KickstartImage2.jpg

Wartburgem jedeme MONGOL RALLY. Ostatní

Jedeme Wartburgem nejdobrodružnější závod na planetě přes 20 států s názve Mongol Rally!

img0227.png

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
60 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Dostali jsme šílený nápad. Přerušit běžný život a zapojit se do celosvětového závodu s názvem Mongol Rally! 

Co je to sakra, Mongol Rally?

Mongol Rally není normální rally! Nebo alespoň ne taková, jakou ji běžně znáte. Nejsou tu poražení ani vítězové. Jsou jen ti, kteří dojedou do cíle (pár mrtvol cestou jsou povolené ztráty) a svou účastí v tomto projektu podpoří charitativní účely. Mongol Rally nemá etapy ani pevně stanovené časové limity (max 3 měsíce). Proč?

Je to největší motoristické dobrodružství na planetě s jasným startem a cílem. Zejména proto, že její délka je přes 20 000 km a vede přes více než 20 států (včetně cesty zpátky).Tak schválně, dokážete na slepé mapě světa přesně ukázat, kde leží Turkmenistan? 

Závod Mongol Rally je o cestování na "vlastni pěst" z Evropy do Mongolska, bez jakékoliv asistence a doprovodných vozidel a jedniné co je jisté, je cíl. Tenhle rok je už registrovaných 335 posádek z celého světa a polovina minulý rok nedojela do cíle.

I ty můžeš být s námi na Mongol Rally. Stačí si jen vybrat odměnu.

mogol_burgwer.png

Mongol Rally se také liší od ostatních motoristických závodů použitým dopravním prostředkem. Tím musí být auto s obsahem motoru maximálně 1,2 litru (ideálně však do 1 litru). Ano, to je přesně takové auto, jaké jste koupili manželce na dojíždění do obchoďáku, ale na cestu mimo město byste do něj neposadili snad ani tchýni. V našem případě jsme koupili Wartburg W353 Tourist. Pokud jste natolik mladí, že vám toto legendární německé vozidlo nic neříká, mrkněte na obrázek.

Wartburg W353 Tourist je vozidlo, které se od roku 1966 vyrábělo v NDR (bývalá Německá demokratická republika), naše auto bylo vyrobeno v roce 1976. Jeho motor má 992 cm³, má jen 3 válce a z 0 na 100 zrychlí za...no, prostě nezrychlí. Na druhou stranu je to auto “spolehlivé”, jednoduché a proto do tohoto stroje vkládáme své naděje na úspěšný dojezd do cíle. Jednoduchost, jak doufáme, se stane jeho výhodou při nečekaných a nevyhnutelných opravách v nehostinných podmínkách Asie.

IMG_12.jpg

Kdo si jede pro vítězství?

chlapci 2.jpg

Priority cesty: 

1. Dojet do cílé a vrátit se domů živí a zdraví! Samotný cíl je kousek za Moravou, a to v Ulánbátaru (trasa cesty na obrázku níže). Věříme našemu „socialistickému vozidlu“ a pevně doufáme, že nás nezklame na cestě přes Evropu, Ázii a do hlavního města Mongolska spolehlivě dojede a bude funkční i pro zpáteční cestu. 

2. Natočit krátký film s možností prezentovat jej pak nejen vám přes YoTube, ale také širší veřejnosti, například na festivalu amatérských filmú.

3. Vybrat v průběhu cesty minimálně 1000£ (čti liber), které se rozdělí mezi neziskovou organizaci Cool Earth (Cool Earth je organizace, které přispívá na obnovu deštných pralesů) a také podpořit co nejvyšší částkou charitativní projekt Hodina deťom.

mapa new.jpg

Proč potřebujeme tebe?

Žít 40 až 60 dní jinde než u manimky a tatínka stojí hodně peněz. My chceme také někam dojet, něco na autě opravit, nějak celou cestu zaznamenat a hlavně vám chceme  poslat to, na co jste přispěli. 

Naše odhadované/propočítané náklady:

 • Auto: Wartburg 353 Tourist = 21 000 Kč  tick-305245_960_720.pngSplněno!
 • opravy/úpravy auta a náhradné díly (i na cestu) = 20 000 Kč  tick-305245_960_720.pngSplněno!
 • kempovací vybavení pro 2 lidi = 30 000 Kč
 • video/foto technika = 30 000 Kč
 • benzín do auta a olej (ano, žere to také olej) = 35 000 Kč
 • víza a jiné poplatky pro 2 lidi = 27 000 Kč
 • jídlo (ne restaurace) = 15 000 Kč 
 • nečekané výdaje (úplatky na hranici atd...) = 3 000 Kč
 • a mnohem víc...

Celkové odhadované náklady = více než 150 000 Kč 

Ano, je to mnohem více než tady požadujeme a proto jsem už oslovili i sponzory a doufáme ve zdárný konec.

Co za to dostanete vy?

Všechny odměny jsou popsány v pravé části, ale nedá nám nevypíchnout nejzajímavější možnosti:

 1. Mohla by to být např. bankovka z Asie, která asi nebude vysoké finanční hodnoty. Bude mít však spíš sběratelskou hodnotu a určitě bude zajímavá pro ty, kteří ji nikdy v ruce nedrželi a reálně neviděli např. turkmenský Manat.
 2. Malým, ale hodnotnějším dárkem může být také pohlednice ze států, kterými projedeme. Nemůžeme zaručit, že vždycky najdeme poštu, ale uděláme vše pro to, aby vám pohled dorazil. 
 3. Jakýkoliv nápis na autě pro vaši lásku nebo firmu? Není problém! Na našem autě můžete mít velký nápis a také logo na našem webu. 

Předpokládáme účast na různých srazech nebo veteránských akcích, ale také i v TV, časopisech nebo známých automobilových Youtube kanálech. I tam může být vaše jméno (jméno vaší lásky) jako reklama nebo cokoliv jiného (viz vyžší odměny) na našem autě. 

startovac final.jpgtriko 2.jpgtriko 1.jpg2017-04-16_12.56.58.jpgIMG_20170608_115029_365.jpg

Pokud máte dotazy ohledem odměn, nebo nám chcete darovat hmotnou pomoc (díly na Wartburg 353, stany, foto/audio techniku, konzervy na cestu...) tak pište na:

email – kopie.png

Kdy a kde se startuje?

Závod pro rok 2017 startuje až 16.7.2017 blízko Londýna, přesně tedy v Goodwood Race Track, Chichester a projedeme také Prahu, Brno a zastavíme se až v Ulánbátaru v Mongolsku a kousek dál. 

Proč chceme vaší podporu?

Jsme sice mladí kluci, ale rádi plánujeme dopředu a hlavně se chceme připravit na 40 až 50 dní na cestách i necestách, a to není žádná sranda. Pokud se nám tady nepovede vybrat potřebné peníze, a my doufáme že ano, budeme muset hledat jiné cesty jak náš sen dotáhnout dokonce. Musíte tedy počítat s tím, že některé odměny dostanete před naší cestou, jiné budeme posílat během cesty a některé až po návratu. Každý však dostane to, za co si zaplatil. 

 Nikdy se nevzdávej, úspěch je často mnohem blíž než si myslíš.

Otázky a odpovědi:

Nekopírujete slavné žluté Trabanty?
Ne, 
 tahle "Rally" se jezdí od roku 2004 a i když se inspirace jet někam do neznáma autem s malým motorem, může zdát stejná, cíle máme trochu jiné a žlutý Trabant nikdy v Mongolsku nebyl. Jediné co nás spojuje je to, že neznáme slova "to nejde".

Co když tady nevyberete potřebné peníze?
Věříme tomu, že nás podpoříte! 
Pokud se to ale nepovede, nevzdáme se. Už máme auto a investovali jsme do tohoto projektu hodně času a nemalou finanční částku. 

Mohu vám pomoci i bez peněz?
Jasně! Sdílej naší kampaň na Facebooku nebo jinde a možná právě tvoji známi nám pomůžou dostat se do Mongolska. Klidně to proberte u piva v hospodě, i tam můžou být nadšenci, kteří nám podpoří. 

Proč si to nezaplatíte sami?
Protože nemáme tolik peněz. 
Je to smutné, ale je to tak. Jsme běžní smrtelníci a mladí kluci, kteří tolik peněz a ani nemáme bohaté rodiče. Máme však sen, který potažmo něbude jen náš, ale mohl by i přispět dobré věci.

Bude i video / cestopis?
Ano, pokud bude technika. 
Natočit dobré video na GoPro kameru je možné, ale vhodné maximálně na Youtube. My chceme koupit kromě akčních kamer i lepší techniku (drona, DSLR kameru) a natočit krátký komentovaný dokument. Pokud se to povede, v titulcích uvidíte třeba i své jméno.

 

Děkujeme všem co přispěli nebo přispějí, ale i těm, kteří to dočetli až do konce.

Více informací najdeš na:
www.mongol-rally.com

Pomoc bez peněz = Sdílej naši kampaň

 

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
60 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuBranislav

Odměny

100 KčMalé šťouchnutí

Ceníme si každý příspěvek a proto vám elektronicky (e-mail) zašleme foto (auto a kluci) s osobním poděkováním.

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 K芝ouchnutí vpřed

Poštou až k vám dorazí: Fotografie z Azie (1 ks) s poděkováním Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.)

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčJméno na auto

Vaše jméno na autě (cca 2 cm x 8 cm). E-mailem vám dorazí: Odkaz na fotografie z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet dostupných odměn: 56/60

Odměna nedostupná

500 KčPísek z Azie

Písek z asijské pouště - v malé skleněné láhvy. + Poštou až k vám dorazí: Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.) E-mailem vám dorazí: Odkaz na fotografie z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

500 KčJen triko číslo 1.

Triko s logem - bílé + Poštou až k vám dorazí: Fotografie z Azie (1 ks) s poděkováním Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.)

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčJen triko číslo 2.

Triko s logem - oranžové + Poštou až k vám dorazí: Fotografie z Azie (1 ks) s poděkováním Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.)

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčPohled z dálky

Pohlednice z dálky/cesty - z některého státu Azie. + Vaše jméno na autě (cca 2 cm x 8 cm). + Poštou až k vám dorazí: Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.) E-mailem vám dorazí: Odkaz na fotografie z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: září 2017

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

600 KčSuvenýr z Azie

Suvenýr z cesty (v hodnotě cca 300 Kč, po návratu) + Poštou až k vám dorazí: Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.) E-mailem vám dorazí: Odkaz na fotografie z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

800 KčSkutečný fanda

Triko s logem - bílé + Vaše jméno na autě (cca 2 cm x 8 cm). + Poštou až k vám dorazí: Placka s logem týmu Nálepka s logem týmu (Cena je včetně poštovného a balného.) E-mailem vám dorazí: Odkaz na fotografie z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: srpen 2017

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

1 500 KčChci prachy

Bankovka některého Ázijského státu (Irán, Turkménistán, Kazachstán,...) + Vaše jméno na autě (cca 2 cm x 8 cm) + Poštou až k vám dorazí: Placka s logem týmu Nálepka s logem teamu (Cena je včetně poštovného) E-mailem vám dorazí: Odkaz na výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě ke stažení

Očekávané doručení odměny: říjen 2017

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

7 000 KčReklama na autě

Cokoliv nalepeno na autě v rozměru spodní částí dveří (krom vulgarizmu) dle vašeho návrhu. Jen na jedné straně auta (viz zelený čtverec). + Poštou až k vám dorazí: 5 x nálepka s logem týmu. + 3 x příspěvek/reklama na sociálních sítích (naše stránky) 1 x vaše logo na náš web + E-mailem vám dorazí: Odkaz na výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě ke stažení s možností použití pro vaše komerční účely.

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

10 000 KčSponzor

Vámi zvolená reklama na autě dle vašeho grafického návrhu (krom vulgarizmů) na zadním okně (viz zelená část) - jedna strana auta. + Poštou až k vám dorazí: 10 x nálepka s logem týmu. + 3 x příspěvek/reklama na sociálních sítích (naše stránky) 1 x vaše logo na náš web + E-mailem vám dorazí: Odkaz na výběr nejlepších fotografií z cesty v digitální podobě ke stažení s možností použití pro vaše komerční účely.

Očekávané doručení odměny: červenec 2017

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná