Z pekla do pekla | crowdfunding kampaň

Novinky - Z pekla do pekla

Vhoďte své dukáty do naší pokladnice a dáte tím vzniknout nevšední pohádce plné čertů, ze kterých se konečně strachy po… sadíte na zadek!

Film & Video

14. březen 2018

Slovo závěrem

Milý člověče, drazí člověkové, je neuvěřitelné, co všechno lidská dobrota a srdečnost svede. Jsme dojatí, ti citlivější z nás i brečí (viď, Marku), naše srdce plesají a klepeme se z toho všeho ještě teď.
Slovo závěrem Obrázek

Naše kampaň na Startovači sice běžela několik dlouhých týdnů, ale největší šrumec zažila v posledních 4 dnech. Před 4 dny si někteří z nás zoufali, báli se a byli přesvědčení, že to nemůžeme stihnout. Před 4 dny bylo z naší kampaně splněno pouze 28 %. Navzájem jsme se vyhecovali a slíbili jsme si, že do toho dáme maximum, a za pár dní jsme se nestačili divit! Dnes dopoledne naší kampani odzvonilo a na počítadle se zazelenalo krásných 113 %. A to všechno hlavně díky VÁM!

Děkujeme. Děkujeme každé jedné štědré duši, jež se na našem projektu podílela. Děkujeme celému štábu, za to, že do projektu vkládají veškerý svůj volný čas, rodinám, hlavně babičkám, že zvládají žít poslední měsíce bez naší přítomnosti doma, kamarádům i známým, že nám fandí a chtějí být u toho, kolemjdoucím, že se na nás usmívali, vzdáleným tetičkám, které sice nemohly přispět, ale přinutily k tomu celou vesnici, a lidem, kteří nás ani neznali, a přesto nám poslali pár svých dukátů, a vložili v nás tak své naděje.

Děkujeme.
Z celého srdce.

Závěrem bychom Vám rádi pověděli několik málo technických detailů, ať víte, že jste nekoupili zajíce v pytli. Natáčení pohádky začne už tento pátek 16. března, natáčet budeme například v Českém Krumlově, Týně nad Vltavou, na Karlově Hrádku nebo na zámku Kratochvíle. Samotná práce s kamerou je však jen malou vlnkou v moři práce, která nás na filmu bude čekat poté. Aby byla pohádka perfektní a přesně podle představ našeho režiséra, nebudeme si dávat žádné nesplnitelné limity. Doufáme, že se nám film podaří dotáhnout do dokonalosti mnohem dříve, nejpozději se však můžete těšit do konce tohoto roku. Až bude film dokončen, začneme pracovat i na odměnách pro Vás, naše startéry. Nelekejte se tedy, pokud Vám hrneček, tričko nebo lístek na premiéru nepřistanou ve schránkách hned příští týden.
O průběhu všehodění Vás budeme informovat.


Ještě jednou mnohokrát děkujeme!

Váš tým Z pekla do pekla

Autentické masky a kostýmy dotváří atmosféru každého filmu, který kdy spatřil světlo světa. Aby diváka opravdu přesvědčily, že princezna je princezna a vodník je vodník, nesmí se jejich příprava podcenit. Protože jsme v našem filmu chtěli být opravdu pečliví a čerty ztvárnit co možná nejskutečněji, pokusili jsme se přesvědčit Lucifera, aby nám jich na natáčení pár půjčil. Jejich pronájem se ovšem platí vlastní duší… A tak jsme si nakonec museli najít šikovné a mladé umělce, kteří nám alespoň namaskují herce.
Jak se tvoří skutečné peklo Obrázek

Jako prvního Vám představíme talentovaného maskéra, jehož jméno Vám bude jistě povědomé z našeho originálního textu zde na Startovači – není jím nikdo jiný než Jakub Gründler.

Kuba má s výrobou masek pro studentské filmy několik zkušeností, momentálně však pracuje na mnohem důležitějším projektu. Tím je seriál Carnival Row, osmidílný fantasy seriál s Orlandem Bloomem v hlavní roli, jehož natáčení touto dobou probíhá právě u nás v České republice. Jakub pracuje v maskérském týmu Nicka Dudmana. „Tento maskér má na svém kontě stvoření masek a monster do všech dílů Harryho Pottera, masku Jokera pro film Batman od Tima Burtona a také se podílel na Star Wars v osmdesátých letech,“ vypráví Jakub.

