Zita Kabátová - 100 let - crowfunding kampaň

Novinky - Zita Kabátová - 100 let

Zita Kabátová (1913 - 2012) by letos oslavila nedožitých 100 let. Chybí posledních pár tisíc k otevření výstavy na Malé Straně. Podaří se to?

Film & Video
připomeňte si, na čem jste se podíleli. Děkujeme a stále ještě nekončíme. Budeme Vás informovat o dalších aktivitách.

Jak o nás píší

http://www.denik.cz/ostatni_kultura/ohlednuti-za-zitou-kabatovou-20140909.html

Ohlédnutí za Zitou Kabátovou

Zlaté dno. Zita Kabátová ve svém filmu z roku 1942, posledním před dlouholetou filmovou odmlkou.

Zlaté dno. Zita Kabátová ve svém filmu z roku 1942, posledním před dlouholetou filmovou odmlkou. Autor: ČTK

12.9.2014

Praha – Herečka, ředitelka a teď i vzpomínka. To vše je Zita Kabátová, hvězda stříbrného plátna první republiky, jíž je nyní věnována minivýstava v kinokavárně Royal na pražských Vinohradech.

V někdejším kině Bio Illusion v Paláci Maceška, kde herečka strávila mnoho let jako programová ředitelka, zachovali dnešní majitelé interiér v původním duchu.

V prvním patře nad kavárnou najdete malou kolekci kostýmů a doplňků Zity Kabátové, kterou provázejí fotografie z jejího rodinného archivu, například z cest do Chorvatska nebo filmových premiér. Je tu i několik dobových rób, klobouků a kabelek jejích souputníků, kupříkladu Adiny Mandlové či Nataši Gollové, nebo proužkový oblek Svatsopluka Beneše. „Byla ženou ze staré školy, za jejích časů musely děti sedět způsobně v koutě a jen sem tam příchozímu políbit ručku," komentuje společenský život u herečky doma Pavlína Křepelková z Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové.

V Royalu bylo také minulý týden pokřtěno další DVD Žena na rozcestí, které vydává v sérii věnované mezi dalšími hvězdami první republiky této herečce Filmexport (k dispozici jich je už sedmnáct).

Kino Royal se vzhledem k retro interiéru zaměřuje na projekce starších filmů, zítra pozve od 20.30 na Četníka ze Saint Tropéz, po filmu tu můžete ochutnat francouzskou šunku, sýry, klobásy a francouzská vína. 20. září promítne ve stejný čas slavný francouzský film Les Tontons flingueurs s Lino Venturou, před projekcí nabídne živou francouzskou hudbu a aperitiv.

Autor: Jana Podskalská

Křest DVD filmu Žena na rozcestí se uskuteční ve středu 3. září od 17h v Café Royal (Vinohradská 48, Praha 2). Prosíme, napište nám, zašleme Vám vstupní pozvánku na Váš mail. Děkujeme

Srdečně Vás zveme a rádi Vás uvidíme na 3. křtu DVD filmu Žena na rozcestí, o jehož vydání se zasloužil Filmexport Home Video. Tento křest se uskuteční ve středu 3. září od 17h v Café Royal (Vinohradská 48, Praha 2). Ano, jedná se o někdejší kino Bio Illusion, kde Zita Kabátová strávila mnoho let jako programová ředitelka. 

Tento večer proto plánujeme jako speciální. Uvidíte nejen výstavu Zity Kabátové, ale také další předměty ve spojené expozici s výstavou Hvězdy první republiky na Vinohradech. Současné prostředí sálu Vás vrátí do období první republiky a po skončení našeho programu spolu s hosty Marií Formáčkovou, Zorkou Kohotovou a Jiřím Petráškem-Werichem uvidíte celý film Žena na rozcestí. O samotné DVD si mezitím můžete zasoutěžit na stránkách Československé filmové databáze. Těšíme se, že se s Vámi na obnovené premiéře filmu uvidíme. Pozvánku najdete přiloženou v příloze. Pokud nám můžete Vaši účast potvrdit, budeme rádi.

 

Historie a plány projektu 100 let Zity Kabátové

1. křest - film Světlo jeho očí - 11.12.2013, A divadlo pokračuje..., patron Petr Nárožný / výstava A divadlo pokračuje (11.12.2013-31.1.2014)

2. křest - film Manželství na úvěr - 19.2.2014, Malostranská beseda, patroni Josef Zíma a Jan Šanovec / výstava připojena k výstavě Hvězdy stříbrného plátna v letohrádku Mitrovských v Brně (19.2.2014-4.5.2014)

3. křest - film Žena na rozcestí - 3.9.2014, Café Royal, patronka Marie Formáčková / výstava Café Royal v rámci výstavy Hvězdy první republiky na Vinohradech.

4. křest - film Její hřích - září-listopad 2013, Mladá Boleslav, v jednání / výstava Mladá Boleslav v rámci výstavy Hvězdy...

 

Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na osobní setkání s Vámi

 

Za realizační tým

 

-- 

Matěj Kadlec

604 266 025