Vyznačme Batayporã | crowdfunding kampaň

Vyznačme Batayporã

Pomozte nám vyznačit 40 km turistických tras v brazilském městečku Batayporã

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chodíte rádi na výlety a poznáváte nová místa? V České republice je to snadné, jelikož zde máme nejlepší a nejspolehlivější síť turistických tras. Co ale naši krajané v zahraničí?

Pomozte nám rozšířit turistické značení i mezi české občany žijící za oceánem

Psal se rok 1953 a v rámci kolonizace Jan Antonín Baťa založli v Brazílii osadu Batayporã. O přibližně deset let později se osada rozřšířila již na městečko, ve kterém dodnes žije čtvrtá největší česká komunita.

Bataypora.jpg

Cíl projektu

Letos je v plánu do Batayporã vyslat čtyři značkaře, kteří zde vyznačí 40 km tras a dokončí tím základ sítě turistických tras.

Trasy navážou na 19 km dlouhý okruh, který byl vyznačen v roce 2015. Červená trasa bude okružní a spojí významná místa v Batayporã a okolí. Druhá trasa povede od Pamětního centra k farmě, kde bude v budoucnu zřízeno ubytování a občerstvení.

Na obrázku níže jsou zakresleny dvě trasy. Modrá byla vyznačena v roce 2015, červená je v plánu letos. Přesné vedení zelené trasy na farmu se připravuje.

Zakresy_bataypora3.jpg

Také zde budou vyškoleni noví značkaři pro údržbu a zřizování tras.

Pomozte nám dokončit základy značení v Batayporã a získejte zajímavé odměny, například nádobku z kravího rohu, sadu na maté a další.

kravy roh.jpg

set.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

tabulka.jpg

Vybrané peníze budou použity na nákup barev, štětců, směrovek, montážního materiálu, nářadí ke značení tras (škabka, nosič barev atd.) a letenek.

Děkujeme všem za podporu.

O Batayporã

Batayporã je čtvrté a poslední město, které nechal Jan Anotnín Baťa založit v rámci plánu na kolonizaci brazilského vnitrozemí. Tehdy otevírali cestu neprostupným pralesem.

Dnes žije v městečku státu Mato Grosso do Sul přibližně 10 000 obyvatel a krajina je využívána hlavně k chovu dobytka. Název městečka znamená v překladu Baťova dobrá voda.

Každý rok do Batayporã vyjíždí skupina dobrovolníků z České republiky a pomáhá rozvíjet českou kulturu. Pořádají zde divadelní představení, pomáhají stavět hřiště či kapličku pro jezulátko. V Pamětním centru Jindřicha Trachty je teké učebna pro výuku čekého jazyka. Na obrázku níže je Ondra u knihovny s čekými tituly.

Skola.jpg

Rok 2015

Loni do Batayporã vyjeli tři odvážlivci prozkoumat terén a ve spolupráci s místními zmapovat zajímavá místa v městečku i okolí. Vyznačili zde první, 19 km, modrou okružní trasu, která spojuje Pamětní centrum, kostel sv. Antonína, Žabí lagunu, krásné stromy Jaquiera, potok Escondido a bustu Jana Antonína Bati.

znacka1.jpg

znacka2.jpg

Specifika značení v Batayporã jsou rychle zasychající barvy a tak tvdré stromy, že upevnit směrovky byl pomalu nadliský výkon. Více o loňském značení se dočtete na www.vyznacmebataypora.cz

smerovky3.jpg

 

Projekt je podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů nestátních neziskových organizací a dalších oprávněných subjektů: B) Podpora jazykové a kulturní svébytnosti krajanských komunit v zahraničí.

Projekt je podpořen Českým olympijským výborem.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 29 600 Kč (59 %)
  • 59 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Klub českých turistů - obrázek
  • projekt od Klub českých turistů
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Poděkování

Vaše jméno bude uvedeno na seznamu dárců a obdržíte od nás elektronickou verzi Darovacího certifikátu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Pozdrav z Batayporã

Zašleme Vám pohled přímo z Batayporã. Vaše jméno bude uvedeno na seznamu dárců a obdržíte elektronickou verzi Darovacího certifikátu.

Počet dostupných odměn: 24/30

Nelze podpořit
300 Kč

Maté

Dovezeme Vám maté přímo z Brazílie. Navíc obdržíte elektornickou verzi Darovacího certifikátu.

Počet dostupných odměn: 13/15

Nelze podpořit
400 Kč

Vaše jméno v Batayporã

Vaše jméno bude nejen uvedeno na seznamu dárců, ale také na zvláští děkovné tabulce přímo v Batayporã. Dále také získáte Darovací certifikát podepsaný členy týmu a vnukem Jindřicha Trachty.

Počet dostupných odměn: 49/50

Nelze podpořit
600 Kč

Kraví roh

Nejen, že Vaše jméno bude na zvláští děkovné tabulce přímo v Bataypora, ale navíc Vám přivezeme ozdobnou nádobku z kravího rohu pro přípravu maté. Samozřejmě také obdržíte Darovací certifikát s podpisy.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

Set na maté

Z Batayporã Vám dovezeme celý set na maté, tj. nádobku z tykvičky, kovové brčko a maté. Vaše jméno bude na děkovné tabulce v Batayporã a také obdržíte podepsaný Darovací certifikát.

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
2 000 Kč

Vlastní směrovka

Pověste si doma nebo na zahradě repliku směrovky umístěné v Batayporã. Dostanete na výběr ze tří různých směrovek. Vaše jméno bude uvedeno na darovací tabulce v Batayporã a také održíte podepsaný Darovací certifikát.

Počet dostupných odměn: 28/30

Nelze podpořit
5 000 Kč

Bonus set

V tomto setu získáte

- Pohled z Batayporã
- Set na maté
- Nádobku z kravího rohu
- Repliku směrovky
- Darovací certifikát a jméno na darovací tabulce
- Repliku tabulky informující o vyznačení první trasy v Batayporã buď s původním textem, nebo textem dle dohody (viz fotka v popisu projetku)

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
20 000 Kč

Speciální odměna

Nechcete jen repliku směrovky, ale rovnou celého směrovníku? Tato odměna je přímo pro Vás. V rámci odměny Vám na předem dohoduté místo nainstalujeme repliku celého turistického směrovníku, postaveném u pamětního centra.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit