Záhada lokálek - investigativní dokumentární film - crowfunding kampaň

Záhada lokálek - investigativní dokumentární film

Proč se likviduje česká síť regionálních železnic, masivně demolují nádraží a ruší vlaková spojení…? Pomozte nám o tom dokončit film!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kam vedou koleje, tam je život

Kvalitní železniční spojení vždycky bylo, je a bude přidanou hodnotou každého regionu. Likvidace regionálních železnic má negativní dopad na místní rozvoj, urychluje proces vylidňování venkova a přetěžuje silniční síť, městské aglomerace i turistické destinace. Zdánlivě nevinné téma lokálek je však zapletené v síti osobních zájmů politiků a státní správy.

Česká televize odmítla film i seriál Záhada lokálek jako „nedostatečně veřejnoprávní, příliš subtilní a málo komplexní“, proto jsme se rozhodli dokázat vlastní cestou, že doprava v regionech je velmi důležité téma pro všechny obyvatele České republiky. Naše úsilí podpořila také odborná porota festivalu Tour Region Film, která dokument Záhada lokálek ocenila čestným uznáním.

TRAILER ZÁHADA LOKÁLEK 1

Chceme nadále otevřeně informovat o současném stavu regionální dopravy a diskutovat o její budoucnosti. Naše dokumenty a reportáže otevírají veřejné diskuze, které následně otevírají hlavy zodpovědných politiků a státních úředníků. Má smysl se ozvat!

Odměny

Věcné odměny, včetně odkazu na první díl Záhada lokálek pošleme co nejdříve. Pod stromeček vám je raději 100% slibovat nebudeme, ale pokusíme se...

věcné odměny.png

 

K čemu peníze použijeme

Prostředky, které vybereme, pokryjí produkci filmu, pomůžou nám s propagací i dalšími aktivitami na podporu lokálek. Po dokončení filmu chceme pořádat další veřejné projekce s diskuzemi a pokračovat druhou řadou dokusérie Záhada lokálek.

 

Finanční cíle

150.000 produkce filmu

300.000 produkce, postprodukce, free dostupnost filmu

450.000 film + 2. řada dokusérie (8 dílů)

 

Co si o tomto projektu myslíte?