uvodka Startovac_lq2.jpg

Závan kultury Umění

Nezávislá kultura potřebuje tvou pomoc! Vyber si odměnu a pomoz tak mladému kulturnímu centru! První milník pokořen, zvládneme vybojovat i zbytek?

Závan kultury

MILNÍKY:
60.000 Kč
část ceny vzduchotechniky

80.000 Kč
opravené i podlahy sálu a galerie

120.000 Kč
opravené i stěny a vybudujeme uvnitř i toalety

200.000 Kč
vzduchotechnika, stěny, podlahy, toalety i hotová stage

Dokončeme rekonstrukci nové a větší komunitní galerie Artrafika!

Sleduj Artrafiku na Facebooku!

 

Díky tomu můžeme pokračovat v naší činnosti na Praze 7 a nabídneme větší výstavy, lepší koncerty i dobré zázemí pro workshopy nebo projekce. Z novinového stánku do stále většího prostoru. Podpořte místo pro kreativní rozvoj i přátelská setkání.

Kulturní obývák Artrafika je komunitní galerie pro setkání umělců i sousedů s přesahem výstav českých i zahraničních autorů. Nefungujeme jako komerční provoz, jsme občanská iniciativa pořádající mimo výstavy a koncerty také swapy pokojovek, sousedské blešáky a fungujeme také jako platforma pro přednášky.

Začali jsme v opuštěném novinovém stánku na Bráníků v Praze, který jsme také přerostli a stěhovali se na Letnou. Dnes vám ze stejných důvdů představujeme budoucnoat Artrafiky — větší prostor pro výstavy i všechny další činnosti! (na fotografii je lekce tance)

Pokračovali jsme na Letné v prostoru velikosti bytu (fotografie ze swapu oblečení a pokojovek, v pozadí výstava klauzur ateliéru fotografie na Hellichovce).

 

ODMĚNY:

Komiks Traum od Tomáše Motala (omezený počet 6 ks!):

Ponožky Artrafika 2 velikosti:(EDIT: Už jen velikost 42-46!)

Venčení galerijního psa Valéra po Letné:

Autorský komiks Tutti Frutti od Filipa Zatloukala (podepsaný a číslovaný):

Obrazy 30×30 cm, kooperace tří autorů: Staněk&Sedlák&Herédi:

Digitální print Hong Kong od Máry Čmáry (pouze jeden kus):

Art print od Petra Sychry - Sklizeň (omezený počet kusů):

Workshop Kaligrafie s Bárou Žižkovou:

Workshop fotochemického modrotisku (konkrétně osvit motivu):

Vazba skicáků a fotoalb se Zasněnou dívkou:

Workshop Ilustrace s Tomem Zahrádkou (fotografie ze Zažít Město Jinak):

Workshop linorytu:

Sborník Suterén (komiksy, ilustrace i fotografie a pár textů):

Vstupenky na kulturu ke který máš pivo zdarma! (platí na většinu akcí jako koncerty, čtení, výstavy apod.):

Vybráno79 515 Kč(133 %)

133 %
60 000 Kčpožadováno
113startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuKomunitní galerie Artrafika

Odměny

150 Kč1 vstupenka + pivo

Vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme orosenou sklenicí piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (platí po celý rok 2021)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

180 KčPonožky Artrafika

Originální barevné ponožky s ilustracemi listu monstery, hrnku kávy, obrazu a tužek! Do poznámky uveďte zda chcete velikost 37-41 nebo 42-46. (cena osobního odběru, v případě pošty nás kontaktujte)

Počet dostupných odměn: 3/20

Odměna nedostupná

299 KčSborník Suterén

Komiks, ilustrace, fotografie či text. A to hned od 38 autorů v jedné knize s podtitulem Domácí izolace. Autentický výtvarný záznam doplněný i několika texty z prvního lockdownu republiky na jaře 2020 ve formátu A4. Jeden výtisk této knihy bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Počet dostupných odměn: 19/30

Odměna nedostupná

320 KčKomiksová kniha Tutti Frutti od Filipa Zatloukala

Číslovaný a podepsaný výtisk komiksové knihy Tutti Frutti od Filipa Zatloukala.

Počet dostupných odměn: 6/8

Odměna nedostupná

350 KčKomiks Traum od Tomáše Motala

"Ostré linky. Černá a bílá. A hlavně fascinující smysl pro detail v každém panelu. Výtvarný styl kreslíře Tomáše Motala si nespletete a uhrane vás na první dobrou." napsali o komiksové sérii Traum na Rádiu Wave. Jeden komiks z této série bude čekat v galerii až otevře! Pokud bys raději dostal zásilku až do ruky, spojíme se s tebou ohledně poštovného.

Počet dostupných odměn: 2/6

Odměna nedostupná

350 KčVenčení galerijního psa Valéra alias Tužkopsa

Pojď si s námi popovídat na procházce! Galerijní pes Valér bude vděčným doprovodem po Letné. Zároveň s tebou vyrazí i někdo z týmu, aby ti mohl odpovědět na všechny otázky (ať už o Artrafice nebo oblíbeném jídle) . Pokud budeš tuhle odměnu dávat někomu jako dárek, dostaneš od nás PDF voucher! Venčení proběhne zřejmě na jaře (podle opatření, počasí a tvých časových možností)

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

399 KčAnalogová fotografie - workshop

Základy práce s analogovým fotoaparátem. Součástí workshopu je vyvolání černobílého kinofilmu i základy teorie. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 33/40

Odměna nedostupná

399 KčKnižní vazba - workshop

Fotoalbum nebo originální skicák? Originální ruční vazba se Zasněnou dívkou. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 19/25

Odměna nedostupná

399 KčWorkshop buskingu

Popularita buskingu, neboli uměleckého vystupování na veřejnosti, je poslední dobou na vzestupu. Zajímají vás osvědčené rady a postupy? Zda se dá buskingem vydělat na živobytí? Jak zaujmout publikum a udržet si ho? Kdy a kde se smí buskovat a kdy už porušuji zákon? To vše a mnohem více se dozvíte od aktivního buskera a spoluorganizátora festivalů Praha žije hudbou a Dny Prahy 5. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 19/20

Odměna nedostupná

399 KčUkulele - workshop

Ukulele je nejvhodnějším nástrojem pro cestování. Barva jeho zvuku automaticky zlepšuje náladu. Může sloužit jako decentní doprovod zpěvu, ale lze na něj i řádně preludovat! Pokud se chcete s tímto nástrojem seznámit, nebo zlepšit své „ukulelí“ dovednosti, tato odměna je pro vás tou ideální volbou. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 27/30

Odměna nedostupná

400 Kč3 vstupy + 3 piva

3x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned třemi orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčKaligrafie a Japonsko - workshop

Přijďte si vyzkoušet japonskou kaligrafii! Naučíte se používat štětec jedním tahem. Ukážete si japonskou abecedu, základní znaky a pokusíte se s nimi napsat své jméno. Bára Žižková ukáže také, jak funguje tušová malba sumi e. Na závěr si můžete ozdobit své výtvory origami. Svoje práce si samozřejmě můžete odnést domů. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 28/30

Odměna nedostupná

499 KčLinoryt - workshop

Workshop umělecké tiskové techniky s ilustrátorem Filipem Zatloukalem. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 26/30

Odměna nedostupná

499 KčKytarový workshop

Začátečníci i pokročilí – tento workshop je pro všechny. Chcete se naučit základy hry na kytaru? Konkrétní písničku? Naučit se improvizovat či zlepšit své improvizační dovednosti? Či něco úplně jiného? Vyberte si tuto odměnu a společně se na to podíváme. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 29/30

Odměna nedostupná

500 KčKomiks pro rodiče s dětmi

Workshop s ilustrátorkou Eliškou Štěpovou zaměřený na tvorbu komiksu pro děti od deseti let s rodiči. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 19/20

Odměna nedostupná

650 Kč5 vstupenek + 5 piv

5x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned pěti orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

790 KčFotochemický modrotisk - workshop

Vytvoř motiv z koláže, přírodnin či folií, natři papír, osviť pod lampou = modrotisk je na světě! Workshop kyanotypie s Antotnínem Srpem - zajímavý a netradiční workshop jak vytvořit obraz na speciálně ošetřený papír. (workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 27/30

Odměna nedostupná

1 500 Kč10 vstupenek + 10 piv

10x vstup na koncert nebo literární večer? Není problém, mysli na budoucnost a měj své místo jisté! K tomu tě pohostíme hned deseti orosenými sklenicemi piva (pokud alko nepiješ, máš u nás nealko). (vstupenka platí na většinu akcí do Artrafiky) (platí po celý rok 2021)

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

1 800 KčSklizeň - print od Petra Sychry

Unikátní print Sklizeň pro „Závan kultury“ od Petra Sychry aka @Panpevnesklo. Velikost cca A3, signováno, číslováno.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

2 000 KčVečírek pro přispěvatele s rautem

Pojď do Artrafiky ještě před oficiálním otevřením! Chystáme VIP večírek s DJ setem, rautem a prohlídkou prostor se zakladatelem projektu Filipem Zatloukalem.

Počet dostupných odměn: 12/15

Odměna nedostupná

2 000 KčPrint Hong Kong od Máry Čmáry

Unikátní číslovaný print od Máry Čmáry, který vznikl na skupinovou výstavu Tear Smoke pořádanou v době masových protestů v Hong Kongu. Pouze jeden kus k dispozici.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

2 500 KčPatron aneb plíce Artrafiky

Pořiď galerii plíce! A k tomu tvoje jméno v Artrafice? No jasně! Jako patrona tvé jméno zvěčníme uvnitř galerie (po dobu minimálně roku), kde budeš moct hrdě ukazovat prstem, že i díky tobě zavanula nejen kultura, ale i čistý vzuch do prostoru. Za tvůj příspěvek pořídíme vzduchovou jednotku!

Počet dostupných odměn: 23/25

Odměna nedostupná

5 500 KčObraz 30×30 cm Staněk&Sedlák&Herédi

Tři autoři, tři plátna, tři kooperace. Akryl na plátně. Cena za jeden obraz.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

20 000 KčPro skupinu - Workshop Ilustrace a výtvarna

Tom Zahrádka učil autisty a mladé delikventy v Londýně skládat mozaiky, založil Urban sketchers a teď učí kreslit komiksy. Vrať se spolu s ním ke kreslení či najdi svůj výtvarný projev! Workshop pro skupinu zhruba 10 lidí, vhodný i například jako teambuilding, během kterého rozvineš svoji kreativitu a zachytíš na papíře svá umělecká díla. Workshop trvá přibližně 3-4 hodiny. (Workshopy proběhnou po otevření prostoru - zřejmě na jaře)

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

150 000 KčHlavní partner Artrafiky

Pojď do toho s námi! Tvoje logo se za odměnu objeví na tiskovinách po dobu jednoho roku, na webu i sociálních sítích. Samozřejmostí je logo v galerii i na venkovní ceduli.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná