Z(a)tracené Stezky - 4K | crowdfunding kampaň

Z(a)tracené Stezky - 4K

Rekordní filmový příběh o oběhu republiky → 50 Maratonů za 50 dní a kousek. Sandálové dobrodružství o hledání kouzla "ZROZENI K BĚHU".

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Z(A)TRACENÉ STEZKY 4K

Z(a)traceně unikátní projekt o filmové dokumentaci oběhu České republiky (2152.2km) „50 maratony za 50 dní a kousek“, skrze ty nejkrásnější místa, jež naše zalesněné pohraničí nabízí.

Kdysi jsem vyprávěl o svých dobrodružstvích pouze skrze obrázky (viz. video slideshow). Nadešel čas je přivést na filmové plátno, ve skvostném 4K rozlišení tak, aby vás každá kapka rosy, stín stromů, východ slunce, lidské osudy i „datlování datlů“, zvedlo z gauče a vytáhlo ven hledat to vaše volání. Chceme vyprávět příběh o vytrvalosti, běhu, přírodě, lidech, jídle z vařiče, spaní pod celtou, běhání v sandálech a touze poznávat svět nejen skrze moje oči, ale i oči doprovodného teamu a všech zúčastněných, co se k nám na této cestě, dřív či později, přidají. Doma je doma a i v Čechách je krásná příroda, která čeká, až ji společně prozkoumáme.

 

 

Dost bylo sezení na zadku a kroucení řidítky, nebo volantem v exotických místech. Je na čase přestat nadřazovat spalovací motor nad lidské srdce. Tento rekordní oběh je tedy i o návratu k jednoduchosti existence, opuštění betonové džungle, o radosti z pohybu na čerstvém vzduchu, kdy každý krok nás posouvá do cíle a propojuje s okolním prostředím… ale co přesně tento příběh napíše, sami ještě nevíme.

 

Co je cílem projektu Z(a)tracených Stezek?

 • Krok JEDNA - Nafilmovat to nejlepší z české přírody, zachytit ty nejkrásnější vzpomínky a přepsat historii ultraběhání v Čechách dokončením výzvy 50 maratonů / 50 dní.
 • Krok DVĚ - Přetvořit vše do filmovo-dokumentárno-dobrodružné podoby celovečerního snímku (Premiéra Leden 2019) i do čtyřdílné podoby, kterou zvěřejníme na Youtube (pro inspiraci + motivaci současné i budoucí generace).
 • Krok TŘI - Po premiéře filmu se chceme cpát do všech dveří těch míst, kde si budou chtít lidé (skrze přednášky a promítání) vyslechnout náš příběh a zapálit tak plamen odhodlání pro jejich životní cíle.   

 

Proč potřebujeme vaši pomoc?

Pokud chceme, aby tento projekt měl dlouhodobý pozitivní vliv na budoucí generace, tak je potřeba myslet s předstihem. 4K technologie už je tu a pro její filmování už dávno není nutný televizní štáb,  i když zadarmo to vybavení také není. Pojďme tedy k věci. Potřebujeme jednoduché vybavení, které je přenosné, ale nezalekne se špatného počasí, nebo nevyžaduje odbornou znalost a několik let praxe. Chceme filmovat za každého západu slunce, krupobití i tajfunu a na konci dubna je v horách nutné počítat se vším. Rádi bychom tedy vybrané peníze investovali do:

 • Akční kamera (Gopro nebo Yi 4K+) pro 4K 60fps
 • Sony FDR - X3000 Action Cam (zvuk, stabilita obrazu a "vlogging" i za běhu) 
 • 2x Samsung S7 (odolnost, výdrž, fotky i video, live vstupy atd.)
 • DJI Orla v oblacích (Drona)
 • Kompaktní foťák/kamera
 • Stabilizéry
 • Motorised Dolly Slider
 • Mikrofony a stativy     
 • Externí úložiště a paměťové karty 
 • Extreme PC (Pro editaci videa + komunikaci s fanoušky na cestách)

POŘÍDÍT VŠE ZA 60 000,- JE TROCHU AMBICIOZNÍ VIZE, ALE JE TO NAŠE MINIMUM PRO START S KOMPROMISY. POKUD SE VYBERE VÍCE, BUDEME SI MOCI DOVOLIT ODBORNOU POMOC NAPŘ. S EDITACÍ SNÍMKU.

      

 A budou odměny? No to je jasný...

 

Pub dar.jpg

Pub PHOTO KNIHA.jpg

 

Publikace1.jpg

 

TRIČKO.jpg

 Co jste to za blázny? Aneb náš A-team 4 a ½

 • Jirka K.(Legend) - Ten, co poběží a obětuje svoje nohy i plíce. Co má před sebou 2 152 000 kroků a celkové převýšení okolo 65km. Ten, co prožene své Luna Sandals po všech koutech pohraničních stezek, aby inspiroval i upozornil na naše odloučení od schopnosti běhat a chodit dlouhé vzdálenosti, aneb my všichni jsme Zrozeni k běhu. Ryby plavou, klokani skáčou, ptáci letájí no a člověk… ten přece chodí a zdrhá/běhá pro zdraví i kondici.
 • Pavlína K.(Wendy) - Žena moja, řidička naší 4 kolové lodi, kuchařka, fotograf, stanu stavitel, dokumentaristka, komunikace s fanoušky a práce všeho druhu. Ta, co se nebojí přírody, nových lidí ani velkých snů.
 • Klára K.(Big Sis) - Cyklodoprovod, filmařka, kaskadér, organizátorka a lékárník. Člověk do nepohody, co si poradí s jakoukoliv výzvou.
 • Marek R.(Rychlonožka) - Doprovod pro závěrečný úsek našeho putování. Zkušený ultramaratonec na 100km vzdálenost a člověk, který málo namluví, ale o to více činí.
 • Táďa K.(Kobliha) -  náš 1 a půl roční jaderný reaktor, co bude náš maskot a zároveň návrat do reality i rozptýlení, až se budeme litovat, že už nemůžeme.

KOLAZ.jpg

Kudy se ženete? Mohu se přidat?

Kde se dovím více?

Veškeré info z předstartovních příprav a testování výbavy, i budování nezbytné kondice, najdete na našem webu www.obehrepubliky.com . Chcete se přidat a stát se součástí toho příběhu? Mapy a úseky jsou již naplánované. Startujeme 29. Dubna z Liberce a za necelých 11 týdnu po startu, bychom měli být v cíli, opět na začátku.

 

Co dodat?

Děkujeme za váš zájem, podporu i sdílení našeho projektu. Tohle je náš první zářez do pažby dobrodružství a propagace toho, co je nám nejblíže k srdci - běh, pohyb, smích, dobrodružství a kouzelná místa.

Těšíme se na vás na trati i na sociálních sítích a jde se na to...

 

low (1024x724).jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 32 100 Kč (53 %)
 • 53 %
 • 60 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Jirka Kadeřábek - obrázek
 • projekt od Jirka Kadeřábek
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

TARAHUMARA

Osobní video poděkování skrze denní zpravodajství (jeden z 51 dnů oběhu) a jméno v titulcích filmu Z(a)tracené stezky + možnost stažení filmu v maximální kvalitě.

Počet dostupných odměn: 242/250

Nelze podpořit
200 Kč

AUDIOKNIHA → 50 DNÍ & 50 PŘÍBĚHŮ

AUDIOKNIHA + VÝBĚR NEJLEPŠÍCH DIGITÁLNÍCH FOTEK z každého dne oběhu republiky. Příběhy, strasti a radosti života na cestě, den po dni, krok za krokem. Jméno v titulcích filmu Z(a)tracené stezky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

VSTUPENKA NA PREMIÉRU FILMU

Vstupenka na premiéru filmu Z(A)TRACENÉ STEZKY + Možnost stažení filmu v maximální kvalitě + jméno v titulcích. Promítání proběhne v Lednu 2019.

Počet dostupných odměn: 348/350

Nelze podpořit
500 Kč

2 VSTUPENKY NA PREMIÉRU FILMU

Máš parťáka? 2 Vstupenky na premiéru filmu Z(A)TRACENÉ STEZKY + Možnost stažení filmu v maximální kvalitě + jméno v titulcích. Promítání proběhne v Lednu 2019.

Počet dostupných odměn: 144/150

Nelze podpořit
800 Kč

TRIČKO Z(A)TRACENÉ STEZKY

Staň se hrdým fanouškem projektu Z(a)tracené stezky. Limitovaná edice pro ty, co milují dobrodružství a bloudění českou přírodou.

Počet dostupných odměn: 49/50

Nelze podpořit
1 000 Kč

FOTOKNIHA Z(A)TRACENÉ STEZKY

Fotokniha s nejkrásnějšími foto momenty, které vyberou členové teamu z(a)tracené stezky .

Počet dostupných odměn: 48/50

Nelze podpořit
1 500 Kč

FOREST GUMP

2 Vstupenky na premiéru filmu Z(A)TRACENÉ STEZKY (Promítání proběhne v Lednu 2019) + Možnost stažení filmu v maximální kvalitě + Audiokniha + Fotokniha.

Počet dostupných odměn: 17/20

Nelze podpořit
2 000 Kč

BORN TO RUN - DIAGNOSTIKA & TECHNIKA (POUKAZ)

Běh podle metodiky BTR ve YMCA (Praha - Náměstí republiky). 2 hodinová video diagnostika techniky na pásu (Před a Potom). Analýzu biomechanických předpokladů pro bezpečný běh. Kompenzační cvičení pro odstranění identifikovaných nedostatků. Výuka základních principů přirozené techniky běhu. Poradenství ohledně výběru obuvi a zdraví chodidel.

POUKAZ BUDE ZASLÁN POŠTOU V ZAPEČETĚNÉ OBÁLCE.
VÍCE INFO ZDE

Počet dostupných odměn: 100/100

Nelze podpořit
3 000 Kč

ALL IN ONE

2 Vstupenky na premiéru filmu Z(A)TRACENÉ STEZKY (Promítání proběhne v Lednu 2019) + 2 Trička + Možnost stažení filmu v maximální kvalitě + Audiokniha + Fotokniha.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
4 000 Kč

"REJŽA" S MOBILEM

6 hodinový rychlokurz, jak filmovat + editovat svoje běžecké dobrodružství na chytrém telefonu. Vytáhnu vás do Křivoklátské vrchoviny, kde natočíme váš krátký běžecký příběh, sestříháme a doladíme do finální podoby vše na vašem mobilu.

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

FLEXIBILITA iQ - DUBEN 2019 - JIZERSKÉ HORY

Víkendový - naučný kurz (Karlov - vila Tichá říčka) určený především pro všechny kancelářské bojovníky, ztuhlé sportovce a pohybové nadšence (yoga, pilates, bojové umění atd.). Jeho účelem je vás naučit, jak obnovit svoje držení těla, zdraví rozsah končetin, využití principů a technik flexibilního cvičení tak, abyste se mohli cítit dobře ve vlastní kůži, hýbat se uvolněně, bez omezení a bolesti.

VÍCE INFO ZDE

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

MOVEMENT iQ - ZÁŘÍ 2019 - JIZERSKÉ HORY

Víkendový pohybově-naučný kurz Movement iQ je založen na MOVNAT.com metodice a slouží k obnově zdraví a sebepoznání skrze procvičování základních přirozených pohybových dovedností i zapojení pohybu do moderního životního stylu.

VÍCE INFO ZDE

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

RUNNING iQ - ČERVEN 2019 - JIZERSKÉ HORY

Víkendový pohybově-naučný kurz Running iQ. Běh je nejúčinnější nástroj pro udržení zdraví, základní lidská dovednost i nejoblíbenější sportovní aktivita, která dává mnohonásobně více, než bere, pokud se provádí správně a chytře. Ať už patříte mezi začátečníky i pokročilé a chcete běhat lépe, rychleji, déle a bez zranění, rád vás postavím na správnou trať.

VÍCE INFO ZDE

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
8 000 Kč

Jednodenní Seminář - Flexibilita| Pohyb | Běh

Pro firmy, sportovní i fitness kluby, školy, zvědavce apod. Jednodenní 9 hodinový naučný seminář základů protahování, nebo běžecké techniky, nebo pohybového tréninku (movnat.com) tak, jak učíme na našich kempech, jen ve zkrácené podobě. Výběr je na vás. Přijedeme, zaškolíme, zacvičíme a prodiskutujeme (max. 10 lidí).

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit