Ze zápisníku pokojské - crowfunding kampaň

Ze zápisníku pokojské

Humorná kniha, již podruhé! Tentokrát z Anglické divočiny! Aneb zápisky, které nejspíš neměly spatřit světlo světa... (hups)

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 • 25% - první fotky - uveřejněno v textu
 • 50% - prvních 16 stran knihy!
 • 75% - další dávka fotek - uveřejněno v textu

 • 100% - rozesílání ebooků!

 • 150% - uveřejnění kapitoly, jež se do knihy nedostala
 • 200% - vrátím se na místo činu a natočím pro vás speciální video
 • ... ??

+ každý čtvrtek video "příběh za příběhem"

Vážení a milí přátelé,

A JE TO TADY!! Nikdy jsem nedoufala, že budu psát knižní sérrii! Přesto, sen se stal realitou a to hlavně díky vám všem!

PROTOŽE

JSTE báječní, úžasní a dokonalí a já tak mohla vydat první knihu v začínající sérii! Kniha se dostala do různých koutů České Republiky a nejen tam! Několik výtisků se vydalo i do světa! Navíc, si vysloužila naprosto nádherné ohodnocení a komentáře. 

Recenze.jpg

Prostě co víc si přát!

... a moment, už vím, VYDAT DALŠÍ!

 

O ČEM KNIHA JE?

"Humoru není nikdy dost." - tak pravil klasik, jen už nevím který. I tak jsem se na jeho počest, rozhodla vydat další knihu, opět natřískanou tím nejlepším. 

Děj se odehrává v Anglii, konkrétně v oblasti věčné mlhy aneb Exmoor national parku. Dostaly jsme se tam (já a moje tehdy mi zcela neznámá spolubydlící) prakticky náhodou a podle toho to i vypadalo. Prvně jsme absolutně netušily, co je potřeba k tomu, pracovat v zahraničí, ani jedna jsme v životě neletěly letadlem a naše anglické jazykové schopnosti? No, kdy řeknu že to nebyla řeč, ale vada řeči, nebudu daleko od pravdy.

Tedy se na stránkách dočtete, jaké pocity má člověk prvně letící letadlem. Jak se dá odborně upálit medvěd v mikrovlnce. Že k práci pokojské je někdy třeba neprůstřelná vesta. Jak se mýtné uprostřed pralesa. Kde Hitchcock nejspíš natáčel své filmy. Dále si řekneme něco o Anlgickém mistrovství a záhadách pětihvězdičkové a prvotřídní kuchyně. Podíváme se na zoubek tvrdě (velmi tvrdě) spícím bažantům. Nemůžu vynechat ani trochu vzrušení v podobě záplav alkoholu ... teda eee vody a sněhu jsem chtěla říct, no a nebude chybět ani trocha (krve? COŽE?!). 

 

"KATE, bože nevykecávej se tady, a poděl se o nějakou tu ukázku!" (Dobře dobře, tady je...)

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Suma sumárum - kniha má 136 stránek (pokud to word správně spočítal) - obsahově je stejně dlouhá jako "ZE ZÁPISNÍKU NÁMOŘNÍKA", jen tím, že jsem osekala časy a zhustila text, se mi to krásně vešlo do útlejšího balení v měkké vazbě.   

 

(Říkám mi takže...)

KDO ŽE VLASTNĚ JSEM?

Tak bylo by hezké se představit, když už vám tady (dokonce podruhé!) nutím nějakou tu knihu, že? Jmenuji se Katka (pokud něco provedu tak Kateřina) a neskutečně miluju humor. Proč? Protože ať už se děje cokoli (tak v Anglii to vždy spraví šálek čaje) ale v mém světě (a doufám že i ve vašem) dávka smíchu! 

prjkt.jpg

Tohle je má čtvrtá kniha (druhá humorná) a samozřejmě se chystám na další! 

 • ZE ZÁPISNÍKU NÁMOŘNÍKA (vydáno leden 2017)
 • ZE ZÁPISNÍKU POKOJSKÉ
 • ZE ZÁPISNÍKU UČITELE 
 • ZE ZÁPISNÍKU CESTOVATELE
 • a další...?

Jinak jsem (jen údajně magor), který udělá (téměř) cokoli aby druhé pobavil (tak zkusila jsem to v závěru úvodního videa, jak se mi to povedlo můžete posoudit v komentářích?) Plus nadšenec do cestování, který si nedávno koupil motorku velikosti "vruuum vruuum z nuly na sto během pěti vteřin" a ačkoli na ni seděl po absolvování autoškoly porvé, rozhodl se s ní jet sám, až na Korsiku a zase zpátky (pff něakých 5.000km - a stále žiju) No ale vraťme se k pointě.

  

JAK BUDE PROJEKT PROBÍHAT?

 • 25% - uveřejnění mapy i s trasou k "onomu hotelu" kterou jsme musely kdykoli absolvovat pěšky, neb tam nejezdí žádné spoje (mapa tvrdí 8.8km, my když přidaly ty ohrady a všechny odbočky jsme napočítaly dvanáct...) + první fotky

Ou wow! Já nemám slov! Slíbená mapa ZDE. Pozornější při foto pohledu určitě najdou i bažanty ;) 

A toto je již šéf Ovčího Gangu, co strážil průchod do města! Branka je přirozeně za ním, nevypadal, že by se chystal nás pustit.. nakonec se ale smiloval.. :)

131312_4369323105225_2145268348_o.jpg

Toto je další kámoška, ano, měli jsme veselo, tohle je Jerry, Toma asi někde zapomněl. Dost zvědavá myška co se nejspíš ráda fotila, páč pózovala aspoň deset minut a nevypadala, že by chtěla vzít dozaječí... nebo dozamyší? 

523538_388397761228502_1940682557_n.jpg

No a tady máme ukazatel, co nám pokaždé připomněl, jak moc v lese (doslova) jsme. Aneb vzůru do Dulvertonu! (a ano, údaj je v mílích)

665003_4401260383637_15028947_o.jpg

 • 50% - uveřejnění prvních 16 stránek knihy

Nepřestávám vycházet z údivu! Sesbírala jsem si tedy oči a už sem hážu prvních 16 stran z knihy! 

 • 75% - další dávka fotografií - přirozeně i s jejich příběhem

Proč jsme o okolí mluvily jako o "pralese"... nuže... tahle fotka asi nepotřebuje dlouhý komentář. Takhle to tam vypadalo doslova na každém kroku, všechno nasáté vodou. Když se člověk procházel kolem, stále se ohlížel, zda  ho nepohltí bažina, nebo masožravá liána... 

223767_388397594561852_1081868844_n.jpg

Sněží! Krása, až na to, že nás kalamita totálně odřízla! Nikdo se nedostal ani tam, ani zpátky. Co se tak dá dělat v pustině uprostřed ničeho, když odpadnou i dráty s internetem, člověk si nemůže dojít do obchodu a nemůže ani do práce? A navíc.. co dělat v případě, že musíte chytit letadlo? To všechno se dozvíte na stránkách knihy! (A ano, ta chajdaloupka co vidíme na fotce je hotel, na kterém jsme pracovaly)

397459_421748721226739_1890380016_n.jpg

A ANO! Když už se mezi odměnami objevily mince, bylo by dobré ukázat vám, odkud pochází. Nuže tohle je STROM MINCOVNÍK! (A kámen, kterým jsme je vyrážely ven?...) Takže pokud chcete "kus z pralesa balíček ZE ZÁPISNÍKU POKOJSKÉ PRÉMIUM je jasná volba! :)))

564784_388397784561833_1538989052_n.jpg

 • 100% - okamžité rozesílání ebooku všem, kdo si jej již zakoupil, či zakoupí v kterémkoli z balíčků
 • 150% - uveřejnění kapitoly, která se do knihy nedostala! 
 • 200% - vrátím se na místo činu a natočím pro vás unikátní video! (takže si o místě nejen budete moci přečíst, ale i se na něj podívat!) 
 • ...?

Dále pak: KAŽDÝ ČTVRTEK do 7.12. kus příběhu, jež se schovává za knihami:

A další bonusy na mém facebooku!

 

KDY SVOU KNIHU DOSTANU?

Tištěná kniha bude v průběhu ledna - února 2018, záleží na tom, jak bude mít prostor tiskárna. Samozřejmě se budu snažit vydat co nejdříve! Tedy všechny balíčky budou odesílány v tomto rozmezí. 

Ebooky budou rozesílány IHNED po vybrání 100% celkové částky! (nejpozději do tří dnů od zakoupení)

 

NAČ VŠECHNY TY KORUNKY?

Největší část přirozeně půjde na tisk knih, pak na grafickou úpravu a vytvoření kabátku pro knihu, taky pro paní korektorku, která už na hlavě nemá jediný vlas (jak si je všechny rvala, když opravovala můj rukopis - více v balíčku "POŘÁD NEMÁM DOST!") a samozřejmě na vytvoření ebooku a taky nějaký ten podíl pro Startovač.

 

TEDY PROČ STARTOVAČ?

Píšu o lidech, s lidmi a pro lidi. A stejně tak bych chtěla i vydávat. Navíc takhle vám mohu nabídnout knihu i s "druhým" příběhem. Dát vám něco navíc, být vám blíž, komunikovat. Je to prostě takové osobnější a to přesně se mi na tom líbí. Nejsem jen nějaká neznámá bytost a vy jen nějací čtenáři. To vůbec ne. Zkrátka, tvoříme rozvětvenou rodinu. Plus mě samozřejmě baví okusování stolu a chození po stropě při sledování naskakujících procent. 

 

KAM TEDY HODIT OČKEM V MEZIČASE?

 • zde pokud by si se mnou rád prohodil pár slov, takříkajíc "osobně" skrze Facebook
 • zde můžeš hodit očkem na hodnocení a komentáře k mé první knize ze série
 • a zde, na můj těžce moderní blog o cestování a jeho patáliích, nebo jiných bláznivinách co zrovna dělám

 

No a teď už mi nezbývá nic jiného než:

BAŽANTŮM ZDAR!

a

OBROVSKÉ DĚKUJI ZA PODPORU

zzp.jpg

UVIDÍME SE NA STRÁNKÁCH KNIHY!

S úsměvem,
Katka 

 

PS: Jakékoli otázky více než ráda zodpovím, ať už na facebooku, nebo přímo tady na Startovači v komentářích.  

PSS: Tu nejčastěší zodpovím ihned:
Ano "TO" se opravdu stalo, tedy ano, kniha je napsána na základě reality. 

Co si o tomto projektu myslíte?