Startovač - financování projektů

Žena se lvem - crowfunding kampaň

Novinky - Žena se lvem

Pomozte nám vydat první svazek ze čtyřdílné antologie ryze ženské fantastiky. Objevte nespoutanou fantazii lvic české a slovenské literatury!

Knihy

Křest v Brně

Křest Ženy se lvem se blíží! Křest v Brně Obrázek

Křest knihy v Brně na Fénixconu

Srdečně vás zveme na křest knihy Žena se lvem, který se uskuteční v sobotu 3. 12. od 16.15 v rámci Fénixconu v Brně (Hotel Vista, Hudcova 72, Brno-Medlánky). Křest se uskuteční v salonku Revista v těsném sousedství hotelové restaurace.

Účast přislíbila převážná většina autorek. Po křtu budete mít možnost nakoupit výtisky knihy i některé další odměny. Budeme se na vás těšit a doufáme, že si křest všichni náležitě užijeme.

Kmotrou knížky bude Františka Vrbenská - poslechněte si, co sama ke knížce říká.

 

Františka Vrbenská

Po studiu informační vědy na filozofické fakultě UK pracovala dvacet roků v Institutu řízení a další dvacetiletí se specializovala na projekty ochrany knižních fondů v Národní knihovně ČR. Nyní se nalézá v emerituře, ale knihovnicí v srdci zůstává navždycky. Před lety se stala aktivní členkou Obce spisovatelů. Počítá se mezi scifisty-fantazáky (formálně od roku 1995) a záhadology. Odjakživa potřebuje vyprávět. A tak píše, recenzuje, lektoruje a přednáší, i když se tvorba plete těm rodinným a pracovním úlohám pod nohy. Za literární a lektorskou činnost získala několik ocenění. Hned za první knihu z cyklu Labyrint půlnočního draka jí byl v roce 1998 udělen rytířský titul Lady fantasy. V roce 2008 byla Československým fandomem oceněna Mlokem za zásluhy. Na kontě má odborné stati, kratší beletristické prózy a desítku knih, většinou historických příběhů s fantastickými prvky, například Stín modrého býka (2005), Vítr v piniích (2009), Naganty a vlčí máky (2011). V poslední době najdete její excelentní eseje ve sbornících fantastických povídek (Draci, Prokleté knihovny, Zpěv kovových velryb aj.), těšit se můžete i na původní magické povídky v chystaných antologiích. Stála u zrodu projektu Lehké fantazijno, který vyústil ve vydání Ženy se lvem, již opatřila doslovem.

 

Návštěva tiskárny

Děkujeme všem startérům, kteří nám na projekt přispěli jakoukoli částkou či formou! Během třicetidenní kampaně se nám podařilo sesbírat 60.621 Kč, což je 121 % z naší cílové částky. Jsme rádi, že vás projekt oslovil, a my tak můžeme vydat plánovanou knihu se vší parádou.

Návštěva tiskárny a prohlídka výstupů z tisku

Díky splnění cílové částky jsme mohli na začátku týdne potvrdit detaily ohledně tisku knih s příbramskou tiskárnou PBTisk. Dořešili jsme tiskové náhledy a tiskárna by touto dobou již měla Ženu se lvem tisknout, takže bychom měli mít co křtít na Fénixconu. Domluvili jsme též pevnou vazbu a vyšší náklad kusů.

Na konci uplynulého týdne jsme se vydali do tiskárny prohlédnout si, jak probíhají přípravy na tisk. Z této návštěvy vám přinášíme krátké video.

 

Napsali o nás...

Jako perličku chceme upozornit na článek na webu jednoho našeho fanouška Japonský článek o kampani, který s námi sdílel Zenni Yukishige. Nikdo z nás z redakce japonsky neumí, takže jsme se museli spolehnout pouze na automatické překladače.

Děkujeme všem přispěvatelům, jste úžasní! Díky vám jsme včera večer překročili naši cílovou částku 50.000 Kč. Stále ještě zbývají čtyři a půl dne kampaně, proto pokud ještě plánujete přispět a zvolit si odměnu, směle do toho a na nic nečekejte! Překročili jsme 100 %! Obrázek

Nové odměny

V těchto dnech jsme přidali několik nových odměn. Jako první jsou přívěsky na krk "Lví hříva", vyrobené autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo speciálně pro tuto antologii. Zobrazují rozevlátou lví hřívu, jsou barevně laděné do černo-tyrkysova a jejich průměr je zhruba 5-6 cm.

 Lví hřívy.jpg

IMGP4973.jpgDalší novou odměnou je podepsaná kniha Drak bere vše od Haniny Veselé, navíc s tematickou záložkou. Moderní sex & blood fantasy s oblíbenou psioničkou Magnólií. 

Přidali jsme také knihu Žena se lvem podepsanou od autorek ze křtu v Brně. Účast na křtu přislíbily téměř všechny autorky, o slušné množství podpisů je tedy postaráno.

Dále jsme přihodili jako samostatné odměny kovové záložky a korkové podtácky. U podtácků si můžete vybrat, zda chcete mít na všech podtáccích stejný motiv, a to ústřední kartu Síla, nebo zda chcete mít každý podtácek jiný, se 3-4 vyobrazenými kartami ze série.

Napsali o nás...

O našem projektu se ve článcích zmiňují také Sarden, Děti noci a Mfantasy:

Sarden.cz

Deti-noci.cz

Mfantasy.cz