YachtPanel - Pomocník každého jachtaře - crowfunding kampaň

YachtPanel - Pomocník každého jachtaře

Jachting je vášeň, která zláká každého. Pomožte nám dokončit aplikaci, která zdarma pomůže každému námořníkovi jak na lodi, tak při plánování plavby.

Hry & Apps
YachtPanel - Pomocník každého jachtaře

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Naše vize o serveru YachtPanel

Již nám vadí hledat dostupné informace na vše možných serverech a ve všech dostupných jazycích. Platit za pět různých aplikací, abychom dostali potřebné data. Sami jsme jachtaři a když se chystáme na plavbu, potřebujeme jednu aplikaci na předpověď, jednu na alarm kotvy, další na kotviště, záznam plavby, zobrazení aktuální polohy a již nevíme, kterou dříve otevírat.

Ve svém volném čase, za vlastní náklady a čas vyvíjíme komunitní server YachtPanel, který slouží jak jachtařům, tak všem členům posádky a blízkým. Naše vize je spojit všechny tyto funkce do jedné aplikace a přidat k tomu další užitečné funkce, které jachtaři ocení. Nejen pro Čechy a Slováky, ale celý svět. A aby měli uživatelé tyto potřebné data a funkce zdarma!

Komu slouží YachtPanel?

Yachtpanel je internetová (a pokud na startovači uspějeme i mobilní) aplikace, která pomáhá každému námořníkovi od plánování, až po samotnou plavbu s přáteli či rodinou. Kromě samotných kapitánů aplikaci využije i manželka, děti, či kdokoliv z posádky.

Jak slouží YachtPanel?

 1. Při plánování:
  Komunikace mezi posádkou je vždy klíčová. Organizátor jednoduše vytvoří v aplikaci YachtPanel plavbu a přidá členy posádky. Každý člen posádky tak jednoduše a bez složitých registrací dostane informace o lodi, o plánované trase, o srazu, o cenách či jakékoliv jiné informace, které organizátor zadá. Posádka také mezi sebou může jednoduše posílat vzkazy o kotvištích, které si podle podrobné filtrace našli v interaktivní mapě, a které by chtěli navštívit.
 2. Při výběru lodě:
  Vybrat charterovou loď pro plavbu je to nejtěžší. Charterové firmy se moc nechlubí věcmi, které na lodi nefungují. Ale některý z uživatelů si Vámi preferovanou loď už mohl pronajmout. V databázi lodí si najděte informace ať už záporné (a vyberte si loď raději jinou) nebo kladné (a s klidným svědomím se těšte na Vaši dovolenou).
 3. Při nutnosti rychlého vyhledání kotviště:
  Počasí je někdy nevyzpytatelné, a i když si kapitán vše vklidu naplánuje doma či v zátoce, může nastat rychlá změna. Kapitán tak jednoduše vytáhne telefon a jednoduchým kliknutím si nechá vyhledat nejbližší kotviště buď okamžitě, či podle zadaných filtrů.
 4. Pro zaneprázdnění dětí, manželky, manžela či posádky:
  Aplikaci nemusí využívat pouze kapitán. Ale kterýkoliv člen posádky. Děti tak během plavby mohou hledat, kolem čeho plují, či manželka si vyhledávat vysněné pískové pláže, které navštíví.
 5. Při nutnosti znát předpověď počasí
  Každý kapitán musí dobře znát předpověď počasí. Díky naši aplikaci u každého kotviště tak okamžitě zobrazujeme hodinovou předpověď počasí bez nutnosti složitého hledání.
 6. Pro zvědavé oči:
  Máte zájem, aby kdokoliv z Vašich rodinných příslušníků či přátel věděl kde zrovna jste? Jednoduše zapněte funkci zobrazování aktuální polohy a pošlete přátelům odkaz. Na stránce lidé uvidí, kde zrovna jste a kudy jste v ten den pluli.
 7. Automatický lodní deník:
  Povinnost každého kapitána je vést lodní deník. Pro někoho nutné zlo, pro někoho zajímavé data a vedení historie plaveb. Díky automatickému deníku se Vám celá plavba zaznamenává a archivuje. Budete vyplouvat ze zátoky? Jedním kliknutím aktivujete plavbu. Budete vytahovat plachty, zapínat motor, či jakákoliv jiná akce, kteoru potřebujete uvést v deníku? Jen jednoduše kliknete na některou z předpřipravených akcí v aplikaci. Za pár let se již můžete v klidu domova dívat na záznamy z Vaší plavby včetně rychlostí, aktuálního počasí a dalších atributů.
 8. Líbilo se Vám kotviště?
  Pokud jste kotviště našli díky aplikaci YachtPanel, ostatní uživatele určitě potěší, když napíšete recenzi či přidáte fotku tohoto kotviště. Našli jste nové kotviště? Uložte ho. Může se Vám, či jinému uživateli hodit pro příště.

