Vzkříšení chaty Prašivá - crowfunding kampaň

Novinky - Vzkříšení chaty Prašivá

Parta dobrovolníků a nadšenců se snaží vzkřísit legendární beskydskou horskou chatu Prašivá. Pomůžete jim i Vy?

Ostatní
Kampaň na záchranu legendární dřevěné horské chaty Prašivá pomalu končí. Pokud byste rádi ještě na poslední chvili chtěli pomoci, neváhejte, je na to poslední den. Všem předem za podporu a pomoc děkujeme. Kampaň na vzkříšení chaty finišuje Obrázek

 

Kamarádi, přátelé, dobrovolníci, dárci.

Máme před sebou poslední den sbírkové kampaně na startovači pro záchranu oblíbené chaty Prašivá a my bychom vám rádi poděkovali za dosavadní podporu a pomoc.

Za poslední dva měsice probíhající kampaně chata doznala obrovských změn a bylo uděláno plno práce. Chata má novou kuchyň, krásný a hlavně čistý kuchyňský sklad, precizní restaurátorskou proměnou prošla Bezručova jizba, chodby se pyšní novými palubkami, zateplena byla dolní jídelna, skoroopravena je rozhledna, z 1/3 natřena střecha a vyměněno bylo již 6 oken. Celkem zde dobrovolníci doslova odmakali cca 3500 hodin. Na začátku jsme byli 4, po 5 měsících nás je v dobrovolnické partě kolem 90 dobrovolníků. Je úplně fantastické, kolika lidem není osud této historické chaty lhostejný a neváhají pomoci.

Přesto nás plno práce ještě čeká: výměna dalších 20 oken, doopravení a zpřístupnění rozhledny, donatírání celé střechy, totální rekonstrukce dětského hřiště s houpačkami a kolotočem atd atd. Spoustu těchto prací jsme schopni za vaši podporu realizovat. Pokud byste ještě měli chuť na poslední chvíli snažení dobrovolníků podpořit, neváhejte, máte na to poslední 1 den. Každopádně i později můžete chatě pomoci...a to třeba vaší účastí na rekonstrukci. Každá pomocná ruka je kdykoli vítána. A pak v dalších letech chceme pokračovat zateplením celé budovy a obložením novým šindelem...

Je nám ctí, že dobrovolníky na brigádách přijeli podpořit takové osobnosti jako pan "Dakar" KAREL LOPRAIS, extrémní sportovec a himálajský horolezec LIBOR UHER nebo ˇčestný předseda Klubu českých turistů JAN HAVELKA. Jejich vzazy veřejnosti můžete zhlédnout na: https://www.facebook.com/chatanaprasive

Rádi bychom vás ještě informovali, že chata Prašivá je již v provozu, i když lehce omezeném kvůli stále probíhající rekonstrukci. Každopádně vaříme, napojíme vás také a těšíme se na vaši návštěvu u nás.

Zdraví vás chataři a chatařky

Martin a Michal s Renčou a Kamilkou

aneb co je na Prašivé nového 2900 dobrovolnických hodin... Obrázek

Je to neuvěřitelné, ale dobrovolníci na Prašivé strávili již 2900 brigádnických hodin! Kromě oprav, úklidu či pomoci na stánku se podařilo mimo jíné vytvořit něco, co má nevyčíslitelnou hodnotu. Přemýšlíte, co by to mohlo být? Přátelství - pevná, prašivácká parta se společnými zájmy a cíli. Začali jsme ve 4-5 lidech a v současné době se kolem chaty Prašivá střídá skupina dobrovolníků čítající již okolo 75 z nás, za což všem patří obrovský DÍK a obdiv. Bez těchto "nadšenců" by to rozhodně nešlo tak hladce. O čem se nám na začátku ani nesnilo je, že se tato parta bude tak raketově rozrůstat. Každý víkend se objeví někdo nový, kdo neváhá přiložit ruku k dílu. A že té práce ještě je... . Stejně tak podpora ze strany dárců  je prozatím fantastická. Rozsah oprav záleží na vybrané částce ze startovače.cz. Nepodaří-li se nám vybrat cílovou částku 150 000Kč, budeme muset vše doposud vybrané vrátit zpět. Slíbili jsme, že za vybranou částku opravíme rozhlednu, vyměníme část oken a pokud se vybere ještě více, nad rámec cílové částky, rádi bychom  ještě letos vyměnili další okna, opravili staré nevzhledné pokojíky či vytvořili nové zcela přírodní dětské hřiště, což bylo vše plánováno až na příští rok. Pevně však věříme, že naše minimální suma bude pokořena. Celá parta dobrovolníků doslova maká na 120%, podaří se nám vybrat také alespoň za 120%? 

Co je tedy na chatě nového? A na co se můžete již brzo těšit? 

Dominanta chaty Prašivá - rozhledna dostala nový nátěr. Nejprve však bylo potřeba vyměnit několik nevyhovujících trámků za nové.

P1220524.jpg

Také střecha dostala nový "kabát". 

P1220559.jpg

Rekonstrukce kuchyně je téměř u konce. Pomalu se můžete těšit na prašivácké dobroty, které zde pro Vás budou naši kuchaři připravovat.

P1220526.jpg

Bezručově místnosti dobrovolní nadšenci vrátili již dávno zašlý lesk. Každý cm2 byl pečlivě vybroušen a zrenovován. Posezení v této místnosti je opravdu uměleckým a kulturním zážitkem.

P1220542.jpg

Na novém výčepu Vám bude pivo chutnat :-)

P1220806.jpg

Veškeré dění můžete sledovat na:

Děkujeme za podporu!

Vaši chataři Martin & Michal a celý klub přátel chaty Prašivá.