ZANECHTE ODKAZ V KOSTELE SV. VÁCLAVA - crowfunding kampaň

ZANECHTE ODKAZ V KOSTELE SV. VÁCLAVA

Přispěj k úsilí lidí, kteří vlastními silami vybudovali jedinečný chrám v Sazovicích. K jeho dokončení chybí už jen málo!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Přispěj k úsilí lidí, kteří vlastními silami vybudovali jedinečný chrám. K jeho dokončení chybí už jen málo. Za tvou pomoc bude tvé jméno vytesáno do žulového kruhu, který je součástí nádvoří u kostela nebo obdržíš jiné zajímavé odměny.

Kostel koláž.jpg

Jsme parta nadšenců, kteří věří. Věří třeba v to, že k vesnici patří kostel, že dobro je silnější než zlo a že je normální si pomáhat. Proto jsme v Sazovicích, vesnici poblíž Zlína, kde dosud chyběl, postavili z vlastních i vybraných prostředků architektonicky jedinečný svatostánek - kostel sv. Václava. Je ve tvaru smotku papíru a jeho výstavba byla v plánu od roku 1935. Na dokončení interiéru kostela chybí 300 000 Kč. Prosíme o příspěvek, za který nabízíme svého druhu nesmrtelnost - tvé jméno bude navěky zvěčněno v žulovém kruhu u chrámu.

Koláž Kostol.jpg

 Spolek pro výstavbu kostela sv. Václava (dále jen Spolek) vznikl dne 1. května 2011 za účelem výstavby kostela v obci Sazovice. Obec spadá do farnosti Mysločovice. Sazovice se nacházejí ve vzdálenosti 12 km severozápadně od Zlína a mají 730 obyvatel.

První snahy postavit zde kostel byly již před druhou světovou válkou, ovšem další historický vývoj a politická situace v naší zemi nedovolili tento záměr realizovat. Až po roce 1990 se k této myšlence vrátilo několik občanů a 1. května 2011 byl pod vedením a na základě impulsu tehdejšího myslockého faráře P. Františka Krále Spolek obnoven.

Být účasten při stavbě kostela je vzácný dar. Jak často se člověku naskytne v životě tato mimořádná příležitost? Být při ní, podílet se a pomáhat při budování chrámu? A nyní tato možnost přichází k tobě.  

DSC_8247-Edit.jpg

kostel_up_small_webrez.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?