maxresdefault.jpg

Will Hall - Diagnózy 'F' a cesty k zotavení Ostatní

Hledáme podporu pro brněnské vystoupení terapeuta Willa Halla, který se sám dokázal dostat z bludného kruhu psychóz.

Will Hall - Diagnózy 'F' a cesty k zotavení

Vybráno17 400 Kč(174 %)

174 %
10 000 Kčpožadováno
53startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Hledáme podporu pro brněnské vystoupení Willa Halla.

Vaše prostředky použijeme na: cestovné pro Willa, ubytování, pronájem sálu, základní občerstvení, tlumočníka a honorář pro Willa.

 

Will Hall v ČR

pruvodce2.jpg

Plánovaná podzimní přednáška (Brno) a dvoudenní seminář (Praha) amerického terapeuta Willa Halla, MA, DiplPW představí nové trendy v péči o duševní zdraví, strategie pro bezpečnější zacházení s psychofarmaky, perspektivy zotavení, principy rodinné terapie a další alternativy.

Will Hall se sám dokázal dostat z bludného kruhu psychóz a přestože měl diagnostikovánu schizofrenii, žije aktivním společenským životem bez medikace. Jeho přednáška na kongresu Americké Psychiatrické Asociace se v roce 2012 stala důležitým milníkem pro řadu lidí po celém světě.

Mezi pacienty českých psychiatrických ambulancí a nemocnic se s rychlostí a tajuplností samizdatu v nedávné době rozšířila jeho kniha „Průvodce bezpečnějším vysazováním psychiatrických léků.“ dostupná zde http://tinyurl.com/oryye5c.

Willova cesta za zotavením

Will Hall začal se svou cestou k zotavení ze schizofrenie ve 26 letech. Ve svém životopise vzpomíná: „Po těžkém roce stráveném ve státním systému duševního zdraví v San Francisku jsem se pomalu učil o své šílenství pečovat a žít s ním díky odstupu od své diagnózy. Přichýlil jsem se k mezilidským vztahům, holistické medicíně a duchovní praxi. Tento proces uzdravování (recovery) mě inspiroval k založení několika komunitních organizací. Spolupracuji s nimi na podpoře alternativ v oblasti duševního zdraví a na pomoci ostatním.“

Je obdivuhodné, co všechno Will Hall navzdory zkušenosti s nemocí dokázal. Stal se nejen jungiánským terapeutem a podporoval a školil lidi po celém světě: a to jak samotné uživatele psychiatrické péče, tak také psychology, lékaře, policisty, vládní úředníky...

Lze říct, že Will Hall je jednou z klíčových postav v emancipaci lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Nyní se lidé, kteří úspěšně zvládají svou nemoc, ať už s léky nebo bez nich, chtějí s Willem Hallem setkat osobně. Inspirativní setkání by mělo proběhnout 20.11.2015 v Brně a 21.-22.11.2015 v Praze.

O Willově cestě do ČR

Will Hall už si listopadový termín v ČR rezervoval a na videu, které si můžete prohlédnout, předal lidem se zkušeností s duševním onemocněním z České republiky svůj vzkaz. V češtině si na https://youtu.be/ESfzeiaiuQw můžete prohlédnout také další jeho video. Pražskou část programu Willa Halla v ČR bude organizovat Fokus Praha.

Pro brněnské vystoupení Willa Halla hledáme podporu primárně tady. Podpořte dobrou věc a vyberte si jednu ze zajímavých odměn. Pokud chcete přispět, ale nepožadujete dárek, využijte velké tlačítko PODPOŘTE PROJEKT vpravo nahoře, kde můžete přispět částkou od 50 Kč.

Termíny

Brno 20.11.2015 od 17:00 (počet míst omezen, rezervujte si místo!)

  • první hodinu nám Will poví svůj příběh zotavení, zakončíme krátkou diskusí
  • druhá hodina bude věnována zotavení, co/kdo může pomoct, jak si sami můžeme pomoct
  • v mezidobí pokřtíme brožurku "Průvodce bezpečnějším..." (čekáme na potvrzení)
  • na závěr volná diskuse

Kde?
Music Lab
Opletalova 1 - Hudebni Fakulta JAMU

Prostory Music Labu poskytují cca 150 míst k sezení. S tím, že jsou rozděleny na 2 části. Hlavní část s pódiem ma zhruba 80 míst, zbývající místa jsou v části s barem. Na stěnu před bar bude promítáno dění z hlavní části, spolu se zvukem. Rezervace míst budou brány podle času zakoupení, proto pokud chcete sedět u Willa, rezervujte si své místo včas koupením dárku.

