Zázrak zvaný Matcha - crowfunding kampaň

Zázrak zvaný Matcha

Pomozte nám s rozšířením portofolia již dovážených čajů Matcha a s uvedením na trh 28denních čajů DETOX a SKINNY (detoxikační a hubnoucí kůra).

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dovozce čajů Matcha chce rozšířit portofolio o nové produkty včetně 28denních čajů. Podpořte nás a staňte se prvními degustátory !

Jak to vlastně vše začalo...

Jsme malá rodinná firma zabývající se dovozem zboží z Asie. Původně jsme chtěli dovážet úplně jiné zboží...ale jelikož slovo MATCHA nás začalo bombardovat všude, kam jsme přišli a navíc jsme milovníci kvalitních čajů, zkusili jsme tento čaj nejprve dovézt pro osobní potřebu. Po úspěšném testování i na našem blízkém okolí :-) jsme se rozhodli tento kvalitním způsobem zpracovaný čaj dovážet. Časem jsme k základnímu druhu u nás již známého zeleného čaje Matcha dovezli i čaje s extrakty, které obohatili tento trh o nový způsob užití čajů Matcha vč. příprav smoothie a pod.

Matcha - zázrak ve Vašem šálku...

matchafield maly-maly.jpg

Pro ty, kteří neznají tento druh čaje, zde uveřejňujeme pár základních informací o tomto čaji :

Způsob zpracování :

Před sklizní se po dobu čtyř týdnů zastíní plantáže čaje plachtami, tudíž dojde z 90% k eliminaci přirozeného světla. Rostliny kompenzují úbytek světla zvýšením chlorofylu v listech. Nejlepší čajové lístky se ručně sesbírají, poté spaří, následuje sušení. Pak se lístky nařežou a odstraní se stonky a žilky. Usušené listy se pak umístí do chladícího boxu, který zaručuje celý rok vysokou kvalitu. V tuto chvíli a po těchto procesech se čaj označuje jako tencha.

Tencha se pak postupně mele na žulových mlecích kamenech, což je velmi zdlouhavý proces. Výsledkem je prášek, který známe pod pojmem matcha. Každý krok ve výrobním procesu je monitorován a dokumentován. Též se provádí pravidelné testy a kontroly, aby konečný produkt splňoval přísné normy.

Přínosy pro zdraví :

Základním rozdílem je to, že u klasického zeleného čaje se po vyluhování lístky čaje vyhodí, kdežto u Matchy je zkonzumujeme celé. Matcha pomáhá udržovat vyšší duševní jasnost a energii, čístí organismus.

Matcha obsahuje :

  • až 137 x více antioxidantů než v klasickém zeleném čaji
  • velké množství L-theaninů - jedinečné přírodní aminokyseliny
  • obsahuje též teofylin, který má podobné účinky jako kofein
  • obsahuje vitamín A,C,E, dále minerály a katechiny, vlákninu
  • obsahuje antioxidant EGCG (prevence proti nádorům)

orig-borůvka.jpg

Trochu z historie ....

Předloni jsme mimo jiné importovali do České republiky velmi populární a žádaný čaj Matcha ve vlastních obalech. Samozřejmností byla certifikace BIO na území ČR, tudíž jsme byli registrovaní na Ministerstvu zemědělství jako BIO firma. Letos byli naše čaje atestovány SZI na obsah pesticidů,  samozřejmě bez nálezů. Zatím jsme se prezentovali velmi úspěšně na slevových portálech, abychom ověřili kvalitu zboží a hlavně ohlasy zákazníků. Již nyní máme přes 1500 spokojených zákazníků. Jako jediný jsme dovezli i Matcha čaje s ovocnými extrakty (3 druhy). Vloni jsme rozšířili portofolio o dva extrakty, letos o další dva. U nás je zatím známý pouze produkt Matcha Original (ojediněle i capuccino), ale v USA nebo Velké Británii jsou Matcha čaje s extrakty již několik let velmi populární. Jelikož jsou nyní superpotraviny a zdravá výživa na vzestupu, chceme rozšířit nabídku o dalších min. 10 nových druhů extraktů. Chceme vylepšit naše stránky http://matcha-matcha.cz. Dále se chceme zaměřit na dodávku produktů do specializovaných obchodů formou komise, aby prodejci neměli strach z investic do nových produktů na našem trhu a jejich prodejností. Jelikož jsme po druhém roce účetně v mínusu (víc investic - banka není nadšená:-), hledáme touto cestou i jiné formy financování.

... a další cíle ...

Vyvinuli jsme spolu s čínskými čajovými odborníky speciální směs zeleného čaje, ovoce a bylin pro detoxikační a hubnoucí procesy. Tento čaj je navržen jako 28denní kůra pod názvem 28DAY DETOX a 28DAY SKINNY. A s Vaší pomocí ho chceme uvést na trh.

hithit5.jpg

Proč oslovujeme Vás a naše současné zákazníky?

Jelikož si myslíme, že nás spíše podpoří lidé, kteří tento druh čaje znají, nebo se chtějí k nám přidat. Tudíž jsou i eventuální budoucí zákazníci:-). Radši nabídneme odměnu jim, než bance, která se obklopuje čísly a poradce neví, co to Matcha vůbec je:-). Navíc jako první budou našimi degustátory novinek.

jahoda-soursop.jpg

mango-citron.jpg

zazvor-vanilka.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?