certi.jpg

Na výrobě masky/protetiky Vás pravděpodobně nic nepřekvapiví. Je nutné udělat odlitek z části hercova těla, kterou budeme chtít namaskovat. Na zmíněném odlitku se následně vymodeluje vše, co je pro masku třeba (boule, velký nos, jizvy atd.). Tato modelace se běžně dělá z hlíny nebo také z plastelíny, tu používá Jakub. Poté se vytvoří forma a vybere materiál vhodný pro konkrétní masku.
„Mě osobně nejvíc baví právě to modelování z plastelíny a pak samotná aplikace masky. To je ovšem ta nejstresovější část, protože maskování musí proběhnout rychle. Naopak nemám rád práci se sádrou (odlitky, výroba formy…), to je hroznej vopruz!“

Další důležitou členkou naší výrobní linky je Monika Kuttelvašerová, skvělá zubní laborantka, která našim pekelníkům vyrábí ty správné tesáky.
Monča se zatím na vyrábění pro film nepodílela, ale přijde jí to jako zajímavá a zábavná zkušenost vzhledem k tomu, že většinou musí vyrobit krásné a rovné zuby, které musí být hlavně praktické a funkční. „Čertovské zuby, které pro pohádku Z pekla do pekla dělám, však musí být veliké a ošklivé, člověk by s nimi tedy nebyl schopen téměř mluvit, natož kousat,“ popisuje Monča.

zuby(1).jpg

„Zpočátku mi režisér žádný návrh zubů neschválil, přišly mu totiž příliš rovné. Jako zubní laborantce vedené k preciznosti a pečlivosti mi to samozřejmě trhalo srdce, když jsem měla dělat zuby nesouměrné a ohyzdné, nakonec jsem ale popustila uzdu fantazii a začalo se dařit.“ Výroba čertovských tesáků je vlastně poměrně srovnatelná s výrobou masek – otisky, přidělávání kazů, tvrdnutí, broušení. Zuby je třeba také nabarvit, aby působily nepřirozeně a ošklivě, na to se používají speciální laborantské barvy.

Monika popisuje práci zubního technika jako umění. „Všichni jsme vlastně umělci. Kamarádka je vážně šikovná tatérka, další zase maluje, většina laborantů se zabývá například výrobou šperků.“ Ačkoli se to na první pohled nezdá, je to velmi náročná a nebezpečná práce. „Je mi 22 let a už mám problémy s karpálními tunely,“ dodává Monča. „V dnešní době ale technologie pokročila natolik, že se zuby modelují v počítači a pak je frézuje taková speciální mašina. My zubní technici jsme ale nepostradatelní, protože i přesto všechno zuby nakonec končí na našem stole a my dotahujeme práci do konce.“

Pokud Vás práce našich maskérů zaujala a chtěli byste mít doma vlastní čertovské tesáky, neváhejte nás podpořit na Startovači! Můžete si je totiž zvolit jako odměnu a těm pěti šťastným z Vás se pak naše Monča podívá na zoubek.

Dnes bychom vám rádi představili další dva herce, kteří obsadí hlavní role pohádky Z pekla do Pekla.
Odhalení dalších herců naší pohádky Obrázek

Prvním z naší dvojice statečných je Radomír Švec. Tohoto herce a muzikanta jste mohli vidět například v televizních seriálech Modrý kód a Ohnivý kuře. Případně jste ho mohli zpozorovat na prknech různých českých divadel. Druhým nově představeným je divadelní a filmový herec Ondřej Novák. Můžete ho znát například z filmů Lidice, Fair Pay a nebo Milada. Momentálně ho můžete vidět v divadle Ungelt ve hře 4 000 dnů. Dále působí v divadle NaHraně, jehož je spoluzakladatelem.
Nyní už tedy znáte všechny herce hlavních rolí. Neříkáme, že se v našem filmu tu a tam neobjeví nějaké to další zvučné jméno, ale nebudeme Vám kazit překvapení.

  • Splněno 113 629 Kč (113 %)
  • 113 %
  • 100 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 100 Startérů

Autor projektu

Daniel Habrda - obrázek
  • projekt od Daniel Habrda
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Smlouva s peklem

Jako důkaz našich nejvřelejších díků obdržíte oficiální digitální smlouvu s peklem.
Stačí podepsat vlastní krví.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Smlouva s peklem a něco navíc

K Vaší pekelné smlouvě obdržíte zároveň odkaz ke stažení speciální verze filmu Z pekla do pekla, která bude obsahovat naše krátké poděkování.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Čertovský balíček

Čertovský digitální balíček obsahuje soundtrack k filmu, smlouvu s peklem a digitální kopii filmu Z pekla do pekla.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Plakát přímo z pekla

Nejen, že samozřejmě získáte náš filmový plakát, ale zároveň se Vaše jméno objeví v titulcích filmu, a navíc obdržíte i Čertovský balíček!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
420 Kč

