Poslouchej žalmy | crowdfunding kampaň

Poslouchej žalmy

Podpořte vydání audioknihy biblických žalmů. Vznikne CD se všemi 150 žalmy a původním hudebním doprovodem.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte vydání audioknihy, která bude obsahovat všech 150 biblických žalmů v překladu Václava Bognera. Žalmy čte Luboš Ondráček, hudební doprovod složil Martin Kostaš, režie Petr Pleva.

David new 2.jpg

Žalmy – jejichž autorem je podle tradice král David (ano, ten, který přemohl Goliáše) – představují klenot biblického myšlení a po tisíciletí spoluvytvářejí duchovní život židů i křesťanů. O tom, co jsou to žalmy, jak mohou oslovit moderního člověka a proč je vhodné je spíše poslouchat než číst, jsme mluvili se známým biblistou Ladislavem Heryánem.

žalmy02-small.jpg

Pro audioknihu jsme zvolili překlad Václava Bognera (1911–1988), významného katolického biblisty, který je autorem českých překladů Bible, které se čtou při bohoslužbách. Bogner převedl žalmy do současné, srozumitelné češtiny a měl při tom na paměti, že se přeložené texty budou především poslouchat.

Ukázky z chystané audioknihy si můžete poslechout zde: Žalm 22 a Žalm 98.

Autoři 2.jpg

Žalmy čte Luboš Ondráček, absolvent JAMU, který byl členem souboru činohry Národního divadla Brno a spolupracoval s Českou televizí jako herec a režisér. V současnosti se věnuje především dabingu a natáčení audioknih. Rozhovor s Lubošem Ondráčkem o jeho herecké práci na audioknize žalmů si můžete přečíst v Novinkách.

Režisérem audioknihy je Petr Pleva, absolvent JAMU a dlouholetý režisér Českého rozhlasu Brno. S hercem Lubošem Ondráčkem spolupracoval již na několika projektech. Před pár lety se jako režisér podílel na audioknize povídek Jana Čepa.  

Všech 150 žalmů je uvedeno a zakončeno krátkým, pokaždé jiným hudebním zamyšlením. Autorem 150 hudebních motivů je Martin Kostaš, absolvent JAMU v oboru kompozice, člen hudebního souboru Městského divadla Brno, skladatel, kytarista a aranžér. Rozhovor s Martinem Kostašem o skládání hudby k žalmům si můžete přečíst v Novinkách.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 65 700 Kč (131 %)
  • 131 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 145 Startérů

Autor projektu

Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) - obrázek
  • projekt od Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Férovka

Líbí se vám náš projekt, ale nechcete nás přeplácet? Přispějte nám 150 Kč a dostanete přesně to, co očekáváte - podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním. A proč férovka? Protože v běžné prodejní síti bude CD o 50 Kč dražší.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Férovka s knihou

Hledáte víc než jen férovku? Pak pro vás máme férovku s knihou! Za příspěvek ve výši 300 Kč obdržíte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a poukaz ve výši 200 Kč na nákup v našem e-shopu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Férovka s knihou PLUS

Jste vášnivými čtenáři a férovka s knihou vám nestačí? Za příspěvek ve výši 450 Kč obdržíte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a poukaz ve výši 350 Kč na nákup v našem e-shopu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Férovka s Kontexty

Nejférovější férovka v naší nabídce. Za pouhých 600 Kč získáte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a roční předplatné exkluzivního časopisu Kontexty s doživotním přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu k tomu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 200 Kč

Vydavatelský full house

Nemůžete se udržet a chcete se plácnout přes kapsu? 1 200 Kč vám otevře cestu k podpořené audioknize (CD) s osobním poděkováním, k ročnímu předplatnému exkluzivního časopisu Kontexty (samozřejmě s doživotním přístupem k celému elektronickému archivu) a v neposlední řadě také k poukazu ve výši 600 Kč na nákup v našem e-shopu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Certifikovaný dobrý pocit

Pokud se rozhodnete přispět na náš projekt 3 000 Kč, uděláte nám nesmírnou radost! A proto si zasloužíte mimořádnou odměnu: certifikovaný dobrý pocit s VIP pozvánkou na křest, kde vám slavnostně předáme podpořenou audioknihu (CD) a ještě něco navíc. Necháte se překvapit?

Počet dostupných odměn: 26/30

Nelze podpořit