hlavna_ekomuzeum.jpg

Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti Ostatní

Pomozte nám vybudovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

07_koza_title.jpg

Vybráno208 368 Kč(104 %)

104 %
200 000 Kčpožadováno
108startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 Živé Ekomuzeum - cesta do udržitelné budoucnosti

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výzva pro ekologické organizace do Živého Ekomuzea.

(Též platí i pro řemeslníky a odpovědné firmy)

 

Vyzýváme organizace, jenž mají zpracované nějaké výukové plakáty, návody, prezentaci nebo exponáty vhodné na umístění do Ekomuzea, jako inspirace z realizací s popisem nebo výuka pro děti i dospělé, aby nás kontaktovali. Umožňujeme vám zdarma umístit cokoli spojeného s alternativou, hospodařením, přírodním stavěním, recyklací a trvale udržitelným životem. Čímž plní svůj účel a zajistíte si vlastní propagaci. Pro média jako společná propagace spolupráce vzdělávacích eko organizací.

Též hledáme exponáty - Uložte si v muzeu vaše výstavní kousky. Případně je můžete darovat nebo i prodat. Hledáme kroje, výšivky, nábytek, knihy, nádobí a hlavně řemeslné nářadí a jiné vybavení na výstavu i běžné používání.

Porovnání tradice a módy. Hledání udržitelné budoucnosti pro naše děti a vnoučata bez plýtvání. Když dokázali naši předci stavět svobodná obydlí bez závislosti na inž., obchodních a bankovních sítích, tak věřím, že s moderními znalostmi se dnes dokážeme každý osvobodit od hypoték a vysokých účtů! Důkazem jsou mé domy do 600tis. Ekovesnice.cz

 

Budovu změníme k nepoznání. Bude porostlá zelení.

Hlavní hala, chodby a přilehlé prostory budou sloužit jako výstavní prostor Ekomuzea s možností na exponáty sahat, zkoušet, používat. Část prostoru bude pro děti, kde budou moci stavět z velkých kartonových stavebnic celý srub, dům, venku pak hrou čistit (recyklovat) vodu, zalévat vertikální zahrady, vyrobit cihlu apod..

Dále budou v budově řemeslné, tvořivé živé dílny, kde bude možné pro dospělé přímo tvořit, vyzkoušet a něco si vyrobit (svícen, polici, stůl nebo celý mobilní dům).

 

Kontaktujte nás prosím na ekovesnice@gmail.com nebo 00420 739 486 553, 00421 944 293 223

Můžete nám předat v Praze, Brně, Bratislave při naší akci: http://ekovesnice.cz/kalendar-akci

Nebo posílejte, případně dovezte rovnou na:    Ekovesnice z.s., Javorník 232, 69674

Děkujeme, Petr Skořepa.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.01.2018

Přidali jsme novou žhavou odměnu

1 100 Kč

Kde domov můj?

"Celodenní seminář, který vám změní pohled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné. Postavil jsem krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis., nebo RD 100m2 a dokonce nezávislý do 600tis.kč. I starý dům i byt lze upravit. Ať jde o "klasiku" nebo "eko"."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co je naším cílem?

Dali jsme si za cíl obnovit starší objekt, ležící v nádherných lesích Bílých Karpat, který by jinak chátral. Tím, že jde o velký objekt, Živé Ekomuzeum, má tak dostatečnou kapacitu na to, aby zaujal, jak mladé lidi, zamilované páry, rodiny s dětmi, milovníky přírody, školy a školky, tak i řemeslníky, architekty a projektanty. Přináší inspiraci, senzaci, odpočinek, oživení řemesel, přírodní stavitelství, hospodaření, permakulturu a růst a pevně věříme, že šťastné rodiny.

01-02.jpg

Proč potřebujeme vaši pomoc?

