Zapoj se do herního projektu The Great Wobo Escape | crowdfunding kampaň

Novinky - Zapoj se do herního projektu The Great Wobo Escape

Odhal konspiraci umělé inteligence a naplánuj velký útěk robotů ve 3D stealth-adventure hře pro PC a mobily, které se můžeš stát spoludesignérem!

Hry & Apps

21. duben 2015

Jak se stát spoludesignérem a podílet se na tvorbě hry?

Jak to probíhá? Mohu vám kecat do hry?
Jak se stát spoludesignérem a podílet se na tvorbě hry? Obrázek

Ahoj přátelé, hráči a spoludesignéři!

Nejdříve krátce ke kampani - jste super a patří vám naše obrovské díky. Překonali jsme 80% a za zbývajících 7 dní možná dosáhneme i první vyšší cíl - jeden speciální level! Dejte o nás vědět i svým přátelům a známým, vaše podpora je pro nás to nejdůležitější.

A zpět k hernímu designu! Jak se stát spoludesignérem a podílet se na tvorbě hry? Co to vlastně znamená? Na co všechno se můžete těšit? Jak to probíhá? Mohu vám kecat do hry?
Podobných dotazů jsme dostali několik, proto dnes představíme podrobněji co a jak. Nezapomeňte si přečíst pár (snad logických) omezení v části Časté Otázky.

Je důležité vědět, že už od druhé nejnižší odměny za 199 Kč můžete spoluformovat vývoj hry. Získáte přístup do uzavřené komunity a s tím i přístup k aktuální Beta verzi. Právě na základě testování Beta verze děláme nejvíce úprav, zlepšení, přidáváme lokace a předměty.

Další dvě spoludesignérské odměny (Hráč Junior Designér za 1499 Kč a Hráč Senior Designér za 4999 Kč) vám dají možnost nahlédnout za oponu vývoje her mnohem hlouběji. V obou případech se s vámi hned po kampani spojíme a začneme pracovat. Tedy my pracovat a vy si užívat vaší novou roli. Nabídneme vám několik tipů na předměty i postavy a samozřejmě si vyslechneme ty vaše. Společně vybereme ten nejlepší a vás poprosíme vybrat mu jméno. Opět se společně podíváme na to, kam nejlépe zapadne do hry a do příběhu, co všechno bude umět (postava - běhat, létat, skákat, ničit, skrývat se, ...) a co se s ním bude dát dělat (objekt - zničit, posouvat, nadnášet atd.). Pustíme se do prototypování a hledání vzorů a inspirací. Když si vyskládáme takový hrubý obraz, přijde na řadu modelování a následně texturování - vše s vaší konzultací a průběžnou zpětnou vazbou. V posledním kroku nepřátelskou postavu a objekty zasadíme do hry a pustíme se do testování - dělají to, co od nich čekáme, a vypadají tak, jak jsme si je představovali? Nakonec stačí počkat na další update hry a vaše dílo mohou objevit i další hráči (ve verzi na Apple App Store nebo Google Play Store).

Těšíme se na vaše další ohlasy. Každý z nich si v týmu čteme. Brzy na jejich základě představíme zlepšení a úpravy, které nás zaměstnávaly poslední týdny.

gamifi.cc games tým - Rudo, Dave, Wili, Maťo

Zpět na výpis

  • Splněno 100 696 Kč (134 %)
  • 134 %
  • 75 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 147 Startérů

Autor projektu

gamifi.cc games - obrázek
  • projekt od gamifi.cc games
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

99 Kč

Hráč

Celá 1. Epizoda odemknutá + digitální badge s unikátním číslem každého startovače

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
199 Kč

Hráč Sběratel

Všechny předchozí + přístup do Beta verze (Early Access - získej přístup do hratelné verzi hry ihned a svým názorem a zpětnou vazbou se zapojíš do jejího směřování)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
299 Kč

Hráč Umělec

Všechny předchozí + set high-res digitálních posterů (vybrané herní momenty v obrázcích s ultra vysokým rozlišením. Vhodný pro tisk nebo jako pozadí.) + speciální poděkování na webové stránce hry* (ve speciální sekci, přímo na webové stránce hry)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
499 Kč

Hráč Fanoušek

Všechny předchozí + Hard Mode & Time Attack módy (2 speciální herní módy, které změní zážitek i tempo v každém levelu) + speciální poděkování ve hře* (ve speciální sekci přímo ve hře, s dodatečným poděkováním pro startovače)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
749 Kč

PC Hráč

Všechny předchozí + PC verze (mobilní port nejaktuálnější verze) + digitální artbook (artworky, detailní obrázky postav, objektů a levelů a vybrané herní momenty)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 499 Kč

Hráč Junior Designér

Předchozí po PC Hráč + tvůj dizajn na jeden objekt ve hře*
(společný design předmětu nebo objektu v podzemní těžební kolonii, např. v dieselpunk stylu, bude použit na mnoha místech a několika levelech)

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
2 999 Kč

Hráč Maestro

Předchozí po PC Hráč + tištěný Artbook v prémiové kvalitě (sada artworků a detailních obrázků postav, objektů a levelů vytištěná na kvalitní papír a ve vazbě, s věnováním a podpisy celého týmu)

Počet dostupných odměn: 19/25

Nelze podpořit
4 999 Kč

Hráč Senior Designer

Předchozí po PC Hráč + vlastní dizajn postavy nepřítele*
(Spoludizajnuj nový typ robota, který bude nahánět hrůzu. Zapadne do sci-fi prostředí težební kolonie a dieselpunku.)

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
9 999 Kč

Hráč Labužník

Předchozí po PC Hráč + večeře s týmem (pro 1 - 2 osoby, které dostanou od nás pozvání na večeři a k dispozici tým gamifi.cc games na otázky, diskusi a kus řeči. Připravené máme vtipné historky a foto & video ze zákulisí. Žebra, tatarák a pivo nebo jiná alternativa po dohodě, v Praze/Brně/Bratislavě, nezahrnuje tvoje cestovné)

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
24 999 Kč

Hráč Spoluproducent

Předchozí po PC Hráč + tvůj spoludizajn na 2. Epizodě (rozhoduj o pokračování příběhu první epizody, těžkou práci provedeme my, ty si užívej křeslo designéra.) anebo umístění in-game reklamy* (billboardy ve hře mohou nést tvou tvář nebo logo v celé první Epizodě.) + speciální poděkování ve hře* (poděkování na zvláštním, viditelném místě ve hře (credits / menu)

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit