Země stoletá - nové album Concept Art Orchestra - crowfunding kampaň

Země stoletá - nové album Concept Art Orchestra

Chystáme pro vás nové album! Ke stému výročí republiky vznikla šestidílná suita Země stoletá.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Před dvěma lety zazněla v premiéře šestidílná suita Země stoletá. Tu zkomponovali skladatelé Pražské šestky k příležitosti výročí 100 let naší republiky. Zemi stoletou jsme se letos rozhodli natočit a vydat na CD. A vás nyní žádáme o pomoc, aby album mohlo do konce tohoto roku spatřit světlo světa.

Země stoletá bude v pořadí již třetím albem, na kterém se podílí jazzový orchestr Concept Art Orchestra, šest skladatelů vystupujících pod názvem Pražská šestka a vydavatelství Animal Music v čele s producentem Petrem Ostrouchovem. Při realizaci našich prvních dvou desek The Prague Six (2015) a Vánoce dospělých (2018) jste nám nesmírně pomohli, a proto jsme se rozhodli požádat vás o podporu i tentokrát. S vaší pomocí bychom v rámci Startovače chtěli získat zhruba pětinu veškerých nákladů na desku. O zbylé výdaje se dělíme rovným dílem s vydavatelstvím Animal Music.

Zemi stoletou jsme natáčeli poslední srpnový víkend 2020 v úžasném pražském studiu Smečky za  za účasti našich zahraničních spoluhráčů: Felix Meyer, Gerhard Ornig a Jan Kaiser na trubky, Johannes Oppel na bastrombon, Malte Schiller na tenor saxofon a Jonas Brinckmann na baryton saxofon. Jsme moc rádi, že jsme materiál stihli v tomto složení natočit. Kdo ví, jak by situace vypadala o měsíc později při opětovném uzavírání hranic.

Jakou hudbu od nás tentokrát můžete očekávat? Hlubokou, inspirativní, dojemnou, hravou, vtipnou.... to vše a ještě mnohem víc.

Sto let naší historie (1918 – 2018) si skladatelé Pražské šestky rozdělili na šest časových úseků a každý pak zhudebnil „svoji“ část dějin. Suita vznikala postupně během celého roku 2018. Jednotlivé části byly komponovány chronologicky po sobě, hudebně na sebe navazují a tvoří tak jednotný celek. Těšit se můžete také na samply – upravené hlasy politiků nebo jiných známých osobností, které přibližují atmosféru konkrétního období naší historie, a také na naše hosty: Ondřeje Kabrnu na Martenotovy vlny a akordeon nebo Honzu Linharta na zvonkohru.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DOaGQ97z4N8

 

Země stoletá

1. 1918 - 1938 (Štěpánka Balcarová)

2. 1938 - 1948 (Jan Jirucha)

3. 1948 - 1968 (Luboš Soukup)

4. 1968 - 1989 (Martin Brunner)

5. 1989 - 2004 (Tomáš Sýkora)

6. 2004 - 2018 (Vít Křišťan)

Co si o tomto projektu myslíte?