Z(a)tracené Stezky - 4K - crowfunding kampaň

Z(a)tracené Stezky - 4K

Rekordní filmový příběh o oběhu republiky → 50 Maratonů za 50 dní a kousek. Sandálové dobrodružství o hledání kouzla "ZROZENI K BĚHU".

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Z(A)TRACENÉ STEZKY 4K

Z(a)traceně unikátní projekt o filmové dokumentaci oběhu České republiky (2152.2km) „50 maratony za 50 dní a kousek“, skrze ty nejkrásnější místa, jež naše zalesněné pohraničí nabízí.

Kdysi jsem vyprávěl o svých dobrodružstvích pouze skrze obrázky (viz. video slideshow). Nadešel čas je přivést na filmové plátno, ve skvostném 4K rozlišení tak, aby vás každá kapka rosy, stín stromů, východ slunce, lidské osudy i „datlování datlů“, zvedlo z gauče a vytáhlo ven hledat to vaše volání. Chceme vyprávět příběh o vytrvalosti, běhu, přírodě, lidech, jídle z vařiče, spaní pod celtou, běhání v sandálech a touze poznávat svět nejen skrze moje oči, ale i oči doprovodného teamu a všech zúčastněných, co se k nám na této cestě, dřív či později, přidají. Doma je doma a i v Čechách je krásná příroda, která čeká, až ji společně prozkoumáme.

 

 

Dost bylo sezení na zadku a kroucení řidítky, nebo volantem v exotických místech. Je na čase přestat nadřazovat spalovací motor nad lidské srdce. Tento rekordní oběh je tedy i o návratu k jednoduchosti existence, opuštění betonové džungle, o radosti z pohybu na čerstvém vzduchu, kdy každý krok nás posouvá do cíle a propojuje s okolním prostředím… ale co přesně tento příběh napíše, sami ještě nevíme.

 

Co je cílem projektu Z(a)tracených Stezek?

 • Krok JEDNA - Nafilmovat to nejlepší z české přírody, zachytit ty nejkrásnější vzpomínky a přepsat historii ultraběhání v Čechách dokončením výzvy 50 maratonů / 50 dní.
 • Krok DVĚ - Přetvořit vše do filmovo-dokumentárno-dobrodružné podoby celovečerního snímku (Premiéra Leden 2019) i do čtyřdílné podoby, kterou zvěřejníme na Youtube (pro inspiraci + motivaci současné i budoucí generace).
 • Krok TŘI - Po premiéře filmu se chceme cpát do všech dveří těch míst, kde si budou chtít lidé (skrze přednášky a promítání) vyslechnout náš příběh a zapálit tak plamen odhodlání pro jejich životní cíle.   

 

Proč potřebujeme vaši pomoc?

Pokud chceme, aby tento projekt měl dlouhodobý pozitivní vliv na budoucí generace, tak je potřeba myslet s předstihem. 4K technologie už je tu a pro její filmování už dávno není nutný televizní štáb,  i když zadarmo to vybavení také není. Pojďme tedy k věci. Potřebujeme jednoduché vybavení, které je přenosné, ale nezalekne se špatného počasí, nebo nevyžaduje odbornou znalost a několik let praxe. Chceme filmovat za každého západu slunce, krupobití i tajfunu a na konci dubna je v horách nutné počítat se vším. Rádi bychom tedy vybrané peníze investovali do:

 • Akční kamera (Gopro nebo Yi 4K+) pro 4K 60fps
 • Sony FDR - X3000 Action Cam (zvuk, stabilita obrazu a "vlogging" i za běhu) 
 • 2x Samsung S7 (odolnost, výdrž, fotky i video, live vstupy atd.)
 • DJI Orla v oblacích (Drona)
 • Kompaktní foťák/kamera
 • Stabilizéry
 • Motorised Dolly Slider
 • Mikrofony a stativy     
 • Externí úložiště a paměťové karty 
 • Extreme PC (Pro editaci videa + komunikaci s fanoušky na cestách)

POŘÍDÍT VŠE ZA 60 000,- JE TROCHU AMBICIOZNÍ VIZE, ALE JE TO NAŠE MINIMUM PRO START S KOMPROMISY. POKUD SE VYBERE VÍCE, BUDEME SI MOCI DOVOLIT ODBORNOU POMOC NAPŘ. S EDITACÍ SNÍMKU.

      

 A budou odměny? No to je jasný...

 

Pub dar.jpg

Pub PHOTO KNIHA.jpg

 

Publikace1.jpg

 

TRIČKO.jpg

 Co jste to za blázny? Aneb náš A-team 4 a ½

 • Jirka K.(Legend) - Ten, co poběží a obětuje svoje nohy i plíce. Co má před sebou 2 152 000 kroků a celkové převýšení okolo 65km. Ten, co prožene své Luna Sandals po všech koutech pohraničních stezek, aby inspiroval i upozornil na naše odloučení od schopnosti běhat a chodit dlouhé vzdálenosti, aneb my všichni jsme Zrozeni k běhu. Ryby plavou, klokani skáčou, ptáci letájí no a člověk… ten přece chodí a zdrhá/běhá pro zdraví i kondici.
 • Pavlína K.(Wendy) - Žena moja, řidička naší 4 kolové lodi, kuchařka, fotograf, stanu stavitel, dokumentaristka, komunikace s fanoušky a práce všeho druhu. Ta, co se nebojí přírody, nových lidí ani velkých snů.
 • Klára K.(Big Sis) - Cyklodoprovod, filmařka, kaskadér, organizátorka a lékárník. Člověk do nepohody, co si poradí s jakoukoliv výzvou.
 • Marek R.(Rychlonožka) - Doprovod pro závěrečný úsek našeho putování. Zkušený ultramaratonec na 100km vzdálenost a člověk, který málo namluví, ale o to více činí.
 • Táďa K.(Kobliha) -  náš 1 a půl roční jaderný reaktor, co bude náš maskot a zároveň návrat do reality i rozptýlení, až se budeme litovat, že už nemůžeme.

KOLAZ.jpg

Kudy se ženete? Mohu se přidat?

Kde se dovím více?

Veškeré info z předstartovních příprav a testování výbavy, i budování nezbytné kondice, najdete na našem webu www.obehrepubliky.com . Chcete se přidat a stát se součástí toho příběhu? Mapy a úseky jsou již naplánované. Startujeme 29. Dubna z Liberce a za necelých 11 týdnu po startu, bychom měli být v cíli, opět na začátku.

 

Co dodat?

Děkujeme za váš zájem, podporu i sdílení našeho projektu. Tohle je náš první zářez do pažby dobrodružství a propagace toho, co je nám nejblíže k srdci - běh, pohyb, smích, dobrodružství a kouzelná místa.

Těšíme se na vás na trati i na sociálních sítích a jde se na to...

 

low (1024x724).jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?