Záblesk - crowfunding kampaň

Záblesk

Krátkometrážní studentský film o epilepsii.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Téma?

Film pojednává o klukovi, u kterého se už v dětství projevují jen nepatrné příznaky epilepsie. Během dospívání, kdy si užívá života a dělá co ho baví, ho nečekaně postihne epileptický záchvat. Od této chvíle se jeho život obrátí. S epilepsií zpočátku hodně válčí a nechce přijmout změnu, kterou mu do života přináší. Propadne zoufalství nebo vyhraje vnitřní boj sám se sebou?

 

 

Důvod vzniku?

Film o epilepsii jsem se rozhodla natočit kvůli tomu, že jsem při realizaci mého posledního filmu zažila svůj první epileptický záchvat. Spojila jsem se s komunitou, která pomáhá epileptikům v ČR  a na základě jejich příběhů a zkušeností i své vlastní, jsem vybudovala příběh pro tento film, s jehož realizací mi pomohou mí kamarádi. Nemoc hodně ovlivnila můj způsob žití, negativně i pozitivně. Setkávám se s  nepochopením a negativními reakcemi na nemoc, ale naštěstí mám kolem sebe i lidi, kteří mě kvůli ní neodsoudili a naopak mě ještě více podporují a dodávají mi sílu v tom, co mě baví. Ne každý epileptik má ale takové štěstí.

Sára Sliwková, režisérka filmu

 

 

Cíl?

Naším cílem je tímto filmem posílit slabé povědomí lidí o tom, co epilepsie je a výtvarně ztvárnit    jak epileptici na rozdíl od jiných lidí vnímají svět okolo sebe. Některými experimentálnimi záběry chceme vyjádřit pocity, stavy, vidiny nebo aury epileptiků a tím přiblížit nemoc těm "zdravým",    kteří ji nemohou nebo nechtějí pochopit.

 

Náš štáb?

 

Režie, scénář - Sára Sliwková

Asistent režie - Adam Stašek

Kamera - Daniel Knopp

Zvuk - Jan Vávra

Masky/kostýmy - Veronika Horká

Skript - Adéla Pokorná

V hlavních rolích Martin Hlinský a Nora Marečková

Kateřina Švédová, Nicholas Matras, Jakub Jurečka, Vojtěch Koutný, Magdalena Kovářová a Kamila Krpcová ve vedlejších rolích.

Adam Tauš a Monika Štrofová jako grafici a Filip Vičar jako skladatel hudby.

 

 

Na co využijeme peníze?

Peníze využijeme k pronájmu prostorů, vypůjčení zvukové techniky, světel apod., catering pro celý štáb, náklady za cestování a výrobu nebo koupi rekvizit pro docílení lepší atmosféry filmu.

 

Děkujeme za každou korunu!

Co si o tomto projektu myslíte?