David new 2.jpg

Poslouchej žalmy Knihy

Podpořte vydání audioknihy biblických žalmů. Vznikne CD se všemi 150 žalmy a původním hudebním doprovodem.

Poslouchej žalmy

Vybráno65 700 Kč(131 %)

131 %
50 000 Kčpožadováno
144startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Podpořte vydání audioknihy, která bude obsahovat všech 150 biblických žalmů v překladu Václava Bognera. Žalmy čte Luboš Ondráček, hudební doprovod složil Martin Kostaš, režie Petr Pleva.

David new 2.jpg

Žalmy – jejichž autorem je podle tradice král David (ano, ten, který přemohl Goliáše) – představují klenot biblického myšlení a po tisíciletí spoluvytvářejí duchovní život židů i křesťanů. O tom, co jsou to žalmy, jak mohou oslovit moderního člověka a proč je vhodné je spíše poslouchat než číst, jsme mluvili se známým biblistou Ladislavem Heryánem.

žalmy02-small.jpg

Pro audioknihu jsme zvolili překlad Václava Bognera (1911–1988), významného katolického biblisty, který je autorem českých překladů Bible, které se čtou při bohoslužbách. Bogner převedl žalmy do současné, srozumitelné češtiny a měl při tom na paměti, že se přeložené texty budou především poslouchat.

Ukázky z chystané audioknihy si můžete poslechout zde: Žalm 22 a Žalm 98.

Autoři 2.jpg

Žalmy čte Luboš Ondráček, absolvent JAMU, který byl členem souboru činohry Národního divadla Brno a spolupracoval s Českou televizí jako herec a režisér. V současnosti se věnuje především dabingu a natáčení audioknih. Rozhovor s Lubošem Ondráčkem o jeho herecké práci na audioknize žalmů si můžete přečíst v Novinkách.

Režisérem audioknihy je Petr Pleva, absolvent JAMU a dlouholetý režisér Českého rozhlasu Brno. S hercem Lubošem Ondráčkem spolupracoval již na několika projektech. Před pár lety se jako režisér podílel na audioknize povídek Jana Čepa.  

Všech 150 žalmů je uvedeno a zakončeno krátkým, pokaždé jiným hudebním zamyšlením. Autorem 150 hudebních motivů je Martin Kostaš, absolvent JAMU v oboru kompozice, člen hudebního souboru Městského divadla Brno, skladatel, kytarista a aranžér. Rozhovor s Martinem Kostašem o skládání hudby k žalmům si můžete přečíst v Novinkách.

Vybráno65 700 Kč(131 %)

131 %
50 000 Kčpožadováno
144startérů
Podpořit projekt

Odměny

150 KčFérovka

Líbí se vám náš projekt, ale nechcete nás přeplácet? Přispějte nám 150 Kč a dostanete přesně to, co očekáváte - podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním. A proč férovka? Protože v běžné prodejní síti bude CD o 50 Kč dražší.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčFérovka s knihou

Hledáte víc než jen férovku? Pak pro vás máme férovku s knihou! Za příspěvek ve výši 300 Kč obdržíte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a poukaz ve výši 200 Kč na nákup v našem [URL="http://www.cdk.cz/knihy"]e-shopu[/URL].

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčFérovka s knihou PLUS

Jste vášnivými čtenáři a férovka s knihou vám nestačí? Za příspěvek ve výši 450 Kč obdržíte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a poukaz ve výši 350 Kč na nákup v našem [URL="http://www.cdk.cz/knihy"]e-shopu[/URL].

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčFérovka s Kontexty

Nejférovější férovka v naší nabídce. Za pouhých 600 Kč získáte podpořenou audioknihu (CD) s osobním poděkováním a roční předplatné exkluzivního časopisu [URL="http://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] s doživotním přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu k tomu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 200 KčVydavatelský full house

Nemůžete se udržet a chcete se plácnout přes kapsu? 1 200 Kč vám otevře cestu k podpořené audioknize (CD) s osobním poděkováním, k ročnímu předplatnému exkluzivního časopisu [URL="http://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] (samozřejmě s doživotním přístupem k celému elektronickému archivu) a v neposlední řadě také k poukazu ve výši 600 Kč na nákup v našem [URL="http://www.cdk.cz/knihy"]e-shopu[/URL].

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčCertifikovaný dobrý pocit

Pokud se rozhodnete přispět na náš projekt 3 000 Kč, uděláte nám nesmírnou radost! A proto si zasloužíte mimořádnou odměnu: certifikovaný dobrý pocit s VIP pozvánkou na křest, kde vám slavnostně předáme podpořenou audioknihu (CD) a ještě něco navíc. Necháte se překvapit?

Počet dostupných odměn: 26/30

Odměna nedostupná