Závod elektromobilů kolem světa - crowfunding kampaň

Závod elektromobilů kolem světa

Historicky první závod elektromobilů kolem světa za 80 dní. Podaří se nám ho dojet včas nebo ne? Každopádně z něj bude skvělý dokument!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chystá se historicky první závod elektromobilů kolem světa a my společně s vámi můžeme být u toho! Chceme z něj natočit dokument, který bude úplně jedinečný, první svého druhu a nikdy se nebude moci opakovat.

Finanční prostředky použijeme na natočení materiálu, který bude doslova pojednávat o cestě do neznáma. Nebo snad víte, jak vypadají činské silnice, jaké zrádnosti může přichystat poušť v Nevadě či jestli neposloužíme jako další díl leteckých katastrof? Tak dlouhá trať nabízí neskýtané možnosti, radosti i starosti, a já s Tomášem budeme toto vše natáčet na kameru, GoPročka, inteligentního drona atd. Bereme taky hodně náplastí, jelikož nás budou bolet palce od neustálého mačkání spouště na foťáku.

MG_9380.jpg

"Milujeme auta a čerstvý vzduch! V žilách nám koluje dobrodružná krev.
Jsme Ti, kteří reprezentují naši Českou Republiku v tomto litém boji.
Říkáme si Jirka, Michal a Tom. Po nás zůstává děvčat toužebný řev.
S odvahou odevzdáni jsme Tesle P85D, našemu bitevnímu stroji.
 

Vrháme se do dobrodružství hodného Willyho Foga.
Čelíme 25 000 Km silnic a nevelikému počtu nabíjecích stanic.
Čekají nás velká, plná města a místa, kde není…kde není vůbec nic.
Snad jen místní lama či zaběhnutá doga.
"

Závody elektromobilů se již nějaký ten pátek pořádají, ale jedná se o kratší tratě nebo okruhové závody. Závod tohoto typu a této "velikosti" je úplně první a pakliže se nám jej celý podaří absolvovat, měli bychom se zapsat do Guinessovy knihy rekordů. A to už je panečku něco!

"Avšak výzva, co to všechno mění,
je právě objetí světa za 80 dní!
V tom budeme první!"
 

Někde budeme jistě nabíjet civilizovaně.

Tesla-Supercharger-7.jpg 

Budou však místa, kde teprve končí období divokého západu. 

stare nabijeni.png

 

Pojďte s námi do toho! 

Oficiální stránky pořadatele: http://www.80edays.com/

Dokument? Ale jistě

Jsme velkými fanoušky elektrického pohonu a elektroauty jezdíme i v běžném životě. Naše aktivity vedou k medializaci a zpopularizování tohoto odvětví. Natočení dokumentu ze "závodu" je tedy zcela namístě. Každý den sice víme, jaká část trasy na nás čeká, ale stejně jsme po ní nikdy nejeli a neznáme ji (potažmo neznáme ani místní jazyk - nebo že bychom rychle našli česko-čínský slovník? :), takže překvapení může číhat za každou zatáčkou.

Detailní navrhnutý popis cesty najdete na výše uvedených stránkách v záložce Route. Jedná se o zhruba 25 000 km trati, na které se může stát opravdu cokoli a máme jen servisní tým, který bude však zajišťovat servis pro celý závod, všechny závodníky stejně. 

Krom samotného "závodu" natočíme i mnoho materiálu okolo. Doprovodné programy, backstage záležitosti, krajinu, města a pokud bude čas, tak samozřejmě i kulturu a zvyklosti jednotlivých zemí.

Taktéž na stránkách naleznete místa konání různých konferencí, na kterých můžete být, jako naši sponzoři, prezentování.

mapa.png

Jedná se vůbec o závod?

Mohli jste si všimnout, že slovo závod mám několikrát v uvozovkách. Ono se jedná o závod, ale o závod s časem, překonávání technických problémů a s nabíjecími stanicemi. I když si můžeme stanovenou trasu upravovat podle sebe, musíme projíždět kontrolními checkpointy v daném čase. Dle vzoru Willyho Foga je termín pro dokončení závodu nemilosrdně stanoven na 80 dní.

Kdo dojede později nebo vůbec nedojede, je v poli poražených. V každé zemi se musíme řídit jejich platnými dopravními předpisy (kdo by ty pokuty platil? nejedeme Gumball 3000 :) ).

Dalším smyslem této akce je nejen upoutat pozornost k samotnému elektromobilismu, ale taktéž upozornit na znečištování planety a neduhy moderní civilizace. Cestou budeme vysazovat stromy, odebírat vzorky vody a vytvářet další aktivity spojené s ochranou přírody.

strom.png 

Náš tým (zleva):

Tomáš Vincent - Co-driver, co-pilot, co-kameraman, co-fotograf, co-producent, co-dál?

Cestovatel a dobrodruh. Navštívil již mnoho destinací, vydrápal se na Kilimanjaro, ale tento závod bere zatím jako svou největší výzvu. Výzvu, kdy až tak nemá osud ve svých rukou a jak sám říká:

Žiju jenom jednou, tak ať ta jízda za něco stojí!

Jiří Vlk: - Driver, závodník v jehož žilách jsou elektrody místo krve

Od roku 2011 člen české reprezentace pro mezinárodní závody elektromobilů  Vítěz v kategorii alternativních pohonů, St. Petersburg - Monako v roce 2013 a 2. místo v electric marathonu Kyjev - Monte Carlo v roce 2015, držitel mimořádné ceny prince Alberta. Již tedy můžeme říct, že někdy v ruce volant držel a ví, která páčka jak se mačká.

Bojím se, že budu mít velké problémy s pravou nohou, až se vrátíme. Tak dlouho držet nohu na plynu bude docela záhul.

Michal Slivečka: - Kameraman, fotograf, producent

Fanoušek všeho na čtyřech kolech - jeho druhá láska je Ford Mustang. Do budoucna by se rád účastnil i menších závodů s vlastní posádkou.

Pro kvalitní záběr vjedu do tornáda, skočím do rozbouřené řeky, přežiju slunce i mráz, sucho i tsunami. Závod budu prožívat skrz objektiv. 

IMG_00402.png.jpg

Auto:

Tesla S P85D - okamžitý výkon 700 koní, zrychlení z 0-100 km/h 3,3 sec. Nejrychlejší vícemístná limuzína v současné době na světě s dojezdem 200-400 km na jedno nabití dle stylu jízdy. Nabití na 80% stavu baterie za pomoci superchargeru za 30min. Má kufr vpředu i vzadu, jelikož baterie jsou umístěné pod sedačkami.

Jak poznamenal Jirka Vlk, když do toho auta poprvé sedl: "Tohle není auto, tohle je zbraň." Ale velice zábavná. Velmi se nám líbí reakce holohlavého snědého pána. Vypadá, jako kdyby se...no však vy víte co. :) A tento zážitek nabízíme i vám. Můžete být na tyto koňské síly dopředu připraveni, jak chcete, ale pokud jste tu akceleraci nikdy nezkoušeli, rozhodně vás dostane. Tak chce se někdo svézt?

Proč tolik?

U věcí, které jsou první svého druhu a velmi prestižní, to tak někdy bývá. V ceně celé akce je zahrnuto startovné 20 000 Euro (doprovodné akce a nabíjení auta), dvakrát přelet nad oceánem vyjde na zhruba 30 000 Euro.

Dále k tomu musíme přičíst veškerou byrokratickou zátěž, visa, letenky přes moře, pojištění, stravování. Samostatnou vysokou položkou je nocleh. Nejspíše se bude nocovat každý den v hotelu. Jelikož se závodu účastni majitelé vozů Tesla S (ve vrcholné výbavě toto auto stojí 3 miliony Kč), tak se ho účastní poměrně majetné posádky. Nechci říct rovnou klub milionářů, ale nemá to k tomu daleko. Kde bych já nebo Tomáš, prostí to lidé z Brna, na to vzali? Jedině od fanoušků, investorů a startérů. Víme, že chceme hodně a proto chceme na oplátku taky hodně nabídnout. 

Pro sebe si nenecháme ani cent, veškeré zbylé finanční zdroje vydáme na střih a postprodukci natočeného materiálu, aby jste si užili pár hodin zábavy a poznávání světa skrze čtyři kola.

Kampaň na startovači (pokud se vybere alespoň cílová částka) pokryje zhruba čtvrtinu nákladů - to v případě, že celou cestu pojedeme ve 3 lidech, v případě, že seženeme méně finančních zdrojů, lze absolvovat ve 3 jen část cesty nebo rovnou odstartovat jen ve dvou lidech. Jednáme však s dalšími investory a doufáme, že se nám podaří zbylou částku sehnat, abychom vyjeli všichni.

Doplňující informace k odměnám:

Odměny, které je možné distribuovat po skončení závodu (jako DVD s fotkama, plakát, kalendář, dáreček apod.) budou vypořádány do stanoveného data. U těch částí odměn, u kterých nelze přesně říci, kdy dojde k jejich vypořádání, se domluvíme konkrétněji po skončení závodu. Jedná se především o naplánování Vaší jízdy s Teslou či její půjčení nebo třeba Vaše prezentování či reklama na následujících akcích po závodu. Podmínky zapůjčení Tesly jsou u externí firmy, zde by se dalo dohodnout o realizaci odměny ještě před samotným závodem či během něj.

Níže je na autě vyznačeno, kde může být vaše reklama. Jsou to místa, o kterých víme, že se nepolepí. Oficiální polep totiž bude mít na autě organizátor akce, ale ještě nevíme kde. Zleva se jedná o místo 3, 2 a 1 z odměn. Každopádně se nebráníme dohodnutí na jiných místech.

reklamy.png

Pakliže ještě něco nejasně vyplývá z odměn, rádi zodpovíme.

 

Co pro mne znamená členství v klubu elektromobilistů? Jaké výhody přinese?

Budeme vás pravidelně informovat o všech našich aktivitách a akcích. Pakliže budete členy tohoto klubu, můžete za námi kdykoli kamkoli dojít, nikdy vás neodmítneme a pustíme vás do zákulisí.

Klub Elektromobilistů zahrnuje:

- spolupráci s parkem elektromobilů Green Victory Capital

- informace o konání setkání elektromobilistů a pozvánky na akce

- informace o světových klubech majitelů vozu Tesla

- sleva na zážitkové jízdy s vozem Tesla během různých akcí 

Další výhody se připravují. Své členství v tomto klubu (dle zvolené odměny) můžete odstartovat, kdy chcete.

Na co se můžete těšit?

Získáte DVD s několika stovkami (možná tisíci) fotkami; dále dle výše podpory se můžete těšit na speciální děkovné video natočené přímo pro vás ze zajímavých míst, naše podepsané fotky nebo byste se s námi radši setkali osobně?, zaslání natočeného dokumentu, jízdu naším závodním vozem, atd.

Všechny odměny potiskneme oficálním logem závodů a týmu. Nemusíte se však vůbec bát, že by se jedna fotka objevila na vícero věcech, dáme si záležet, aby na každé věci byla fotka jiná-originální.

Kapesní notýsek: Zapisujte si vše podstatně stejně jako my.

Reflexní páska: Buďte vidět za každého počasí.

Na vámi zaslanou adresu pošleme originální pohlednici z daného místa i se vzkazem  (popřípadě pro sběratele bez vzkazu)

Pohlednice.png

 

Fotomagnetky: Můžete si je připnout na ledničku nebo kamkoli, kde budou držet :), na každé magnetce bude nějaká zajímavá fotka.

Propiska či otvíráky se hodí vždy: Vyberte si barvu, která se vám nejvíce líbí. Bude na nich textové logo 80edays - Czech team. Na otvírácích a tmavších propiskách světlá verze, na světlých propiskách tmavá verze.

 Propisky.pngOtvíráky.png 80edays1.png

Kalendář na rok 2017 stolní:  Každý měsíc na vás čeká jiná super fotka (podle vybrané varianty).

Kalendář.png

Jméno na nádherné oficiální listině jako ze středověku: Tímto glejtem se můžete mezi přáteli pochlubit, že jste opravdu výrazně přispěli a pomohli nám. Dostanete jej v originální tubě.Tituly budou dle výše odměn a nechte se překvapit, jaký padne na vás. Zapíšete se tak do síně slávy elektromobilového klubu!

listinatext.png

 

Dárky z cest: Dle výše podpory vám přivezeme dáreček. Jedná se o symbolické dárky velké svou "hodnotou", nikoli objemem. Kdybychom měli vézt jako velký dárek 150 toustovačů, bylo by to rozhodně zajímavé, ale asi bychom to nedali. :) Nechte se překvapit, co na vás vyskočí, vyleze, vybafne. 

Plakát ze závodu: Nafotíme náš tým i Teslu během závodu a z několika top fotek uděláme plakát.

Vychutnejte si cestu společně s námi: buď z matného hrníčku nebo barevného - oboje s potiskem. 

Sledujte náš dokument pěkně z pohodlí domova: Týmový ručník (potisknutý opět jedinečnou fotkou), župan a oficiální týmové tričko (jak v pánském tak i dámském střihu)

Ručník2.png

PTričko.jpg

Dále přihodíme myšku s podložkou ve tvaru auta (lze jak klasickou, tak i bezdrátovou):
Bohužel myška přímo našeho vozu zatím není, ale policejní Camaro je taky super. Na podložce však Tesla bude v plné parádě.

Pro opravdové dobrodruhy přidáme ještě sportovní tašku a outdoor batoh

Sportovní taška.pngBatoh.png

Pamětní mosazná mince: Jak jen vyjádřit neskonalý vděk pro ty, kteří propojí svůj život s tím naším? Krom úzké spolupráce, doživotního VIP členství v klubu, propagací vaší firmy a mnoho dalšího vás odměníme něčím jedinečným, co vám bude každý časem závidět. Pamětní mince (medaile) s vlastní ražbou. Vznikne limitovaná edice a vy můžete být držitelem jedné z nich.

Poděkování:

Ať už se rozhodnote přispět jakoukoli částku nebo jen vyjádřit podporu v komentáři, velmi rádi zůstaneme se všemi fanoušky v kontaktu. I když je cílová částka relativně vysoká, držíme se pravidla, že halíře dělají talíře. Jistě se nám podaří najít investory, kteří zde půjdou do vyšších částek, proto neváhejte přispívat již od začátku kampaně. 

Jak již bylo jednou zmíněno, čas nás velmi tlačí. Byli jsme s Tomem postaveni před otázku, "jdete do toho nebo ne?" Řekli jsme ano a až poté začali vlastně řešit, co všechno je třeba udělat.

A perlička nakonec. O trendu nastupující éry elektromobilů již ví kde kdo. Například i obyvatelé Sim City. Mají tam takovou nádhernou dobíjecí stanici. Brzy se s takovou potkáte i u nás v České republice.

simcity.jpg

 

Za českou elektromobilovou reprezentaci zdraví Michal, Tom a Jirka

PS: Kdyby došlo k celosvětovému black-outu...nečekejte na nás. :)

 

Co si o tomto projektu myslíte?