enDee | Whiskozita - crowfunding kampaň

enDee | Whiskozita

I Ty nám můžeš pomoci k tomu, abychom mohli v červnu pokřtít naše nové album... Všem za podporu DĚKUJEME!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj kamarádi, přátelé, fanoušci, partneři a sponzoři.

Pokud čtete tento text, už jste zřejmě viděli a slyšeli píseň O nás z našeho připravovaného alba, které se bude jmenovat Whiskozita.

Ale pěkně popořádku…

Zvažovali jsme dlouze, zda neodložit start tohoto projektu na poněkud „lepší časy.“ Ale protože není vůbec jasné, kdy ony „lepší časy“ vlastně přijdou, tak nakonec v naší kapele převážil názor, že by bylo fajn protlačit s Vaší pomocí na stránky českého internetu alespoň na následujících 30 dní i něco jiného, myšlenkou pozitivního, ale přesto velice nakažlivého.

O nás…

To jednou babička poznala dědečka. On uměl psát, ona číst, a tak se dali dohromady, aby byli společně – chytřejší. No a s kapelou eNDee to bylo velice podobné.
Jednou se takhle potkali Honza Klement a Milan Sobek. Jeden neuměl zpívat, druhý hrát na housle, a tak si řekli, že založí kapelu J. Bylo přesně 11.11., 11 hodin večer, 11 minut a určitě i 11 sekund, když si řekli u třetí lahve vína a krájené goudy " Tak jo, jdeme do toho…“

Tak a máme kapelu!

Teď nebude žádný zvonec a pohádky je konec, právě naopak. Vše mělo velmi rychlý spád, a k této muzikantsky nevyzrálé dvojici se postupně přidávali další členové vznikající kapely. Jmenovitě elegán Jarda Špilar, drsňačka Bětka Pavlíčková Zadinová, umoudřelý Aleš Klose a temperamentní Jiří Zadina. Po čtyřech letech neúnavného zkoušení, hraní, skládání a společného paření, jsme se dostali do stádia muzikantského rodinného kruhu, kde (jak basák Aleš říká "dobrák dobráku dopřeje“) se máme spolu dobře.

Rádi bychom s Vaší pomocí vydali cédéčko.

Ano, je to tak! Natáčíme nové CD. Jak mnozí víte, v minulém roce jsme vydali svoji první desku. Možná se někdo zeptá, proč chce začínající kapela, v průměru s nadprůměrným věkem, vydat po roce své druhé album? No, protože se v nás kupí a shromažďují celý rok energické a muzikální nápady, že to fakt musí ven! CD Whiskozita bude průlomem kapely eNDee v tom, co jsme doposud skládali. Chceme se posunout nejen žánrově, ale hlavně v lepších aranžích spojených s více nástroji a plnější hudbou. Požádali jsme proto o spolupráci producenta Ivana Kurteva, a o hudební režii Petra Michala. Natáčení probíhalo na jaře 2020 právě ve studiu MK Production Petra Michala v Českých Budějovicích. Tam vzniklo neuvěřitelné spojení a propojení všemi směry napříč celou kapelou, producentem a mistrem zvuku.

Proč Whiskozita ?

Album Whiskozita bude průletem několika žánry a vtáhne Vás do dění v kapele a života jejích členů. Nové písně srší pozitivitou. Inspirují nás naše průšvihy, lásky ale i alkohol a zázraky života. Při natáčení, které jsme si opravdu užívali, však nebyl zraněn žádný živočich, kromě frontmana kapely, který v údivu z vlastních pěveckých dovedností proskočil zdí! :-)

CD Whiskozita bude prostě zcela jiné a překvapující. Máte se určitě na co těšit...

Ale!

Dali jsme díky úsporám dohromady peníze na natočení desky. První krok je tedy za námi. Ale k vydání nám ještě peníze chybí. A aby se tak mohlo stát, potřebujeme vaši velkou pomoc. Věříme, že společně dokážeme tento projekt dokončit.  Připravili jsme pro vás tady na Startovači řadu odměn, které začínají třeba tím, že podpoříte dobrou věc a bude vás hřát příjemný pocit, přes možnost získání nahrávek v mp3 dříve, než deska vyjde, až po koncert celé kapely u vás doma s podepsanými CD či adrenalinovou střílečku v Laser Game s členy kapely. Záleží jen na vás, co si vyberete.

Prosíme Vás o podporu v projektu Startovač. Děkujeme!

 

Co si o tomto projektu myslíte?