Jsme přesvědčení, že společnými silami dokážeme projekt Živé Ekomuzeum Vrbovce zrealizovat. Jeho služba společnosti a přírodě, tak může mít významný vliv na životy mnohých lidí, na jejich pohled na přírodu a společné soužití nejen dnes, ale i v budoucnosti. A vy se tím zapíšete do historie, můžete být součástí tohoto velkolepého projektu, být první a právem být hrdí, že jste stáli při zrodu prvního – v této formě – vybudovaného Ekomuzea.

03-04.jpg

Prosíme, pomozte nám tento krásny projekt zrealizovat a vytvořit tak první unikátní Živé Ekomuzeum, kde každý z vás najde inspiraci, informace, odpočinek nebo senzaci. Všechno pod jednou střechou.

A mnohem víc !

Potenciál Ekomuzea Vrbovce je velký. Permakulturní zahrady? Domečky z přírodních materiálů? Kavárnička? Jídelna? Pobyty? Možností je mnoho a věříme, že společně s vámi dokážeme velké věci a Ekomuzeum Vrbovce je jedna z nich.

Mladí lidé, zamilované páry, rodiny s detmi

Chceme pro vás vytvořit krásné prostředí, kde si můžete společně oddechnout, zrelaxovat, pobavit se a načerpat do žil energii z vrcholů Bílých Karpat. Zároveň získat informace o tom, jak si postavit živý domov, aby jste na jednom místě našli všechny potřebné kontakty na zkušené a šikovné řemeslníky a zároveň si mohli prověřit jejich práci Tady a Teď. Prostřednictvím tvořivých dílen probudit kreativitu ve vašem nitru, v nitru vašich dětí. Dětem ukázat cestu z virtuálního prostředí a seznámit je s krásami toho, co nám nabízí příroda, umění, řemesla. Prostor, kde můžete osobnostně růst, zažít jiný způsob života a stravování. Zároveň chceme vytvořit pro vás stroj času.

05_opt.jpg

Stroj času

Jak se žilo ve slovanském domě? Ve vikingské chatrči? Nebo například v 80tých letech? Jednotlivé místnosti přeměníme na různá historická období a vy si můžete vyzkoušet život v nich na vlastní kůži. Tím, že budujeme z přírodních materiálů - hlína, sláma, dřevo, kámen – kontakt s nimi je plný energie a pobyt v takovýchto místnostech skrývá v sobě víc než jen zážitek a senzaci.

Školy, školky

Děti jsou naše budoucnost a proto vytváříme prostředí i pro jejich osobnostní růst. Chceme jim dát možnost rozvíjet v sobě tvořivost nebo fantazii a ukázat jim cestu, jak budovat vztah se svojím okolím. Aby se do jejich paměti zapsaly čarovné vzpomínky, na které budou vzpomínat po celý svůj život. Připravujeme pro ně různé hry z přírodních materiálů, různé kurzy.

06_opt.jpg

Řemeslníci, architekti, projektanti

Pro vás vytváříme řemeslné dílny, ateliéry, jednoduše místa, kde můžete svobodně tvořit, ať je jaro, léto, podzim nebo zima. Kde můžete tvořit levněji. Zároveň vám dáváme prostor na vaše prezentace, aby lidé viděli, co všechno dokážete, a jaké krásy vycházejí z pod vašich rukou. Aby jste se ješte více zviditelnili. Uspořádejte svoje vlastní akce, učte svoje vlastní studenty. Připravujeme pro vás vlastní galerii, expozici, kontakt s dalšími řemeslníky a inspiraci z okolní přírody.

07abcd.jpg

Už jen

Podívejte se, co jsme doposud vybudovali z darů a příspěvků těch, kterým se naše osvěta zalíbila. Jsou to zároveň unikátní odměny, které můžete využít bez čekání, než vybudujeme Živé Ekomuzeum. Avšak máme pro vás i odměny v Ekomuzeu.

