Vydání kuriozit z církevních dějin | crowdfunding kampaň

Vydání kuriozit z církevních dějin

Historie je plná kuriózních příběhů - což platí i pro církevní dějiny. Ať už se zajímáte o dějiny, či jen hledáte čtení na odreagování, máme tip.

Knihy

Vydání kuriozit z církevních dějin

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kout historických kuriozit již od června 2013 zveřejňuje prostřednictvím facebookového profilu zajímavé, opomenuté, paradoxní a snad zábavné příběhy z evropských a světových dějin, ve zkratce nazývané historické kuriozity. V letních měsících spatřil světlo světa první výtisk kuriozit z novověkých kulturních dějin a zde nabízíme slíbený další svazek.

Co v něm bude? Mniši, co opisují knihy a vyrábí si křídla, vesničané uctívající psa jako světce, reformace začínající pojídáním klobás, první celoevropské celebrity, pálení knih a Karel IV. pronásledující Židy. To jsou jen některé z 60 příběhů z evropských církevních dějin, které připravované vydání obsahuje. A španělská inkvizice, tu přeci nikdo nečeká.

kcd-cont.jpg

Souhrn kuriozit si neklade za cíl být akademickou prací, jedná se o čistě popularizační dílo, jenž prezentuje vývoj náboženských praktik, institucionální podoby církve a společenských dopadů jejího působení. Církevní dějiny představuje ne jako popisný přívěsek politicko-společenských dějin nebo historické teologie, ale coby samostatnou oblast historie.

Jako u předchozího vydání, i nyní třetinu kuriozit doprovází volně související historické citáty s ilustracemi Marka Szelese.

open-book-mockup.png

S vaší pomocí stihneme knihu vydat a zaslat přispěvatelům před Vánoc, takže můžete využít této příležitosti a obdarovat pod stromeček sebe či své blízké nenáročnou a přitom relativně zábavnou četbou.

Křest výtisku spojený s vernisáží ilustrací a citátů proběhne ve druhé polovině ledna v prostorách Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, jež vydání podpořila.

Chystané vydání navazuje na předchozí úspěch kampaně za vydání Kuriozit novověké kultury, díky níž vyšla sbírka v létě v nákladu 200 ks, jež se rozebraly mezi přispěvatele a další objednavatele. V současné době jsou evidováni další zájemci a k prosinci se chystá dotisk v očekávaném nákladu 100 Ks. V rámci odměn je možné si objednat i tento výtisk.

Uložit

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 30 815 Kč (256 %)
  • 256 %
  • 12 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 103 Startérů

Autor projektu

Kout historických kuriozit - obrázek
  • projekt od Kout historických kuriozit
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

85 Kč

Elektronický výtisk

Pro projevený zájem nabízíme i možnost získat souhrn kuriozit z novověké kultury formou zabezpečeného e-booku.
Společně s ním vám rádi zašleme i pozvání na lednový křest.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
120 Kč

Kuriozita na míru

Zaujala vás nějaká historická událost? Chtěli byste ji sdílet dál? Coby vzácnému sponzorovi knižního vydání vám ji sestavíme či pomůžeme s jejím sepsáním, dohledáme detaily, zkontrolujeme fakta a poskytneme ji prostor na profilu Koutu historických kuriozit s uvedením vašeho jména a poděkováním.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
135 Kč

Ilustrace ve vlastním formátu

Líbí se vám styl, jakým jsou ilustrovány citáty prokládající výtisk? Nabízíme možnost si plakátovým výtiskem jedné z nich ve formátu A4 či A3 zkrášlit své okolí - zda bude i s citátem či bez je na vašem výběru.
V případě dohody je i možnost vyhotovit ilustraci k některému z jiných citátů z KHK.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
175 Kč

Zvýhodněná nabídka pro nejrychlejší

Nejrychlejší nadšence odměňuje distribucí knižního vydání hned po vytištění za výrobní náklady.
Dodávka je včetně poštovného.

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
250 Kč

Výtisk do schránky

Jakmile bude kniha vydána, odešleme vám ji poštou s přiloženým poděkováním.
Samozřejmostí je pozvání na lednový křest.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
285 Kč

Dva zvýhodněné výtisky pro nejrychlejší

Formou doporučené zásilky obdržíte rovnou dva výtisky Kuriozit církevních dějin a k nim i pozvánku na lednový křest

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
400 Kč

Dva výtisky do schránky

Formou doporučené zásilky obdržíte dva výtisky sbírky historických kuriozit - sami si vyberete, zda chcete dva exempláře Kuriozit církevních dějin, nebo k nim předchozí díl Kuriozit novověké kultury.
Samozřejmostí je pozvání na lednový křest.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Tři v jednom

Získáte poštou tři výtisky historických kuriozit - sami si vyberete, v jakém poměru se bude jednat o souhrn kuriozit z církevních dějin a z kulturních dějin, navíc i pozvání na lednový křest.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Sponzor kuriozit

Za tuto částku obdržíte nejen výtisk Kuriozit církevních dějin, ale také výtisk Kuriozit novověké kultury s věnováním do schránky. Spolu s nimi budete pozván na křest knihy a poděkování se dočkáte i v rámci výtisku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit