Zita Kabátová - 100 let | crowdfunding kampaň

Novinky - Zita Kabátová - 100 let

Zita Kabátová (1913 - 2012) by letos oslavila nedožitých 100 let. Chybí posledních pár tisíc k otevření výstavy na Malé Straně. Podaří se to?

Film & Video

15. září 2014

Jak o nás píší

http://www.denik.cz/ostatni_kultura/ohlednuti-za-zitou-kabatovou-20140909.html

Ohlédnutí za Zitou Kabátovou

Zlaté dno. Zita Kabátová ve svém filmu z roku 1942, posledním před dlouholetou filmovou odmlkou.

Zlaté dno. Zita Kabátová ve svém filmu z roku 1942, posledním před dlouholetou filmovou odmlkou. Autor: ČTK

12.9.2014

Praha – Herečka, ředitelka a teď i vzpomínka. To vše je Zita Kabátová, hvězda stříbrného plátna první republiky, jíž je nyní věnována minivýstava v kinokavárně Royal na pražských Vinohradech.

V někdejším kině Bio Illusion v Paláci Maceška, kde herečka strávila mnoho let jako programová ředitelka, zachovali dnešní majitelé interiér v původním duchu.

V prvním patře nad kavárnou najdete malou kolekci kostýmů a doplňků Zity Kabátové, kterou provázejí fotografie z jejího rodinného archivu, například z cest do Chorvatska nebo filmových premiér. Je tu i několik dobových rób, klobouků a kabelek jejích souputníků, kupříkladu Adiny Mandlové či Nataši Gollové, nebo proužkový oblek Svatsopluka Beneše. „Byla ženou ze staré školy, za jejích časů musely děti sedět způsobně v koutě a jen sem tam příchozímu políbit ručku," komentuje společenský život u herečky doma Pavlína Křepelková z Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové.

V Royalu bylo také minulý týden pokřtěno další DVD Žena na rozcestí, které vydává v sérii věnované mezi dalšími hvězdami první republiky této herečce Filmexport (k dispozici jich je už sedmnáct).

Kino Royal se vzhledem k retro interiéru zaměřuje na projekce starších filmů, zítra pozve od 20.30 na Četníka ze Saint Tropéz, po filmu tu můžete ochutnat francouzskou šunku, sýry, klobásy a francouzská vína. 20. září promítne ve stejný čas slavný francouzský film Les Tontons flingueurs s Lino Venturou, před projekcí nabídne živou francouzskou hudbu a aperitiv.

Autor: Jana Podskalská

Zpět na výpis

  • Splněno 17 720 Kč (118 %)
  • 118 %
  • 15 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 24 Startérů

Autor projektu

Matěj Kadlec - obrázek
  • projekt od Matěj Kadlec
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

80 Kč

Originální plakát se Zitou Kabátovou.

Originální plakát se Zitou Kabátovou vydaný při příležitosti výstavy ke 100. výročí jejího narození. Získat ho lze pouze na výstavě a zde na Startovači.

Počet dostupných odměn: 95/100

Nelze podpořit
100 Kč

Plakát a poděkování

Poděkování na výstavě i na DVD a originální plakát se Zitou Kabátovou z předchozí odměny.

Počet dostupných odměn: 99/100

Nelze podpořit
200 Kč

DVD s filmem

Jeden ze čtyř vydaných filmů - dle vlastního výběru (Světlo jeho očí, Manželství na úvěr, Žena na rozcestí, Její hřích) se sběratelským boxem na celý komplet. A samozřejmě poděkování a plakát se Zitou.

Počet dostupných odměn: 100/100

Nelze podpořit
300 Kč

Poukaz na menu podle Zity Kabátové

Speciální menu* - podle kuchařky Zity Kabátové - v místě konání, restauraci A divadlo pokračuje... A samozřejmě poděkování a plakát se Zitou.

* Jedno z průběžně obměňovaných menu, odkaz vám pošleme, lze přijít kdykoli v otevírací době restaurace. Lze utratit celou výši (poukaz bude v hodnotě 300 Kč). Účtenky budou navíc slosovatelné, lákavé ceny poskytl Fundus kostýmů a rekvizit Barrandov Studio a.s.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
500 Kč

Zvláštní odměna

Odměna našeho partnera, který pomáhá se zpracováním rodinného archivu. Jde o poukaz na služby Váš rodokmen v hodnotě 555 Kč.* A i tentokrát poděkování na výstavě a DVD a plakát se Zitou.

*např. naskenování vašeho rodiného archivu fotografií, konzultace, vyhledávání předků, rodokmeny...

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
700 Kč

Kompletní set DVD se sběratelským boxem

Kompletní edice čtyř DVD se sběratelským boxem a originální plakát se Zitou Kabátovou.

Počet dostupných odměn: 16/20

Nelze podpořit
1 000 Kč

VIP pozvánka a set DVD

VIP pozvánka včetně oběda na jeden ze dvou křtů DVD dle vašeho výběru. Po vydání všech DVD obdržíte kompletní edici se sběratelským boxem a originální plakát se Zitou Kabátovou. Poděkovat vám nezapomeneme ani na výstavě, ani na DVD.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Návštěva barrandovských studií a VIP pozvánka

Návštěva ve studiích na Barrandově pro 2 osoby,* VIP pozvánka včetně oběda pro 2 osoby na jeden ze dvou křtů DVD dle vlastního výběru. Po vydání všech DVD obdržíte kompletní edici se sběratelským boxem a originální plakát se Zitou Kabátovou. A samozřejmě poděkování na výstavě a DVD.

* v termínu dle dohody

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Kafe s Jiřím Zavřelem, synem Zity Kabátové

Možnost vyzpovídat syna Zity Kabátové Jiřího Zavřela u dobrého kafe a zákusku. Návštěva ve studiích na Barrandově, VIP pozvánka včetně oběda pro 2 osoby na jeden ze dvou křtů DVD dle vlastního výběru a kompletní edice DVD se sběratelským boxem a originální plakát se Zitou Kabátovou. A velké poděkování.

Počet dostupných odměn: 1/3

Nelze podpořit