Z JIHU ČECH DO SVĚTA S TWIRLINGEM! - crowfunding kampaň

Z JIHU ČECH DO SVĚTA S TWIRLINGEM!

Na úspěšném MČR vybojovaly STARLETTE ČB nominace na Světový pohár a Grand Prix ve Francii. Pomůžete nám poměřit síly s nejlepšími sportovci světa?

Umění
Z JIHU ČECH DO SVĚTA S TWIRLINGEM!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

8 DĚVČAT, 1 CHLAPEC, NĚKOLIK MĚST, 1 SPOLEČNÁ VÁŠEŇ, 1 CÍL.

Tituly Mistrů, Vicemistrů a II.Vicemistrů ČR, 7 zlatých, 3 stříbrné a 1 bronzová medaile, celkem 11 úlovků v různých věkových kategoriích a disciplínách z Národního šampionátu a dohromady 12 nominací na SVĚTOVÝ POHÁR V TWIRLINGU a 5 nominací na GRAND PRIX! To je skóre, jímž se pyšní úspěšná twirlingová skupina STARLETTE České Budějovice. Pro tuto sezónu spojil náš klub síly se spřáteleným klubem SK Nephilim Štětí a vznikl tak stříbrný projekt TwirlDream, jenž se rovněž nominoval na světový šampionát.

Máme šanci reprezentovat Českou republiku ve francouzském Limoges na Světovém poháru v twirlingu a také na Grand Prix, které navazuje na Světový pohár – potřebujeme k tomu ale vaši pomoc. Naše členka, Veronika Kadlecová, se v minulosti díky vaší podpoře stala zlatou medailistkou Světového i Evropského poháru a nyní by ráda vyrazila obhajovat zlato.

Podpořte naši cestu na Světový pohár WBTF (International Cup World Baton Twirling Federation), který se koná 4.-8. srpna 2019 a na navazující soutěž Grand Prix IBTF (WBTF + WFNBTA) ve dnech 9.-11.8. – obě soutěže se konají ve francouzském Limoges. První krok nutný k účasti jsme splnili, na základě úspěšných výsledků ve všech disciplínách na Mistrovství České republiky nám twirlingová sekce naší asociace udělila nominace a možnost reprezentovat naši zemi.

Pomůžete našim děvčatům a chlapci poměřit síly s atlety z celého světa v celosvětově uznávaných federacích? Soutěžit mezi Japonci, Američany, Kanaďany, Australany, Rusy, Francouzi, Italy a zbytkem Evropy je neuvěřitelný zážitek!

[Na fotografii twirlingový tým TwirlDream – VICEMISTŘI ČR 2019 ve složení: Aneta Pavlíčková, Nikola Kutilová, Zuzana Dvořáková, Valerie Ulbrichová, Alexandra Vaněčková, Petra Nejedlá, Martin Kotouč, Michaela Šramová.]

[Na Grand Prix IBTF i International Cupu WBTF nás budou reprezentovat 4 sólisté: Zleva Veronika Kadlecová, Valerie Ulbrichová, Martin Kotouč a Nikola Kutilová]

Nesmíme zapomenout na 5. sólistku, která za nás bude bojovat na International Cupu WBTF – Alexandra Vaněčková

 

Každá, byť sebemenší, pomoc se počítá!

 

PROČ PŘISPĚT?

Bohužel, Twirling není známý a už vůbec ne sponzorovaný sport, proto jsme se rozhodli pokusit se vás oslovit touto formou.K tomu, abychom se mohli nominovat na Světový pohár + Grand Prix, předcházela dlouhá cesta, několik let práce, nespočet hodin strávených v tělocvičně. Jelikož jsme z různých měst, je obtížnější natrénovat tým. Scházíme se na víkendové tréninky, kdy v tělocvičně strávíme klidně i 18 hodin. Sólové disciplíny trénujeme každá/(ý) kdykoliv to jde. Tady si člověk musí uvědomit, co od toho všeho vlastně očekává a čeho chce dosáhnout. Samozřejmě si také musí uvědomit, že „bez práce nejsou koláče“ a pokud chce uspět, musí pro to něco obětovat. A tím se řídíme. Většina z nás neví, co je volný čas, protože každá volná chvilka patří twirlingu. Ale věříme, že je to k něčemu dobré a že se nám to vrátí. Jelikož ale ještě každý vedle sportu stále studujeme, nezbývá už tolik času na brigády, abychom si vydělali nějaký ten peníz. Z těchto důvodů bychom vás, příznivce sportu a tance, chtěli požádat o malou či větší finanční pomoc.

 

 

CO JE TO TWIRLING?

Baton Twirling je druh sportu, který kombinuje taneční a gymnastické pohyby s prvky baletu a náčiním - twirlingovou hůlkou. Sport vyžaduje výbornou fyzickou kondici, koordinaci pohybu, flexibilitu, správné držení těla, zvládnutí pozic nohou, rukou, techniku hůlky, smysl pro estetiku a hudební sluch. Twirling se velmi podobá moderní gymnastice.

Více zde: http://veronikakadlecova.webnode.cz/baton-twirling/

 

 

 

KDO JSME?

Jsme mažoretková a twirlingová skupina STARLETTE České Budějovice. Naše členky se pyšní těmi nejcennějšími tituly – tuzemskými i zahraničními. Děvčata jsou několikanásobné Mistryně České republiky, Mistryně Evropy a dokonce se náš klub pyšní historicky první zlatou medailí pro ČR z celosvětové soutěže International Cup WBTF 2017 a zlatou, stříbrnou a bronzovou medailí z Evropského poháru téže federace v roce 2018. Naše trenérka twirlingu Veronika Kadlecová patří mezi první twirlery v České republice, byla mezi jednou z prvních, kteří vyzkoušeli twirlingové disciplíny – sólo s 1 hůlkou, 2 hůlkami a v letošním roce v České republice poprvé zavedla disciplínu sólo 3 hůlky. Krom toho je certifikovanou mezinárodní lektorkou, choreografkou, porotkyní a jezdí učit po celé ČR a Evropě.

Z březnového Mistrovství ČR v twirlingu se nám podařilo ukořistit následující úspěchy:

Veronika Kadlecová

·         Zlato – Sólo s 1 hůlkou (ktg. Adult) – nominace IC a GP

·         Zlato – Sólo se 2 hůlkami (ktg. Adult) – nominace IC a GP

·         Zlato – Sólo se 3 hůlkami (ktg. Adult) – historicky první v ČR! – nominace IC

·         Zlato – Artistic Twirl / umělecké sólo (ktg. Adult) – nominace IC

Martin Kotouč

·         Zlato – Sólo s 1 hůlkou (ktg. Junior1 Men) – nominace IC a GP

·         Zlato – Artistic Twirl / umělecké sólo (ktg. Junior1 Men) – nominace IC

Alexandra Vaněčková

·         Zlato – Sólo se 2 hůlkami (ktg. Junior1) – nominace IC

·         Stříbro – Sólo s 1 hůkou (ktg. Junior1) – nominace IC

Nikola Kutilová

·         Stříbro – Sólo se 2 hůlkami (ktg. Senior) – nominace IC a GP

Valerie Ulbrichová

·         Bronz – Sólo s 1 hůlkou (ktg. Junior2) – nominace IC a GP

·         4.místo – Artistic Twirl / umělecké sólo (ktg. Junior2) – nominace IC

TwirlDream – twirlingový tým STARLETTE ČB + SK Nephilim Štětí

·         Stříbro, VICEMISTŘI ČR – nominace IC

Ve společném twirlingovém týmu nás budou reprezentovat: MARTIN KOTOUČ, ALEXANDRA VANĚČKOVÁ, NIKOLA KUTILOVÁ, VALERIE ULBRICHOVÁ, ANETA PAVLÍČKOVÁ, MICHAELA ŠRAMOVÁ, PETRA NEJEDLÁ A ZUZANA DVOŘÁKOVÁ. Tým sklidil na MČR velký úspěch a budeme dřít, abychom předvedli kvalitní vystoupení i ve Francii.

PŘEDPOKLÁDANÉ NÁKLADY – CENY ZA OSOBU: (celkem 9 závodníků)

1)    Účastníci Světového poháru + Grand Prix (4 závodníci):

4.-12.8.

·         Cestovné = 5000,- (x4)

·         Ubytování = 7000,- (x4)

·         Strava = 3000,- (x4)

·         Startovné a porotné = Světový pohár 28 euro za sólo, 24 euro za tým (každý člen), Grand Prix 45 euro za sólo (dohromady máme 11 sól a 1 tým o 8 členech na Světovém poháru – 11x28 + 8x24 = 500 euro a 5 sól na Grand Prix – 5x45 = 225 euro). Dohromady tedy za startovné 725 euro.

·         Reprezentační oblečení, pojištění, program aj. = 1500,-

 

2)    Účastníci pouze Světového poháru (5 závodníků):

·         Cestovné = 5000,- (x5)

·         Ubytování = cca 4660,- (x5)

·         Strava = 1500,- (x5)

·         Startovné zmíněné výše

·         Reprezentační oblečení, pojištění, program aj. = 1500,-

Cílová částka v žádném případě nepokryje celkové náklady naší cesty. Pokud by byl náš projekt úspěšný, pokryli bychom vybranou částkou alespoň náklady na cestovné nebo startovné a porotné+stravu. Každopádně byste nám vaší podporou velmi ulevili a pomohli.
Další finance se snažíme získat od různých sponzorů a města.
Samozřejmě pokud máte zájem nás podpořit, suma může převyšovat cílovou (námi stanovenou) částku.

 

Pokud se cílová částka nevybere, nebudeme se moci soutěže zúčastnit a vaše peníze vám budou v plné výši vráceny.

Všechny odměny budeme odesílat po skončení projektu a uskutečnění akce.

 

Každá podpora se počítá a my si toho velmi vážíme.

Díky vám jsme Francii zase o krok blíže. Děkujeme !!!

ODMĚNY:

Co si o tomto projektu myslíte?