Čertíkův korbel

Získáte hrníček s motivem z našeho filmu Z pekla do pekla.
Součástí tohoto balíčku je nejen Vaše jméno zmíněné v titulcích, ale zároveň Čertovský balíček.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Zvuky pekel

Jako odměnu Vám pošleme soundtrack filmu Z pekla do pekla na CD, zmíníme Vaše jméno v titulcích, a navíc přihodíme i Čertovský balíček.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
499 Kč

Tričko s Luciferem

Oděv vhodný do každé společnosti!
Navíc Vaše jméno ukážeme v titulcích a k tomu všemu přidáme i Čertovský balíček.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Čerti až do domu

Speciální odměna pro milovníky fyzických médií – dostanete náš film na DVD!
Navíc zmíníme Vaše jméno v titulcích a pošleme Vám pro radost i náš Čertovský balíček.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
666 Kč

Lístek na premiéru

Pro ty, kteří chtějí užít náš film na velkém plátně, tu máme lupeny na premiéru. Premiéra se bude konat v Českých Budějovicích, v Českém Krumlově a v Praze.

Součástí této odměny je Čertovský balíček a Vaše jméno zmíněné v titulcích.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
800 Kč

Podepsaný scénář

Získáte originální scénář podepsaný všemi hlavními členy štábu.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno zmíněné v titulcích.

Počet dostupných odměn: 47/50

Nelze podpořit
900 Kč

Pekelný komparz

Užijte si s námi všechny slasti a strasti natáčení, zatímco budete stát půl dne na sluníčku a předstírat, že jste strom nebo že jste strom, co zrovna náhodou jde kolem.
PS: Peklo bohužel nedělá rozvoz, na natáčení se tedy budete muset dopravit sami.

Součástí této odměny je Čertovský balíček a Vaše jméno zmíněné v titulcích.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
999 Kč

Jsem bohatý a nechci nic

My sice víme, že nic nechcete, ale přesto dostanete Čertovský balíček a jméno do titulků.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 400 Kč

Svatá trojice

Vybíraví lidé si mohou vybrat tři odměny z naší nabídky.
Tu tvoří DVD s filmem, CD se soundtrackem, tričko, plakát a hrnek.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno zmíněné v titulcích.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 450 Kč

Čertovská mikča

V zimě hřeje, v létě o trochu víc. Pořiďte si mikinu s pekelným motivem.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno zmíněné v titulcích.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Ďábelské kousnutí

Vyrobíme Vám na míru čertovské tesáky, vhodné na strašení tchyně nebo Vašeho zubaře. Neužívejte místo zubní protézy, nedoporučuje 11 z 10 hříšných důchodců.
Pro dosažení pekelné přesnosti Vám budeme muset sejmout otisky zubů, odměna tedy obsahuje i prohlídku dílny našich zubních víl v Českých Budějovicích, kam se budete muset sami dopravit.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno většího formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
2 500 Kč

Prohlídka pravého pekla

Dojeďte se za námi podívat a my Vám dovolíme nahlédnout do naší filmařské a audio laboratoře v Českých Budějovicích.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno většího formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 19/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

Čardáš s paní Pekelníkovou

Soukromá lekce tance s naší nejskvělejší produkční.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno velkého formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
6 000 Kč

Pohádkové karaoke

Nahrajte si u nás vlastní cover verzi ústřední písně z filmu.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno většího formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
7 000 Kč

Peklo s princeznou Zlatovláskou

Zažijte skutečné peklo s princeznou! Peklo – trénink šermu, princezna Zlatovláska – náš blonďatý choreograf Marek Kubát. Pocení v ceně.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno většího formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

Na koberečku u Vládce pekel

Nechte se brutálně zčajovat naším režisérem.

Součástí této odměny je i Čertovský balíček a Vaše jméno většího formátu v titulcích.

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit
25 000 Kč

Čert III. kategorie

Mecenáš:
Možnost uvedení zmínění a loga v titulcích.

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
50 000 Kč

Čert II. kategorie

Sponzor:
Možnost uvedení zmínění a loga v titulcích.
Možnost uvedení loga na plakátech a reklamních prospektech.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
100 000 Kč

Čert I. kategorie – nejvyšší čert

Generální sponzor:
Možnost uvedení zmínění a loga v titulcích.
Možnost uvedení loga na plakátech a reklamních prospektech.
Možnost uvedení loga na začátku filmu.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
666 666 Kč

Odpustek pro zkorumpované politiky

Máte už po letech braní úplatků a tunelování státního rozpočtu černé svědomí? Pokud ano, tak nám neváhejte přispět drobným finančním obnosem.
Zn. Odpuštění stoprocentně zaručeno!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit