Startovač - financování projektů

Z pekla do pekla - crowfunding kampaň

Novinky - Z pekla do pekla

Vhoďte své dukáty do naší pokladnice a dáte tím vzniknout nevšední pohádce plné čertů, ze kterých se konečně strachy po… sadíte na zadek!

Film & Video

Vánoční update

Již mnoho času uplynulo od natáčení filmu Z pekla do pekla. Pokud sledujete naši facebookovou stránku, tak víte, že jsme rozhodně nezaháleli. Událo se toho opravdu mnoho. Samozřejmě tou hlavní zprávou je, že jsme dokončili film. Ale vezměme to hezky popořádku. Vánoční update Obrázek

Film se natáčel letos na jaře, v mrazivém březnu. Jak proběhlo samotné natáčení, jsme vám chtěli ukázat v produkčních denících. Bohužel (pro vás) nám to ale zabíralo mnoho času, a proto i nyní existují pouze tři díly. Od poslední klapky totiž vede na filmové plátno dlouhá cesta. A právě na ni jsme potřebovali onen čas.

Během deseti natáčecích dnů jsme nabrali přes 10 hodin surových záběrů o celkové velikosti 3 TB. Samotný data management tak nebyl lehký úkol, a následný střih už vůbec ne. Poté trvalo několik měsíců, než se střihač dobral k verzi, se kterou byl spokojený i režisér. V tento moment se film rozdělil na dva samostatné procesy, kde se finalizoval obraz a zvuk.

V obraze se digitálně retušovaly části filmu, například se vymazávaly zásuvky, gumoval sníh nebo se třeba dokresloval pohádkový zámek do krajiny. Záběr po záběru se pak celý film nabarvil. Následně se hlavní štáb odebral se vzorky do kina, kde si pouštěl nabarvené části. V sále ale zpravidla zjistil hromadu nedostatků, a tak se všichni harmonicky vrátili zpátky do studia. Tento proces se opakoval neustále dokola až do zblbnutí.

Současně s obrazem se pracovalo na zvuku. Nejprve se vyčistily nabrané zvuky z placu, následně se vše doplnilo o ruchy a ambiente prostředí. Aby to nebylo tak jednoduché, rozhodli jsme se splnit kino standard a výsledný mix jsme vytvořili v 5.1 prostorovém zvuku. Pro film vznikl i originální soundtrack, který byl zkomponován na míru jednotlivým obrazům (již nyní k dispozici na iTunes, Google music, Spotify a mnohých dalších). Jak vidíte, během roku jsme na filmu odvedli mnoho práce, a věříme, že Z pekla do pekla je opravdu studentský film, jaký tu ještě nebyl.


Náš den D nastal 9. 9. 2018, kdy proběhla slavnostní premiéra v kině Luna v Českém Krumlově. Jediné oko nezůstalo suché a opravdu k tomu nebylo potřeba pepřového spreje ani pekelné síry. Z důvodu kapacity sálu a zájmu o film proběhly ten den rovnou dvě projekce. Nutno podotknout, že jsme se o té premiéře nijak extra nezmiňovali, ale ten dav nás prostě přesvědčil.

Po premiéře jsme si dopřáli chvilku zaslouženého odpočinku, ale od té doby pracujeme na odměnách pro naše startéry, tedy pro vás! Jen nás na tvorbu odměn moc nezbylo, a protože nechceme nic odfláknout, jde to pomalu. Jako první se budete moct těšit na náš digitální balíček s filmem, soundtrackem a pekelnou smlouvou. Ten budeme rozesílat zkraje nového roku. Pak budeme finalizovat design triček, hrnků a dalších odměn. Nejvíce času ovšem paradoxně zabere tvorba DVD, na kterém se plánuje jako bonus obsáhlý film o filmu, který potřebuje ještě nějaký ten čas. To nic nemění na faktu, že všechny odměny bychom chtěli mít hotové a vyřízené v prvním čtvrtletí 2019.

V listopadu získal film cenu diváků na Filmovém festivalu ČERNÁ VĚŽ. Jedná se o první festivalové ocenění, které náš film získal, a i kdyby bylo poslední, tak je pro nás stejně tím nejpodstatnějším. Dostat ocenění od lidí je pro filmaře mnohem víc než ocenění odborné poroty.

Když to shrneme, tak se máte na co těšit. Jen to ještě může chvilku trvat. Sledujte nás dále na našem Facebooku, kde se vás snažíme průběžně informovat o všem. Na závěr vám zde odložíme fotku, která donedávna byla pod přísným embargem. Tak pěkné Vánoce a šťastný nový rok.

Produkční deník 3

Ve třetím díle produkčního deníku se podíváme na exteriérové scény natáčené v Českém Krumlově. Produkční deník 3 Obrázek

V Krumlově jsme nebyli stále zalezlí v teple Prokyšova sálu, na dva dny jsme se přesunuli do ulic města bojovat s počasím a natočit scénu trhu. A že bylo s čím bojovat, takové množství sněhu na začátku března nikdo nečekal. Jak jsme si s tím poradili se dozvíte ve třetím díle našeho produkčního deníku.

Produkční deník 2

Ve druhém díle produkčního deníku se podíváme do Českého Krumlova. Produkční deník 2 Obrázek

První dva natáčecí dny pohádky Z pekla do pekla jsme natáčeli interiérové scény v Českém Krumlově. Jako kulisa scény plesu nám posloužil Prokyšův sál krumlovské prelatury. Natáčení v krumlovských interiérech bylo náročné hlavně pro velký počet komparzistů, na place bylo v jednu chvíli až padesát lidí. Jak jsme to zvládli vám prozradí druhý produkční deník.