Základní škola DiviZna - crowfunding kampaň

Základní škola DiviZna

V září otevíráme v Kuřimi novou základní školu. Pomozte nám vytvořit pro děti krásné a podnětné prostředí, kde budou moci růst společně s DiviZnou.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme skupina rodičů a učitelů a pro své i další děti jsme založili základní školu. Dali jsme jí jméno DiviZna, protože kdo se diví, ten toho hodně zná. První děti přivítáme v Kuřimi na zámku v září 2019. Pro naši novou školu potřebujeme pořídit spoustu věcí. Budeme moc rádi, pokud se rozhodnete nás podpořit.

NA CO PENÍZE POTŘEBUJEME:

Naše škola je sice zapsaná v rejstříku škol MŠMT, příspěvek na žáka od státu je však určen pouze na pokrytí části mzdových nákladů.  Na vše ostatní sháníme peníze od sponzorů, z grantů, darů, půjček a část pokryje také školné. Pro svůj začátek potřebuje naše škola poměrně velkou investici do stavebních úprav a na vybavení tříd. A právě potřebné vybavení bychom rádi pořídili s vaší finanční pomocí na Startovači. Věříme, že mnoho kapek tvoří moře.

Všichni, kdo se rozhodnou na projektu spolupodílet, si zaslouží vědět, na co peníze využijeme (tedy v případě, že se podaří vybrat cílová částka, jinak se sbírka stornuje a peníze se vrací přispěvatelům):

  • nábytek a vybavení pro pěkné a zdravé prostředí tříd (lavice, židle, tabule, koberec)
  • knihy (pohádkové, odborné, atlasy, encyklopedie)
  • kvalitní hudební nástroje (flétny, bubny, orffovské nástroje)
  • vybavení pro výtvarné tvoření a pro řemesla
  • vybavení kuchyňky
  • nářadí pro opravdovou práci v dílně i na zahradě
  • hry a sportovní vybavení

S vaší pomocí bychom rádi dosáhli na částku 111 111,- Kč. Pojďtě si s námi užít samé jedničky, je to jedinečná možnost, protože v naší škole neznámkujeme a jedničky se prostě už nebudou rozdávat! Pokud vybereme peněz více, máme spoustu nápadů, co dobrého do školy ještě pořídíme. Rádi se s vámi o ně podělíme. Samozřejmě bereme i všechna vyšší čísla, dvojka pro nás není vůbec horší než jednička!

NAŠE ŠKOLA

Jsme soukromá základní škola, jejíž pedagogická koncepce vychází z principů waldorfské pedagogiky. Chceme být školou, kde naši učitelé s láskou, úctou a respektem provázejí děti na jejich cestě poznání. Podporujeme u dětí jejich přirozenou touhu po poznávání světa a chuť přemýšlet, objevovat a ptát se. Chceme učit živě a pro život, ve skutečném světě a na skutečných situacích, na základě vlastních prožitků a s pochopením souvislostí. Chceme děti učit spolupracovat, komunikovat, nastavovat a dodržovat společná pravidla a řešit vzájemná nedorozumění. Při tom všem se zvládneme naučit i číst, psát, počítat, zpívat, malovat, používat  ruce i celé tělo a vědět spoustu věcí. A to vše bez známkování a zkoušení. Budujeme komunitní školu s rodinnou atmosférou, kde blízký vztah s rodiči a spolupráce s nimi jsou její neodmyslitelnou součástí.

Rádi bychom tvořili školu, do které budou chodit rádi děti, rodiče i učitelé a která děti co nejlépe připraví na život v dnešním světě.

Podporujeme chuť dětí poznávat svět. Podpoříte nás taky, abychom jim k tomu vybavili skutečně příjemné a podnětné prostředí? Budeme moc rádi, pokud se na tom všem rozhodnete podílet s námi!

 

KDO JSME:

Jsme skvělý tým lidí, každý z nás dokáže něco jiného a vzájemně se doplňujeme a podporujeme. Máme mezi sebou šikovné pedagogy, aktivní rodiče, stavebního inženýra, manažera, daňového poradce, jazykomilce, poetu i lékaře a leckteré poklady v nás ještě budeme objevovat i spolu s našimi dětmi. Chceme dělat to, co nás společně baví a co považujeme za důležité. Máme mnohaleté zkušenosti s waldorfskou školou jako rodiče i jako učitelé. Chceme předávat co umíme, co nás nadchlo a zároveň se nebojíme sami zkoušet věci, které ještě neumíme. Tak například nikdo z nás ještě nezakládal školu. Prostě jsme nevěděli, jak se to dělá.

Vzali jsme si čistý papír a začali jsme na něj psát, jakou školu bychom si přáli mít….

Potom jsme začali psát žádosti, vzdělávací koncepce, přílohy, další přílohy a ještě hodně příloh. A později také podrobné i praktické informace o škole, o zápisu, přihlášky pro děti. A potom začaly přicházet opravdové děti. A náš sen se začínal proměňovat ve skutečnost.

Moc se těšíme, že v září začneme psát příběh skutečného školního života. Snad i díky vám budeme moci psát příběh dál….       

           

 

DiviZna je zatím malá a křehká a ke svému růstu potřebuje ještě hodně pomoci. Za jakoukoliv podporu našeho projektu vám velice děkujeme! Budeme také rádi, když nám pomůžete informace o něm šířit dál. A kromě díků máme pro vás spoustu odměn, určitě si nějakou dopřejte.

Více o nás se dozvíte na našich stránkách www.skoladivizna.cz nebo na www.facebook.com/SkolaDiviZna.

Nebo se nás zeptejte, zavolejte nám, přijeďte se na nás podívat.

 

 

A tady si můžete prohlédnout některé odměny, které pro vás již pečlivě připravujeme. Nechte se naladit:

Záložka do knihy DiviZnová:

Sešity v barvách DiviZny:

sešity

Čajík DiviZnový:

Ozvučná dřívka:

Hrníček na čaj DiviZnový či jiný:

Zpěvník Pentatonické písničky:

zúpevník

Drhlo:


Plstěné futrály na flétničky:

obal na flétnu

Obraz pro DiviZnu od Evy Vejražkové na pohlednici či reprodukci:

Terénní základna Holasice:

Holasice

Malá chlebová pec:

Sušenky DiviZnové s láskou upečené:

Co si o tomto projektu myslíte?