Zeměloď Spí - Probuďme Jí! - crowfunding kampaň

Zeměloď Spí - Probuďme Jí!

Pomozte zdokumentovat výpravu za Architektem Odpadu Michaelem Raynoldsem a zacílit k úspěšnému stavění Zemělodí v ČR.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj přátelé,
pomozte zdokumentovat výpravu do Centra Zemělodí v Novém Mexiku a během ní nasbírat další materiál (certifikace,dokumentace,výzkumy,příběhy lidí) a znalosti, které pomůžou posunout se zase o krok blíže k legálnímu stavění Zemělodí v Čechách!

např. dostavba zeměloďky v praze je pozastavena právě na certifikaci materiálu, testech a výzkumech, které mají vyjít až na 300 tisíc korun.

andel.jpgV listopadu to budou již 2 roky co stavba v Praze na Andělu spí a čeká co bude dál!

O co mi jde?
Šířením myšlenky o Zemělodích a ukázáním příkladů z jiných zemí, chci směřovat k tomu, aby i u nás byla možnost stavět funkční domy z levných a všem dostupných materiálů, které by jinak pro neznalost dalšího využití, skončili na skládce!

Řešit otázku znovuvyužití "odpadu" ve stavebnictví a šetřit tak přírodní zdroje! Ukázat dalším generacím možnosti, jak se osvobodit od hypoték, jít svobodnou cestou spolupráce a budovat tak zdravější společnost.

Rád bych se po třech letech vrátil zpět na místa, která jsme společně v Novém Mexiku stavěli a zprostředkoval tento svět soběstačnosti a udržitelnosti i dalším lidem a institucím.

interior_earthship_images_6_20141126_1805226604.jpg


Po pádu z budovy a následné 3 měsíční rehabilitaci nemám na realizaci tohoto plánu finance a proto potřebuji vaši pomoc.


Co pro úspěšné zrealizování cesty potřebuji a na co se tedy vybrané peníze použijí?

Když dosáhneme požadované částky, pokryje se z ní zpáteční letenka do Nového Mexika, americké vízum, náklady na 100 dní v Novém Mexiku (jídlo, doprava), spuštění stránek, technické a dokumentační vybavení (tablet, kamera, úložiště dat).
Očekávám další náklady s provozem této kampaně (9 % vybrané částky) a pobytem v usa mimo komunitu zeměloďařů. Pokud mi tedy chcete přispět na cestu, je naším společným cílem vybrat částku vyšší.

Jakékoliv dotazy ohledně kampaně směřujte na biotektura@gmail.com

Každé koruny, kterou mě podpoříte si vesmírně vážím a udělám vše, aby cesta proběhla s co nejmenšími náklady. Pokud se cílová částka nevybere, vaše peníze vám budou v plné výši vráceny - Jiříkova Cesta se pravděpodobně bude ubírat jiným směrem a život půjde i tak dál, ale víte jak je to: "kdo nic nezkusí, ten nic nezkazí"
A jak říká Michael Raynolds, vyvíjíme se právě díky chybám a pokusům které děláme, takže i kdyby se vše pokazilo, bude z čeho se poučit a posunout se dál! :)

Proč žádám Vaši pomoc?
O cestě zpět do Centra Zemělodí přemýšlím už od loňského roku. Vlastně už se vlak rozjel a dala se dohromady skupinka skvělých lidí, kteří do Taosu směřují. Začli jsme plánovat společnou cestu a já to vše chtěl dokumentovat! Měli jsme vyrazit společně v září. Paradoxně v ten samý den (resp.večer) 28.5., kdy jsem začal shánět letenky, jsem spadl z budovy a zlomil si obě paty!

3 měsíce plánovaných staveb přes léto tak byly rázem pryč a já nemohl na výpravu našetřit!

Fyzicky jsem to zvládl, už opět stojím na nohou, ale ekonomicky jsem totálně pohořel a tak vzniká tento projekt a žádost o vaši podporu, abych mohl nasbírat potřebné materiály, dát jim formu a následně mohl navštěvovat školy, úřady, kulturní centra měst a myšlenku soběstačného a udržitelného bydlení šířil dál.

interior_earthship_images_10_20141126_1887121560.jpg

Rád bych se pokusil o změnu vnímání toho, jak jako lidé zacházíme s materiály, s jídlem a s prostředím ve kterém žijeme. Chci podpořit a ukázat možné doplňující varianty a alternativy k současnému systému. Inspirovat k Soběstačnosti a Udržitelnosti, Svépomocí a Spoluprací.

Jak to vše začalo a co bude dál?
v roce 2012 jsem se účastnil stavby první české Zemělodě na Sázavě. Po této zkušenosti, jsme plni nadšení s kamarády začali stavět další Zeměloď (zeměskleník) v zahrádkářské kolonii na Andělu.

andelfuture2.png
takhle zhruba by měl vypadat zemělodní skleník v Praze na Andělu po dokončení

Měsíc nato jsme na pozvání odletěli do Nového Mexika, kde jsme společně prožili půlrok plný nezapomenutelných momentů při soužití a spolupráci s komunitou zeměloďařů. Mnoho jsme se naučili. Mnoho je však ještě třeba se naučit.

No a protože stavět v Česku nejde, vyjedeme(2) již za pár dní (27.9.) stavět Zeměloď do Německa.
Už tam bych rád natáčel a dokumentoval, bohužel však nemám čím, neboť už i na registraci tam jsem si musel vypůjčit. Budu ale psát alespoň deník zkušeností a pak se s vámi podělím!

No a takhle nějak by to na stavbě mohlo vypadat:

 Co když se to povede?

Během výpravy zprovozním web biotektura.cz, kde budu postupně utvářet obsah a přidávat novinky ze světa Zemělodí, Permakultury a Soběstačných a udržitelných systémů u nás i ve světě.

  • Zprovozním fb stránku biotektura.cz, kde budete moci průběžně sledovat naší cestu
  • Nabrané zkušenosti a materiály budu po návratu předávat dále lidem, kteří o ně budou mít zájem a budou chtít žít soběstačně a nezávisle na finančním systému.
  • Jak se o sebe postarat, jak svět a Energie kolem nás fungují to jsou věci, které by se podle mě měli učit na školách! Já se to ve škole nedozvěděl - co však můžu, je zasadit se o to, aby se stejná věc neopakovala i pro další generace a tak po návratu oslovím školy a udělám informační jízdu po ČR.

Co mě žene vpřed:

Cítím se v nejlepší kondici, mám rád fyzickou práci a tak:

Chci stavět, rozvíjet se, dělat co má smysl a dělat to teď! Být přínosem pro společnost a možnou pozitivní změnou pro další generace! Předávat dále zkušenost jak se o prostředí, sebe i ostatní starat, stejně tak jako jsem tu šanci dostal já!

"chci stavět teď
ne za deset let
nechci tu jen sedět
a nečinně přihlížet"

Nadále se chci vzdělávat, rozvíjet a zkoumat nové možnosti využívání přírodních energií. Dělat co mě baví a zároveň být přínosem pro okolí. Chci ukázat, že je možné jít svobodnou cestou spolupráce a budovat tak zdravější společnost! Stejně tak jako jsem to zažil v Greater World Community v Taosu!

 Už před 3 lety na Sázavě jsem v tom měl jasno! (v dokumentu vám to řeknu cca v čase 5:29)


Pomozte zasadit se o změnu ve stavění udržitelných a soběstačných domů v ČR.

Věřím v pozitivní změnu ve společnosti, věřím, že když lidské bytosti mají možnost dělat co je baví a naplňuje, jsou poté i větším přínosem pro společný rozvoj!
Věřím, že se vám investovaná Energie ode mne vrátí!

 interior_earthship_images_11_20141126_1551213753.jpgJaká tedy bude Jiříkova cesta?

Zůstane v Čechách nebo se vypraví pro zkušenou do Světa?
O tom můžete právě teď a tady rozhodnout!

Jiřík nechce vaši pomoc a podporu zadarmo. Vymyslel si pro Vás odměny:

nabízí vám to o čem už dobu Sní
nabízí vám to, co dělá s Radostí

Tím je předávání všeho, co se během života naučil!

Shrnutí na závěr:

chci_stavet_zemelode.jpeg

Chci je stavět už teď
chci se učit a rozvíjet

v česku to nejde – úřady brání
rodí se plán 4 lidí na vycestování

kam? No přece do centra Zemělodí
tak šetřím na cestu, jak už to chodí

Padám z budovy, lámu si paty
co teď, když nemůžu do roboty

úspory na cestu blíží se k nule
termín se krátí, teď chce to gule

gule vystoupit a nabídnout se lidem
co asi udělá to s vnitřním klidem

tak otevírám se a odevzdávám Světu
s přáním: Směřujme k ZeměRozkvětu

Pojďme se bavit, pojďme si hrát
Společně ke svobodě směřovat!Díky za Pozornost
Přeju Vám Mír, Sílu, Lásku a Radost!

Co si o tomto projektu myslíte?