Kdo stojí za serverem YachtPanel?

Nejsme samozřejmě žádná tajná sekta, a už vůbec ne firma, která si tvoří nový zdroj příjmů. Jsme skupina přátel jachtingu, kteří mají ještě další společný zájem. Programování. A ve svém volném čase jsme se rozhodli vytvořit něco pro lidi. Do svého týmu velmi rádi přijmeme další členy a pokud si myslíte, že nám můžete s něčím pomoci, klidně se na nás obraťte.

Aktuální členové týmu jsou:

 1. Michal Vaněk
  Strůjce myšlenky a zakladatel projektu. Michal se věnuje jachtingu již od dětství, kdy tuto zálibu pozoroval u více členů rodiny. Na projektu pracuje jako Team leader, Frontend vývojář a PHP specialista.
 2. Martin Holí
  Martin každoročně vyráží spolu se svou rodinou na plachetnici jak do koutů středomoří, tak do exotických moří Karibiku. V projektu zastává pozici databázového specialisty.
 3. Josef Křepelka
  Pepa je náš kamarád z plavby. Moc zkušeností na moři sice nemá, ale o to více zkušeností má v serverové části. Stará se nám o hladký chod, ochranu, instalace a zálohování serveru.

Proč potřebujeme pomoct od startovače?

Pevně si stojíme za svým, že aplikace je a bude zdarma! Ale některé náklady nejsme schopni utáhnout samotní. Stovky a stovky hodin programování nám brání nejenom být se svými blízkými, ale také abychom mohli vydělávat na čistě výdajové náklady serveru, které jsou nemalé. Nápadů máme hodně, znalostí v programování také, ale času, dostatečné hardwarové kapacity, a prostředků na nutné platby třetím stranám, které jsou nezbytné pro perfektní data již méně.

Co se stane když neuspějeme na startovači?

Stane se toho hodně, ale zároveň také nic. Naše odhodlání to nijak nezmění a ve své píli a snaze budeme pokračovat dál. Sice cíle nedosáhneme do dubna příštího roku, kdy bychom chtěli mít projekt s aplikací celý hotový a již ho jen dále rozvíjet. Ale svého odhodlání se nevzdáme. Nadále budeme věnovat každou sekundu svého voleného času tomu, abychom Vám tuto aplikaci dokončili. I kdyby to mělo trvat další dva roky.

Na aktuální stav již spuštěné alpha verze se můžete podívat na adrese yachtpanel.cz.

K čemu budou peníze využity?

 1. Tvorba Mobilní aplikace (250 000 Kč)
  Bohužel oblast tvorby aplikací pro mobilní telefony je jediná, kterou neumíme pokrýt vlastními znalostmi a musíme ji zadat dodavatelské firmě. Nejlepší poměr v cena vs. kvalita nám nabídla Pražská firma za 250 000 Kč.
 2. Serverový certifikát (5 400 Kč / rok)
  Serverové certifikáty jsou nutností, aby mohli Vaše data putovat šifrovaně bez obav, že je bude někdo sledovat či je zneužije.
 3. Profesionální předpovědní model počasí (≐ 25 000 / rok)
  Abychom mohli dodávat perfektní data k předpovědi počasí, musíme zaplatit licenci. Zdarma nám je nikdo bohužel neposkytne. Nyní sice, dodáváme data, které jsou zdarma. Ale nejsou tak přesné, jako od profesionálních předpovědních serverů. Cena je kalkulována pro 5000 zobrazení předpovědí / 1 den. V případě větší zátěže je již cena 38 000 Kč / rok.
 4. Hardwarová akcelerace (≐ 17 000 / rok)
  I když aplikaci píšeme velmi čistě a pečlivě, tak vyšší návštěvnost (ve kterou všichni věříme) si žádá i vyšší nároky na výkon serveru.
 5. Překlad aplikace (≐ ? x 7000 Kč)
  Základem celé aplikace jsou data. A čím více uživatelů, tím máme možnost pro Vás servírovat data ze všech koutů světa. Celou aplikaci píšeme modulárně a s překladovými mapami. Tudíž, pokud nám to situace dovolí, jsme připraveni tuto překladovou mapu předat překladatelům, a rychlým způsobem aplikaci spustit v dalších jazycích, jako je Angličtina, Němčina, Italština, Francoužština, a další.
 6. Námořní mapové podklady (5000 EUR = 130 000 Kč)
  Rádi bychom do aplikace dostali a používali profesionální námořní mapu a navigaci z bodu do bodu. Je to možné s firmou Garmin. Nicméně ta si samozřejmě účtuje nemalý poplatek.
 7. Marketing (5000 Kč / měsíc)
  Aby se aplikace dostala co nejrychleji do všech částí světa jachtařů, musíme si pomoci FB a google kampaní. Tento marketingový bod provádíme již nyní, a rádi bychom ji rozšířili do dalších zemí světa. Nicméně je to až poslední bod, kdyby se podařilo vybrat více peněz.

Jaké na Vás čekají odměny?

Abyste věděli, na jaké hmotné odměny se od nás můžete těšit, připravili jsme pro Vás tyto vizualizace.

Samolepka I já podporuji YachtPanel (2x8cm)

Pochlubte se před přáteli, že zrovna Vy jste byli u zrodu tohoto projektu. Samolepu si můžete dát třeba na auto, dílnu, motorku, loď, kamkoliv uznáte za vhodné.

nalepka2.jpg

Samolepka Plujeme s YachtPanelem (13x9cm)

Zanechte vzpomínkovou samolepku třeba i na místě, kde jste kotvili a dejte vědět lidem, že jste zde byli. Pro Vás to může být i hezká nostalgie, když svou vzpomínku někde po pár letech najdete. Na samolepku můžete přidat své jméno, datum nebo pokud máte na nálepce i vlastní fotografii, tak ji zakroužkovat.

nalepka.jpg

Klíčenka

I když nejste Skipper či plavčík, i jako člen posádky si zasloužíte nějaký suvenýr.

klicenka.jpg

Tričko Plavčík

Hodnost plavčíka je zasloužilá pozice a musí být vždy poznat.

 

tricka_plavcik.jpg

Tričko Skipper

Skipper je nejdůležitější funkce na lodi, ihned za kuchařem. Proto nese na zádech své označení.

tricka_skipper.jpg

Tričko Člen týmu

Pochlubte se ostatním, že právě vy se podílíte na rozvoji serveru YachtPanel.

tricka_clen_tymu.jpg

Mám dotaz. Kde se mohu na něco zeptat?

Vaše dotazy nám můžete položit přímo zde, můžete nás kontaktovat na Facebooku či nám naslat email na info@yachtpanel.cz.

Závěrem již chceme jen poděkovat všem, kteří se podílí jakoukoliv měrou na rozvoji komunitního serveru YachtPanel.

 

Co si o tomto projektu myslíte?