Z triček do závodních dresů - crowfunding kampaň

Z triček do závodních dresů

Pomozte nám obléknout nadšený nový biatlonový oddíl. Děti kousek za Prahou běhají, lyžují a střílejí jako jejich současné české sportovní vzory.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Oblékněme Klub biatlonu Klecany do nových dresů. Na soustředění a závodech reprezentují oddíl svými výkony i tím, jak vypadají.

Dresy se skládají z dvojdílné kombinézy - úzkých kalhot a tenké bundy a čepice. Budou v černo oranžové kombinaci, potištěné několika logy, včetně vlastního, které se teď rodí. V zimě pod ně lze nosit funkční prádlo a na jaře a na podzim se v nich dá běhat, jsou s výjimkou horka na celý rok. 

Proč by naše děti nemohly dělat sport, jehož české úspěchy na olympiádě jim učarovaly? Že není žádný oddíl blízko? Tak jim ho založíme! 

Tři rodiče jsme přivedli tři vlastní děti  a čtyři od přemluvených kamarádů. Na začátku jsme měli k dispozici stařičké zbraně. Po dvou letech jsme vybudovali klub s pětadvaceti dětmi, čtyřmi trenéry z řad rodičů, kteří se vzdělávají. Vlastníme z dotací a půjček fond deseti nijak luxusních zbraní, několik párů lyží a na pronajatém pozemku skromně vybavenou střelnici. Máme šikovné malé sportovce a partu navzájem si fandících dětí.

Když jsme docela obyčejní, proč potřebujeme závodní dresy? Abychom nedělali ostudu!

Za dva roky činnosti jsme všechny prostředky, které jsme kde sehnali, investovali do vybavení. Už můžeme stát na startu závodů vedle velkých tradičních oddílů. Na poslední závody jsme přijeli s dvaceti dětmi, každé jinak vhodně oblečené. Pochopili jsme, že v teplákách vypadáme divně.

Proč si to nekoupíme za své, za každé dítě rodiče? Aby jim mohli koupit nutné vybavení a zaplatit soustředění!

Jsme oddíl obyčejných dětí, mnoha z nesportovních rodin. Ke sportu jsme už strhli několik intelektuálů nebo počítačových nadšenců. Přátelství a navzájem si fandící tým budujeme na několika soustředěních ročně a každé stojí rodiče peníze. Děti musí stát na kvalitních bruslích a lyžích.

Není divné dělat zimní sport v oddíle kousek za Prahou? Není, na lyžích jezdí rádi sportovci i z nížin! A biatlon není jen zimní sport.

Biatlon má svou běžeckou variantu nazvanou letní biatlon a zúčastňujeme se v něm závodů. Máme rádi běžky a chceme k nim přivést další děti, aby zažily jejich krásu. Vždyť na sjezdovky se také jezdí odevšad.

Vychováme novou Gabrielu Koukalovou? Děti tomu věří. Pro nás je důležité, že chtějí sportovat.

Vedeme je k fair play, kamarádství, zájmu. Jejich vzory nám v tom pomáhají.

Pomožte nám i vy! Oblečme děti do dresů, jako mají velké oddíly a nechme je hrdě reprezentovat vlastní klub.

 

Co si o tomto projektu myslíte?