Tímto vám, Ekovesnice o.s. a Živé Ekomuzeum, děkuje za každý příspěvek, který takto pomáhá k osvětě a k šťavnatým kořenům až k našim vnoučátkům :)

 

Stačí si jen vybrat – odměnu pro naše startery

Roky naší působnosti jsme využili nejen pro pomoc druhým lidem se stavbou jejich domovů, ale společně - naši studenti a dobrovolníci – jsme postavili přírodní domy, které může každý z vás zažít na vlastní kůži. Na každou odměnu vám vystavíme poukaz. Takže pokud si vyberete víc odměn, lehko je zkombinujete. Jejich platnost je 2 roky od dne skončení kampaně na startovači. Více informací najdete dolu pod balíčkami odměn.

Balíčky a odměny 

Ilustrační záběry: Trička

 #bíle_změnSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr 

+ také ženský střih

biele_farebne_zmenseba_front.jpg

 #bíle_kořeny_ciernobiele_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

biele_muz_cierne_front.jpg

 #bíle_kořeny_farebné_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihbiele_muz_farebne_front.jpg

 #bíle_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

biele_muz_back_bezloga_male.jpg

#červené_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_koreny_front.jpg

#červené_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_zmensebe_front.jpg

#červené_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střihcervena_muz_back_bezloga_male.jpg

#hnede_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

hneda_muz_koreny_front.jpg

#hnede_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihhneda_muz_zmensebe_front.jpg

#hnede_muz_back - Ilustrační záběr

+ také ženský střihhneda_muz_back_bezloga_male.jpg

#zelene_kořeny_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střih

zelena_muz_korene_front.jpg

#zelene_zmenSebe_muz_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

+ také ženský střihzelena_muz_zmensebe_front.jpg

#zelene_muz_front - Ilustrační záběr

+ také ženský střihzelena_muz_back_bezloga_male.jpg

#bile_poklad_zena_front (S,M,L,XL) - Ilustrační záběr

zena_biele_tehotna_front.jpg

Ilustrační záběry: Magnetky

#magnetka_lednice

magnetka_lednice_zelena.jpg

#magnetka_auto

magnetka_auto_zelena.jpg

Ilustrační záběry: Samolepka na schránku

+ plánujeme udělat i samolepky Mandaly na okna proti ptákum, aby do nich nevráželi.

samolepka_na_schranku.jpg

 

Ilustrační záběry: Přívěsek a pexeso

19_dreveny_privesok_maly.jpg

20_pexeso_NEZMENENE_maly.jpg

Ilustrační záběry: Kniha

manual-ekologickej-vystavby-400x400.png

 Exkluzivní odměny

Kreativní dílna

Každý, který si vybere odměnu obsahující Kreativní díla, dostává na exterieru Živého Ekomúzea prostor podle velikostí:

30x30 (cm)

50x50 (cm)

100x100(cm)

200x200(cm)

Naučíme vás vytvořit si hliněnou omítku a dostáváte prostor na to, aby váš kratívny duch promluvil a vytvořil něco unikátní, co bude součástí Živého Ekomuzea. Najdou se mezi vámi i kreativní bytosti? Pokud ano, Zvěčněte se!

dilna2.jpg

Síň Slávy

Nebo získejte jedinečnou příležitost zapsat se do síně slávy. Na místo, které vystavíme na čestné místo, kde váš všichni uvidí a vaše jména, firmy budou navěky vepsané do historie prvního Živého Ekomuzea v Česko-Slovensku.

kral.jpg

Zážitkové pobyty v přírodních domcích

Hliněno-slaměná Jurta

jurta_01.jpg

Vyberte si pobyt v nádherné jurtě plné klidu. Je postavená z přírodních materiálů, které vám zabezpečí unikátní zážitek a do vašich kostí a žil se vryje kus přírody.

Jurta je unikátní hned z několika pohledů: Je rozebíratelná na panely a stěhovatelná, a zároveň je to kruhový dům, převážně z přírodních materiálů. Před pár lety jsme ho již po druhé stěhovali a tentokráte jsme ho plně přestavěli na kruhový slaměno hliněný domek. Důvodem bylo zlepšení izolace, neprůvzdušnosti, nehořlavosti a přitom stále při zachování hlavní výhody rozebíratelnosti a stěhovatelnosti stavby. Původní stavba byla vnitřní plátěná jurta a kolem slaměný domek.

jurta_02.jpg

Nízkoenergetický domek, který lze bez problémů vytopit a udržet vnitřní teplotu kolem 20-23 stupňů se spotřebou dřeva kolem 2-4 m3 dřeva za zimu. Jelikož je nyní celý jih stavby prosklen, tak se zkrátila topná sezóna a to o dost, tedy pokud svítí slunce, není třeba přes den vůbec topit a to i v zimě.

Pohádkové Srdce

Nebo chcete zažít pohádku na vlastní kůži? Potom si vyberte náš přírodní hliněno-slaměný domek ve tvaru srdce.

 srdce_01.jpg

Domek má standartní vybavení apartmánu jako kuchyně, koupelna a dva oddělené pokoje s futonovou dvoupostelí a obývákem s rozkládacím gaučem. Také zde máte k dispozici hudební nástroje jako Tibetské mísy, Didgeridoo, kytara a bubínky pro sebeléčení alikvotními tóny a zvukem… Také je zde mimo jiné na cvičení 2x hrazda.

srdce_02.jpg

Vychytané nápady (mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech, vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu jak v zimě, tak v létě bez vniku nežádoucího zvuku. Domek lze i lehce zabednit a vuyžít na pobyt v tme.

Hobitín na ústraní

Nebo chcete zažít život hobita? Máte rádi klid? Nebo dobrodružství? Obojí najdete v našem přírodním domečku.

hobitin_01.jpg

Stavba je kopule, stěny hliněné omítky, podlaha ze švestkových kulatin, terasa akátové desky, kompostovací záchod a sprcha je venkovní na terase, nebo lázeň, jelikož občas domek slouží i jako sauna.

hobitin_02.jpg

Střecha je zelená, zatravněná, která také pomáhá udržovat stálou teplotu i v létě, díky ochlazování, odpařováním vody z porostu a celý domek je ze severní, východní a západní strany přihrnutý zemí. Zde je nízký strop - jen asi 200 cm.

Pobyt ve tmě

Nebo chcete zažít hluboký vnitřní klid a najít odpovědi na své otázky? Potom se ponořte do čisto čisté tmy.

tma.jpg

Domek je dokonale světelně a zvukově utěsněn. Mazaná ventilace se zvukotěsnou technologií používanou v nahrávacích centrech, vám zaručí dokonalý komfort přísunu čerstvého vzduchu, jak v zimě, tak i v létě bez vniku světla a zvuku… Vše je dosaženo správnou kombinací přírodních materiálů, fyzikálních principů a trochu technologie.

Kurzy a přírodní stavitelství

Nebo vás zajímá tajemství přírodních domů? Jak si postavit ten svůj, bez zadlužení? Potom si vyberte z odměn kurzů nebo školy.

kurz.jpg

 

Vybráno208 368 Kč(104 %)

104 %
200 000 Kčpožadováno
108startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuEkovesnice o.s.

Odměny

150 KčEKO MeceNáš

# přívěsek # pexeso + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/01balik.png"]#EKO MeceNáš[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčEKO MagneTik

# přívěsek # pexeso # magnetka + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/02balik.png"]#EKO MagneTik[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

580 KčEKO Stajlista

# přívěsek # pexeso # tričko + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/03balik.png"]#EKO Stajlista[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčEKO MuDR.c

# přívěsek # pexeso # kniha + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/04balik.png"]#EKO MuDR.c[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 100 KčKde domov můj?

