Lidová muzika z Chrástu: Weddings & Funerals - crowfunding kampaň

Novinky - Lidová muzika z Chrástu: Weddings & Funerals

Svatební a pohřební písně z Čech, Moravy a Lužice na dvou LP deskách

Hudba

Jdeme do finále!

Čtyři dny, čtyři hodiny a necelá čtvrtina před námi Jdeme do finále! Obrázek

Crowdfundingový projekt "Weddings&Funerals" směřuje do finále. Čtyři dny a čtyři hodiny před koncem nám chybí vybrat téměř ještě čtvrtina cílové částky. Spoléháme ale na to, že mnozí přispějí na poslední chvíli. Doufáme, že třeba někteří, kdo přispět chtěli, jen váhají nebo zapomněli. Věříme, že se jako ve správné skladbě vygraduje do závěrečného akordu. Těšíme se a srdečně zveme vás, kdo jste aktivní na facebooku, do události "Dáme desku", kterou plánujeme na úterý 24. listopadu. Připravujeme přímý přenos se slavnostním poděkováním. Pokud můžete, připojte se k nám, začínáme dudáckým sólem v 17:55.

Zpěvačka Jana Rauschová putuje k Norbůrce

Podivuhodnou svatební píseň Ve Chroustovskym kostele zpívala Františka Chlubnová sběrateli Fr. Suchému v roce 1913. Zpívá se v ní o Norbůrce, totiž barokní soše sv. Notburgy, která stojí v polích za Chroustovem. Sv. Notburga Ebenská je spojovaná s pověstí, ve které zlý sedlák nutí všechny do práce, protože chce rychle sklidit. Dívka hodí srp do nebe, ten se zasekne za sluneční paprsek a zůstane viset, aby sedlák pochopil, že všechno má svůj čas.

Cestovatelský videoklip k svatebnímu hitu z Dolní Lužice

Svatební šaty v téhle písni projedou celou Lužicí, od Budyšína až do Frankfurtu nad Odrou. Přidali jsme k ní proto cestovatelský videoklip. Snad se vám bude líbit!