Zachraňme papírové učebnice! - crowfunding kampaň

Zachraňme papírové učebnice!

Přispějte na tisk papírové multimediální učebnice, která za pomoci QR-kódů komunikuje s telefony a tablety všech značek. Učebnici už schválilo MŠMT.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč papírová multimediální učebnice?

Když jsme se pustili do psaní nové učebnice ruštiny, řešili jsme dilema, zda vytvořit klasickou papírovou knihu, nebo „moderní“ učebnici do tabletu. Ani jedna varianta však nebyla ideální. Možnosti knihy jsou v porovnání s multimédii omezené – kniha nepřehraje video ani vás nevyzkouší ze slovíček. Avšak myšlenka, že se děti budou celé dopoledne dívat do tabletů, nás děsila.

Proto jsme začali hledat zcela nové řešení, aby se žáci nadále učili z klasických knih, ale měli k dispozici i výhody současné techniky. Představujeme vám papírovou multimediální učebnici, která za pomoci QR-kódů komunikuje s telefony a tablety všech značek. Žáci díky tomu pracují s papírovou knihou a nahrávky si mohou kdykoliv pustit na svém telefonu. 

Takto učebnice vypadá (doporučujeme zvětšit na celou obrazovku):

Materiály jsou schválené a odzkoušené

Učební soubor schválilo ministerstvo školství a má za sebou dvouleté ověřování ve výuce. Zbývá jej jen natisknout. K tomu potřebujeme 250.000,- Kč. Pomozte nám zajistit, aby se žáci od září podle nové učebnice mohli začít učit.

 

Dotazy a spolupráce 

Umíte rusky nebo anglicky, baví vás učit a chcete se podílet na vývoji nových učebnic? Pošlete nám o sobě krátkou informaci na e-mail: korityak@seznam.cz.

Na konci kampaně dostanete zkušební zadání, podle něhož si můžete zkusit napsat cvičnou lekci do učebnice. Pro všechny, kteří zadání vypracují je připravena přednáška o didaktice cizích jazyků. Autoři nejlepších prací budou přizváni ke spolupráci na dalších učebních mateiálech.

Dotazy rád zodpovím v komentářích na Startovači nebo na Facebooku (až se to naučím). Můžete mi též zavolat na číslo: 608 617 474.

Za autorský kolektiv Mgr. Stanislav Korityák, vedoucí projektu.

 

Prosba na závěr - předejte informaci o projektu dál

Máme ještě jednu prosbu – umíme psát učebnice, ale neumíme komunikovat na sociálních sítích. Chtěli bychom Vás tímto požádat, zda byste mohli informaci o nové učebnici předat svým přátelům. Pomůžete nám s tím? Předem děkujeme.

 

Ukázka videa s článkem z učebnice upraveným pro dyslektiky:

Nebo máte chuť na boršč?

Co si o tomto projektu myslíte?