Vydání kuriozit z církevních dějin - crowfunding kampaň

Vydání kuriozit z církevních dějin

Historie je plná kuriózních příběhů - což platí i pro církevní dějiny. Ať už se zajímáte o dějiny, či jen hledáte čtení na odreagování, máme tip.

Knihy
Vydání kuriozit z církevních dějin

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kout historických kuriozit již od června 2013 zveřejňuje prostřednictvím facebookového profilu zajímavé, opomenuté, paradoxní a snad zábavné příběhy z evropských a světových dějin, ve zkratce nazývané historické kuriozity. V letních měsících spatřil světlo světa první výtisk kuriozit z novověkých kulturních dějin a zde nabízíme slíbený další svazek.

Co v něm bude? Mniši, co opisují knihy a vyrábí si křídla, vesničané uctívající psa jako světce, reformace začínající pojídáním klobás, první celoevropské celebrity, pálení knih a Karel IV. pronásledující Židy. To jsou jen některé z 60 příběhů z evropských církevních dějin, které připravované vydání obsahuje. A španělská inkvizice, tu přeci nikdo nečeká.

kcd-cont.jpg

Souhrn kuriozit si neklade za cíl být akademickou prací, jedná se o čistě popularizační dílo, jenž prezentuje vývoj náboženských praktik, institucionální podoby církve a společenských dopadů jejího působení. Církevní dějiny představuje ne jako popisný přívěsek politicko-společenských dějin nebo historické teologie, ale coby samostatnou oblast historie.

Jako u předchozího vydání, i nyní třetinu kuriozit doprovází volně související historické citáty s ilustracemi Marka Szelese.

open-book-mockup.png

S vaší pomocí stihneme knihu vydat a zaslat přispěvatelům před Vánoc, takže můžete využít této příležitosti a obdarovat pod stromeček sebe či své blízké nenáročnou a přitom relativně zábavnou četbou.

Křest výtisku spojený s vernisáží ilustrací a citátů proběhne ve druhé polovině ledna v prostorách Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, jež vydání podpořila.

Chystané vydání navazuje na předchozí úspěch kampaně za vydání Kuriozit novověké kultury, díky níž vyšla sbírka v létě v nákladu 200 ks, jež se rozebraly mezi přispěvatele a další objednavatele. V současné době jsou evidováni další zájemci a k prosinci se chystá dotisk v očekávaném nákladu 100 Ks. V rámci odměn je možné si objednat i tento výtisk.

Uložit

Co si o tomto projektu myslíte?