Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti | crowdfunding kampaň

Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti

Pomozte nám vybudovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výzva pro ekologické organizace do Živého Ekomuzea.

(Též platí i pro řemeslníky a odpovědné firmy)

 

Vyzýváme organizace, jenž mají zpracované nějaké výukové plakáty, návody, prezentaci nebo exponáty vhodné na umístění do Ekomuzea, jako inspirace z realizací s popisem nebo výuka pro děti i dospělé, aby nás kontaktovali. Umožňujeme vám zdarma umístit cokoli spojeného s alternativou, hospodařením, přírodním stavěním, recyklací a trvale udržitelným životem. Čímž plní svůj účel a zajistíte si vlastní propagaci. Pro média jako společná propagace spolupráce vzdělávacích eko organizací.

Též hledáme exponáty - Uložte si v muzeu vaše výstavní kousky. Případně je můžete darovat nebo i prodat. Hledáme kroje, výšivky, nábytek, knihy, nádobí a hlavně řemeslné nářadí a jiné vybavení na výstavu i běžné používání.

Porovnání tradice a módy. Hledání udržitelné budoucnosti pro naše děti a vnoučata bez plýtvání. Když dokázali naši předci stavět svobodná obydlí bez závislosti na inž., obchodních a bankovních sítích, tak věřím, že s moderními znalostmi se dnes dokážeme každý osvobodit od hypoték a vysokých účtů! Důkazem jsou mé domy do 600tis. Ekovesnice.cz

 

Budovu změníme k nepoznání. Bude porostlá zelení.

Hlavní hala, chodby a přilehlé prostory budou sloužit jako výstavní prostor Ekomuzea s možností na exponáty sahat, zkoušet, používat. Část prostoru bude pro děti, kde budou moci stavět z velkých kartonových stavebnic celý srub, dům, venku pak hrou čistit (recyklovat) vodu, zalévat vertikální zahrady, vyrobit cihlu apod..

Dále budou v budově řemeslné, tvořivé živé dílny, kde bude možné pro dospělé přímo tvořit, vyzkoušet a něco si vyrobit (svícen, polici, stůl nebo celý mobilní dům).

 

Kontaktujte nás prosím na ekovesnice@gmail.com nebo 00420 739 486 553, 00421 944 293 223

Můžete nám předat v Praze, Brně, Bratislave při naší akci: http://ekovesnice.cz/kalendar-akci

Nebo posílejte, případně dovezte rovnou na:    Ekovesnice z.s., Javorník 232, 69674

Děkujeme, Petr Skořepa.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.01.2018

Přidali jsme novou žhavou odměnu

1 100 Kč

Kde domov můj?

"Celodenní seminář, který vám změní pohled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné. Postavil jsem krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis., nebo RD 100m2 a dokonce nezávislý do 600tis.kč. I starý dům i byt lze upravit. Ať jde o "klasiku" nebo "eko"."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co je naším cílem?

Dali jsme si za cíl obnovit starší objekt, ležící v nádherných lesích Bílých Karpat, který by jinak chátral. Tím, že jde o velký objekt, Živé Ekomuzeum, má tak dostatečnou kapacitu na to, aby zaujal, jak mladé lidi, zamilované páry, rodiny s dětmi, milovníky přírody, školy a školky, tak i řemeslníky, architekty a projektanty. Přináší inspiraci, senzaci, odpočinek, oživení řemesel, přírodní stavitelství, hospodaření, permakulturu a růst a pevně věříme, že šťastné rodiny.

01-02.jpg

Proč potřebujeme vaši pomoc?

Jsme přesvědčení, že společnými silami dokážeme projekt Živé Ekomuzeum Vrbovce zrealizovat. Jeho služba společnosti a přírodě, tak může mít významný vliv na životy mnohých lidí, na jejich pohled na přírodu a společné soužití nejen dnes, ale i v budoucnosti. A vy se tím zapíšete do historie, můžete být součástí tohoto velkolepého projektu, být první a právem být hrdí, že jste stáli při zrodu prvního – v této formě – vybudovaného Ekomuzea.

03-04.jpg

Prosíme, pomozte nám tento krásny projekt zrealizovat a vytvořit tak první unikátní Živé Ekomuzeum, kde každý z vás najde inspiraci, informace, odpočinek nebo senzaci. Všechno pod jednou střechou.

A mnohem víc !

Potenciál Ekomuzea Vrbovce je velký. Permakulturní zahrady? Domečky z přírodních materiálů? Kavárnička? Jídelna? Pobyty? Možností je mnoho a věříme, že společně s vámi dokážeme velké věci a Ekomuzeum Vrbovce je jedna z nich.

Mladí lidé, zamilované páry, rodiny s detmi

Chceme pro vás vytvořit krásné prostředí, kde si můžete společně oddechnout, zrelaxovat, pobavit se a načerpat do žil energii z vrcholů Bílých Karpat. Zároveň získat informace o tom, jak si postavit živý domov, aby jste na jednom místě našli všechny potřebné kontakty na zkušené a šikovné řemeslníky a zároveň si mohli prověřit jejich práci Tady a Teď. Prostřednictvím tvořivých dílen probudit kreativitu ve vašem nitru, v nitru vašich dětí. Dětem ukázat cestu z virtuálního prostředí a seznámit je s krásami toho, co nám nabízí příroda, umění, řemesla. Prostor, kde můžete osobnostně růst, zažít jiný způsob života a stravování. Zároveň chceme vytvořit pro vás stroj času.

05_opt.jpg

Stroj času

Jak se žilo ve slovanském domě? Ve vikingské chatrči? Nebo například v 80tých letech? Jednotlivé místnosti přeměníme na různá historická období a vy si můžete vyzkoušet život v nich na vlastní kůži. Tím, že budujeme z přírodních materiálů - hlína, sláma, dřevo, kámen – kontakt s nimi je plný energie a pobyt v takovýchto místnostech skrývá v sobě víc než jen zážitek a senzaci.

Školy, školky

Děti jsou naše budoucnost a proto vytváříme prostředí i pro jejich osobnostní růst. Chceme jim dát možnost rozvíjet v sobě tvořivost nebo fantazii a ukázat jim cestu, jak budovat vztah se svojím okolím. Aby se do jejich paměti zapsaly čarovné vzpomínky, na které budou vzpomínat po celý svůj život. Připravujeme pro ně různé hry z přírodních materiálů, různé kurzy.

06_opt.jpg

Řemeslníci, architekti, projektanti

Pro vás vytváříme řemeslné dílny, ateliéry, jednoduše místa, kde můžete svobodně tvořit, ať je jaro, léto, podzim nebo zima. Kde můžete tvořit levněji. Zároveň vám dáváme prostor na vaše prezentace, aby lidé viděli, co všechno dokážete, a jaké krásy vycházejí z pod vašich rukou. Aby jste se ješte více zviditelnili. Uspořádejte svoje vlastní akce, učte svoje vlastní studenty. Připravujeme pro vás vlastní galerii, expozici, kontakt s dalšími řemeslníky a inspiraci z okolní přírody.

07abcd.jpg

Už jen

Podívejte se, co jsme doposud vybudovali z darů a příspěvků těch, kterým se naše osvěta zalíbila. Jsou to zároveň unikátní odměny, které můžete využít bez čekání, než vybudujeme Živé Ekomuzeum. Avšak máme pro vás i odměny v Ekomuzeu.

Tímto vám, Ekovesnice o.s. a Živé Ekomuzeum, děkuje za každý příspěvek, který takto pomáhá k osvětě a k šťavnatým kořenům až k našim vnoučátkům :)

 

Stačí si jen vybrat – odměnu pro naše startery

Roky naší působnosti jsme využili nejen pro pomoc druhým lidem se stavbou jejich domovů, ale společně - naši studenti a dobrovolníci – jsme postavili přírodní domy, které může každý z vás zažít na vlastní kůži. Na každou odměnu vám vystavíme poukaz. Takže pokud si vyberete víc odměn, lehko je zkombinujete. Jejich platnost je 2 roky od dne skončení kampaně na startovači. Více informací najdete dolu pod balíčkami odměn.

Balíčky a odměny 

Ilustrační záběry: Trička

 #bíle_změnSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr 

+ také ženský střih

biele_farebne_zmenseba_front.jpg

 #bíle_kořeny_ciernobiele_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

biele_muz_cierne_front.jpg

 #bíle_kořeny_farebné_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihbiele_muz_farebne_front.jpg

 #bíle_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

biele_muz_back_bezloga_male.jpg

#červené_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_koreny_front.jpg

#červené_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_zmensebe_front.jpg

#červené_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_back_bezloga_male.jpg

#hnede_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

hneda_muz_koreny_front.jpg

#hnede_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihhneda_muz_zmensebe_front.jpg

#hnede_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střihhneda_muz_back_bezloga_male.jpg

#zelene_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

zelena_muz_korene_front.jpg

#zelene_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihzelena_muz_zmensebe_front.jpg

#zelene_muz_front - Ilustrační záběr

+ také ženský střihzelena_muz_back_bezloga_male.jpg

#bile_poklad_zena_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

zena_biele_tehotna_front.jpg

Ilustrační záběry: Magnetky

#magnetka_lednice

magnetka_lednice_zelena.jpg

#magnetka_auto

magnetka_auto_zelena.jpg

Ilustrační záběry: Samolepka na schránku

+ plánujeme udělat i samolepky Mandaly na okna proti ptákum, aby do nich nevráželi.

samolepka_na_schranku.jpg

 

Ilustrační záběry: Přívěsek a pexeso

19_dreveny_privesok_maly.jpg

20_pexeso_NEZMENENE_maly.jpg

Ilustrační záběry: Kniha

manual-ekologickej-vystavby-400x400.png

 Exkluzivní odměny

Kreativní dílna

Každý, který si vybere odměnu obsahující Kreativní díla, dostává na exterieru Živého Ekomúzea prostor podle velikostí:

30x30 (cm)

50x50 (cm)

100x100(cm)

200x200(cm)

Naučíme vás vytvořit si hliněnou omítku a dostáváte prostor na to, aby váš kratívny duch promluvil a vytvořil něco unikátní, co bude součástí Živého Ekomuzea. Najdou se mezi vámi i kreativní bytosti? Pokud ano, Zvěčněte se!

dilna2.jpg

Síň Slávy

Nebo získejte jedinečnou příležitost zapsat se do síně slávy. Na místo, které vystavíme na čestné místo, kde váš všichni uvidí a vaše jména, firmy budou navěky vepsané do historie prvního Živého Ekomuzea v Česko-Slovensku.

kral.jpg

Zážitkové pobyty v přírodních domcích

Hliněno-slaměná Jurta

jurta_01.jpg

Vyberte si pobyt v nádherné jurtě plné klidu. Je postavená z přírodních materiálů, které vám zabezpečí unikátní zážitek a do vašich kostí a žil se vryje kus přírody.

Jurta je unikátní hned z několika pohledů: Je rozebíratelná na panely a stěhovatelná, a zároveň je to kruhový dům, převážně z přírodních materiálů. Před pár lety jsme ho již po druhé stěhovali a tentokráte jsme ho plně přestavěli na kruhový slaměno hliněný domek. Důvodem bylo zlepšení izolace, neprůvzdušnosti, nehořlavosti a přitom stále při zachování hlavní výhody rozebíratelnosti a stěhovatelnosti stavby. Původní stavba byla vnitřní plátěná jurta a kolem slaměný domek.

jurta_02.jpg

Nízkoenergetický domek, který lze bez problémů vytopit a udržet vnitřní teplotu kolem 20-23 stupňů se spotřebou dřeva kolem 2-4 m3 dřeva za zimu. Jelikož je nyní celý jih stavby prosklen, tak se zkrátila topná sezóna a to o dost, tedy pokud svítí slunce, není třeba přes den vůbec topit a to i v zimě.

Pohádkové Srdce

Nebo chcete zažít pohádku na vlastní kůži? Potom si vyberte náš přírodní hliněno-slaměný domek ve tvaru srdce.

 srdce_01.jpg

Domek má standartní vybavení apartmánu jako kuchyně, koupelna a dva oddělené pokoje s futonovou dvoupostelí a obývákem s rozkládacím gaučem. Také zde máte k dispozici hudební nástroje jako Tibetské mísy, Didgeridoo, kytara a bubínky pro sebeléčení alikvotními tóny a zvukem… Také je zde mimo jiné na cvičení 2x hrazda.

srdce_02.jpg

Vychytané nápady (mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech, vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu jak v zimě, tak v létě bez vniku nežádoucího zvuku. Domek lze i lehce zabednit a vuyžít na pobyt v tme.

Hobitín na ústraní

Nebo chcete zažít život hobita? Máte rádi klid? Nebo dobrodružství? Obojí najdete v našem přírodním domečku.

hobitin_01.jpg

Stavba je kopule, stěny hliněné omítky, podlaha ze švestkových kulatin, terasa akátové desky, kompostovací záchod a sprcha je venkovní na terase, nebo lázeň, jelikož občas domek slouží i jako sauna.

hobitin_02.jpg

Střecha je zelená, zatravněná, která také pomáhá udržovat stálou teplotu i v létě, díky ochlazování, odpařováním vody z porostu a celý domek je ze severní, východní a západní strany přihrnutý zemí. Zde je nízký strop - jen asi 200 cm.

