Železniční pohádky - crowfunding kampaň

Železniční pohádky

Pomozte nám vydat knihu železničních pohádek. Pohádkami chceme potěšit děti už pod vánočním stromečkem.

Knihy
Železniční pohádky

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám vydat knihu železničních pohádek. Čtenářům i posluchačům chceme přinést poutavé povídání o mašinkách, železničářích i zvířátkách kolem trati a ve stanicích.

Jak bude kniha vypadat a na co se použijí vybrané peníze?

Knížka bude mít formát A4 a bude v pevných deskách. Měla by mít zhruba 100 stran (skutečný počet bude záležet na grafickém zpracování), ke každé pohádce bude celostránková barevná ilustrace. Na volných místech potom budou menší obrázky.

Předpokládaný prvotní náklad bude minimálně 150 výtisků, jak požaduje nakladatelství Epika, které bude knihu tisknout. Když se pomocí projektu vybere více, adekvátně se navýší počet výtisků.
Naší snahou bude knihu vydat do Vánoc, aby ji děti mohly pod stromečkem jako dárek.

Pokud se dosáhne cílové částky, zaplatí se z ní grafické zpracování, ilustrace a návrh obálky, sazba, tisk a provize Startovači.
Když se cílová částka nevybere, vaše peníze vám budou v plné výši vráceny.

O čem budou Železniční pohádky?

Knížka bude obsahovat 14 pohádek.
Rádi bychom, aby pohádky byly pohlazením na duši, aby děti nejen pobavily a zaujaly, ale taktéž poučily. Proto pohádky přináší i určitá poselství a poučení pro malé posluchače a začínající čtenáře. Třeba o tom, že děti (stejně jako zvířátka) by měly poslouchat své rodiče, že rozpustilost a neposlušnost může mít své následky, že laskavost ke zvířátkům se lidem vrátí. A třeba i o tom, že není radno předčasně hodnotit žádného člověka. I ten nejvíce podceňovaný může v rozhodujících chvílích učinit velké věci a třeba zachránit život druhému.

V knize budou krásné ilustrace paní Kateřiny Ročkové.

SKM_C454e15081707370_0001.jpg

 

Proč přispět a jaké budou odměny?

Podporou tohoto projektu přispějete k umožnění vydání knihy. Chceme, aby knížka byla skutečně pěkná a na úrovni, což není v současné době levná záležitost.

Na přispěvatele čekají odměny v podobě samotné knihy (knížek), ale také hrníčky s motivem z knihy ručně malované ilustrátorkou knihy.
Bude možnost získat první dílo autora - knihu 15 příběhů ze života Nečekané rozuzlení honu na krtka a jiné příběhy.
Též nabízíme, že vám autor knihu (knihy) doveze na domluvené místo a budete si s ním moci popovídat (pozve vás na kafe, pivo, nebo čaj).
Můžete taktéž využít nabídky zvláštní odměny. Pro Vaše dítě (či vnouče) napíši originální pohádku s námětem, který si domluvíme.

Do každé knihy přiložím vytištěné poděkování s vlastnoručním podpisem (nechci psát věnování do knihy pro případ, že bude darována pod stromeček). Kdo bude chtít osobní věnování, je možné si jej domluvit na kontaktním mailu.

Hrníček ručně malovaný ilustrátorkou (limitovaná edice):

Downloads-003(1).jpg

 

Ukázka z pohádky "O bláznivém jelenovi"

Noční tma zahalila kraj a celý les se pohroužil do strašidelného klidu. Jen občas jej přerušil lehký větřík, který zakmital lístky stromů, keřů a rostlin. Chvilkami se ozvalo hluboké zahoukání sovy, která v nočních hodinách na dění v lese dohlížela.

Jezevec Pepa vylezl ze své nory a vydal se okrajem lesa pod železničním náspem na svoji pravidelnou obchůzku. Přes den se báječně vyspal, a tak spokojeně procházel mezi stromy a hledal něco vhodného na zub. V tom kousek před sebou zaslechnul lehké zašustění křoví a hned poté ucítil pach jelena. A skutečně; za okamžik se mezi křovinami objevil statný dvanácterák Ruda. Obvykle stále čilý jelen vypadal nějak ztrápeně a ospale. Oči měl zarudlé jako po celodenním flámu, jeho krok také nebyl z nejjistějších. Bylo jasné, že není ve své kůži.
"Copak, starý brachu... jak to, že nespíš a strašíš tady kamaráda?" vyzvídal jezevec Pepa.
"Ani se neptej, nemohu usnout. Před chvilkou mne zase probudil ten skřípající vlak. Já se z něj asi brzy zblázním."
"Vždyť tenhle úsek trati nedávno opravili a motorák teď jezdí pěkně tichounce," divil se Pepa.
"Ano, já vím, kola už tolik neklapou. Ale ty neslyšíš to jejich vřískání v otáčce?"
"Aha, ten skřípot ti vadí?"
"Jo," prohodil unaveně jelen Ruda, "je to jen kousek od mého pelechu a ty hrozné zvuky mi přímo rvou uši. A skoro vždy mne jejich šílený zvuk vzbudí."
"Tak zde už, kamaráda, nepomohu. Jedině ti mohu dát radu, aby ses odstěhoval na druhý konec lesa, kde vlak není slyšet."
Ruda vzdechnul: "Kdepak, nějaké stěhování to už není pro mne. Za ta léta jsem si zvyknul na svoje místečko a z něj mne jen tak někdo nedostane..."
Jezevec Pepa nesouhlasně zamručel: "Jak myslíš, chtěl jsem jen pomoci radou."
"Ale mám jiný nápad, kterým bych vlaky mohl zpomalit," oživnul Ruda.
"Copak, snad si nechceš jít stěžovat do té jejich lampárny?" usmál se Pepa.
"Kdeže, tam bych asi nepořídil. Prostě se v noci postavím před několik vlaků tak, aby musely buď zpomalit, nebo zastavit. Uvidíš... brzy to strojvedoucí přestane bavit, sníží v otáčce rychlost a vlaky nebudou skřípat," rozvíjel svůj plán jelen.
"Ty už fakt z toho nevyspání blázníš, kroutil hlavou jezevec. "Vždyť tě může vlak přejet."
"Neboj, když spadl při poslední bouřce před motorák strom, dobře jsem se díval, kolik vlak potřebuje na zastavení."
"Opravdu chceš tak riskovat, Rudo?" začal se bát Pepa o svého kamaráda.
"Zítra se přijď podívat a uvidíš. Já jim ukážu, zač je toho loket budit starého jelena ze spaní."

Další den si jezevec Pepa přivstal, aby stihnul dojít k trati před posledním večerním vlakem. Jelen Ruda už tam odhodlaně stál kousek za obloukem tratě, ale zase tak, aby jej strojvedoucí mohl včas zahlédnout a zareagovat
"Nechceš si vše, Rudo, rozmyslet?" zkoušel jezevec Pepa ještě jednou přesvědčit jelena.
"Neboj, Pepo, kamaráde, všechno dobře dopadne," nedal se zviklat Ruda.
Náhle v dáli zahoukal motoráček. Ruda neohroženě vstoupil do kolejiště, rozkročil se směrem
k blížícímu se vlaku a vyčkával, až se objeví.
Pepa úplně ztuhlý strachem potom sledoval, jak se souprava vyřítila z otáčky. Viděl, jak najednou strojvedoucí s hrůzou v tváři vzhlédnul z okna k trati. Noční ticho lesa proříznul pronikavý řev houkačky a kvílení brzd motoráku. Stroj začal rychle zpomalovat. Jezevec Pepa už myslel, že se vlaku nepodaří včas zastavit před Rudou, který stále odhodlaně stál mezi kolejnicemi, ale motoráčku se zabrzdit přece jen podařilo. Zastavil snad deset metrů před jelenem.

Konec ukázky.
Jak dopadnul jelen Ruda, to se dozvíte v knize, kde naleznete i dalších 13 pohádek.
Omlouvám se za případné chyby (chybu) - text ještě neprošel gramatickou kontrolou.

SKM_C454e15081412301_0001(1).jpg

 

Pomozte nám dotáhnout náš sen do zdárného cíle a potěšit děti pohádkami z prostředí mašinek a kolejí, které mají tolik rády.

                                                                                                                                                                 

Co si o tomto projektu myslíte?