Zachraňme papírové učebnice! | crowdfunding kampaň

Zachraňme papírové učebnice!

Přispějte na tisk papírové multimediální učebnice, která za pomoci QR-kódů komunikuje s telefony a tablety všech značek. Učebnici už schválilo MŠMT.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč papírová multimediální učebnice?

Když jsme se pustili do psaní nové učebnice ruštiny, řešili jsme dilema, zda vytvořit klasickou papírovou knihu, nebo „moderní“ učebnici do tabletu. Ani jedna varianta však nebyla ideální. Možnosti knihy jsou v porovnání s multimédii omezené – kniha nepřehraje video ani vás nevyzkouší ze slovíček. Avšak myšlenka, že se děti budou celé dopoledne dívat do tabletů, nás děsila.

Proto jsme začali hledat zcela nové řešení, aby se žáci nadále učili z klasických knih, ale měli k dispozici i výhody současné techniky. Představujeme vám papírovou multimediální učebnici, která za pomoci QR-kódů komunikuje s telefony a tablety všech značek. Žáci díky tomu pracují s papírovou knihou a nahrávky si mohou kdykoliv pustit na svém telefonu. 

Takto učebnice vypadá (doporučujeme zvětšit na celou obrazovku):

Materiály jsou schválené a odzkoušené

Učební soubor schválilo ministerstvo školství a má za sebou dvouleté ověřování ve výuce. Zbývá jej jen natisknout. K tomu potřebujeme 250.000,- Kč. Pomozte nám zajistit, aby se žáci od září podle nové učebnice mohli začít učit.

 

Dotazy a spolupráce 

Umíte rusky nebo anglicky, baví vás učit a chcete se podílet na vývoji nových učebnic? Pošlete nám o sobě krátkou informaci na e-mail: korityak@seznam.cz.

Na konci kampaně dostanete zkušební zadání, podle něhož si můžete zkusit napsat cvičnou lekci do učebnice. Pro všechny, kteří zadání vypracují je připravena přednáška o didaktice cizích jazyků. Autoři nejlepších prací budou přizváni ke spolupráci na dalších učebních mateiálech.

Dotazy rád zodpovím v komentářích na Startovači nebo na Facebooku (až se to naučím). Můžete mi též zavolat na číslo: 608 617 474.

Za autorský kolektiv Mgr. Stanislav Korityák, vedoucí projektu.

 

Prosba na závěr - předejte informaci o projektu dál

Máme ještě jednu prosbu – umíme psát učebnice, ale neumíme komunikovat na sociálních sítích. Chtěli bychom Vás tímto požádat, zda byste mohli informaci o nové učebnici předat svým přátelům. Pomůžete nám s tím? Předem děkujeme.

 

Ukázka videa s článkem z učebnice upraveným pro dyslektiky:

Nebo máte chuť na boršč?

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 5 050 Kč (2 %)
  • 2 %
  • 250 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Stanislav Korityák - obrázek
  • projekt od Stanislav Korityák
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Zajímavé,... chci projekt podpořit!

PDF s poděkováním a souborem rad, jak se učit cizí jazyky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Učebnice se mi líbí. Nechám si ji na památku.

Učebnice s věnováním, poštovné + PDF se souborem rad, jak se učit cizí jazyky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Učebnice je hezká – podělím se.

2 x učebnice s věnováním, poštovné + PDF se souborem rad, jak se učit cizí jazyky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Nápad mně nadchnul – chci se učit rusky!

Učebnice s věnováním, 2 x pracovní sešit, písanka pro dysgrafiky, kartičky se slovíčky pro všechny lekce, azbukové pexeso, poštovné + PDF se souborem rad, jak se učit cizí jazyky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Učím ruštinu – celá sada materiálů pro učitele.

Učebnice s věnováním, 2 x pracovní sešit, písanka pro dysgrafiky, metodická příručka, kartičky se slovíčky pro všechny lekce, azbukové pexeso, obrázkové karty A4 se slovíčky, kufřík, poštovné. (vystavíme fakturu) .

Pokud se později rozhodnete podle učebnice učit, dostanete učebnice zdarma pro všechny žáky (v počtu pracovních sešitů). Této možnosti můžete využít během následujících dvou let.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Přednáška s praktickými radami jak se učit jazyky

Učebnice s věnováním + veřejná přednáška na téma „Jak se učit cizí jazyky“ ve vaší obci + veřejné poděkování na přednášce (budete-li si přát). Délka přednášky 1-2 hodiny, podle množství dotazů.

Počet dostupných odměn: 16/16

Nelze podpořit
10 000 Kč

Akreditovaná přednáška pro učitele cizích jazyků

Kompletní sada „Ruština na dlani 1“ v praktickém kufříku + akreditovaná přednáška „Psychologické zákonitosti osvojování cizího jazyka“ pro učitele cizích jazyků uspořádaná na vaší škole. Přednáška je pro 12 učitelů a trvá 4 hodiny. Účastníci obdrží certifikát v rámci DVPP. (vystavíme fakturu).

I zde platí, že pokud se rozhodnete podle učebnice učit, dostanete učebnice zdarma pro všechny žáky (v počtu pracovních sešitů). Této možnosti můžete využít během následujících dvou let.

Počet dostupných odměn: 16/16

Nelze podpořit
15 000 Kč

Baví mně investovat do zajímavých projektů.

Učebnice s věnováním + večeře s vedoucím projektu, na niž můžete vzít dva přátele.

Počet dostupných odměn: 11/11

Nelze podpořit