Poslouchej žalmy - crowfunding kampaň

Poslouchej žalmy

Podpořte vydání audioknihy biblických žalmů. Vznikne CD se všemi 150 žalmy a původním hudebním doprovodem.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte vydání audioknihy, která bude obsahovat všech 150 biblických žalmů v překladu Václava Bognera. Žalmy čte Luboš Ondráček, hudební doprovod složil Martin Kostaš, režie Petr Pleva.

David new 2.jpg

Žalmy – jejichž autorem je podle tradice král David (ano, ten, který přemohl Goliáše) – představují klenot biblického myšlení a po tisíciletí spoluvytvářejí duchovní život židů i křesťanů. O tom, co jsou to žalmy, jak mohou oslovit moderního člověka a proč je vhodné je spíše poslouchat než číst, jsme mluvili se známým biblistou Ladislavem Heryánem.

žalmy02-small.jpg

Pro audioknihu jsme zvolili překlad Václava Bognera (1911–1988), významného katolického biblisty, který je autorem českých překladů Bible, které se čtou při bohoslužbách. Bogner převedl žalmy do současné, srozumitelné češtiny a měl při tom na paměti, že se přeložené texty budou především poslouchat.

Ukázky z chystané audioknihy si můžete poslechout zde: Žalm 22 a Žalm 98.

Autoři 2.jpg

Žalmy čte Luboš Ondráček, absolvent JAMU, který byl členem souboru činohry Národního divadla Brno a spolupracoval s Českou televizí jako herec a režisér. V současnosti se věnuje především dabingu a natáčení audioknih. Rozhovor s Lubošem Ondráčkem o jeho herecké práci na audioknize žalmů si můžete přečíst v Novinkách.

Režisérem audioknihy je Petr Pleva, absolvent JAMU a dlouholetý režisér Českého rozhlasu Brno. S hercem Lubošem Ondráčkem spolupracoval již na několika projektech. Před pár lety se jako režisér podílel na audioknize povídek Jana Čepa.  

Všech 150 žalmů je uvedeno a zakončeno krátkým, pokaždé jiným hudebním zamyšlením. Autorem 150 hudebních motivů je Martin Kostaš, absolvent JAMU v oboru kompozice, člen hudebního souboru Městského divadla Brno, skladatel, kytarista a aranžér. Rozhovor s Martinem Kostašem o skládání hudby k žalmům si můžete přečíst v Novinkách.

Co si o tomto projektu myslíte?