Výstřižek.jpg

Aktuální informace na facebookové události:
https://www.facebook.com/events/119530798399304/

V případě dotazů, pište na e-mail:
willhall-brno@osvobodse.cz

Praha 21.-22.11.2015

Dvoudenní seminář pod vedením organizace Fokus Praha (http://fokus-praha.cz/).
http://www.fokustvs-vzdelavani.cz

 

Děkujeme za příspěvek a těšíme se, že se všichni spolu s Willem uvidíme!

 

Více informací o Willovi

Vlastní stránky Willa, na ktéré upozorňuje v úvodním videu najdete zde: http://willhall.net/

Pokud si chcete poslechnout rozhovory, které Will vedl s různými lidmi, jeho internetová rozhlasová show se nachází na této adrese: http://www.madnessradio.net/

Willův příběh zotavení najdete ze: http://bit.ly/1NUOMUJ

 

Nové dárky

Will Hall - Outside Mental Health: Voices And Visions of Madness

MadnessRadioNew1024 (1).jpg

Vzhľadom k tomu, že tieto knižky zmizli zo zásob darčekov ako prvé, rozhodol som sa kontaktovať Willa pre pár ďalších kúskov. Koncová cena knihy Outside Mental Health: Voices And Visions of Madness v USA bude 20 $ + doprava. Pre tento projekt nám poskytol dodatočnú polovičnú zľavu a tak ak chcete získať túto knihu ale zároveň pripsieť projektu, dostanete ju v odmene za 500 Kč. Počet kusov je obmedzený na 10 ks.

 

MUDr. Ladislav Polách - Příručka duševního zdraví

prirucka.jpg

Zajímáte se o duševní zdraví? Rádi byste si udělali jasno v základních pojmech, které používá váš lékař nebo váš příbuzný? Chtěli byste pomoci, ale nevíte jak? Pak jste na správné adrese.

Zapomeňte na složité pojmy, teorie nebo úvahy. Přečtete si něco přehledného, čemu budete rozumět na první pokus. Nepíšeme pro vědce, ale pro běžné lidi. Díky struktuře knihy se velmi snadno zorientujete a rychle najdete to, co zrovna potřebujete vědět.

Nechcete se spoléhat jenom na léky? Nebo chcete zkusit nejprve jiné možnosti? Součástí knihy je velká kapitola o alternativních způsobech léčby včetně zhodnocení jejich efektivity – byliny, relaxační techniky, akupunktura, meditace, homeopatie, práce s tělem, aromaterapie, NLP a další.

Součástí jsou samozřejmě i testy, které vám řeknou, jak na tom jste. Pokud máte příbuzného s depresemi, můžete zhodnotit jeho stav. Máte kamaráda, který má problémy s alkoholem? Vyplňte spolu test MAST, který ukáže, do jaké míry jej alkohol ohrožuje a jestli už je třeba s tím něco začít dělat.

V knize najdete rejstřík a výkladový slovník  v jednom. Obsahuje na 200 hesel, nejpoužívanějších termínů v psychiatrii. Každý z nich je srozumitelně vysvětlen a případně obsahuje odkaz na stranu v knize, kde se dozvíte více informací.

 

Půjdu za kmotru, za kmotra

Blíží se finále a tak jako další pobídku nabízíme možnost osobní účasti při rychlokřtu Willova Průvodce bezpečnějším vysazováním. Váš Průvodce projde obřadem křtu tak rychle, že si možná ani nevšimnete. Nemáte-li již svůj vlastní výtisk, nafasujete erární, který si po křtu již ponecháte. Volba křestního jména je na Vás...

Vybráno17 400 Kč(174 %)

174 %
10 000 Kčpožadováno
53startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJozef Krchňavý

Odměny

50 KčPůjdu za kmotru, za kmotra

Nabízíme možnost osobní účasti při rychlokřtu Willova Průvodce bezpečnějším vysazováním. Váš Průvodce projde obřadem křtu tak rychle, že si možná ani nevšimnete. Nemáte-li již svůj vlastní výtisk, nafasujete erární, který si po křtu již ponecháte. Volba křestního jména je na Vás... (tato odměna NEzahrnuje rezervaci místa)

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

100 KčVideozáznam z Brna

Chcete nás podpořit, ale nemůžete se účastnit symposia v Brně a nechcete o něj přijít? Za tento příspěvek dostanete videozáznam na DVD.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčVstupenka Brno

Děkujeme za Vaši podporu a za odměnu Vám k tomu rezervujeme místo pro brněnskou část návštěvy.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčVstupenka Brno + videozáznam z Brna

Tato odměna v sebe kombinuje vstupenku do Brna s videozáznamem pro připomínku této jedinečné události.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčBrožurka "Průvodce" s autogramem (včetně vstupu)

Za dvěstěpadesát získáte vstupenku pro brněnskou část a k tomu si odnesete dárek ve formě brožurky "Průvodce bezpečnějším vysazováním psychiatrických léků" s autorským věnováním. K tomuto dárku volitelně dodáme videozáznam e-mailem.

Počet dostupných odměn: 8/15

Odměna nedostupná

250 KčPříručka duševního zdraví - MUDr. Ladislav Polách

Zajímáte se o duševní zdraví? Rádi byste si udělali jasno v základních pojmech, které používá váš lékař nebo váš příbuzný? Chtěli byste pomoci, ale nevíte jak? Pak jste na správné adrese. Knihu s věnováním Vám může předat sám autor přímo na akci v Music Labu. (více o knize hledejte v popisu projektu úplně dole) Dárek zahrnuje vstupenku pro Brno.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

300 KčJeště nevydaná kniha Willa - Outside Mental Health

Will Hall přislíbil jako dáreček jeho ještě nevydanou knihu Outside Mental Health: Voices And Visions of Madness. Kniha Vám bude doručena hned jak bude vydána. Samozřejmě k tomuto dárku patří taky vstupenka pro Brno.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

400 KčSkype konzultace s MUDr. Ladislavem Poláchem

Dr. Polách pracoval jak v Psychiatrické nemocnici Brno-Černovice, tak na Psychiatrické klinice Brno. Nyní působí v soukromé psychiatrické ambulanci. Konzultovat s ním můžete zejména použití léků u různých duševních poruch včetně psychóz.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

450 KčOsobní konzultace s Mgr. Jiřím Šupou, Ph. D.

V sdružení Práh už nějakou dobu podporují lidi, kterým byla diagnostikovaná psychóza. Jiří Šupa spolu s dalšími kolegy pomáhají trpícím na cestě k zotavení. Jako dárek za tak vysoký příspěvek dostanete poukaz na jednu konzultační hodinu v rámci osobního rozvoje právě s psychologem Jiřím Šupou. Vstupenka pro Brno je součástí dárku.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

450 KčOsobní konzultace s Pavlem Nepustilem, Ph. D.

Pavel Nepustil spolu s organizací Narativ se snaží přinést dialogické přístupy v terapii k nám. Například Otevřený dialog, o kterém bude Will také mluvit je příkladem takové již fungující praxe ve Finsku. V této odměně je zahrnut poukaz na osobní terapeutický nebo supervizní setkání na 60 minut s psychologem Pavlem Nepustilem. Možnost uplatnění je až od roku 2016. Součástí je taky vstupenka pro Brno.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

500 KčDalší várka knih od Willa - Outside Mental Health

Dalších deset kusů ještě nevydané knihy Outside Mental Health: Voices And Visions of Madness. Kniha Vám bude doručena hned jak bude vydána.

Počet dostupných odměn: 7/10

Odměna nedostupná

600 KčSoukromá konzultace s Willem po skype

Zde získáte dvouhodinovou poradensko-koučovací konzultaci s Willem Hallem po Skype. Vstupenka pro Brno je součástí tohoto dárku.

Počet dostupných odměn: 0/2

Odměna nedostupná

1 000 KčŠtědrý sponzor

Velice děkujeme za Váš štědrý dar. Díky němu se můžete zviditelnit v tomto projektu, který je dalším krokem v medializaci a otevřené nabídce pomoci lidem, co prošli nebo prochází psychiatrickou léčbou.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčHlavní sponzor pátečního programu

Pokud přispějete částkou tři tisíce, stanete se hlavním sponzorem pátečního programu v Brně. Budete uvedeni jako hlavní sponzor, přímo na akci. Pokud byste chtěli využit příležitosti, je možné umístnit Vaše propagační materiály.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná