radio_1920977c.jpg

Vybavení Rádia Folk Hudba

Pomozte nám vybavit Rádio Folk, abychom zkvalitnili živé přenosy!

Vybavení Rádia Folk

Vážení přátelé!
Rádio Folk pro vás vysílá už od 5. května 2005. Celý ten čas se o něj stará úzký tým nadšenců, které dal dohromady Pavel Rada a kteří se bez nároku na honorář podílí na vysílání, přípravě pořadů a snaží se o to, aby se rádio líbilo vám všem, kteří ho posloucháte. Pavel Rada, jako duše celého rádia, se neúnavně stará o provoz i koordinaci všech prací a spolu s moderátory a redaktory zajišťuje chod celého projektu.

folk.jpegRádio Folk je nezávislé!
To, že Rádio Folk vůbec funguje, je svým způsobem zázrak. Nedostává totiž žádné státní, ani jiné dotace a žije jen z občasných příspěvků několika osvícených jednotlivců a skupin, kteří jsou rádi, že rádio stále ještě vysílá. Je totiž jedním z posledních, které nepodlehlo diktátu doby, nadnárodních společností, nežije z reklam a soustředí se opravdu POUZE na muziku. Zároveň je žánrově čisté a na rozdíl od komerčních rádií podporuje mladé české hudebníky a kapely. V neposlední řadě zde funguje i svoboda projevu, kdy si moderátoři a redaktoři mohou do vysílání zvát hosty dle vlastního uvážení a hovořit o všem, co je zajímá. Možná, že to všechno víte… Protože pravdou je, že vás, posluchačů Rádia Folk, stále přibývá. Pro nás je to signál, že má naše práce smysl a že se musíme dál zlepšovat a dělat program stále zajímavější. A právě proto se osmělujeme a rádi bychom Vás touto cestou požádali o pomoc.

O co jde?

V posledním roce, jak jste jistě zaregistrovali, jsme připravili a začali vysílat několik nových pořadů, většinou v live formátu (např. Koncert mezi oponami, nebo Muzikantskej bar), které vyžadují lepší a sofistikovanější techniku, která lépe vyhoví současným parametrům vysílání a zajistí přenos v dobré kvalitě až k vám. Také bychom rádi lehce zkulturnili vlastní prostředí studia, aby se hosté cítili příjemně a atmosféra rozhovorů byla uvolněnější a k vám se díky tomu dostalo mnohem více zajímavostí. Během roku se nám sice z vlastních zdrojů a od dvou sponzorů podařilo shromáždit část financí potřebných na nákup vybavení studia, přesto nám stále ještě něco chybí.

Co vlastně potřebujeme?


Schází nám ještě 38 000 Kč na nákup tří studiových mikrofonů, kabeláže, stolu se třemi židlemi pro hosty a odhlučnění vysílací místnosti. Akustické obklady pro vyřešení dlouhého dozvuku ve studiu, jsou tou nejdůležitější věcí, kterou se chystáme zrealizovat. Aktuální stav je tak špatný, že musíme natáčet přes sluchátka s headsetem, což (zvlášť pro hosty) není úplně komfortní. Samozřejmě, že si moc vážíme toho, že nám nemocnice v Bohnicích umožňuje využívat prostory Divadla Za plotem, kde studio sídlí, ale jak jistě víte, dům je to starý, stropy vysoké a to samo o sobě není pro vysílání optimální… Celá tato investice vychází na 93 000 Kč. Z této vysoké částky už máme přes polovinu pod střechou. Teď je jen otázka, zda zvládneme celý projekt doladit podle plánu, nebo zda nám třeba vaše pomoc umožní ještě lepší vybavení, než jsme si původně mysleli.

S pomocí vás, posluchačů a hudebníků, kteří posloucháte a hrajete folk…
… nakoupíme techniku a obložení, které ještě nemáme. S vaší pomocí bude Rádio Folk lepší, než bylo doposud a vy tak budete aktivní součástí projektu, který se dál vyvíjí. Vy, kteří Rádio Folk posloucháte, jistě oceníte, že (na rozdíl od většiny komerčních rádií) můžete do rádia psát, volat a my na Vaše dotazy a náměty budeme stále reagovat i ve vysílání. Že i nadále uslyšíte minimum reklam a budou pokračovat všechny pořady, které doposud vysíláme. A vy, muzikanti, kteří folk hrajete, budete jistě rádi, že existuje rádio, kde zahrají vaše písničky přesto, že nepatříte zrovna mezi mainstreamové umělce, nebo jste teprve na začátku a všechny hudební úspěchy vás teprve čekají.

Pojďte do toho s námi!
Pokud se vám tento projekt líbí a dává vám smysl tak, jako nám, prosíme vás, abyste nám pomohli a přidali se. Vše děláme nejen pro vlastní radost, ale hlavně pro všechny z vás, kteří máte rádi folk a příbuzné žánry. Pokud patříte do této skupiny a můžete nás podpořit, vyberte si jednu z odměn, které jsme pro vás připravili, a staňte se tak sami živou součástí Rádia Folk. Živého rádia! Vašeho Rádia… Všem kteří nám pomohou, poděkujeme (kromě odměn) ve speciálním pořadu, který připavujeme a jejich jména budou na webu rádia mezi podporovateli. 


Děkujeme vám a doufáme, že se nám to společně podaří! A že pak tento úspěch společně oslavíme na benefičním koncertu na podporu Rádia Folk, který bude vyvrcholením celé kampaně.

Koncert proběhne 21. prosince 2017 od 20:00 v pražském klubu CARPE DIEM

(Jičínská 4, Praha 3, Flóra). 


Těšíme se!
Tým Rádia Folk.

Vybráno44 450 Kč(117 %)

117 %
38 000 Kčpožadováno
80startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuRádio Folk

Odměny

100 KčJen chci pomoct!

Rádi byste zůstali nenápadní, ale přesto chcete Rádio Folk podpořit? Pak je tato odměna přesně pro vás...

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčJedna hodina písniček na přání

Říkáte si občas, že by vaše rádio mohlo hrát ještě víc písniček, které máte rádi? Využijte této odměny a připravte si svůj vlastní hodinový playlist!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčProhlídka Studia Rádia Folk a divadla Za plotem

Rádi byste pronikli do zákulisí rádia a zjistili, jak funguje? Chtěli byste vidět divadlo Za plotem z druhé strany? To je fajn, tahle odměna je pro vás! Ředitel Rádia Folk Pavel Rada vás provede a odpoví vám na všechny vaše dotazy...

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčPřečtu si knihu Mořičvíl od Dennyho Newmana

Denny Newman je spisovatel a taky příležitostný moderátor a přítel Rádia Folk. A napsal pěknou knihu Mořičvíl. A protože nám chtěl pomoct, deset kousků věnoval do téhle kampaně a ještě je vlastnoručně podepsal. Takže pokud máte rádi scifi, anebo víte o někom, komu udělá taková kniha radost těsně po Štědrém dni, neváhejte!

Počet dostupných odměn: 3/10

Odměna nedostupná

500 KčHraju na Rádiu Folk!

Jste písničkářky/písničkáři, nebo hrajete v kapele? A máte nahrávky, které v jiných rádiích nemáte možnost pustit? Skvěle! Využijte tuto odměnu a Rádio Folk zařadí vaše písně do playlistu!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčChci být na živém přenosu pořadu Muzikantskej bar

Znáte pořad Muzikantskej bar, kde si moderátoři Michal, Pavel a Martin povídají se skvělými muzikanty? A chcete být u toho, když pořad vzniká? A rádi byste hostu položili nějaký dotaz? Vyberte si tuto odměnu a stanete se sami moderátory...

Počet dostupných odměn: 3/5

Odměna nedostupná

700 KčKurz výroby a degustace Buřtů na černém pivu

Hudebník a zvukař David Alfik Dewetter je dalším spolupracovníkem Rádia Folk. A umí udělat fantastickou pochoutku! Je to nebeská mana... Tak neváhejte a přihlaste se do kurzu...

Počet dostupných odměn: 4/6

Odměna nedostupná

800 KčMilostná báseň na přání

Redaktor Rádia Folk, muzikant a textař Mirek Sebera jen pro vás, nebo pro vaše blízské napíše báseň dle vašeho zadání... To by přece mohl být pěkný dárek, ne? Mirek je romantik, ale ani ironie mu není cizí... Je jen na vás, pro jakou příležitost básň potřebujete. V každém případě, kvalita a vysoká umělecká hodnota je zaručena!

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 3/4

Odměna nedostupná

1 500 KčKurz hry na akustickou, nebo elektrickou kytaru

Pavel Lipták a Martin Kalenda jsou duší a motorem skupiny Mrakoplaš. Zároveň moderují pořad Muzikantskej bar na Rádiu Folk a hrají na kytary. Martin je specialista na groovy a akustiku, Pavel zas vyniká v tvorbě tónu a sólech na elektrickou kytaru. Jste začátečníci, nebo potřebujete svou hru jen obohatit o nové techniky? Vyberte si 90ti minutovou lekci s jedním z nich!

Počet dostupných odměn: 3/4

Odměna nedostupná

3 800 KčGramofon Crosley s podpisy teamu Rádia folk

Tak tato odměna je naprosto jedinečná! Existuje pouze jeden kus! Posloucháte LP desky? Pak je tato odměna přesně pro vás! Tento přenosný gramofon Crosley Messenger je opatřen podpisy moderátorů a redaktorů Rádia Folk. To si nemůžete nechat ujít!

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

5 000 KčSoukromý koncert moderátorů a redaktorů Rádia Folk

Rádio Folk tvoří spolu s Pavlem Radou několik spolupracovníků. Mezi nimi jsou i muzikanti, hrající v několika skupinách. Pro účel tohoto projektu se dali dohromady, vytvořili formaci "Latrina v plamenech" a nastudovali 90ti minutový recitál. Chcete je do vašeho klubu, nebo na narozeninovou párty? Neváhejte- je to unikát!

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná