Zápisky z lázní - crowfunding kampaň

Zápisky z lázní

Příběh jedné budovy, příběh o síle nadšení a propojení společných sil, příběh který se stal a který snad bude pokračovat.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jablečné lázně se probouzejí

Podpořte vydání příběhu o probouzení budovy bývalých jabloneckých lázní. Jablečné lázně mají novou naději na oživení. Jako první krok jsme se ale rozhodli trochu zavzpomínat. Co se vlastně v lázních během roku 2015 a 2016 všechno událo a proč to skončilo? Naše zakladatelka Anna Strnadová vše sepsala do krátkého povídání doplněné o vzpomínky dalších členů. Kniha má za cíl oživit debatu kolem lázní.

Na co chceme peníze použít?

Příspěvkem podpoříte výtisk Zápisků, které si budete moci zakoupit na několika místech v Jablonci a Liberci.  Vytiskneme 200 kusů Zápisků, které budou mít 60 stran (37 stran textu doplněných o fotografie a další vzpomínky). Ty budeme prodávat za 130 Kč. Vydělané peníze pak půjdou na pořádání akcí v Jablečných lázních. 

zapisnik_z_lazni_fotobaner4.jpgPro ty, kteří náš příběh neznají vůbec, Anička shrnuje základní obsah zápisků:

"Nevím, jestli existuje něco jako láska na první pohled k budově. Psychologů jsem se neptala, ale podobně silné pocity jsem měla, když jsem poprvé vstoupila do budovy bývalých jabloneckých lázní. Pak už šly věci ráz na ráz. S kamarády se nám podařilo získat půlroční nájem, budovu jsme vyklidili, získali od veřejnosti přes 110 000 Kč, vestavěli elevaci do bazénu a lázně 18. září 2015 otevřely. Od té doby se zde odehrálo na desítky akcí, místo se začínalo stávat živým. Bohužel kvůli špatnému technickému stavu budovy a nedostatečné víře tehdejšího vedení města v projekt, se celý proces zastavil. To byla škoda. Dnes, pár měsíců po volbách, je tu velká naděje, že by budova mohla opět ožít. "

Zápisky jsou doplněné fotografiemi Tomáše Droppy, Anny Benhákové, Tomáše Bičištěho a dalších, autentickými poznámkami z našich zápisníků a dalšími vzpomínkami.

IMG_2018.JPG

 

Co si o tomto projektu myslíte?