"Celodenní seminář, který vám změní pohled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné. Postavil jsem krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis., nebo RD 100m2 a dokonce nezávislý do 600tis.kč. I starý dům i byt lze upravit. Ať jde o "klasiku" nebo "eko"." - Celodenní seminář - přehled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné, který vám změní pohled na vaše životní možnosti. + přívěsek + pexeso + Dárek samolepka na schránku

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 250 KčEKO ManuALista

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kniha + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/05balik.png"]#EKO ManuALista[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 800 KčEKO Hrdina

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobytový poukaz do Srdce / Jurta v hodnotě 2 400 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/06balik.png"]#EKO Hrdina[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 300 KčEKO Akolyta

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # poukaz na seminář v hodnotě 3 000 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/07balik.png"]#EKO Akolyta[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

4 000 KčEKO Artist

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobytový poukaz v Živé Ekomuzeum v hodnotě 1 000 Kč # kreativní dílna 30x30 + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/08balik.png"]#EKO Artist[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

4 600 KčEKO Stín

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobyt ve tmě na 4 dny + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/09balik.png"]#EKO Stín[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 300 KčEKO Zvědavec

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobytový poukaz v Srdce / Jurta v hodnotě 4 900 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/10balik.png"]#EKO Zvědavec[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

8 200 KčEKO Mááág

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kreativní dílna 50x50 # pobytový poukaz v Živé Ekomuzeum v hodnotě 2 000 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/11balik.png"]#EKO Mááág[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

9 400 KčEKO Kočovník

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobyt na 7 dní v Jurta / Srdce + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/12balik.png"]#EKO Kočovník[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 500 KčEKO Lord

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # pobytový poukaz v Srdce / Jurta v hodnotě 6 900 Kč # zápis do historie Živého Ekomuzea + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/13balik.png"]#EKO Lord[/URL]

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

11 111 KčEKO BiznisMAN

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kreativní dílna 100x100 + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/14balik.png"]#EKO BiznisMAN[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

12 000 KčEKO Dobyvatel

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kreativní dílna 50x50 # pobytový poukaz v Jurta / Srdce v hodnotě 5 400 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/15balik.png"]#EKO Dobyvatel[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

16 000 KčEKO Mistr

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kreativní dílna 50x50 # zápis do historie Živého Ekomuzea # pobytový poukaz v hodnotě 8 000 Kč + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/16balik.png"]#EKO Mistr[/URL]

Počet dostupných odměn: 19/20

Odměna nedostupná

17 500 KčEKO Hlinený student

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Jurte + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/17balik.png"]#EKO Hlinený student[/URL]

Počet dostupných odměn: 1/2

Odměna nedostupná

21 000 KčEKO Hlinené Srdce

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/18balik.png"]#EKO Hlinené Srdce[/URL]

Počet dostupných odměn: 1/2

Odměna nedostupná

33 333 KčEKO BiznisMAN2

# přívěsek # pexeso # magnetka # tričko # kreativní dílna 200x200 + Dárek samolepka na schránku [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/19balik.png"]#EKO BiznisMAN2e[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

111 111 KčEKO MístoKrál

# přívěsek # pexeso # magnetka 3x dle výběru # tričko 3x dle výběru # kniha # letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci # pobytový poukaz v hodnotě 25 000 Kč pro celou rodinu # poukaz na seminár # kreativní dílna 200x200 # zápis do historie Živého Ekomuzea na čestném, výjimečném a jedinečném místě - tzv. pamětní tabule [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/20balik.png"]#EKO MístoKrál[/URL]

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

222 222 KčEKO Král králů

# přívěsek # pexeso # magnetka 6x dle výběru # tričko 6x dle výběru # kniha # letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Srdci # letní škola přírodního stavitelství + ubytování v Jurte (napr. jako dárek) # pobytový poukaz v hodnotě 50 000 Kč pro celou rodinu # kreativní dílna 200x200 # zápis do historie Živého Ekomuzea na čestném, výjimečném a jedinečném místě - tzv. pamětní tabule [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/80336/prirodniubytovani/baliky/21balik.png"]#EKO Král králů[/URL]

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná