Vyladěná tělocvična - crowfunding kampaň

Vyladěná tělocvična

Tělocvična v centru Brna je sen. Vylepšit ji ale tak, aby byla použitelná pro jakoukoliv sportovní, taneční či hudební aktivitu, je sen ve snu.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme čtyři různé komunity, které společně využívají ke svým aktivitám starou tělocvičnu Základní školy Ježek bez klece. Chceme tuto tělocvičnu zrekonstruovat tak, aby lépe sloužila žákům ze základní školy, sportovcům, muzikantům a tanečníkům. Chceme provést základní rekonstrukci stropu a zdí, nainstalovat bezpečný závěsný systém pro sportovce a hlavně tělocvičnu odhlučnit, abychom svými hudebními a jinými hlasitými aktivitami nerušili své okolí.

Tělocvična nabízí úžasnou dostupnost v centru Brna, v bezprostřední blízkosti Lužánek. Je také dostatečně velká pro všechny komunity, které ji využívají. Ježek bez klece, alternativní základní škola, se rozhodla otevřít tyto své prostory pro škálu jinde odstrkovaných projektů. Umožnila jim tak zároveň žít svůj sen a scházet se v centru města.. Najít v Brně prostory, kde může fungovat tolik různorodých aktivit, není rozhodně ani lehké, ani levné a občas se nám to zdálo nemožné.

Ritmo Factory na zkoušce v tělocvičně

Acroyoga v tělocvičně

Escola de Samba Brno v tělocvičně

Ježek bez klece

 

A kdo jsme?

Ritmo Factory

Moderní bubenická show, která hraje rytmy celého světa ve svém originálním podání. Vystoupení, které je plné energie a temperamentu, si získává své fanoušky na domácí scéně i v zahraničí. Aby si mohl projekt Ritmo Factory i nadále udržet svoji kvalitu a profesionalitu, potřebuje každý týden zkoušet. K tomu je nutné tělocvičnu odhlučnit, aby bubenická kapela nerušila své okolí.

Acroyoga Brno

Komunita, která sdružuje desítky příznivců tohoto párového sportu, založeného na komunikaci ve fyzicky náročných polohách. Tato komunita funguje již pět let a její členové by se rádi dostali na novou úroveň náročnosti –⁠ chtějí akrobatické kousky provádět vysoko nad zemí. K tomu potřebují nainstalovat na strop závěsné zařízení k bezpečnému jištění.

Acroyoga Brno

 

Escola de Samba Brno

Bubenická škola pro veřejnost, která hraje sambu z Rio de Janeira a další exotické rytmy. Jejich kurzy nabízí netradiční formu relaxace a zábavy a díky své oblíbenosti počet studentů stále stoupá. Problém je, že hlasitými zkouškami ruší své okolí, a proto potřebuje tělocvičnu odhlučnit a obnovit se sousedy dobré vztahy.

Escola koncertuje na plese

 

A v neposlední řadě již zmíněná Základní škola Ježek bez klece. Její žáci i zaměstnanci se mohou zapojit do rozmanitých pohybových aktivit, včetně základů acroyogy, parkouru, ale také do hudebního vyžití se školní kapelou, která v tělocvičně zkouší. Rekonstrukce a odhlučnění tělocvičny otevře základní škole nové možnosti.

Studenti a zaměstnanci JBK

 

Komunity, které našly základnu v Ježkovi bez klece, chtějí ve svých zájmech pokračovat dlouhodobě, a proto potřebují zmizet z doslechu svých sousedů. Odhlučněná tělocvična, navíc se závěsnými systémy pro akrobatické sporty, by byla brněnskou raritou. Stala by se tak místem, v němž mohou najít útočiště i další projekty, které všude jinde řeší podobný problém.

 

Děkujeme za vaši podporu!

Co si o tomto projektu myslíte?