA SEBOU A VY?
STAČÍ PÁR KLIKŮ A VTÁHNEME VÁS DO SVĚTA,
KDE SE NEMUSÍTE OHLÍŽET NA OKOLÍ,
A PTÁT SE, ZDA SE MŮŽETE RADOVAT.
DĚKUJEME ZA PODPORU".

ROSŤA A TOM

 

Sitges 01/2016 zima ve Španělsku

link FacebookLíbí se Vám náš příběh, kniha? 

Dejte o ní vědět známým přes FB.

Co si o tomto projektu myslíte?