Pobyt ve tmě

Nebo chcete zažít hluboký vnitřní klid a najít odpovědi na své otázky? Potom se ponořte do čisto čisté tmy.

tma.jpg

Domek je dokonale světelně a zvukově utěsněn. Mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech, vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu, jak v zimě, tak i v létě bez vniku světla a zvuku… Vše je dosaženo správnou kombinací přírodních materiálů, fyzikálních principů a trochu technologie.

Kurzy a přírodní stavitelství

Nebo vás zajímá tajemství přírodních domů? Jak si postavit ten svůj, bez zadlužení? Potom si vyberte z odměn kurzů nebo školy.

kurz.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 208 367 Kč (104 %)
  • 104 %
  • 200 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 115 Startérů

Autor projektu

Ekovesnice o.s. - obrázek
  • projekt od Ekovesnice o.s.
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

EKO MeceNáš

# přívěsek
# pexeso
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO MeceNáš

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

EKO MagneTik

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO MagneTik

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
580 Kč

EKO Stajlista

# přívěsek
# pexeso
# tričko
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Stajlista

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
700 Kč

EKO MuDR.c

# přívěsek
# pexeso
# kniha
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO MuDR.c

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 100 Kč

Kde domov můj?

"Celodenní seminář, který vám změní pohled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné. Postavil jsem krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis., nebo RD 100m2 a dokonce nezávislý do 600tis.kč. I starý dům i byt lze upravit. Ať jde o "klasiku" nebo "eko"."

- Celodenní seminář - přehled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné, který vám změní pohled na vaše životní možnosti.
+ přívěsek
+ pexeso
+ Dárek samolepka na schránku

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 250 Kč

EKO ManuALista

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kniha
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO ManuALista

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 800 Kč

EKO Hrdina

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobytový poukaz do Srdce / Jurta v hodnotě 2 400 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Hrdina

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 300 Kč

EKO Akolyta

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# poukaz na seminář v hodnotě 3 000 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Akolyta

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 000 Kč

EKO Artist

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobytový poukaz v Živé Ekomuzeum v hodnotě 1 000 Kč
# kreativní dílna 30x30
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Artist

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 600 Kč

EKO Stín

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobyt ve tmě na 4 dny
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Stín

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 300 Kč

EKO Zvědavec

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobytový poukaz v Srdce / Jurta v hodnotě 4 900 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Zvědavec

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
8 200 Kč

EKO Mááág

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kreativní dílna 50x50
# pobytový poukaz v Živé Ekomuzeum v hodnotě 2 000 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Mááág

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
9 400 Kč

EKO Kočovník

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobyt na 7 dní v Jurta / Srdce
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Kočovník

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 500 Kč

EKO Lord

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# pobytový poukaz v Srdce / Jurta v hodnotě 6 900 Kč
# zápis do historie Živého Ekomuzea
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Lord

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
11 111 Kč

EKO BiznisMAN

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kreativní dílna 100x100
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO BiznisMAN

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
12 000 Kč

EKO Dobyvatel

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kreativní dílna 50x50
# pobytový poukaz v Jurta / Srdce v hodnotě 5 400 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Dobyvatel

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
16 000 Kč

EKO Mistr

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kreativní dílna 50x50
# zápis do historie Živého Ekomuzea
# pobytový poukaz v hodnotě 8 000 Kč
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Mistr

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
17 500 Kč

EKO Hlinený student

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Jurte
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Hlinený student

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
21 000 Kč

EKO Hlinené Srdce

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO Hlinené Srdce

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
33 333 Kč

EKO BiznisMAN2

# přívěsek
# pexeso
# magnetka
# tričko
# kreativní dílna 200x200
+ Dárek samolepka na schránku
#EKO BiznisMAN2e

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
111 111 Kč

EKO MístoKrál

# přívěsek
# pexeso
# magnetka 3x dle výběru
# tričko 3x dle výběru
# kniha
# letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci
# pobytový poukaz v hodnotě 25 000 Kč pro celou rodinu
# poukaz na seminár
# kreativní dílna 200x200
# zápis do historie Živého Ekomuzea na čestném, výjimečném a jedinečném místě - tzv. pamětní tabule
#EKO MístoKrál

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
222 222 Kč

EKO Král králů

# přívěsek
# pexeso
# magnetka 6x dle výběru
# tričko 6x dle výběru
# kniha
# letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci
# letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Jurte (napr. jako dárek)
# pobytový poukaz v hodnotě 50 000 Kč pro celou rodinu
# kreativní dílna 200x200
# zápis do historie Živého Ekomuzea na čestném, výjimečném a jedinečném místě - tzv. pamětní tabule
#EKO Král králů

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit