Zastavené obrazy - crowfunding kampaň

Novinky - Zastavené obrazy

Animace malby je proces pomíjivý, nezůstává nic hmatatelného. Rádi bychom film Strom na chvíli zastavili a vytvořili obrazovou knihu.

Knihy

Děkuji všem.

100% vybráno, kniha BUDE...a jako poděkování Vám všem drobná pozornost - originální záložka do knihy. Děkuji všem. Obrázek

Milí Startéři,

Ještě před necelým měsícem jsem měla obavy, zda opravdu děláme správnou věc, když chceme k filmu vydat i knihu zastavených animací. Jestli už toho umění a Stromu nebude moc...

Děkuji Vám za sebe i za celý tým, že jste nás přesvědčili o opaku. V tuto chvíli je vybráno více než 100% z požadované částky a tak můžeme už s jistotou tvrdit, že kniha BUDE. A jelikož jste byli tak skvělí a celou částku se Vám podařilo vybrat ještě před ukončením projektu, dovolíme si každému z Vás zaslat i další drobnou pozornost - originální záložku do knihy, která vznikne jen pro tuto příležitost.

 

Lucie Sunková o Stromu (a animaci) v Událostech na ČT. Strom v Událostech na ČT Obrázek

08.jpg

Lucie Sunková o Stromu a animaci v Událostech na ČT...a také o animaci pro hospic domácí péče - Cesta domů.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000100217/video/453462

Existuje reálná předloha Stromu z mého filmu? Strom, který existuje (?) Obrázek

Ve chvíli, kdy jsem kreslila obrázkový scénář - storyboard, jsem přesně věděla, jak pak bude ve filmu malovaný strom vypadat, i jaký bude mít výraz tváře. I to, že bude stát osamocen. Ale byl to stále jen obraz v mé fantazii. Možná jsem kdysi v dětství přesně takový strom někde v přírodě růst viděla, nevím.

 

Obrázkový storyboard - menší 1.jpg

 

Nicméně teď už můžu říct: „Animovaný Strom opravdu existuje!“.  V průběhu natáčení mého filmu začali Lucka Haladová se Sašou Vojtou natáčet dokument, který proces vzniku filmu přibližuje. Vymysleli si, že by chtěli, kromě záběrů ze studia, také nějaké reálné záběry v krajině. A nejlépe najít živý předobraz Stromu. Tak jsme jezdili a hledali a dlouho nenacházeli. Objevili jsme několik starých opuštěných stromů, ale žádný na kopci.

obr.5 mensi.jpg

 

Poslední cesta nás zavedla do Peruce, k památnému dubu. Když jsme začali sjíždět dolů do údolí, byli jsme přesvědčeni, že to byla zbytečná cesta. Ale nebyla. Ten starý dub se na nás totiž DÍVAL, stejně jako ten filmový.

foto Strom menší.jpg

 

Projekt Strom se stal kusem mého a nejen mého života. A těší mě, že jsme neskončili „pouze“ u animovaného filmu. Našli jsme dokonce i jeho živého dvojníka. V těchto dnech definitivně vzniká limitovaná edice DVD v ne zcela obvyklém obalu…a díky Vám, neuvěřitelným a milým Startérům, to vypadá, že dojde i na knihu zastavených obrazů.

 

85%  ve chvíli, kdy jsme v půlce? Startéři, díky moc všem a začínám věřit, že to všechno mělo a má smysl!

Moc Vám všem děkuji za podporu.

Lucie Sunková